paaugstināta temperatūra [entries|archive|friends|userinfo]
bija

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

142 (esmu naidīgs, indīgs cilvēks) [17. Mar 2018|19:32]
man ir tāds bijušais kursabiedrs, kurš tīri labi fotogrāfē. nu, visādas dabas ainiņas - aš ņem un drukā pastkarti. viss jau it kā būtu labi, bildes smukas, viss kā nākas.. bet viņš pie katra attēla, ko ievieto feisbukā, liek tādus aprakstus, ka gribas acis izdurt. neesmu vēl izlēmusi - sev vai viņam.
nu, jūs zināt, tādus - "katra diena sākas ar saullēktu, kas nes līdzi jaunas cerības uz gaidāmo dienu..." vai "arī ziemai ir savas asaras - lāstekas".

un šito grūtāk paciest kā ingu pizāni.
Link3 raksta|ir doma

141 (užbužbuž) [10. Mar 2018|00:01]
abas izrādes, uz ko es pēdējā mēneša laikā esmu gājusi uzreiz pēc terapijas, ir bijušas par garīgām slimībām. tādi tematiskie piektdienu vakari.

pārspīlēju, protams. mans problēmu kopums ir standarta "saknē norauto pašizpausmes asnu" gadījums, es pat nevaru lepoties ar kaut kādām aizraujošām prāta peripētijām. mana vēlme vienmēr un visur justies īpašai ir sabozusies.
tas, ar ko es nebiju rēķinājusies, ir tās neskaitāmās nepatīkamās atziņas, pie kā nākas nonākt. zināju, ka terapija nav nekāds rožu dārzs, bet vai tad nu tiešām tik ātri? pēc trim no līdz šim pieredzētajām sešām sesijām esmu iznākusi, jūtoties sūdīgi. un tikai vienā no tām bija vienkārši sevis žēl. abas pārējās (abas pēdējās) lika apzināties to, cik patiesībā draņķīgs cilvēks es esmu, tikai aiz sava paštaisnuma nebiju to pamanījusi.

bet vēl jau ir iespējams, ka es vienkārši to visu izdomāju un stāstu terapeitei, lai barotu savu nabadziņa ego. "re, kā es distancējos no cilvēkiem." "re, kā es neļauju sev izpausties." "re, kā man galvā dzīvo nezvērs, kas, protams, ir vecāku skarbuma ēna."
ai, vai, vai, nabaga susuriņš. ka tikai varētu sēdēt savā dumbrājā, apaugt ar sēnēm un liet gaužas asariņas.
Link3 raksta|ir doma

140 (man ir tendence vispārināt) [24. Feb 2018|13:29]
man šķiet tik savādi, ka mūsu mātes vairs nezina, kā mēs izskatāmies kaili.

reiz mēs bijām daļa viņu miesas, viņu acīs mūsu kailums ir visdabiskākais. viņas mūs tina, mazgāja, ģērba. viņu prātos mēs joprojām tādi esam.
un tad pienāk šis pirmais pieaugšanas punkts. mirklis, kurā mēs sākam savu kailumu slēpt pat no mātes. mēs kautrējamies paši no sava ķermeņa pārmaiņām, tādēļ noslēpjam to no tīrākā skatiena, kas mums ir dzīvē pieejams.
šķiet, pēdējoreiz māte mani redzēja pilnībā kailu kaut kad pamatskolā. man vannas karstumā bija palicis slikti, un es, nespēdama pasaukt palīgā, atvēru vannasistabas durvis. mani ieraudzīja, pacēla un aiznesa uz gultu - tādu slapju un neaizsargātu, kā bērnībā. tomēr atmiņas par šo atgadījumu ir kaunpilnas.

tagad, kad mēs esam "paši sev piederoši", arī mūsu kailums pieder tikai mums pašiem. mēs izvēlamies tajā dalīties ar atsevišķiem cilvēkiem, taču tas ir mūsu apzināts lēmums, tas nav tik dabiski un pašsaprotami kā agrāk. mēs vairs nelaižam pasauli sev tik tuvu. un arī mātei mēs esam tagad tikai mīļš draugs, nevis viņas būtības atvasinājums. kurā kailums ir definējošais aspekts.

bet varbūt es vienkārši alkstu atgriezties bērnībā.
Link2 raksta|ir doma

139 (europa cinemas rullīša melodija ir manas dzīves skaņu celiņš) [22. Feb 2018|23:28]
reizēm man sanāk ilgi - kādu nedēļu vai pat vairāk - nenoskatīties nevienu filmu. dzīves un darba skrējienā nepietiek laika.
un tad es beidzot saņemos izvilkties no saviem laukiem, aizbraukt un apsēsties kinoteātra krēslā, un šis brīdis ir tik svēts. vai tie būtu bizes neērtie krēsli (goda vārds, man sāk šķist, ka es esmu vienīgā, kas visu filmu dīdās; kā jūs visi tur spējat mierā nosēdēt?), splendida nomācoši lielā zāle vai forum cinemas ērtā, popkornainā puskrēsla. un tad satumst, un tad iemirdzas, un tad skan. es visa piepildos ar tādu siltumu, mana būtne tiecas pretī ekrānam, es iemīlos. tā ir tāda mīlestība, kas aiznes mani prom, izpurina, izkausē un tad atkal saliek kopā. manis nav, un manis ir tik daudz. manī ir tukšums, un manī ir itin viss.

es gribētu spēt ar filmām sarunāties.
Link3 raksta|ir doma

138 (šodien spīdēja saule) [21. Feb 2018|17:03]
nāk pavasaris.
manī sāk mosties kaut kāda sieviete parastā.

es gribu kuplus svārkus un vieglas blūzes. es gribu puķainas, plandošas kleitas. es gribu sēdēt kafetērijās un ēst kūciņas. es gribu krāsot acis un lūpas. es gribu tetovēt ziedus, noklāt visus plecus kā uz dienvidzemēm aizbraukusī draudzene. es gribu klabināt ar papēžiem, ejot gaitā, kas šūpo gurnus. es gribu gliterus un šķindošas rotas.

tik neparasta sajūta, nezinu, ko lai iesāk.
Link5 raksta|ir doma

137 (es biju tur ārā, tur nekā tāda nav) [17. Feb 2018|00:40]
karnevāls nav paredzēts skaidriem cilvēkiem.
par to es pārliecinos jau otro reizi. iepriekš bija tā sanācis, ka vienkārši reibuma bija par maz. klīdām pa telpām, vērojām cilvēkus, tad sāka sāpēt kājas un aizgājām mājās. šoreiz esmu uz zālēm, kam instrukcijā rakstīts nevis vienkārši "nedrīkst lietot alkoholu", bet "aizliegts lietot alkoholu". sapucējos tik un tā, cerēdama uz savu maģisko spēju (reizēm) sajust vaibu un pavilkties arī tāpat.

jau pēc terapijas jutu nelāgu priekšnojautu. norakstīju to uz faktu, ka pati sesija mani drusku izvandīja (pat ne temata dēļ, nē, es vienkārši runāju ļoti haotiski un man riebjas būt haotiskai). lai kā centos norakt šo sajūtu, tā nekur nepazuda.

beigu beigās tiku pie mini panikas lēkmes cilvēku daudzuma dēļ (reibumā man nekad nesākas pūļa panika), izklaiņoju ar draugiem labirintu un tad sapratu, ka esmu gatava paspēt uz pēdējo transportu. izspiežoties ārā pa durvīm, ieraudzīju milzu rindu un nopriecājos, ka esmu tikusi ārā no vietas, kur piebāztība tikai augs un augs.

tagad notīrīju acis, ietinos sedziņā un jūtos gauži apmierināta. gliteri no manis birs vēl nedēļu, bet ar to es esmu mierā. gliteri man vienmēr patikuši, tikai kerzainais taču nekad nedrīkstēja to skaļi teikt.
Linkir doma

136 (pašpārliecinātība ir mīts) [13. Feb 2018|14:35]
es neesmu īgns cilvēks. es smejos visur un vienmēr, smaidu un laipni sarunājos. man ir teikts, ka no manis staro prieks, tāda kā tā esence. manuprāt, tas arī ir iemesls citu nepatikai pret mani. es uzvedos kā pamuļķe, un tas var atgrūst. man jau pašai arī nepatīk pārāk priecīgi cilvēki.

bet priekš tāda smaidīga cilvēka es ļoti mīlu negatīvo. es ar baudu runāju par savām negatīvajām iezīmēm, pieredzēm, atmiņām. visur es vispirms redzu slikto. nekas man nepatīk. visa komunikācija ar mani ir vienkārši klausīšanās manā čīkstēšanā - es esmu nogurusi, tas nav labi un šitas nav labi, tas man nepatīk un šitas man nepatīk. brīnos, ka man vispār ir draugi. jo tas jau ir tik dziļi, ka melnā humora un tumšu lietu (filmu, attēlu, stāstu) izbaudīšana ir tikai ziediņi. melns purvs ir mana ikdiena. un es tur jūtos bez gala komfortabli.
arī, stāstot terapeitei par savu ģimeni, es ilgi un gari runāju par mūsu nabadzību, tēva alkoholismu, mātes skumjām. sajutu lepnumu, kad viņa bija šausmās, dzirdot par to, kāds tirāns bija mans vectēvs. es peldos šajā perversajā baudā.

un tas taču ir tik slimi.
bet vismaz jau otrās terapijas sesijas sākumā es pēkšņi aptvēru, ka šis upura/nabadziņa sindroms ir tas, ar ko patiešām jāstrādā, nevis tāds aptuvens “zema pašvērtējuma” koncepts.
Link6 raksta|ir doma

135 (diskusija ir savstarpēja pārtraukšana) [1. Feb 2018|00:33]
man vispār varētu tīri labi padoties publiskā runa.

problēma ir manā nepārliecinātībā. jau tad, kad sarunā kāds manī sāk patiešām klausīties un nepārtrauc pēc pāris teikumiem, es ļoti samulstu, sāku pīties vārdos un pazaudēju visu savu domu, stresā runājot pārāk ātri, pārāk daudz un neko tā arī nepasakot. redzēt ieinteresētu skatienu ir viena no baisākajām lietām pasaulē. kad es pasaku divus teikumus, automātiski gaidu, ka kāds cits iesprauksies ar savu viedokli, un mums veidosies diskusija/dialogs. ja tā nenotiek, es pēkšņi nezinu, ko iesākt. tas ir kā tajā black books sērijā, kur bernards ieaicina sludinātājus pie sevis dzīvoklī.
"to be honest, we've actually never thought this far ahead."

šķiet, ka publiskā runa manī rada līdzīgu reakciju.
Link4 raksta|ir doma

134 (man kā mātei šis pārejas posms būs smags) [22. Jan 2018|18:22]
citās ziņās - mans mazkaķis izrādījās mazkaķe.
šodien ar mazkaķa ņurdieniem un lielkaķa (sterilajiem) mēģinājumiem viņu apbērnot mūsu skaistā geju mīlestība ir zaudējusi savu šķīstumu.
Link6 raksta|ir doma

133 (vectantiņa) [22. Jan 2018|18:00]
pirms pāris dienām mamma uzrakstīja, ka viņai tagad - 50+ gadu vecumā - atklāta laktozes un kazeīna nepanesība (t.s. "alerģija no piena"). šī ziņa mani sabiedēja, jo jau pāris gadus loloju aizdomas par laktozes nepanesību, ko vienkārši attiecos pieņemt un aiziet pārbaudīties. mamma (un viņas mamma) man ir nodevusi asinsrites problēmas un, iespējams, gastrītu, ko man arī vajadzētu vēl pārbaudīt. precedents ir.
laktozes n. pazīmes man ir jau pazīstamas, bet to otru vajadzēja pagūglēt. izrādās, ka kazeīns ir pienā esošs proteīns, ko daži organismi izdomā uztvert nevis par normālu lietu, bet kaut ko indīgu, un tāpēc uz to reaģē alerģiski. var rasties izsitumi, pampums mutē, elpas trūkums un tamlīdzīgi simptomi. pirmo novērojusi neesmu, bet pie ik pa laikam sapampušajām smaganām vainoju smēķēšanu un par sen jau piefiksēto vieglo elpas trūkumu pēc ēšanas pat smējos - "re, kā noguru". tagad prātoju, vai tikai tās sirdsklauves un grūtības paelpot nav bijušas pēc maltītēm, kas bagātas ar piena izstrādājumiem. turklāt, ja laktozes n. rada (vājos gadījumos) tikai diskomfortu (un ir daudz produktu bez laktozes), tad kazeīna n. gadījumā no piena jāatsakās principā uz mūžiem.

bet mēs jau visi zinām, kā ir ar to simptomu gūglēšanu un pašradītām aizdomām. tāpēc tagad sāku bez-piena nedēļu, lai skatītos, kā organisms reaģēs un saprastu, vai ir iemesls iet uz poliklīniku. jau pirmajā dienā ir tik grūti - ledusskapī stāv biezpiens, kas vispār varētu būt mans mīļākais piena produkts, krējums, sviests un svaigais siers. es ļoti ceru uz viltus trauksmi, jo kā gan lai tālāk dzīvo?
Link8 raksta|ir doma

132 (brauksim uz kolku, no segas sataisīsim buru un aidā jūriņā) [16. Jan 2018|21:52]
vienubrīd dikti sapriecājos, cik dzīva pēkšņi esmu palikusi. cik daudz motivācijas manī ir, kā aizrautība rauj uz visām pusēm, nu tikai skriet un diet. parakņājos sevī un sapratu, ka šo neparasto sajūtu radījusi visprastākā resursu sadale, nevis kaut kāda vispārēja apgaismība. pēkšņi atbrīvojusies visa tā enerģija, ko iepriekš ikdienā tērēju uz izmisušām, paššaustošām domām par to, kā sajāju skaistāko, kas manā dzīvē jebkad bijis. un, protams, mēģinājumiem sevi attaisnot un skaidrot, ka es nekad nebūtu nonākusi tur, kur tagad esmu (kas ir tīri patīkama vieta), ja toreiz nebūtu pieņēmusi šo visdrausmīgāko lēmumu. tagad, kad šis skaistākais elements pilnīgi neaptveramā kārtā ir atgriezies pie manis, vagaram pēkšņi atņemta pletne, un šis, nabags, neizpratnē tenterē riņķī, auro un musina visus uz kaut kādu darbību. ko tik šams negrib darīt, jēziņ! katru akmenīti apgriezt, katru kukainīti sabužināt, katru sapnīti piepildīt. bet arvien vairāk un vairāk virsū mācas apziņa, ka tas tiešām ir tāds mulsuma vājprāts, nevis reāla vēlme celties un darīt. prātā burbuļo visādas idejas, bet tās, kā jau vienmēr, nekādā rezultātā nepārvēršas. jaunatgūtā, brīvā enerģija izkūst tikai šajā sapņošanā. un tad sanāk dusmas uz sevi, un vagars atkal atrod iemeslu cietējus pērt - tikai varbūt ne ar pletni vairs, bet tādu mazu pātadziņu.

mierinu sevi ar to, ka pēdējās divās nedēļās no manis neviens nekādu darbību arī nebūtu varējis gaidīt. decembrī paņēmu haltūriņu, visiem vēl dikti smējos, ka nu tik būs kruta - par tādu darba apjomu, ko pamatdarbā izdaru divās dienās, man šite samaksās četrreiz/piecreiz vairāk.
nekā nebija. izrādījās, ka "haltūriņa" apvienojumā ar pamatdarbu (kurā arī, protams, tieši uz gadu miju uzradās supersteidzami padarāms, apjomīgs uzdevums) man dienā prasīs vidēji 10 (12? nezinu, skaits jau sajucis) stundu nepārtrauktu urbšanos datorā. nemaz nerunājot par to, ka materiāls, ar ko nācās strādāt, bija amatierisks it visās ziņās. likās, ka to rakstījis stereotipiskais gudrinieks ar hūti vai tas čalis vecajā čomskī, kas piesēžas pie tava galda trijos naktī, pasūc savu aliņu un tad sāk stāstīt, ka "platons, ziniet, vispār gan tā nedomāja". nu, vai dāvids zalāns. varētu jau teikt, ka forši, bija, par ko pasmieties, bet patiesībā smiekli ātri vien pārvēršas asarās.
kādu rītu pamodos un manā galvas radio uz riņķi skanēja viena vienīga rindiņa no zināmākās slipknot dziesmas - i push my fingers into my eeeeeyes.

bet ziniet, kas gan ir labi? es šobrīd neslīkstu otrā cilvēkā kā citreiz, attiecības uzsākot. es neatmetu draugus, nepazūdu, nespēlēju skaistās, interesantās draudzenes lomu, mēģinot izpelnīties pēc iespējas vairāk komplimentu. tieši pretēji - es gribu arvien vairāk veltīt sevi tuvākajiem draugiem (nevis tādām viendienīšu draudzībām), savām interesēm un pašai sev. kļūt par cilvēku, ko viņš ir pelnījis.
Linkir doma

131 (jefiņa dienasgrāmatas) [5. Jan 2018|00:38]
es vienmēr vīpsnāju par cilvēkiem, kas jaunajā gadā kaut ko apņemas. jēgas jau no tā nekādas - tikai kāds procents visu to apņēmēju vispār kaut kur tiks. bet pieķēru sevi šajā nedēļā domājam par visu ko izdarāmu, uzsākamu, labojamu.

par to, kā beidzot tiešām jāatrod vieta, kur pavingrot (un jābeidz attaisnoties ar nezināšanu, kaunu citu acu priekšā, nevēlēšanos to darīt barā un to, kā nu jau esmu pārāk sliktā fiziskā stāvoklī pat iesācēju lietām). janvāris gan laikam ir labākais laiks tam - visas grupu nodarbības un visas trenažieru zāles būs pilnas ar tādiem jefiņiem kā es. bet kur lai vispār tāds jefiņš, kas nekad dzīvē nav sportojis un grib vismaz panākt, ka mugura neliecas tik lielā kūkumā, lai iet?
par to, ka jāpiezvana terapeitam. bet te gan tā ir laika un naudas līdzekļu sakritība; pilnīgi gribas zvanu sākt ar: "šī nav mana jaungada apņemšanās, tā vienkārši sanāca."
par to, ka jāatsāk mācīties. šogad atkal būs uzņemšana programmā, kurā iepriekš netiku, taču sāku domāt, ka varbūt tā arī nemaz nav man piemērotākā vieta. diemžēl latvijā vienīgā kaut nedaudz uz to pusi vērstā. bet ir taču tik daudz citu iespēju, ir tik daudz lasāmvielas, tiešsaistes kursu, dokumentālo filmu, vajag tik rakt. vajag kustināt šūniņas, lai es te neiegrimstu dīvānā pavisam. bet šito es esmu mēģinājusi, zinu, ka man galīgi nesanāk sevi disciplinēt.
un tas noved pie nākamā punkta - domāšanas par to, ka jāiemācās sevi savākt. šis gan automātiski sasaistās ar to terapeita punktu, jo man dzīvot galvenokārt traucē tieši teicamnieka sindroms, nespēja savākties, nespēja darīt laicīgi, nespēja nedzīvot slinka studenta ritmā. nu tad par to arī jārunā. lai man nav ar ilgām jāskatās uz viskija pudeli mirklī, kad slīkstu darbos. lai es no rīta nepamostos ar nostāvējušos kafijas un cigarešu garšu mutē. lai nav tādu nedēļu kā šī.
ai, un tad jau vēl - vērtīgāk pavadīt laiku, atsākt lasīt, strādāt ar attiecībām, pabraukāt apkārt pa latviju, paspēlēt galda spēles, iepazīties ar kino klasiku un vēl, un vēl, un vēl.

un tad jau sakrājas tik daudz, ka paliek drusku nelabi, un beigās neizpildīsies neviens punkts.
Link8 raksta|ir doma

129 (es kaķi arī nepamanītu, ja viņš tik aktīvi par sevi neatgādinātu) [22. Dec 2017|23:00]
vīrietis ļoti prātīgu dāvanu uzdāvināja - stikla trauku cepeškrāsnij. rūpīgi iepakotu rīgas satiksmes bukletiņos un skoča jūrā. bet tikai tad sapratu, cik daudz čīkstēju par šādas lietas trūkumu manā virtuvē. pavisam neapzināti - man vienkārši kaitina taisīt sacepumus silikona kūku formā. tas gan lika aizdomāties, cik bieži es par kaut ko čīkstu čīkstēšanas pēc (ar domu kaut kad nākotnē pati šo lietu izlabot), bet apkārtējie padomā, ka es gribu, lai viņi to dara manā vietā. tāpat arī tas, ka netīru māju un nelieku veļasmašīnas sludinājumu esesā. dzīvokļbiedrenei noteikti šķiet, ka es vienkārši gaidu, ka viņa visu izdarīs, lai gan patiesībā es ar laiku vienkārši pārstāju redzēt netīros traukus un to, ka viesistabā stāv veļasmašīna. tas saplūst ar apkārtējo vidi, kļūst par normu, un mans skatiens slīd pāri.
iespējams, ka tāpat rīkojos ar visu savā dzīvē.

vienu gan esmu dzīvokļbiedrenei lieki pārmetusi - gaismas atstāšanu virtuvē. likās, ka tā darām mēs abas, bet pēc tam sāku piefiksēt, ka laikam vienīgais vaininieks esmu es. ieeju tumsā, bet, ejot ārā, automātiski piespiežu gaismas slēdzi.
Link1 raksta|ir doma

128 (2017) [12. Dec 2017|18:17]
1. mana krāsns nemaz nav krāsns.
2. tracina, ka ķermenim ir vajadzīga tāda muļķīga lieta kā ēšana.
3. bet vispār jau galvenā problēma ir milzoša apziņa, ka jāizrunājas ar I.
4. viņš ir tik jauks, ka viņam vai nu nav vispār nekādu kinks, vai ir visinteresantākie, ar kādiem būšu sastapusies.
5. man vienmēr bijis ļoti augsts fomo (fear of missing out) līmenis.
6. mans vistu mātes statuss no vienkāršu filmugājienu organizēšanas pārcēlies arī sociālajā dzīvē.
7. jāņos pie ugunskura, kad atvērās atklātības čakras, mani draugi secināja, ka šāda mana attiecību situācija ir jau reiz redzēta.
8. es kailumā jūtos ērti.
9. viegli iereibu, dzerot ar māsu viņas atvesto vīnu (kas bija visai draņķīgs, toties ar krutu etiķeti, uz kuras izspūris, bārdains mežavecis drūmi lūr), un tagad dikti gribas runāt, bet pašas iestrādātais nedalīšanās bloks pat šādā situācijā neļauj to darīt.
10. vakar stāstīju mammai, kā lepojos ar saviem draugiem.
11. es sastāvu no miega un sliktām priekšnojautām.
12. riktīgi nesaprotu, kādēļ cilvēkiem šķiet mīlīgi zvēri cilvēku drēbītēs/kaut kādos kostīmos.

traki daudz runāju par attiecībām. šķiet, ka tad, kad manu prātu nodarbina romantiskas dabas jautājumi, nekam citam tajā vairs neatliek vietas. varbūt jāapņemas nākamgad būt mazāk garlaicīgai. paplašināt savu ideju spektru. ne tik ļoti jūsu, cik manis pašas dēļ.
Link2 raksta|ir doma

127 (sapņoju par siltu vasaru un lieliem, baltiem kuģiem) [6. Dec 2017|16:10]
viena no kaķa iemīļotākajām vietām mūsu mājā kaut kādu iemeslu dēļ ir radioaparāts. parasti viņš atver kasešu atvilktnīti vai tās disku lietas vāku, bet šodien ieslēdza radio skonto. sēž viens pats tumsā virtuvē uz ķebļa un klausās. ir jau tā, ka cilvēku gados viņš šobrīd ir tieši īstajā edgy pusaudža vecumā.

arī es tagad atkal pēkšņi esmu pusaudzis. sēžot kinoteātrī, mūsu acis biežāk atrod otru, nevis ekrānu. biju aizmirsusi, cik viņam gaišas acis. man liek smaidīt pat bālā, tikko manāmā rētiņa, kas pārdala viņa apakšlūpu. man tās tik ļoti bija pietrūcis. gribu ieritināties viņa rokās, noglāstīt katru ķermeņa bedrīti un izcilni, atgūt ikkatru šajos teju četros gados iekavēto pieskārienu. mums viss ir tik viegli. šķiet, ka dzīve - mēs, mūsu kopīgais laiks - ir bijusi tikai nopauzēta, nevis pārtraukta. sarunājām spert lēnus soļus, iepazīties no jauna, nesteigties, taču negaidītā kārtā nav it nekādas neveiklības, kas ļautu klausīt pašu nospraustajām robežām. mēs metamies ar galvu pa priekšu iekšā, jo šie ir jau pazīstami ūdeņi. un mūsu drošības virves pa vienai atplīst no jostām.

un vēl tik tikko es taču pie sevis sērīgi smējos par to, kā jūs man stāstāt par savām/citu pirmo mīlestību atgriešanās pieredzēm. jo ar mani tā nekad nenotiks. viņš ir atradis savu laimi, un es nomiršu ar vainas apziņu un nebeidzamu izmisumu par pieļautajām kļūdām. man būs jāsamierinās ar skumju prieku par to, ka viņam viss ir labi, un apziņu, ka es neesmu paredzēta mīlestībai.

un tad pēkšņi.

līdz šim man šķita, ka izteiciens "es nevarētu būt laimīgāks" ir tāds muļķīgs pārspīlējums.
Linkir doma

126 (manā dzīvē tagad ir tikai divu veidu asaras - laimes un sīpolu) [4. Dec 2017|16:30]
riktīgi nesaprotu, kādēļ cilvēkiem šķiet mīlīgi zvēri cilvēku drēbītēs/kaut kādos kostīmos. es uz viņiem skatos un žēli paliek. šī neizpratne ir jau pāraugusi teju vai smagā riebumā - līdzko kāda tāda bilde/video uzpeld feisbuka lentē, skrollēju pēc iespējas ātrāk prom.
un es pat neesmu nekāds baigais dzīvnieku aizstāvības grupu biedrs vai veģetārietis. vienkārši samulsis pilsonis.
Link4 raksta|ir doma

124 (dvēselei apkārt ir pārāk maz kaķa) [25. Nov 2017|13:32]
man ir teorija, ka kaķi visu dzīvi murrā vienādi. murrāšanas motoriņš strādā identiskā stiprumā jau kopš dzimšanas, bet tā troksni slāpē apkārtesošā miesa. tāpēc mazi kaķēni murrā tik neadekvāti skaļi - motoriņam apkārt ir pārāk maz kaķa.

varbūt tāpat ir ar dvēseli. mēs piedzimstam ar viena izmēra dvēseli, kam ar laiku apkārt apaug miesa, pieredze un cita draza, noslāpējot to plašo, patieso prieku, ar ko bērns iet pasaulē. dvēselei apkārt ir pārāk daudz cilvēka.
Link9 raksta|ir doma

123 (pēcrandiņa pārdomas divos naktī ar sāpošām kājām) [25. Nov 2017|13:15]
atceries, ka tu neesi pasaulei neko parādā.

atceries, ka tu neesi atbildīga par visu citu cilvēku labsajūtu.
atceries, ka reizēm drīkst sevi un savu pašsajūtu nostādīt augstāk par apkārtējiem.
atceries, ka tu drīksti dusmoties.
atceries, ka tu drīksti riskēt izklausīties dumja un piecreiz pārjautāt (jo var gadīties, ka beigās tev izrādīsies taisnība; un, ja arī ne, nav liela nelaime).
atceries, ka tu drīksti uzstāt, drīksti īgņoties, sūdzēties, cimperlēties, ja situācija ir tāda, kurā tas patiesībā būtu adekvātāk nekā tavs uzspēlētais dzīvesprieks.
atceries, ka tu drīksti teikt nē. tu drīksti iebilst. tu drīksti nepieņemt svešus viedokļus.

beidz lauzties katram podiņam par vāciņu.
Link5 raksta|ir doma

(homebound runā) [20. Nov 2017|15:02]
"es ceru, ka man tavs nākamais čalis patiks vairāk. un tev arī."
Linkir doma

122 (i must scream but i have no mouth) [20. Nov 2017|00:11]
man tā riebjas visāda emocionāla huiņa. man riebjas būt vājai. man riebjas, ka mani aizķer superbanāls sūds, jo esmu viegli ievainojama.

braucu mājās (jo aizgāju no sengaidīta pasākuma prom sava mentālā stāvokļa dēļ; uzminiet nu, tas man arī riebjas) un izlasīju kādas izcakotas latviešu dzejnieces retvītu:

"things. that should be asked.
often.
in every type of.
relationship:
how is your heart.
is your breath happy. here.
do you feel free."

un sajutos tik skumji, ka teju vai raudāt sagribējās. bet tas nav par šīm attiecībām. labi, ka vismaz to es zinu. tas ir par mani vispār. ir sajūta, ka es no partnera pieprasu tik daudz un tik maz vienlaicīgi, ka tas vienkārši var pieriebties. pavisam cilvēciski. ka mana nespēja skatīties nākotnē kādā brīdī var apnikt. ka mana vēlme visu kontrolēt, bet tai pat laikā būt neticami neizlēmīgai var tā nokaitināt, ka vienkārši vairs nepietiek spēka. ka es savu vienīgo īsto mīlestību (bet vai mēs visi tā nesakām par savām pirmajām mīlestībām?) izmetu mēslainē. un tagad es kulšos pa dzīvi vientulīgi ar īsiem kaisles uzplaiksnījumiem un nīgri glūnēšu uz visām skaistajām, pielūgsmes un savstarpējas apbrīnas pilnajām bērnības draugu kāzu bildēm.
briesmīgākais ir tas, ka es viena jūtos tik labi, ka tas pat nešķiet tas sliktākais scenārijs.
varbūt es vienkārši nebiju paredzēta mīlestībai.

gribas ar kādu tā sausi nopisties, bet tinderis ir tāds trešaks, ka nevienu no tiem purniem negribu pat redzēt.
Link7 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]