Snorke ([info]snorke) rakstīja,
@ 2023-03-18 19:56:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Sodien, braucot masiinaa, radio zino: nav samazinajuma, palieciet maajaas - ja jums bus vajadziga paldiziba, medicinas iestades nevares jums to sniegt

atbraukusi, paveru www: omg, ne tikai cipari aug, bet ari pieaugums aug, sodien (11. stingraa karantinas diena!)

+ 4207, +425 (vakar un aizvakar bija +3500, + 350)

veel zinjo:
-nelle prossime ore bisognerà prendere in considerazione la possibilità di porre il divieto completo di attività all'aperto
turpmaakas stundaas vajadzes izskatit lemumu pilnigi aizliegt aktivitaates aaraa/ svaigaa gaisaa (principaa jau bija aizliegts, bet it ka vareja staigaat pa tuvejo parki vienatnee)

2696 mediki slimi, un mirst arii, viens gimenes arsts nomiris, pirms tam jau slimnicas darbinieki
2 pasta darbinieki ari nomirusi un plano aizvert pastu

taisas Fiera di Milano parverst reanimaacias nodaljaa ar 400 gultaam, 10 dienu laikaa (izstazu paviljonu par reanimacijas nodalju!)

nu tada mums situacija, 5 dienas neesmu runajusi ne ar vienu dzivu cilveku


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]snorke
2020-03-18 21:58 (saite)
inkubacija ir no 2-14 dienaam, tagad raksta, ka tipiskais laiks ir 3-4-5 dienas un 97% gadijumu saslimsana saakas < 11.5 dienaam!
bet nu jaa, acimredzot tas 10 dienas ir par maz, lai gaiditu samazinajumu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kemune
2020-03-18 22:51 (saite)
Saproti, jūs jau samazināt vienkārši R0, pārslēdzat augšanu jaunā režīmā. Un jā, tas notiek ar to 10-11 dienu novēlošanos. Taču, kamēr tas R0 būs virs 1, skaitļi turpinās augt. Katrs jauns ierobežojošs mērs to samazina.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snorke
2020-03-18 23:31 (saite)
bet interesanti kads peta ietekmi uz psiisko veselibu ? berni, kas menesi nevar speleties ar citiem berniem? sodien viens staaveja aaraa un eeda cepumus, it ka nekas, bet normaali neviens nestaav uz ielas un need cepumus !

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krii
2020-03-18 23:37 (saite)
Manā bērnībā tās reizes, kad izdevās slimošanu pavilkt garumā uz kādām trim-četrām nedēļām, lai nebūtu jāiet uz skolu un jātiekas ar citiem bērniem, bija liela veiksme un ilgstoši izkoptu iemaņu rezultāts. :)

No otras puses - es noteikti neesmu nekāds psihiskās veselības etalons.

No trešās puses - man ir pamatotas aizdomas, ka ar lielākām pašizolācijas iespējām mana psihe gan bērnībā, gan tagad būtu daudz veselāka.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snorke
2020-03-18 23:45 (saite)
nujaa, es arii kaukaa loti veiksmigi esmu pielagojusies karantinai un (slepeni vinu iemilojusi mazliet); bet daziem iet gruuti - nu kad ir sliktas attiecibas uz robezas uz skirsanos, bet tagad piespiedu kopabusana 24h/7, berni, kas grib uz kino un baseinu un aardaas, kamer tev jastradaaa; slikta vienatnes panesamiba - un jau miera laikaa nebija ciesu kontaktu un tagad vispaar utt :)) labi tiem, kam labas attiecibas un/vai patik vienatne

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]viipsna
2020-03-19 08:03 (saite)
man liekas, ir tāda pārizklaidēto bērnu daļa.
katrā vasaras brīvlaika sākumā kāds kaut kur soc.medijos pīkst, ka jāļauj bērniem garlaikoties, lai viņi izkopj iztēli, paši iemācās atrast sev nodarbošanos utt. Ja bērnam visu laiku piedāvā/nodrošina izklaides, šo skillu nevar uzkačāt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]covid_19
2020-03-19 09:39 (saite)
loti labi pateikts, jānoglabā kaut kur sev

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]covid_19
2020-03-19 09:32 (saite)
mhm, stāvēt uz ielas un ēst kebabu, ir normāli
skriet no metro uz autobusu ar pusapēstu maķīti dūrē arī normāli

bet, kad cilvēks ēd cepumu, tas pasaules gals ;)


btw ko jūs sievieši tur ņematies ar tām psīhēm? bērns skatās, ko tādu sadarīt, nevis slīcina depresiju ēdienā - depresija ir sieviešu izdomājums, lai nedarītu to, kas jādara ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]zuzanna
2020-03-19 13:07 (saite)
Ar bērniem viss būs kārtībā - viņu resilience viņiem palīdzēs.
Trakāk ir pieaugušajiem ar traumatiskām bērnībām miera laikā. Vita Kalniņa (psiholoģe) kaut kur minēja, ka no ierobežotības (karantīna, obligāta pašizolācija un līdzīgi) bīstās tie pieaugušie, kuri bērnībā ir ko līdzīgu pārdzīvojuši. Es arī biju slimīgais bērns, kas bieži kavēja skolu slimības dēļ. Bija sajūta, ka pasaule turpina griesties bez manis, ka es kaut ko nokavēšu.
Es pati pie sevis vēroju, ka man labāk paliek, kad varu izmantot savu kontroli pār savu ķermeni un laika gaitu. Vakar aizbraucu uz darbu, jo nebija instrukcijas, ka jāpaliek mājās. Darbā neiegāju, sēdēju mašīnā, parunāju ar menedžeri par telefonu un atbraucu laimīgi mājās. Kad sajutos nogurusi (biju cēlusies 06:00), pagulēju diendusu. Kad sapratu, kas par ko ir atbildīgs darbā, ka no manis šobrīd tiek sagaidīts ļoti maz un mēs esam uz viena viļņa par to, iestājās labs atslābums.
Es pēc dzīvu cilvēku satikšanas tik dikti nealkstu, bet šajā laikā daudz aktīvāk sazvanos ar draugiem un radiniekiem (video zvani daudz vairāk kā iepriekš). Man palīdz nepiespiesta informācijas apmaiņa, bez uzstājīgas iztaujāšanas vai kaut kādas infas bīdīšana. Palīdz arī, ja cilvēki nemēģina pārkāpt robežas labu nodomu vārdā.
Man ļoti gribas iedzert un uzsmēķēt, bet veselības dēļ nedrīkst. Pat lielākā daļa comfortfoods ir aizliegti un vienkārši jāķeras pie citiem coping mechanisms, ideāli ja coping strategies.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?