only after dark's Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

  [ << Previous 25 ]
  Friday, February 12th, 2016
  virginia_rabbit
  2:13a
  GIRI ("burden of obligation", "a debt of gratitude", "to serve one's superiors with a self-sacrificing devotion")
  "the stocisim, the self-control that
  is required of a self-respecting Japanese is part of his giri to his name," and
  that "a woman may not cry out in childbirth because of giri."

  *** "Giri choco" is a specific term referring to the obligation of close colleagues or associates to provide Valentine's Day or White Day chocolates to each other even if they feel no romantic feelings.

  GANBARU ( stand firm, extreme effort, to commit oneself fully to a task and to bring that task to an end)
  The outcome of a pregnancy is deeply tied to a woman's conduct; women are considered responsible for minimizing miscarriage and premature birth. There are many theories as to why this may be. Primary to understanding this idea is the Japanese principle of ganbaru.

  The use of ganbaru in the medical rhetoric of prenatal care also suggests that the proper ‘education’ of pregnant mothers is one of its implicit goals. In the course of such an endeavour, medical personnel are positioned as coaches to the women, who are supposed (ideally) to develop the spirit and character of a mother through a personal prenatal trial
  virginia_rabbit
  1:03a
  The vast majority (or, approximately 99%) of women who carry pregnancies to term in Japan are married. The majority of these women stop working once they become pregnant

  pregnant woman should eat foods native to Japan. The concept moto ni modoru in this context suggests that in regard to food, one should go back to the origin when pregnant. In other words, Japanese babies are made of Japanese food which comes from Japanese soil.
  [manējais ir viscaur Ezerkauliņu burkāni]
  penny_lane
  12:17a
  broadly šovakar ir neparasti izklaidējošs. noteikti tikai tāpēc, ka man būtu jālasa smukie kinoizdevumi. tā lūgšanās daļa, ak!


  "While it's generally agreed upon that there is no "average" penis size, there are objective extremes. In 2014, an unnamed UK man somewhat infamously recounted his struggle growing up with a micro-penis to New York magazine. His two-inch genitalia, he said, was not only superficially "embarrassing," but prevented him from engaging in various standard sex acts and even masturbation. The following year, a Mexican man disturbed the world with his 18.9 inch, two-pound dick, which he said was so bulky it lost him jobs and kept him from being able to "kneel in church and pray." And just yesterday, a 31-year-old virgin with a "big one" (exact size unspecified) wrote to the Mirror's "Dear Coleen" column with a cry for help."
  mako
  12:15a
  Sniegs
  Jā, un ārā atgriezusies ziema - viss balts.
  mako
  12:00a
  Galavant
  Ar diezgan lielu baudu noskatījos Galavant pirmo sezonu. Mūzika patīkama, personāžu dialogi jauki, un Vinnie Jones vienkārši svilina reizēm. Un karalim Ričardam ir precīzi tādi mati, kā man atauguši - gan sirmums, gan struktūra... ... tālāk ... )
  Thursday, February 11th, 2016
  black_data
  11:44p
  Par visu, kas palika starp rindām
  Dārgā Ciba, priecīgu tuvojošos Valentīndienu.
  nistagms
  10:21p
  16mm filmu vakars
  vakar bija ļoti labs pasākums LMC par analogo filmu mākslu. sākumā Karels Dūings (austrālietis no Nīderlandes) projicēja analogās fotogrāfijas, kurās bija attēlota viņa dzīve mājā, ko viņš astoņdesmitajos noskvotoja Nīderlandē. tukšo cūku kūti viņš pārveidoja par kino laboratoriju. tika parādīts daudz kas interesants par pašu filmiņu, tās ķīmiskajām īpašībām, kā arī dažādi attēli, kas diezgan uzskatāmi parādīja, kas viņam patīk analogajā metodē labāk nekā digitālajā. man ļoti patika doma par to, ka digitālās kameras sensors visu laiku ir statisks, kamēr analogajai kamerai superjutīgā filma uzreiz reaģē uz gaismu un attēlo reālās krāsas, nevis tās uzkonstruē. viņš arī parādīja vienu īsu filmu, kurai pats dziedāja skaņu - trauksmainās sirēnas. interesanti tas, ka lielu daļu savas laboratorijas tehnikas viņš dabūja par brīvu - cilvēki jau 80to beigās svieda ārā, piemēram, ar super8 saistīto tehniku.

  bija arī Vitas Jozens, kas ir no Lietuvas analogo kino veidotāju apvienības "Treelab", viņš parādīja garāku filmu, kas arī bija filmēta Lietuvā. viņi abi nepievērš īpašu uzmanību scenārijam un manipulē ar filmu, krāsām, ouverlejiem, nu tātad forma pāri saturam (kas man ļoti patīk). Vitasa stāstītais bija nedaudz ezotēriskāks, viņš daudz stāstīja par to, ka joprojām nav konkrētas definīcijas tam, kas ir 1) gaisma 2) laiks. viņš arī interesējas par fiziku, taisa elektroakustisku mūziku - būvē savu sintezatorus. vēl viņš daudz stāstīja par saviem aklajiem brālēniem, kuri perfekti atceras savu vēsturi, jo viņiem nav vizuālās informācijas kvantumu. stāstīja par to, kā viņš viņiem 'rāda' foto.

  man ļoti patika tas, ar kādu entuziasmu viņi par to stāstīja un vispār tas, ka ir cilvēki, kas lieto analogās tehnoloģijas par spīti tam, ka kapitālistiem tās ir nerentablas (ko viņi arī mēģināja nedaudz apstrīdēt, piemēram, stāstot, kā pašam uzjaukt attīstītāju (kafija, C vitamīns, soda, nedaudz trauku mazgājamā līdzekļa, ūdens)) un par spīti tam, ka pasaule no tevis vēlas attēlus instagramā, nevis ilgstošu darbu pie salīdzinoši neliela fotogrāfiju skaita vai lēnu filmas montēšanu. man šī doma patika ar to, ka, ja trauksmi nevar novērst fiziski, to var samazināt mēģinot koncentrēties, un tam ir noderīgi lēni procesi, kuros iespējams visu pārdomāt un reflektēt, izbaudīt procesu tumšajā istabā. izcils piemērs (priekš manis) patērētāju kultūrai bija tas, ko Vitas pieminēja - daudzi bildē ar telefonu lielos apjomos, bet nezina neko par gaismu, kā arī nezina pilnīgi neko par procesu, kas vispār notiek - kā šī fotogrāfija rodas. to, manuprāt, varētu salīdzināt ar pilsētnieku, kurš visu pārtiku nopērk lielveikalā, un laukos nespētu atpazīt nevienu augošu dārzeni. tas viss mudināja uz vēlmi tam vairāk pievērsties un vispār sākt vairāk kontrolēt bezjēdzīgas aktivitātes pie datora, soctīklos, visu to izsvaidīto informācijas vākšanu, utt. sen nebiju bijis uz tik rosinošu lekciju.

  ja kas, tad Piektdien, 12. 02. plkst. 19.00 kinoteātrī KinoBize tikšanās ar Vytautas Juozėnas (un filmas), Sestdien, 13.02. plkst. 19.00 kinoteātrī KinoBize Tikšanās ar Karel Doing (un filmas), tur gan ir parastā KinoBize ieejas maksa. LMC toties ir ļoti laba Ievas Balodes izstāde, kurā arī izmantotas analogās tehnoloģijas.
  penny_lane
  10:21p
  es atradu savu ideālo dāvanu.
  martcore
  9:46p
  kino
  если к дверям не подходят плечи...
  vilibaldis
  7:37p
  darbs
  Kādu laiku kultivēju sevi kā viscaur pozitīvo tēlu un manas finanses kļuva arvien bēdīgākas un bēdīgākas. Jo ko tad tādu uķipuķi nenolikt maliņā.
  Man ir aizdomas, ka šodien izvērsu čūskas cienīgu kašķi, tad jau redzēs ar ko tas beigsies.

  Bet ir arī saulstari tuneļa galā, tik tunelis tāds pagarš.
  zin
  6:58p
  laikam tad, kad pēc darba dienas gribas mazliet raudāt (un cigareti), jāiemācās lietas uztvert mazliet mazāk personiski
  pajautaa
  [ sonnenwende ]
  4:09p
  gan jau, ka jautājums malts un malts. vajag laptopu vai notebook(?) salona vajadzībām, respektīvi, internets un klausīties interneta radio. lētu un lai bez bremzēšanas var pārvaldīt e-kalendāru. ko varat ieteik?
  deloveja_kundze
  4:54p
  tik tiešām: kopš man vairs nav jāiet uz lekcijām, jo ir jāraksta maģ darbs, pēkšņi ir vairāk laika!
  ninona
  4:06p
  M ir 7g8m, aktīvi (varbūt tomēr pasīvi...) mācu pagatavot sev ēst.

  Prot:
  - gatavot augļu salātus;
  - pagatavot plāno pankūku mīklu & cept tās pankūkas;
  - sacept cepeškrāsnī karstmaizes;
  + šodien uzdevums izvārīt pelmeņus, jo man nav pat tam laika.
  ripp
  3:45p
  vakar, tātad agriezāmies no Hamburgas.
  Kā jau A. rakstīja, ceļot ar 3 gadus un 9 mēnešus vecu bērnu nav nemaz tik traki. krietni labāk, kā ar 1 vai 2 gadus vecu. ok, niķi bija. pāris reizes viņa draudēja izkāpt ārā no metro pāris pieturas ātrāk un viena, pāris reizes baigi skrēja uz ielas, laizīja metro logus un izpildījās līdzīga garā. bija arī kāda bada histērija, bet. citādi mums gāja visnotaļ labi. ar viņu var sarunāt. un viņa vairāk vai mazāk tur ceļošanas slodzi. ja nogurst, paguļ metro, bet tad atkal ir gatava doties.
  šajās dienās daudz ēdām un dzērām, daudz komunicējām un gulējām uz piepūšamā matrača veļas telpā. bijām Miniatur Wunderland, kur mums ar A. patika daudz, daudz labāk kā a. nākošreiz esot Hamburgā noteikti aiziešu viena pati. bērna dēļ izskrējām visu 45 minūtēs, bet, patiesībā, tur varētu pavadīt vairākas stundas. esot lielākais šāda tipa pasākums pasaulē.
  kā arī tropu mājā un akvārijā. akvārijā es arī varētu pavadīt vai pusi dienas, stāvot pie katra akvārija un blenžot pa pusstundai. ļoti aizraujoši un skaisti.
  atstājot a. ar vecmammu, izbraucām ar kuģīti un pastaigājām pa st.Pauli rajonu, kas arī bija visai aizraujoši. cita starpā pārsteidza viņu patriotisms. ļoti daudz kur st.Pauli zīmes logos. futbolkluba karogi arī, jā, bet ne tikai.

  Hamburga ir viena no tam pilsētām, kurā es būtu ar mieru dzīvot.
  pavisam noteikti.
  nord 1:49p
  Ir
  Nu, draugi, izskatās, ka man būs daudz naudas un (jo) nekad vairs nebūs laika (to tērēt).

  Paldies par īkšķiem!
  kautskis
  1:39p
  Kļūdas labojums
  Es te iepriekš biju nelāgi izteicies par Polijas vienīgo īsto glābēju partiju Pis. Vēlos norādīt, ka esmu mainījis savas domas. Partijas Pis biedrs, Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis intervijā vācu kvalitātīvās žurnālistikas flagmanim Bild paziņojis, ka cīnās pret tādu pasauli, kas sastāv no riteņbraucējiem un veģetāriešiem. Šādu cīņu es pilnībā atbalstu un veicinu.
  unpy
  1:05p
  Maksā ar skūpstu.
  Vispār jauka akcija. Prasītos gan nedaudz paplašināt, varu pateikt priekšā, kas tam pārim mikroautobusā būtu jādara, lai saņemu mēnešbiļeti, piemēram. Visādi citādi patiesi ceru, ka daudzi uzņēmumi no šī ņems piemēru un dažādās variācijās akcija "Maksā ar skūpstu!" iegūs plašu popularitāti ne tikai kaut kādās speciālās dienās, bet arī ikdienā.
  ninona
  10:18a
  Sanāk saprast, kāpēc M solfedžo iet tik labi - lielāko daļu materiāla ir apguvusi jau klavierēs.

  Piem., solfedžo pašlaik mācās par basa atslēgu, ko klavierēs nācās iemācīties atšifrēt jau oktobrī. Bet klavierēs šobrīd viņai stāstu par ceturtdaļnoti ar punktiņu (šī gada solfedžo grāmatā vispār neparādās), atbilstoši trenēju izspēlēt. Klavierskolotāja uzdeva jauno gabalu apgūt mājās...
  chimera
  10:17a
  pagūglējot deena abdulaziz, nu galīgi nesaprotu, kā vietējais dreskods to piecieš. pie saudītiem!

  http://brightside.me/article/the-saudi-arabian-princess-of-the-21st-century-68505/

  (neprasiet, kas man lika gūglēt ko tādu)
  virginia_rabbit
  9:37a
  man patīk rīti ar Eiženu. viņš ieveļas pie manis gultā, pasaka, ka mīl, un tad runā ar manu vēderu ("lien ārā, bēbulīt, es tev parādīšu multeni par vampīru"). brokastīs ēd tikai olu. kamēr es to vāru un leju sev kafiju, viņš cīnās ar zeķubikšu monstru. pēc tam ilgi sēžam pie galda - viņš spēlējas, es browzēju.
  vakariņas ir daudz sarežgītākas, jo viņi ar Ingmāru visu laiku asi diskutē un bļaustās.
  zirka
  9:31a
  un ko domā: sapnī redzēju, ka ir uzziedējuši ceriņi, nopriecājos, jo vecmīlgrāvis izskatās ļoti skaisti tieši ceriņu ziedēšanas laikā un ka tik agri - martā - vēl nekad tie nav bijuši kaut salapojuši.
  tad pamodos un ārā šņē un februāris un līdz ceriņiem kā līdz mēnesim. elpojam dziļi un vienmērīgi.
  missalise
  8:13a
  Pirms astoņpadsmit gadiem nomainīju dzīvesvietu faktiski, šodien - oficiāli. Man dzīvoklim ir kopējā pastkastīte ar salauztu slēdzeni, tāpēc visas nopietnās vēstules līdz šim sūtīja uz manu vecāku mājām. Nu, ko lai dara, tāda ir dzīve.
  evy
  9:34a
  post-madness-sorry -- noooot!
  shodiena saakaas ar give-me-some-space-i'm-late-for-work gandriiz aizkaitinaatu bljautinju. no manas puses, protams. pms. H gandriiz apvainojaas, bet tad es teicu, ka nevajag apvainoties, vienkaarshi iedodt man to speisu, un es nomierinaashos.
  shobriid, jau darbaa seezhot, bishkji kauns sametaas. bet, then again, pie pakaljas visus kaunus. nu nespeeju es pms laikaa tos hormonus novaldiit taa, lai nevienam netiek kaads zibens no manas puses. vakar, piemeeram, dzhimijs dabuuja, jo nelikaas mieraa peec brokastiim, vazaajaas man pakalj un glaudaas gar manaam darba bikseem, kuras pa vairaaki laagi naacaas ar rulliiti atspalvot.
  vienvaardsakot, ieshu peec darba treidmiiljot un svarus celt, un vispaar - brauciet leenaam paar tiltu, draugi!
  pajautaa
  [ salviz ]
  7:35a
  mp3 mūsdienās
  Kur mūsdienās var dabūt vecos labos mp3?
  Interesē piemēram "Dzeguzīte"
  [ << Previous 25 ]
About Sviesta Ciba