ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-08-24 15:54:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Krišjānim duša
šeit

https://telos.lv/preses-apskats-4/

runājot par publikāciju

Cristopher Lane, “A Decisive Blow to the Serotonin Hypothesis of Depression”, Psychology Today, 19.07.2022.: https://www.psychologytoday.com/intl/blog/side-effects/202207/decisive-blow-the-serotonin-hypothesis-depression

Te mēs redzam atsevišķu humanitārās izglītības programmu, konkrēti LU VFF, nepilnīgumu. Viņi ražo pseidoizglītotus ļautiņus. Konkrēti Krišjānim prātā neienāk labi zināmais fakts ka serotonīns nebūt nav vienīgais neiromediators, ir vesela sērija citu un viņi darbojas kopā. Un protams ka SSRI antidepresanti vien radikāli nenovērš depresiju, tas ir sen zināms fakts, depresijas terapija ir kompleksa, tiek izstrādāti jaunu paaudžu antidepresanti un attīstītas citas metodes. Viss tas ir triviāli un visu to nezinot Krišjānis kuram tehniski ir augstākā izglītība, saiet pāķu tumsonībā:

//Citiem vārdiem sakot, jaunais pētījums ir tikai kārtējais empīriskais apstiprinājums senajai Platona un Aristotela tēzei, ka dvēsele jeb mentālie stāvokļi nav reducējami uz bioķīmiskiem procesiem smadzenēs. Tā būtu kategoriju jaukšana. Klasiski drīzāk ir otrādi: dvēsele “apdvēseļo” jeb iedzīvina miesu, dvēsele miesai kā potencialitātei piešķir “formu” jeb aktualizē to – miesa darbojas dvēseles labad, nevis miesa un smadzeņu bioķīmiskie procesi būtu uzskatāmi par dvēseles darbīgo cēloni. //

Finišs. Dvēsele atkal.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2022-08-24 17:06 (saite)
Vispār par depresiju sauc 2 dažādas patoloģijas, rupji runājot ir ``mazā`` un ``lielā``, tas ko var ārstēt psihoterapeits ar sarunu ir ``mazā``, bet ``lielajā`` ir defekts smadzeņu ķīmiskajā signalizēšanā tikai kā jau te augstāk minēts defekts ir nevis vienas signālievlas līmenī bet sarežģītāks. Enīvej to nevar izārstēt ar parunāšanos un labām domām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2022-08-24 17:40 (saite)
Kur es teicu, ka kaut ko var izārstēt ar "parunāšanos". Tāda pati pseidomedicīna kā visu dzīvi pičkāt sevi ar kaitīgām ķimikālijām, no kuru lomkām var nomirt tā pat ka no opiātiem vai tml. heavy drugs un kuras neko neārstē.

Ķīmiskie defekti smadzenēs rodas tad, kad cilvēks ir nelaimīgs, av mierā ar sevi. Šīs te problēmas cēlonis tad arī ir tas, ko būtu jāārstē. Dabiski, ka ar pliku runāšanu, pat ja ar tās palīdzību atsevišķiem cilvēkiem problēmu izdodas puslīdz konstatēt, nepietiek.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2022-08-24 23:30 (saite)
Praksē tā nav. Depresiju vienkārši klasificē pēc smaguma. Neesmu lasījis, ka zālēm būtu labāki efektivitāte ar smagāku depresiju. Drīzāk jau otrādi. Vienkārši smagākos gadījumos ir lielāka vajadzība stāvokli kaut kā uzlabot ar jebkuriem veidiem.

To jau sen vairs nemāca, ka depresijas cēlonis ir ķīmisks jeb seratonīna vai jebkuru citu neirotransmiteru disbalanss, jo nekādu uzticamu pierādījumu tam nav. Var nepatikt telos raksts, bet citētā raksta ideja ir pareiza. Nedrīkst teikt pacientiem nepierādītas lietas, jo tas ir pretrunā informētai piekrišanai.

Mēs skaidri nezinām depresijas cēloņus. Antidepresanti ietekmē smadzeņu darbību, bet arī skaidri nezinām, kā šī ietekme strādā. Svarīgi ir tikai tas, ka dažos gadījumos tas palīdz. Depresija var būt ļoti nomācoša un dzīvi ietekmējoša, ka uzlabojums ar zālēm atmaksājas, pat ja ir blakusparādības.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2022-08-25 00:26 (saite)
"Mēs skaidri nezinām depresijas cēloņus."

Te tu mazliet peldi, jo tas ir kā teikt, ka "mēs skaidri nezinām, sliktas omas cēloņus". Protams mēs nezinām, jo to pa īstam zina tikai pats omas īpašnieks. Crux of the poitn šeit ir, ka iedzerot šņabi vai uzkožot antidepresantu var īslaicīgi uzlabot omu, bet ne vairāk.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2022-08-25 00:52 (saite)
Daudziem ir slikta oma no tā, ka es rakstu cibā. Domāju, ka az vai hedera burtiski noraustās katru reizi, kad ierauga manus ierakstus. Diemžēl, šo situāciju nevar nekādi atrisināt, kamēr es nepārstāšu rakstīt. Šis tikai tāds ilustrējošs piemērs ar humoru, bet doma tāda, ka pat ja cilvēks zina, kas ir viņa depresijas cēlonis (slikts darbs, attiecības, naudas trūkums vai eksistenciālas bailes), tad bieži nav nekādu iespēju kaut ko dzīvē mainīt. Ar depresiju nākas dīlot un tikt galā tik un tā – ar psihoterapiju, ar zālēm vai jebkuriem citiem līdzekļiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2022-08-25 01:19 (saite)
Vai arī saprotot, ka vajag piedrāzt extra vai jebkādus citus postus un tā vietā iet pumpēt dzelzi, kas ekšļī strādā, nevis dzert šarlatānu čūsku eļļas vai izlikties, ka tev palīdz sarunas ar sekulāru (arī šarlatānu) bikts tēvu.
Ir milzum daudz izeju no tā, ko modernitātē dēvē depresija un neviena no tām nav vielu ievadīšana organismā. Cita lieta, ka tā pati modernitāte neko bez vielu ievadīšanas organismā cilvēkiem vairs nemāca. Kā gan citādi kultūrā, kurā visu lietu mērs ir bagātība, narcisms, hedonisms un vulgaritāte.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2022-08-25 01:55 (saite)
Jā, bet cilvēki jau visbiežāk neies darīt to, kas reāli palīdz. Bet ārsts jau nedrīkst atteikties palīdzēt arī tad, ja cilvēks nemaina savu domāšanu vai dzīvesveidu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2022-08-25 02:38 (saite)
Tiesa. Tāpat kā bārmenis un narkodīleris.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?