only after dark's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in only after dark's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Friday, June 19th, 2020
  11:31 am
  burvīgās rīta ainiņas
  Lūcija (ēdot pankūkas): Tev būs jāmazgā galds!
  Es: Forši, paldies...
  Lūcija: Kas? Es tikai tev to paziņoju!
  Thursday, June 18th, 2020
  10:07 pm
  diskleimeris
  nekādā gadījumā nedodiet saviem todleriem wrapus, es atvainojos.
  7:50 pm
  ēdiens vasarā
  palasīju cibu un gribu painfluencēt bērnu mātēm dažādus tortilju-wrapu-tako ēdamos.

  nesen piefiksēju, ka salīdzinoši bieži esmu pasākusi taisīt kaut ko, kas ļoti izsptieptā jēdzienā varētu saukties "tako vakari".
  doma ir pavisam vienkārša un sastāv no jebkāda izmēra tortiljām un visa pārējā.

  tortiljas es mēdzu vai nu sildīt cepeškrāsnī vai gāzes degļa. sildu es viņas nevis tādēļ, lai būtu siltas, bet tāpēc, ka pēc sildīšanas tās kļūst plastiskākas un garšīgākas. ja ir darīšana ar todleriem, tad gan jau, ka bez šī var iztikt. (sapērkos rimi uz akTciju un sasaldēju)

  un pārējais kā jau pārējais - viss, kas ir ledusskapī. jebkāda sacepta gaļa ar jebkādām garšvielām (kad ir, es lietoju tos speciālos beramos, bet tas nav būtiski patiesībā). sagriezts tomāts, gurķis, paprika, salāti, redīsi, avokādo kopā vai atsevišķi. pupiņas, konservētā kukurūza. sarīvēts siers, arī svaigo sieru var iesmērēt. mērces - viss sākot no skābā krējuma un beidzot ar asajām mērcēm. krāmē pilnu, rullē ciet un ēd.

  no sākuma liekas, ka varena gatavošana, bet patiesībā ar laiku piešaujas. saliec galdā tortiljas un pildāmos un katrs izpildās pats.

  vot.
  Wednesday, June 17th, 2020
  11:14 pm
  bērnkopības win
  honeybee tik krāšņi apraksta savus bērnkopības sasniegumus, ka es nevaru noturēties jums nepastāstījusi, ka arī mēs neatpaliekam parent_of_the_year kategorijā.

  mācību gada nobeigumā visiem mazajiem instrumentu spēlētājiem bija jākārto video eksāmens. citi bērniņi bija saposušies blūzītēs un kreklos un manējais arī bija apvilcis pavisam īpašu kreklu.

  to, kuru mēs viņai ķiķinādami uztaisījām pagājušā gada Labadabā filmas Jelgava94 teltī ar pacilājošu uzrakstu "Nākotne ir sūds"

  to man pastāstīja skolotāja...
  Monday, June 15th, 2020
  9:07 pm
  divi gadi
  divi gadi laulībā ar hotai. jāatzīst, ka ir lieliski.
  Monday, April 20th, 2020
  11:14 am
  par zupām
  (vienas cibiņas žurnālī pamanīju, ka cilvēkiem patīk lasīt par zupām, tad nu es atskaitos:))

  es šajās brīvdienās izvārīju kārtējo savu variāciju par pho bo. diezgan akurātu pēc garšas un sastāvdaļām, bet es šmaucos, jo man bija no Berlīnēm sen sen atvesta burciņa ar pho garšvielu pastu (pffff, i know, eyeroll). nu prieki ir beigušies, jo pasta ir beigusies. tagad nāksies vien mācīties īstās garšvielu proporcijas un bliezt akurāto buljonu augšā pašai. skērī šit.
  bet es dikti nebēdāju, man ir vīra dāvāta grāmata par Āzijas zupām, kurā es atradīšu garšvielu proporcijas un tā kā es nesen atklāju, ka man mājās ir veselas divas (2!) ejošas Straumes, tad varēšu sev samalt jaunu devu. galu galā man ir arī neaiztikta Gemosa dāvanu karte.
  autentisks pho man neizdosies vienalga, tākā es sevišķi neiespringstu.

  arī vēl es sapratu tādu lietu... skaties vai neskaties miljons receptes grāmatās, youtube un cooking show, bet kā visveiksmīgāk izvārīt buljonu var piešauties tikai pats ar laiku. es tagad par pamatu ņemu no Hankišijeva noskatītu franču baltā buljona recepti, kura ir pietiekami vienkārša.

  vēl es kaut kur internetos sagrābstīju padomu dārzeņu un garšaugu atlikumus (tādus, kas ir piemēroti) mest saldētavā vienā maisiņā. un tad, kad maisiņš ir pilns, vai ir tāda nepieciešamība, šo maisiņu var izlietot un izvārīt vai nu dārzeņu buljonu, vai arī piemest klāt taisot gaļas buljonu. man šī ideja likās ļoti praktiska un patīkami zēroveistīga.

  vispār padalieties ar saviem buljona lifehacks.

  (to, ka viņu var izvārīt un sasaldēt, es jau zinu, paldies)
  Thursday, April 9th, 2020
  12:22 pm
  ļoti novērtēju šodienas mājasdarbu ētikā - sakārtot savu darba galdu :D
  Wednesday, March 11th, 2020
  12:50 pm
  es reāli gribētu strādāt par pārtikas tehnologu tādos uzņēmumos kā čili pica un kankanpica.
  jo jābūt taču cilvēkam ar izdomas dzirksti, lai visus tos ēdienus tā sačakarētu ekonomijas un kapeikas pišanas vārdā. piemēram, mani ilgus gadus fascinēja čilipicas salāti, kur zem pāris lapiņām salātu miksa parasti atradās liela čupa vidēji smalki sagriesta ķīnas kāposta. (tagad šķiet vairs nē, jo ķīnas kāposts ir palicis dārgāks un salātu miksi visai pieejami un lēti)
  ok
  savukārt kankanpicā es sastapos ar tādu izdomas lidojumu, kurā 50% salātu ir lielas pētersīļu lapas. a čo, izskatās tāpat kā bildē un veselīgi, lai. nekas jau nav pārkāpts.

  es reti kad iemaldos šajās iestādēs, lai katru reizi pārliecinātos, ka, nop, joprojām ir slikti un cīnītos ar maniakālu vēlmi nākt speciāli un pētīt kā kādos ēdienos ir izdomāts ietaupīt uz dārgākiem produktiem. es domāju, ka ar precīzām aprēķinu tabulām, tur varētu sanākt vesels bakalaura darbs.
  Tuesday, March 3rd, 2020
  6:58 pm
  maman draugs šodien stāstīja mega jaunumus par Cēsu pilsētas kapu dzīvi.

  izrādās turienes stirnas ir ļoti iecienījušas klasisko mūziku, katru reizi to izdzirdot viņas nākot pie kapu vaļņa paklausīties kā spēlē kapela.  nu un pēc tam, ja jau reiz atnākušas, pie reizes noēdot arī atstātās puķes, izlasot tikai tas, kas garšo.
  Sunday, March 1st, 2020
  8:18 pm
  šodien mēs ar Lūc nācām no bērnu ballītes cauri Ziedoņdārzam. pa ceļam drusku ampelējāmies, beb man centās tā iebakstīt, lai es pašaujot rokas aiz muguras un nekatoties nevarētu viņu saķert. tā ākstoties pārvietojāmies līdz pa vienu no parka celiņiem un mums pretī svempelējās paresns un cienījama vecuma korgijs. esiet redzējuši korgiju skrienam? tā nav gluži skriešana, bet gan tāda gāzalēšanās uz priekšu un atpakaļ, diezgan smieklīgi. es ar korgiju nodibināju mirklīgu acu kontaktu, jo mums nākot pretī viņš tā kā drusciņ pamainīja savu ašās gāzelēšanās trajektoriju ar vieglu nobīdi uz mūsu pusi. tā kā es bērnībā esmu piedzīvojusi suņa uzbrukumu, tad es svešu, brīvi pārvietojošos suņu klātbūtnē bieži vien sajūtu adrenalīna uzplūdu, bet tūdaļ arī sevi nomierināju. jo, nu, taču smieklīgs, pavecs korgijs un vēlpietam gāzelējas.

  bet viņš zināja... viņš zināja..

  jo tiklīdz viņa gāzelēšanās trajektorija veda tieši mums garām viņš mūs apveltīja ar rupju un niknu, un tieši vienu (!) skaļu "VAU!", bez rūkšanas, bez nekā... vienkārši, garām skrienošs "Vau!", kas mums lika drusku satrūkties.
  uz ko viņa no muguras ejošā saimnieci viņam tādā pārmetoši aizvainotā tonī prasīja "Nu, KĀPĒC tu tā dari?!"
  Monday, January 27th, 2020
  3:50 pm
  starp citu
  Kult-ak-ā jau atkal var pieteikties uz vieslekcijām, paskatiet vai nav kas jums noderīgs:
  pieteikšanās 27.jan-16.feb.
  https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/izveles-kursi-viesstudentiem/
  Saturday, January 11th, 2020
  5:52 pm
  matu update
  es, tātad, neilgu laiku atpakaļ saņēmos un pirmo reizi dzīvē pēc 2 gadu dažādu frizieru tincināšanas nolēmu nokrāsot matus. man ļoti patīk rūsganie toņi un es ļoti cerēju kaut uz mirkli pārvērsties rudas šķipsnas zibinošā būtnē.
  ņe tut to bilo.
  tā kā mana pamatkrāsa ir koši jauki brūna, nevis ērtais latviešu pelēkais, tad mani mati nevēlas, lai tiem uztiepj kaut kādu muļķīgu rudumu. pirmajā reizē mēs ar frizieri bijām piesardzīgas. tik piesardzīgas, ka lielākā daļa nepamanīja krāsas izmaiņas, tikai zem lampas matos varēja samanīt sarkanos toņus. pēc kāda laika sarkanais no matiem bija pazudis atstājot mani ar jauku kastaņbrūnu toni. kas ir pozitīvi - tādā nevar manīt ataugušās saknes. vakar biju uz otro sesiju noskaņojusies būt super drastiska, friziere arī un mēs metāmies cīņa ar košu burkānrudo.
  mmmhm
  rudo
  sagribējas cūkai apelsīnus, kā sensenos laikos teica viens paziņa.

  es esmu sarkana. tā ka baklažān-tumši-sarkan-brūns. ne miņas no zibinoši vilinošajiem lapsas toņiem, šņuk!
  Thursday, January 2nd, 2020
  1:11 pm
  paldies LCD
  atradu uz ielas 50€
  Wednesday, January 1st, 2020
  9:36 pm
  izlasīju JUUK fb ierakstu un man tagad šausmīgi gribas zināt, kas ir tā sieviete, kas Satori ballītē visus apsaukājusi un tupējusi zem eglītes :D
  (varbūt kāda no tiem slavenajiem latviešu introvertiem no Latvian literature reklāmas kampaņas?)
  Sunday, December 22nd, 2019
  11:43 am
  ne čiku, ne grabu: sludinājums
  tad nu tā, draugi, mums pienācis brīdis, kad nepieciešams meklēt īrnieku.
  dzīvoklis atrodas uz Avotu ielas starp Bruņinieku un Matīsa, gandrīz pāri pretī Nurmei. 47 kvadrātīgie metri liels.
  2 istabas un atsevišķa virtuve, viena no istabām ir caurstaigājama. svaigi remontēts un rūpīgi lietots. logi iziet nevis uz skaļo un vētraino Avotu ielu, bet uz pagalmu. tā ir dienvidu puse - dzīvoklītis būs jauki silts no saules, bet pateicoties tam, ka tā ir mūra māja - vasarās tomēr strauji nesakarsīs. Pagalmā ir vieta mašīnai.
  komunālie jums būs zemi, jo dzīvoklis ir apkurināms ar malku, tomēr netrūkst arī elektrisko radiatoru (infrasarkanie radiatori). maksāsiet tikai elektrību un ūdeni (un īri, protams, 260Eur) vasarā par elektrību būs kādi 10-20eur, ziemā uz tās pašas elektriskās apkures rēķina sanāks visi 80eur. iepriekšējie īrnieki nevēlējās izlīdzināto maksājumu, bet, ja jaunajiem īrniekiem tas liksies piemērotāk, varēsim pārslēgties.
  vannasistabas šai dzīvoklī oriģināli nav bijis, tāpēc dušas telpa ir... duša. iekāp un mazgājies. wc ir atsevišķi.
  virtuvē viss ir - jauna plīts, lete, veļasmašīna.

  smukas bildes rīt būs.
  Thursday, December 19th, 2019
  7:48 pm
  ziemassvētku prieks
  es (izkārusi lampiņas grāmatu skapī, ļ lepna par sevi): "Re, kā!"
  Lūcija (aizņemta ar piparkūkām, max vienaldzīgi): "mhm. ļoti skaisti. redzu, ka tu centies"
  Monday, December 16th, 2019
  5:36 pm
  cik jocīgi.
  pa ilgiem laikiem man tiešām ieinteresēja viena jrt izrāde. bez īpašām ekspektācijām eju skatīties biļetes. visas izrādes izpārdotas uz priekšu izņemot vienu - pirmizrādi, uz kuru bija pieejamas vesels četras vietas.
  (tagad tikai divas)
  Thursday, December 12th, 2019
  8:54 am
  padomiņš vajag
  saistībā ar Mērijas stāstu - tas ir tikai viens no pavedieniem, ko vīram ir izdevies sataustīt, vēl ir ko rakt un rakstīt. arī materiālu ir jau ievākts krietns žūksnis


  attiecīgi, ir doma par grāmatas rakstīšanu.


  tāpēc, cibiņi-rakstnieki-literāti-zinātāji, pastāstiet, lūdzu, kādas ir opcijas.
  jāraksta iesniegums, projekts? kam? KKF? kā tas notiek?
  var arī privāti uz jē-pastu vai soc. tīklu mesendžerī, ja šeit negribas izpausties.

  Pateicos jau iepriekš
  Wednesday, December 11th, 2019
  3:16 pm
  https://www.delfi.lv/merijas-stasts/

  jau vairāk kā mēnesi dzīvoju līdzi Mērijai un hotai, kurš pieraksta viņas stāstīto.
  sirdi plosoši laikam ir maigi teikts.
  bet jūs izlasiet, Mērija ir burvīga.
  Monday, November 25th, 2019
  10:20 pm
  es tak aizmirsu izstāstīt
  nokrāsoju matus pirmo reizi mūžā (tas ir - ne es pati krāsoju, friziere krāsoja)
  sanāca tieši tas, ko es negribēju, jo gribēju es rūsganus, bet sanāca tumšu brūni ar sarkanu nokrāsu.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba