Vīpsnas Kakts

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Novembris 27., 2023


15:06
Ziniet, kas ar ziemas iestāšanos mani visvairāk kaitina?
Sasalušais auto vējstikla šķidrums. Srsly.
Katru-gad-no-jauna!
Zvanīju vīram, lai viņš man apsola nekad, nekad, NEKAD neliet manā mašīnā vasaras šķidrumu (lai gan man šķiet, ka es viņam arī pagājušajā gadā to lūdzu).
Rīt mums kādu brīdi laika ziņās sola +1, ļoti ceru, ka man nebūs puse dienas jāpavada mašīnā, lai trubas atsaltu un es varētu to šķidrumu izliet.

Zīlīšziņās - kopš kļuva vēsi, putni lido mazāk. Sēklas gan izēstas pa tīro, bet bumbas maz skrubina.

(8 izteicās | m?)

Novembris 11., 2023


14:51
Divus gadus manā putnu barotavā nenāca neviens putniņš. Neviens!
Srsly, es bēru sēkliņas, karināju speķi, liku tauku bumbas, viss palika neapēsts, speciālās granulas pat sapelēja. Pagājušajā rudenī pie barotavas liku gatavas pīlādžogas, lai pievilinātu putnus, ha! Pilnīgi bez rezultāta.
Līdz pagājušā gada maijā (!) kāda reta zīlīte iemaldījās.
Bet tagad! Es nezinu, kas mainījās, bet tagad putni lido kā traki. Tagad viņi apēd puskīlō saulespuķu sēkliņas un četras tauku bumbas NEDĒĻĀ. Nāk lielās zīlītes un divu veidu zvirbuļi.
Nopirku gemosā iepakojumu ar sešiem kg sēkliņu, bumbas piepirkšu pakāpeniski.
Šobrīd tur mielojas seši putni vienlaicīgi.

(6 izteicās | m?)

Marts 16., 2023


15:34 - mana rīga
pēc robija viljamsa koncerta paliku pa nakti pie draudzenes.
iļģuciemā, daudzstāvu mājas pagalmā atstāju auto. turklāt pieklājīgi, nevienam netraucēju izbraukt un tā.
no rīta logi, kuru stūros mazas LV karodziņu uzlīmes, bija appikoti, un izpūtējs piebāzts ar sniegu.
nu ko, paldies, ka tas bija tikai sniegs, fuck.

(m?)

Septembris 20., 2022


16:51 - valodiņa
Puika šogad sāka mācīties mūzikas skolā, un ģitāras skolotājs, tāds jauns puisis, vaļsirdīgi nopriecājās, ka viņam šogad nav krievu bērnu (pirmklasnieku), jo latviski viņi nesaprot nemaz, bet krieviski pašam grūti skaidrot.
Nesen durvīs satiku kaimiņieni ar savu meitu (plusmīnuss piecgadnieci) - es viņu sveicinu un prasu, kā iet. Viņa atplaukst milzu smaidā un man atbild: "Anastasija".

(3 izteicās | m?)

Janvāris 20., 2022


10:00
Šī mēneša lielākā mistika ir tā, kā 2 pensionāri 60kvm dzīvoklī elektrībā decembrī var "notērēt" 80eur, ja 4 cilvēku ģimene 85kvm dzīvoklī - 29. (pirms cenu pieauguma bija attiecīgi 50eur un 22eur; pensionāriem ir tet, ģimenei elektrum ar fiksēto likmi, kas nupat paagustināta).

(14 izteicās | m?)

Septembris 29., 2021


17:31 - koris un karantīna
Man ar, man ar bērns ir karantīnā!
Pirmdien no rīta bija korī, kur bijis arī puika, kas vakar saņēmis + testu.
Tā kā klasē ir vien pāris puišeļi, kas uz to kori iet, tad nekādas attālinātās mācības nav, vecāki - tieciet ka paši galā. Paskatieties e-klasē, kas uzdots mājās.
(nopūta)
Vispār es jau no paša sākuma domāju, ka tas koris nav laba doma. Ha! Man personīgi ir bērnības trauma no kora, un vienīgā pozitīvā atmiņa par to ir, kad es no tā aizgāju prom. Bet puikam patīk (khem, pagaidām), viņš pat ir aizrāvies - zīmē notis, "komponē", daudz dzied.
Atpakaļ skolā 11.okt.
Klasesbiedri, kas jau noguruši no skolas, saka, ka arī grib uz kori.

(6 izteicās | m?)

Jūlijs 17., 2021


09:50
atvaļinājums sanāca ar atvēsināšanos.
atbraucām uz slovēniju brist takas untā.
siltākais bija šurpceļš.
vakar aizlaidām līdz adrijas jūrai, +24 grādi.
ideāli!

(m?)

Jūnijs 25., 2021


18:38
Kas par lietu? Man otrā (AZ) pote bija 15.jūn.
Skatos covid19sertifikāts.lv. Vakcinācijas sertifikāts uzrāda, ka vakcinācija pabeigta, abas potes, visi datumi pareizi. Bet!
Kad pati turpat pārbaudu sertifikātu (uzģenerēto png bildīti), tas rādās nederīgs.

Turpat info rakstīts - vakcinācijas sertifikāts tiks atzīts par derīgu tikai tādā gadījumā, ja AstraZeneca/Vaxzevria gadījumā pagājušas no 22. līdz 90. dienai pēc 1. potes saņemšanas vai uzreiz pēc 2. potes saņemšanas. Attiecīgi, ja man otrā pote ir bijusi, tad sertifikātam jābūt derīgam. Bet nav.

(19 izteicās | m?)

Jūnijs 16., 2021


16:53 - jūnijs
Etsy bodē piiilnīgs klusums.
Un pēc kopējām aktivitātēm FB grupās var saprast, ka tas ir tāds globāls stāvoklis, ne tikai vietējais.
Es tā īsti nepārdzīvoju, vien tāds sīkums, ka ienākumi nokritušies līdz piektdaļai no parastā. Toties izmantoju laiku, lai izdarītu lietas, ko sen jau biju gribējusi, bet nebija laika (tai skaitā atvēru vēl vienu Etsy bodi ar digitāliem produktiem, baigas cerības neloloju, ka ar to kļūšu bagāta, man vnk patīk doma par tādu kā pasīvu ienākumu).
Un galu galā - vasara, bērniem brīvlaiks, jūra silta.
Dabūju otru poti (sarunāju nedēļu agrāk kā pēdējā datumā), pārbaudīju, vai kas līp pie potes vietas (nē, nekas nelīp).
Sāku plānot Slovēniju jūlijā. Visvairāk uztrauc, ka katra valsts var pieņemt savus noteikumus attiecībā uz bērnu ieceļošanu - jūlijs ir sasodīti tuvu, bet noteikumu vēl nav. Gribas gan domāt, ka bērniem neprasīs testus, ja vecākiem ir derīgs sertifikāts.

(3 izteicās | m?)

Maijs 16., 2021


16:13
Ventspils pilsētas kumulatīvais uz 100tk iedz 714.
Vēl aprīļa pēdējās dienās bija zem 200 - tāds lēciens pa 2 nedēļām.

(2 izteicās | m?)

Aprīlis 26., 2021


19:03
Pirmklasnieka klase kopš trešdienas karantīnā. Kopā ar daļu no personāla, tāpēc ir aizdomas, ka saslimusi skolotāja (bet to neviens nesaka, kurš +).
Otrdienās skolotājus un 12.klases skolniekus testē, un tieši 3dienas pēcpusdienā atnāca kontaktpersonu paziņojums. Mācības atkal notiek attālināti, un skolotāja tāāāā putrojas ar uzdoto vielu - matemātikā dod uzdevumus no latv.val. grāmatas utt - kas tāds nav bijis vispār.. Varbūt patiešām saslimusi?

(2 izteicās | m?)

Aprīlis 19., 2021


21:47 - jo tālāk, jo trakāk
Aplūkoju fb grupu "covid vakcīnu upuri", un nesaprotu - nu kā tas nākas, ka tieši tiem, kuru bildes rotā "stop fake pandemic", ir no vakcīnas nomirušas tantes, kaimiņi un vectēvi? Tad, kad mirst no kovida, tad viņi apgalvo, ka mirst patiesībā no vecuma un blakus saslimšanām, nevis no kovida. Bet tagad no vecuma vairs nē, tagad tikai no vakcīnas.
"Vakcīnrealitāte latvijā" savukārt informē, ka spontānie aborti un nekontrolējamas dzemdes asiņošanas menopauzē niņče notiekot, ja vienkārši blakus atrodas vakcinēts cilvēks.
Tāda lūk jaunā realitāte.

(6 izteicās | m?)

18:30
Félicitation vos livres sont très beaux !*

Paldies par apsveikumu. Laikam kāds manas grāmatas pa kluso reklamē Francijā, pēdējā laikā teju puse pasūtījumu no turienes.

__________________________________________

* Google translate man saka, ka tas nozīmē - Apsveicu, jūsu grāmatas ir ļoti skaistas!

(m?)

Aprīlis 6., 2021


16:00
Nez, kādi standarti bija vakcīnām padomijas laikā?
Domājat, stingrāki kā EZA?

(5 izteicās | m?)

Marts 17., 2021


14:34
Saņēmu filcu no Korejas! Pēc 3 mēnešu ņemšanās, beidzot!!
Šim notikumam par godu 11os no rīta atkorķēju šampi.
Esmu noguris un ļ.priecīx.

Ebaypiegāde sux big time, never ever again. Atveda UPS, piegāde maksāja 120usd (teju 8kg paka, jo sūtīju daudz).

(4 izteicās | m?)

Februāris 5., 2021


15:35
Izskatās, ka ebaypiegāde mani konkrēti piečakarēja.
Es jau esmu nogurusi no šīs nebeidzamās cīņas.
Bet fakts ir tāds. Pēc tam, kad ap gada miju Brexit un jaunās vīrusa mutācijas dēļ, nevarēja izmantot UK noliktavu, Ebaypiegāde ieteica sūtīt uz DE noliktavu - ar piebildi, ka muitošana tur neērta, viss pa pastu notiek, tāpēc būs ilgāk.
Nu tad izsekošanā redzēju, ka 18.janv. ir bijis "Unsuccessful delivery" un kam būtu jāseko muitošanai, sāku interesēties, kur man kas jāmaksā. Un ebaypiegādes DE noliktava man paziņoja, ka atmuitošanu neveic! Kad par to vaicāju Rīgas ofisam, visi izlikās, ka neko nezin, ka uz DE muitojamas preces NEDRĪKST sūtīt. Es vēlreiz izskaidroju situāciju, ka šādi man ieteica rīkoties viņu pašu darbinieks, kas ceļ info tālruni, bet būtībā uz e-pastiem vairs neatbildēja.
Un šodien pakas izsekošanā ieraudzīju, ka atrašanās vieta ir nomainīta uz Frankfurti, kas visticamāk nozīmē, ka paka tiek sūtīta atpakaļ uz Koreju. Ebaypiegāde telefonu neceļ.
Srsly, es raudu.
Tie ir kādi 150eur, kas man iet gar degunu (neloloju cerības, ka, pat tad ja Korejas pārdevējs saņems atpakaļ paku, viņi man atdos kaut filca vērtību), un nu esmu atkal situācijas sākumā, kad atkal jāizdomā, kā tikt pie filca.
Pat, ja man izdodas atrast kādu, kas ir gatavs pieņemt UK, tad jārēķinās ne tikai ar muitu, pārsūtīšanas izmaksām, bet arī ar PVN. Un, ja to atkal ievedīs ES - ka tik man nebūs tas jāmuito otru reizi..
Un arī par UK - tas arī ir šaubīgi, jo, ja mums tiešie lidojumi uz UK nenotiek, ir liela iespēja, ka Korejieši arī neko uz UK vairs nesūta (kā bija pirmo lidojumu ierobežojumu laikā decembra beigās).

(8 izteicās | m?)

Februāris 4., 2021


16:10
Mani māc aizdomas, ka lēmums par 1.un 2.klasnieku sūtīšanu uz skolu ir galvenokārt ekonomisks.
Tieši mazo bērnu vecākiem ir jāmaksā slimības lapas par sēdēšanu mājās, lai mācītu bērnus. Un tas nav nekāds dīkstāves pabalsts, kam ir griesti. Un, ja 1.un 2.klasēs mācās 40tk bērni, tad ir diezgan labi saprotams, ka tas ir dārgi.
Bet tieši šobrīd! Kad saslimstības rādītāji tikai nedaudz stabilizējušies, bet joprojām ir krietni sliktāki (par piektdaļu!) kā decembra vidū, kad tika noteikts, ka mazajām klasēm jābūt cikturtie kvadrātmetri uz bērnu, tādējādi samazinot kontaktpersonu skaitu.
Šobrīd ir īstais brīdis, lai atkal 30 bērnus sabāztu pilnās klasēs, uzkabinot viņiem uz sejām maskas. Man nav nekas pret maskām, šajā vienādojumā tas nav pats vājākais punkts.
Mana skola paziņoja, ka distancēšanās būs starp klasēm, bet bērni būs visi kopā.
Un pēc dienu ilgām pārdomām (un histēriska meila no skolas direktores "ja gribat saviem bērniem nodrošināt izglītību ģimenē, jums jāiesūta iesniegums 4.janv līdz 10:00!!! Iesniegumā jābūt pamatojumam!!!") es nolēmu pirmklasnieku uz skolu nelaist.

Un tagad notiek tā. Skola iesniegs man mēneša laikā sasniedzamos rezultātus. Un pēc mēneša bērnam būs pārbaudes darbs, kurā būs jāpierāda sasniegtais. Un jāuzrāda portfolio, kurā salikti zīmēšanas darbi utml. Un tas, kas pa vidu - tas pilnībā vecāka ziņā. No skolas nevarēs saņemt plānu, materiālus or smth. Skolotājai vaicāju: "Un tad, kad jūs gatavojaties stundai un drukājat darbalapas vai citus materiālus, jūs vienkārši manu bērnu svītrojat no saraksta, jo tas tagad būs manā ziņā?". Pēc klusuma pauzes skolotāja saka, ka LAIKAM tomēr var kaut ko Kārlim atlikt maliņā. Viņa man saka - bet jūs saprotiet, es nevaru strādāt dubultā!
Es saprotu.

Nezinu, kā citās skolās, bet mūsu skolā attālinātās mācības pēdējās divas nedēļas bija vnk izsmiekls. Iedalīja vēl vienu mūžvecu uzdevumu krājumu un aptuveni 20 sakopētas darba lapas. Nevienas online nodarbības. Vienreiz sporta skolotāja atsūtīja linku uz tavaklase.lv sporta nodarbību, ko manējie puišeļi ar sajūsmu izlēkāja līdzi. Kopumā mans pirmklasnieks mācībām dienā veltīja no pusstundas līdz max divām (kad pusstundu palēkā tavaklase sportiņā). Gatavo darbu foto jānofotografē un jāaizsūta skolotājai, un skolotājas atgriezeniskā saite - īkšķa emodži vai "lieliski, dienas darbiņi pabeigti!".
Angļu valodā skolotāja atsūta linku uz youtube dziesmiņu par kādu burtu, un ir no grāmatas izkopēta darbalapa "trace the letter" un "find letter and color it". Pusotra minūte noskatīties dziesmiņu un pusotra minūte pārvilkt burtiņus.
Sociālo zinību divu nedēļu darbiņš - iemācīties pareizā secībā nosaukt mēnešus un nedēļas dienas!

Kad es skolotājai vaicāju, kāpēc dod tik maz, tik elementāri, tad man atbildēja, ka jādod darbi tā, lai visi var izpildīt.

Un tagad direktore baida, ka nekas TĀDS kā pēdējās nedēļas nebūs. Smiekli nāk.
Tagad tā būs jūsu atbildība! Iesniegumā apstipriniet, ka saprotat, ka tā ir jūsu atbildība!
Interesanti, kad ir bijis savādāk?

(7 izteicās | m?)

Decembris 22., 2020


17:54
Jaunākais bērns šorīt pie manis atnāk ar savu krājkasi rokās un domīgs saka: "Es domāju, ka Adventes kalendārā vajag ielikt naudiņu, lai tas rūķis, kas nes mums končas, to paņem un aiznes Ziemsvētku vecītim, lai viņš var uzdāvināt dāvanas vairāk bērniem".

(šņuk)

Srsly, ja tas nav Christmas spirit, tad es nezinu, kas ir.

Viņš gribēja likt 20eur, es pierunāju, lai labāk liek 10.

(4 izteicās | m?)

Decembris 21., 2020


14:23
Jo dziļāk mežā, jo vairāk koku.
Tātad mana senā epopeja ar filca dabūšanu no Korejas.
Vasarā divas reizes sūtīju caur UK ebaypiegade.lv (vienreiz maksāju muitu, vienreiz nemaksāju).Tas ievērojami sadārdzina paku, bet izejvielas man vajag, attiecīgi maksāju.
Novembra beigās ar prieku ievēroju, ka savā filca veikalā vairs nav paziņojuma, ka tiek sūtīts vien uz atsevišķām valstīm, tikai brīdinājums par iespējamu kavēšanos. Ļ.nopriecājos, ka varēs atkal pirkt pa tiešo.
Pagājušajā nedēļā, nosūtot savus pēdējos pirmssvētku pasūtījumus, beidzot piesēdos, lai pasūtītu sev filca partiju nākamajam pusgadam.
Un liels bija mans pārsteigums, ka man atkal atgrieza naudu un uzrakstīja, ka EMS nevar atsūtīt uz Latviju. Pasts nepieņemot. Varot ar UPS, bet tas maksā vēl 47$.
OK, noriju krupi, jo caur UK sūtīt arī vairs nav variants. Saku - OK, sūdsarvisu, maksāšu vēl 47$ par piegādi (tb pāri 90$ tikai par shipping).
Nupat saņemu atbildi: "Because the situation in Korea is not good, we no longer support UPS delivery. Please wait until EMS resumes. Thank you." (tas bija citāts)
Srsly, gandrīz raudu.
Are we at war?

(3 izteicās | m?)

Decembris 19., 2020


10:47
Biju vakar veikalā!
Spontāni piestājām, kad sapratu, ka puikam taču šogad būs pavisam klusā dzimpene, bez ballītes un viesiem, nopirkām salūtiņu, lai par kapeiku īpašāk.
Uzmanīgi prasu savam gandrīz-8-gadniekam - redzi, brīvlaiku pagarināja līdz 11tajam, ballīti šogad nevarēs rīkot. Viņš tā pavisam īzī - nekas, nākamgad!

(4 izteicās | m?)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba