covid_19 ([info]covid_19) rakstīja,
@ 2021-05-10 09:35:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
drusku pašķaidīts
nupat izdevās antivaxerus pieķert brīdī vaimanvaidot - kad šis ārprāts reiz beigsies - un ar tekstu, nekad, kamēr 70% nebūs nošpricēti pārliecināt tomēr pierakstīties manavakcina.lv
mazs solis cilvēcei


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]neraate
2021-05-10 12:42 (saite)
Būtu labi, ja tā būtu, bet nu jau arī pie mums ir vismaz 5+ letāli gadījumi vecuma grupā zem 35 :(, šonedēļ 29 gadus vecs cilvēks aizgāja ar kovid. Un daļa no šiem gadījumiem nevis riska grupa, bet pirms tam pilnībā veseli cilvēki. Tā ir krievu rulete ar saslimšanu v.s. čiks ar ļoti lielu garantiju vieglai gaitai, ja nu tiešām saslimst un nāves procentu nulle komats štrunts. Pagaidām visas vakcīnas dod kādu aizsardzību arī pret jaunajiem mutācijas variantiem un jo vairāk vakcinēto, jo drošāk arī bērniem un grūtniecēm, nu jau arī pie mums ir smagi pārslimošanas gadījumi abās šajās grupās un tā kā mēs visi esam vienā laivā, jo vairāk vakcinēto jo mazāks efekts tiem, kas dzīvi turpina tāpat kā iepriekš, jo pastarpināti tas ietekmē mūs visus

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2021-05-10 13:51 (saite)
Ja no 124301 saslimušajiem mūsu vecuma grupā ir miruši 5, tad tīri matemātiski tā iespēja ir tik niecīga, ka vispār to neņemu vērā un par to vispār neuztraucos. Un man vispār ir tendence uztraukties par dažādām iespējām nomirt, es, piemēram, regulāri uztraucos, ka varētu nosisties, braucot ar auto, pati nezinu, kāpēc, tāpat pirms visiem lidojumiem fantazēju, ka tā lidmašīna varētu nokrist utt., bet par covid kaut kā nespēju sevi pārliecināt, ka tas nu būs kaut kas no kā, pretstatā saviem viegli pārslimojušajiem paziņām, nu gan atstiepšos ar garantiju.
Turklāt par vienu no šiem 5 jaunākajiem par sevi covid upuriem, ne pēdējo gan, no drošiem avotiem (ģimenes ārstes, kas ļoti pārdzīvoja) zinu, ka bija teorētiski vesels, bet ar lieko svaru, kas acīmredzot nospēlēja lomu. Tāpēc es, piemēram, cītīgi tievēju, vispār neēdu cukuru un cenšos visur iet ar kājām vai braukt ar riteni, un šogad uzskatu to par covid profilaksi, ne tikai gatavošanos peldsezonai :)
Lai nu kā - es neplānoju vispār nevakcinēties, vienkārši trūkst motivācijas. Manā burbulī kaut kā savakcinējušies ir pārsvarā riska grupas, mediķi un tie, kas taisās kaut kur ceļot. Manas tuvākās ģimenes gadījumā gan tas nozīmē gandrīz visus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]covid_19
2021-05-10 14:50 (saite)
jā vienīgais mierinājums atliek motivatoram, ka var būt tieši tu esi pēdējais cilvēciņš un skat, maskošanās tiks atcelta

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2021-05-10 15:05 (saite)
Es īstenībā gaidu, kad britu zinātnieki nāks klajā ar sensāciju, ka, hei, maskas nedarbojas. Šonedēļas prieks jau bija par amerikāņu zinātniekiem, kas secinājuši, ka 2 m neko nedod, vajadzīga ventilācija. Tagad visi ir sapratuši, ka vīruss izplatās ar aerosolu un, ja tu caur masku saod, piemēram, cigarešu dūmus, tad aerosolu tā laiž cauri. Riktīgi ceru, ka es nebūšu pēdējais nabadziņš, un tie intelektuāļi, kas šo sviestu ieviesa, paši attapsies.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]covid_19
2021-05-10 15:20 (saite)
kad vecas tantas nezin kā ārstēt - tad panaceja ir daudz ūdens, gulēt un lai izsvīst

kad medicīnas sabiedrība sastopas ar vīrusu, kas izplatās aerosolos, kas kovid gadījumā bija jau tāpat skaidrs, jo vīruss visiem zināms, tad standartā ir distance, maskas, cimdi, roku dezinfekcija, izolācija, lokdauni - pamatā nevar teikt ka ārstē, bet sliktāk nekļūs ;) tā tas bija pie cūku gripas, pie putnu gripas etc

un maskas arī neārstē - un principā arī nepalīdz pret vīrusu jo vīruss ir maziņš un nofiltrēt ar lupatu nevar, bet toties palīdz pret kaimiņpasažiera šķavām sabtransā - kas ja ne uzreiz izraisa kritisku vīrusa koncentrāciju gaisā, tad samazina viņa iespēju tur nonākt ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2021-05-10 16:04 (saite)
Rekur to, ka 2m neko sevišķu nedod, pasniedz kā nez kādu atklājumu. Man kaut kā šādas aizdomas bija jau no paša sākuma, ka tas neko nedod, ja telpā visi elpo vienu un to pašu gaisu, izrādās - tiešām.
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/asv-zinatnieki-divu-metru-distance-nesniedz-drosu-aizsardzibu-pret-covid-19.a403365/
Tādas pašas aizdomas man ir par maskām. Neko sliktu tās droši vien nedara, bet neko labu arī nē, visdrīzāk - neko vispār nedara vīrusa ierobežošanā, vienkārši iegājušās no kaut kādiem 19.gs. aizlaikiem un tiek lietotas, lai vismaz kaut ko darītu. Ja tās maskas atceltu šodien, varu saderēt, ka nekādas ietekmes uz saslimstību tam nebūtu vispār.

Tā vispār ir ačgārna loģika - vakcinēties, lai nebūtu jānēsā maskas. Tb - vakcinēties nevis pret vīrusu, bet ierobežojumiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-05-10 16:48 (saite)
Es domāju, ka maskas varētu būt nedaudz efektīvas – tie paši 20-25%, kurus aptuveni noteica publicētajā pētījumā. Tajā ziņā, ka noslēgtās vietās, kur nav laba ventilācija un daudz cilvēku, tad tām ir jēga, lai kaut nedaudz samazinātu izplatību – piemēram, sabiedriskajā transportā vai veikalos.

Bet ārpus telpām laikam jau ne, ja nu vienīgi tev jārunā ar citu cilvēku, kas sabāzuši degunus kopā.

Bet ja smacīgās telpās ir ilgstoši kopā, tad arī laikam jau tas 25% samazinājums neko vairs nedod. Attiecīgi slimnieku kopējiem mājās vai pansionātos it kā nepalīdz. To arī parādīja rezultāti, kur slimība ja reiz tiek iekšā aprūpes namos, tad aplīp gandrīz visi, arī ja aprūpētājiem ir maskas.

Vakcinēties ir jēga, lai nesaslimtu. Ja valdības grib atkal uzspiest vakcinēšanu ar meliem, kas tas ir vajadzīgs, lai atceltu maskas (kuras citādi it kā esot ļoti būtiskas), tad domāju, ka tas beigās šai valdībai ļoti atspēlēsies.

Bet citādi, UK daudzi ir pārsteigti par toriju uzvaru vēlēšanās. Bet toriji par spīti visiem saviem trūkumiem un absurdām politikām vismaz panāca savlaicīgu vakcīnu iegādi un diezgan veiksmīgu vakcināciju, tāpēc arī cilvēki viņus atbalstīja. Libdemi un leiboristi tikai teica, ka jāpievienojas ES iepirkumam, kas smagi izgāzās. Nav grūti saprast, ka veiksmīga kovida pārvarēšana šobrīd cilvēkiem ir pats būtiskākais. Bet pārējiem politiķiem ir jāmāk atzīt savas kļūdas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2021-05-10 17:16 (saite)
Valdība neko nesaka par maskām, bet cilvēki, kas izvēlas vakcinēties un par to visiem paziņot sociālajos tīklos, gan bieži piemin, ka ir vakcinējušies, jo apriebušies ierobežojumi un maskas. Bet nu jā - manuprāt meli ir iekš tā, ka maskas pasargā, nevis ir tikai kaut kāds politisks instruments. Ja tas 20% samazinājums būtu būtisks, tad mums būtu strādājoša kultūras nozare. Bet diezgan ātri izrādījās, ka koncertos inficējas ar visām maskām.

Bet jā, es ar skumjām skatos uz pensionāriem, kas steberē pa manas mazpilsētas tukšajām ielām līdz acīm nomaskējušies netīrās medicīniskajās maskās. Droši vien pa televizoru teica, ka maskas ir efektīvas, bet aizmirsa pateikt, ka svaigs gaiss arī.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-05-10 17:19 (saite)
>> Bet diezgan ātri izrādījās, ka koncertos inficējas ar visām maskām.

No kurienes tādi dati?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2021-05-10 17:24 (saite)
Uz pētījumiem atsaukties nevarēšu, bet vismaz Latvijā, šķiet, visu aizslēdza pēc koncerta Cēsīs 17.oktobrī, jo saslima gan mūziķi, gan koncerta apmeklētāji, kas nebija sēdējuši blakus un bija nēsājuši maskas.
https://jauns.lv/raksts/izklaide/411892-ar-covid-19-saslimusi-komponists-arturs-maskats-un-dirigents-sigvards-klava
Līdz tam visi vēl cerēja, ka varēs apmeklēt kultūras pasākumus, pieciešot neērtību - masku. Vismaz es mazliet cerēju, lai kā man tās maskas neriebtos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-05-10 17:31 (saite)
Tur ir rakstīts – zālē ar distancēšanos. Tātad iekštelpās. Kas ļoti labi atbilst šai teorijai par izplatību caur aerosoliem.

Vēl būtu interesanti izpētīt, kāda tur bija ventilācija. Man ir pieredze, ka daudzās koncertzālēs tā nav īpaši laba.

Un jā, maskas tur ir izrādījušās ne pārāk efektīvas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2021-05-10 17:39 (saite)
Cēsu koncertzāle ir jauna, līdz ar ko visdrīzāk ka tur ir labāka vai sliktāka mehāniskā ventilācija, cilvēki nesēdēja gluži bezgaisā. Mehāniskā ventilācija nodrošina kaut kādu gaisa pieplūdi un nosūci kubikmetros, bet tas arī nozīmē, ka gaiss tiek samaisīts visā zālē vienmērīgi.
Tas tā bija arī pirms covid, mazliet spocīgi apzināties, ka mēs neskaitāmas reizes elpojam citu cilvēku izelpoto, līdz ar ko robežas starp mums ir tādas nosacītas, visi esam viens.
Es domāju, ka tie zinātnieki drīz sapratīs, ka arī laba ventilācija tomēr nepasargā. Pēc kāda gada, kad tiks veikti vēl kādi dāsni finansēti pētījumi par to, kas ir diezgan skaidrs tāpat.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-05-10 17:45 (saite)
Daudzās vietās, lai taupītu uz apkuri, gaiss tiek recirkulēts.

Bet var arī ņemt jaunu gaisu vai arī kārtīgi attīrīt esošo (kā lidmašīnās).

Bija skandāls, kad vienā farmaceitiskajā ražotnē izrādījās, ka gaisa ieplūde bija no vietas ar lielu piesārņojumu. Mūsdienās tas būtu kritiski, ja kāds ar kovidu slimais nejauši apsēžas vietā, kur tiek ņemts gaiss lielai iestādei, un visi tiek aplipināti, lai gan atrodas simtiem metru attālumā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]xena
2021-05-11 19:52 (saite)
ko melo?
Abi gadījumi k/z "Cēsis" u.c. līdzīgie (plašāk nestāstīšu:)) norisinājās vairākdienu(jau Rīgā !) gatavošanas procesu laikā, ar koncertiem tikai kā kulminējošo eventu. Un liktenīgā inficēšanās notika "burzīšanās laikā "(arī abiem maestro) aizskatuvē, pauzēs, loģistikas laikā. Pie tam masku klātbūtne šajos pasākumos bija diezgan simboliska un epizodiska (1. Cēsu gadījumā obligāta masku valkāšana LV vēl nebija vispār).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-05-12 16:37 (saite)
Diez vai to var tik viegli pateikt, kur tieši notika inficēšanās. Un “burzīšanā” arī nav precīzs termins. Viņi saka, ka sagāja nedaudz kopā – bet cik ļoti?

Bet fakts ir, ka āra pasākumos inficēšanās ir bijusi minimāla.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]xena
2021-05-12 17:33 (saite)
drusku, maigi izsakoties, zinu konkrēto specifiku "no iekšienes". Ar mazu burzīšanos tāda veida pasākumus nav iespējams realizēt. :)

par āra pasākumiem gan - ja tos 2 m, kaut ilgāk sarunājoties, ievēro, pat pa vējam % iespējamība inficēties ir viencipara skaitlis. Garām noejot vispār droši.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-05-12 17:53 (saite)
Es jau neapšaubu, ka tur ir bijusi burzīšanās. Es tikai saku, ka to jau nevar zināt, kur tieši ir notikusi inficēšanās. Izrādās, ka infekcija no aerosoliem ir būtiska. Protams, mazāka distance palielina riskus, bet aerosolu gadījumā iekštelpās distance nav noteicošais faktors (atkarībā no ventilācijas apstākļiem).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2021-05-10 17:08 (saite)
Neaizmirsīsim arī to, ka pandēmijas sākumā policija tvarstīja un sodīja cilvēkus, kuri gribēja vienatnē paskriet pludmalē vai parkā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]honeybee
2021-05-10 16:22 (saite)
mani subj. daudz vairāk biedē nevis relatīvi nelielā varbūtība atņirgties, bet gan relatīvi diezgan lielā varbūtība, ka pat pie vidēji smagas saslimšanas var iestāties kaut kādas ilgstošas un grūti saprotamas sekas

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2021-05-10 17:04 (saite)
Pret ilgstošām un grūti saprotamām sekām jau īsti netiek solīts, ka vakcīna pasargās. Tāpat kā netiek īsti solīts, ka vakcinētie neaplipinās citus. Par pēdējo vismaz ir kaut kādi dati, ka aplipinās, bet mazāk.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]honeybee
2021-05-10 17:12 (saite)
nu jā, jo tā ir zinātne parastā, kurā nevis sola "garantētu rezultātu", bet raksturo "mazāku varbūtību, ka būs reāli slikti".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?