only after dark's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in only after dark's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Wednesday, May 1st, 2024
  3:43 pm
  cibas dzimšanas diena
  manai cibai pirms 10 dienām apritēja 20 gadi.
  ejtunost... puse manas dzīves!
  Lai iet mazliet statistikas:
  šo cibu neesmu dzēsusi ne reizes. ir dažas paralēlās, par kurām esmu aizmirsusi un neesmu lietojusi gadiem.
  paliku zem atslēgas, kad reiz Takā pie bāra kāds nepazīstams vīrietis man sāka atstāstīt tās saturu.
  mana ciba ir vecāka par manu meitu. šeit zem atslēgas kaut kur jābūt pierakstītam manam dzemdību stāstam (toreiz cāļa marta grupā tā darīja, es iekopēju arī šeit un labi, ka tā).
  cibā es atradu vīru
  cibā es atradu (tagadējo) darbu
  apmeklētās cibas ballītes - neskaitāmas
  mazliet ilgojos pēc aktīvās vecās cibas, bet tāda laikam ir soc.tīklu realitāte, ka tiem ir uzplaukumi un norieti.

  nu tad, par tiem nākamjiem 20, kā sak'!
  Friday, January 13th, 2023
  11:35 am
  nogurums...
  atvērām izstādi un spriežot pēc pirmajām atsauksmēm - ir labi!
  brīžiem man pašai bija smiekli par sevi: nodaļas vadītāja, skraida ar tukšajām kafijas un vīna glāzēm un nes vietā jaunas... bet honestly, šo man darīt ir vieglāk, nekā smalltalkot un iet iepazīties ar cilvēkiem (kaut gan va-ja-dzē-tu), bet bet bet
  nāciet uz izstādi, mēs tiešām ļoti centāmies, plēsāmies, raudājām un pārdzīvojām. un rakstiet man savas atsauksmes.
  bučas un pīrādziņi
  Wednesday, September 7th, 2022
  9:16 am
  Ok, cibas draugi, hear me out!
  sestdien muzejā būs tiešām foršs pasākums. mēs turpinām ar dažādām izpausmēm rīkoties pret krievijas agresiju un šoreiz mums būs dažādi civilajai aizsardzībai veltīti workshopi un vēl iespēja izstaigāt muzeju bez maksas (ne jau, ka viņš ir briesmīgi dārgs anyway) nāciet visi ar bērniem un bez! Būs divas lekcijas par 72 h somu, būs forši jaunieši no stradiņa uni, kas rādīs pirmo palīdzību un pagalmā būs ātrās palīdzības mašīna, kuru noteikti varēs izpētīt no iekšas un āras!

  te ir sīkāka info
  https://www.facebook.com/events/1371758399898830/?ref=newsfeed
  Monday, July 11th, 2022
  3:06 pm
  darbiņā
  šonedēļ no manas nodaļas vienlaicīgi atvaļinājumā ir 3 darbinieki. man jau šauj korķus un rauj jumtu.

  hešteg neveragain
  Tuesday, May 31st, 2022
  6:30 pm
  aktuālais
  mūsu liecība nav tik slikta, kā es gaidīju
  Thursday, May 19th, 2022
  5:14 pm
  mūsu puķins nominēts kilogramam. būtu diezgan feini tādu dabūt, nobalsojiet, ja nav žēl :)

  https://www.lsm.lv/kgkulturas/balsojums/
  Saturday, February 26th, 2022
  11:29 pm
  izturiet, lūdzu.
  Monday, November 22nd, 2021
  8:32 am
  kamēr mēs bijām mini-tripā uz Varšavu, Bīli un lielo bērnu Rīgas dzīvoklī pieskatīja mana mamma. viņa ir samācījusi kaķukam skriet pakaļ aizmestām matu gumijām un nest tās atpakaļ kā sunītis mantiņu. matu gumijas viņa jau pirms tam nēsajā apkārt kā pelītes, bet skriet pakaļ un atnest ir jauns levelis :D
  Monday, November 8th, 2021
  6:46 pm
  kulināreišen popjuleišen evrīboģī kamon
  šovakar pagatvoju Cacio e Pepe Rösti (no šejienes: https://www.bonappetit.com/recipe/cacio-e-pepe-rosti )
  likās, ka būs tāda vienkāršā recepte, bet sanāca tomēr drusku noņemties.
  receptes jēga ir it kā vienkārša - vāri kartfeļus 10 min. no pirmā burbuļa, tad pilnībā atdzesē, sarīvē, sajauc ar parmezānu, sāli, pipariem un cep. īzī!

  bet, protams, kad tu pieķeries tai padarīšanai, tad izrādās, ka, lai arī cik laicīgi tu tos kartupeļus nevārītu, tie fakinie bumbuļi nedzisīs tik ātri!
  tad vēl sarīvēšana bija messy but ok, we survived. par laimi izvārījušies bija pareizajā konsistencē - vārīti, bet vēl stingri.
  pēc tam cepšana. lai panāktu kraukšlīgumu ieteicams tomēr eļļu nežēlot, šajā brīdī sāc saprast, ka biji mazliet par ātru novērtējis ēdiena "veselīgumu".
  un tad tā epopeja ar apgriešanu! man bija bail ar šķīvi vicināties, es izdomāju savu metodi - apklāju ar cepampapīru, vāku, apgriezu un nocēlusi cepampapīru ar rosti no vāka ieslidināju atpakaļ pannā. ar pirmo izdevās, ar otro vairs ne tik ļoti (jo tas bija biezāks un mīkstāks)
  noteikti neiesaku pierīvēt klāt kādu mīksto sieru parmezāna vietā, kā to izdarīju es (Gouda no Lidl), jo siers, protams, smuki sakūst, bet arī piecepina visu to padarīšanu pie pannas un tad apgriešanas operācija pārvēršas par negatīvām emocijām pilnu pasākumu.

  nu, labi, bet, ja jums ir iekšā izmēģināt, tad tas ir jauks vakariņu ēdiens, nevarētu gan teikt, ka ļoti viegls. forši bija ar daudz dažādām piedevām - zaļumu biezpienu, sīpoli ar bekonu (nedaudz gaņīram), sk. krējums un salāti.

  (es atvainojos par virsrakstu, man šodiena paiet sintīpopa vilnī)
  Friday, November 5th, 2021
  8:41 am
  es te atkal ar saviem jūtūberiem
  es neskatos seriālus, bet ar milzu prieku nirstu youtube kontentā, kurā ir daudz daudz cilvēku, kas dalās ar saviem vaļaspriekiem, interesēm un zināšanām.

  es esmu skatījusies gandrīz visu sākot ar sievietēm Krievijā, kas taisa (abnormāli neglītas) rotas līdz pat kontiem, kur rāda priekšmetu restaurāciju.
  (par abnormāli neglītajām rotām, starp citu, zinājāt, viņām tur ir tāds paņēmiens, kurā tu samet kastē čupu savu negribēto, saplīsušo, nonēsāto rotaslietu, aizsūti kādai meistarei un tad viņa no tā visa sataisa jaunas, neglītas rotas! how cool is that?!:D)
  (vakar es skatījos vintage dealer dāmu no USA, kas rādīja savu mexikāņu sudraba rotu kolekciju un pie reizes apstāstīja vēsturi, arī interesanti)

  un kur tad vēl miljons ēst gatavošanas kanāli.
  viens no pēdējiem atradumiem ir šis: https://www.youtube.com/c/BerylShereshewsky
  Beryl parasti cilvēki iesūta video no visas pasaules ar saviem tradicionālajiem ēdieniem un viņa tos mēģina atkārtot. forši, protams, ir skatīties, kā pa virtuvi ņemas profesionāli un harizmātiski pavāri, bet šis ir tik daudz jaukāk!
  un! šo to var arī mēģināt atkārtot. es tieši šorīt no pēdējā video par tostiem atkārtoju spāņu recepti un tā bija TIK laba. tā kā neviens no jums neskatīsies tāpat, tad ierakstu recepti šeit.

  1. Uzgrauzdē maizi (viņai bija bagete, man graudu, tāpat labi);
  2. iesmērē ar ķiploku;
  3. sarīvē tomātu uz lielās rīves un to pļuru izsmērē pa maizi;
  4. aplej ar olīveļļu, apber ar sāli;
  5. ēd.

  un nākamais, ko es šodien izmēģināšu pagatavot būs Monkey butter, bet, lai uzzinātu, kas tas ir, jums nāksies skatīties video pašiem, haha!
  Thursday, November 4th, 2021
  10:21 am
  visupirms
  sirsnīgi sveicu jūs visus ar mana mīļākā gadalaika un mēneša iestāšanos. vakar izgāju 2h pastaigā un sirsnīgā sarunā ar draudzeni pa lietainājām, tumšajām, elektriskās gaismas apgaismotajām Rīgas centra un Grīziņkalna ielām un no sajūsmas negribējās iet mājās. lietainā novembra Rīga var sacensties jaukumā tikai ar agro vasaras rītu kluso un tukšo Rīgu.
  šovakar jāiet atkal.
  Wednesday, November 3rd, 2021
  2:30 pm
  Slēptā dzīve
  vakar piebeidzu lasīt Irbes dienasgrāmatu, nenormāli jestrs lasāmais!
  padalieties ar iespaidiem, tie, kas arī ir lasījuši.
  Monday, November 1st, 2021
  10:06 am
  nedēļa ar kaķīti
  mēs nomainījām miskasti un tad viņa sāka zagt pārtiku no galda.
  bet visādi citādi ir liels prieks par viņa klātbūtni.
  Tuesday, October 26th, 2021
  9:41 am
  pirmās 24h ar kaķīti
  pie sestās man sajuka skaits, cik reizes es izcēlu Bīli ārā no miskastes
  Monday, October 25th, 2021
  12:40 pm
  Bīle
  beidzot vīrs ielika instā, lūcu visi apbrīnot :D

  https://www.instagram.com/p/CVcmUTsMZhB/?utm_source=ig_web_copy_link
  Sunday, October 24th, 2021
  7:50 pm
  ģimenes pieaugums
  No šodienas mūsu ģimeni papildina Bīle.
  Bīle ir 3-4 mēneši jauna. Skaistu melnu kažociņu ar elegentiem rudiem lāsumiņiem un žabo zem pakakles.
  Murrā un ļoti grib ēst Visu Laiku.
  Bīles izcelšanās ir neskaidra, mēs viņu turmāk uzskatīsim par Berķenes muižkunga ārlaulības meitu, kas pamesta "muižas ābeļdārzā", kur viņu no drošas nāves paglāba muižas "dārznieka ģimene". Bīle augs ģimenē "pilsētā" un, kad viņa kļūs pieaugusi, laimīgas nejaušības rezultātā mēs uzzināsim, ka šādi rudi žabo ir tikai Berķenes muižas pēctečiem un Bīle atgūs savu titulu.
  Wednesday, October 20th, 2021
  6:01 pm
  šodien meistars gāzes katlam uzstādīja termoregulācijas dačiku. tāda figņa, kas stāv kaut kur dzīvoklī, mēra temp. un pie vajadzības palaiž apkures katlu.

  attiecīgi es pārliecinājos, ka mēs savu komforta temperatūru esam uzdzinuši kaut kur uz 23-24-vai pat vairāk grādiem, ko man ļoti negribējās atzīt. jo tagad dačiks ir uzlikts uz 22 grādiem (dienas laikā un 19 pa nakti) un man ir tā neomulīgi. nav īsti auksti, bet zeķes prasās un plediņi prasās.

  tomēr vairs nedzird katlu slēdzmies iekšā/ārā, kas nozīmē gāzes un elektroenerģijas ietaupījumu. samazināt rēķinu neizdosies, tas skaidrs, bet cerams, ka izdosies nobremzēt pieaugumu.
  Tuesday, October 19th, 2021
  6:34 pm
  mēs salūzām
  aizbraucām uz Pļavniekiem "tikai paskatīties" un beigās tomēr izstāvējām rindu uz Lidl. tāpat regulārā iepirkšanās bija jātaisa un es jau pēdējās nedēļas to biju darījusi tikai rimi piegādē. katru reizi biju domīga par to, cik maz tomēr sanāk nopirkt iztērējot ap 50eur un es esmu personīgi ļ apvainojusies uz rimi par to, ka nereti iesvērtie dārzeņi/augļi nav tās jaukākās kvalitātes.

  tagad gan mēs arī iztērējām stipri vairāk, bet es nevarēju turēties pretī lieliskajiem Lidl riekstiem. tur ir garšīga maize un brēceļi, un tās brokastu pilngraudu bulciņas kā Vācijā.

  nostāvējām aptuveni 35 min, pat man niķīgais vīrs nepaspēja sapsihoties, greit saksēss!

  tagad gan, lūdzu, lai tas rindas beidzas un var uz turieni doties iepirkties cilvēcīgi.
  Tuesday, September 14th, 2021
  8:02 pm
  Pie kulinārajiem jaunatklājumiem noteikti jāieliek šī recepte no vienas beibes youtube kanāla, ko šodien atklāju. Video tematika ir - dažādu valstu "slimnieciņu" ēdieni, tb tas, ko tava mamma tev gatavotu, ja tu būtu apslimis. Šī ir tāda kā brazīļu soļanka un tur ir viss - salds, skābs, ass un trekns.
  Brazilian Caldo de Ovos Recipe:
  Recipe by Chef Christiano Campos
  • 2 tablespoons Worcestershire sauce
  • ½ yellow onion, chopped
  • 2 tablespoons chopped bell pepper (any color)
  • 4 garlic cloves, minced
  • 1 tablespoon minced biquinho chili pepper (or another mild chili pepper)
  • ¾ pound (350 grams) lean ground beef
  • 1 tablespoon extra-virgin olive oil
  • 2 beef bouillon cubes, crumbled
  • 1 teaspoon urucum (or paprika)
  • 1 teaspoon ground cumin
  • ½ teaspoon ground black pepper
  • 4 tablespoons tomato extract
  • 8 cups (2 liters) water
  • 4-6 eggs
  • 1 cup (125 grams) fine grind cassava flour
  • Juice from ½ of a lime
  • 1 handful chopped cilantro (or parsley)

  kad tā uzraksta izskatās dikti daudz, bet patiesībā gatavs ir apmēram 20 minūtēs.
  links te, pēdējā recepte (kaut gan es rekomendēju paskatīties visas)

  https://www.youtube.com/watch?v=0tZSXMjxkyQ&ab_channel=BerylShereshewsky
  Monday, August 30th, 2021
  4:04 pm
  beidzot parādījās vismaz lekciju saraksts. tagad, kamēs viss te bruks pie velna vecmāmiņas, man vismaz būs kaut kāds grafiks :D
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba