Katru dienu var uzzināt ko jaunu

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Oktobris 25., 2021


observer
22:08
Jā, tā iepriekšējā prognoze galīgi šķērsām. Ir mums lokdauns, tomēr. Manos kritērijos lokdauns ir slēgtas skolas, aizliegta ciemošanās un kora mēģinājumi. Tak vēl paspējām pēdējā nedēļas nogalē, kad jau lokdauns bija izsludināts, tik vēl spēkā stājies nebija, kora koncertu nopravīt. Zaļajā režīmā ar skatītājiem un dekadentisku ballīti pēc tam. Man vismaz kovids no tā nepieķērās, nav arī dzirdēts ka kādam citam koristam.

Tagad nākamā prognoze ir par Poliju. Viņiem līkne akurāt, kā mums pirms 2 mēnešiem. Un vakcinācija līdzīga (pēc kopējiem skaitļiem gan, tur jau svarīgi ir pa vecumiem, slinkums meklēt). Ļaunu nevienam nevēlot, redzēs, kā viņi Zsv. sagaidīs. Vienkārši interesanti.
Tags:

(ir doma)

ingmars
21:47 - vn
Video nedienas.

(ir doma)

ingmars
21:44 - df
Aha. Skēlēja videoskēli. Es neesmu tas, kuram video. Es to teicu, jo tur neļāva da.

(1 raksta | ir doma)

mazeltov
18:50
Pie tā, ka ciba ir palikusi tik tizla, es vainoju džekus.
Pišat atpakaļ uz savām garāžām un vīru klubiem, jo to bezgalīgo garlaicību un nesmieklīgos kašķus ir tomēr jātur ierobežotā laikā un telpā.

(25 raksta | ir doma)

artis
17:36 - Busy Bee
Leftists’ news organs will actually “fact check jokes [and] try to rate them false, so they can get them taken down for misinformation,” he explained.

https://thenewamerican.com/trans-tyranny-the-real-1-percent-that-runs-everything/

(3 raksta | ir doma)

pajautaa
[putukreejums]
16:56
Kur Rīgā visizdevīgāk samainīt dolārus uz eiro?

(1 raksta | ir doma)

pajautaa
[aai]
16:09 - Apavu remonts
Mani laikam Dieviņš ir apdalījis ar neperfektu kreisās kājas papēdi vai arī es kaut kā šķībi pārvietojos, bet esmu novērojis, ka ātri vien (nu, pēc 2 vai 3 nedēļām), es ar papēdi pamanos nodeldēt ieksējo oderi līdz caurumiem. Pēdējais upuris bija šis: https://www.aboutyou.lv/p/MUSTANG/Zemie-briva-laika-apavi-6675736. Apavu remontos ir tādien niekiem ņemas un ieliek kkādus ielāpus? Apavi jau 100% lietojami un uz āru neko neredz, bet tie caurumi tracina manu OCD. Kā arī meitenes, kas par vīrieti spriež pēc apaviem, tos ieraugot, galīgi nav sajūsmā.

(13 raksta | ir doma)

jan09
13:22 - pn
par neko:
3 dienas pavadīju, sēžot kursos, bija interesanti, īpaši dalībnieku oieredze.

Highlights:
* congestion charge ieviesa tās UK pilsētas, kuru vadība nebija spējīga / zinoša veikt ts "mājas darbu", izvēloties vnk sodīt iedzīvotājus ar iebraukšanas maksu / aizliegumiem. Labi, ka neviens nezina, cik naudas iztērēja tāda Londona vien, un ar nekādu atdevi.
* Kā pozitīvu piemēru piesauca Nottingham. Ieviesta "park and ride", ieviesti hybrid / elektro busi, velo celiņi, un pacentusīes nodalīt velo plūsmu no auto plūsmas, padarīt satiksmi drošāku.
* Piesauca Milton Keynes - robotizēta ēdiena piegāde:
https://www.starship.xyz/
Pēdējos gados lielie pilsētas maršruta autobusi, kas brīžiem braukā tukši, aizstāti ar minibusiem uz izsaukumu - piesaki laiku, adresi no-uz, un buiņš piebrauks. Lētāk pilsētai, īpaši ilgtermiņā, izdevīgāk pasažieriem.
Neiztiek arī bez kļūdām - bezvadu busu uzlāde, kas iebūvēta pilsētas ielās, ieliekot pāris miljonus, nu izrādījusies lieka.
* Ķīnas piemēri ar elektromobiļu satiksmi lielpilsētā fascinē ar apjomu.
/bet - vai tas ir tas, uz ko vajag tiekties valstī Eiropā?
Ķīna iegūst litiju, pati ražo baterijas un auto/busus. Ražo uz vietas, ekspluatē uz vietas, lūk īstais "zaļais" kurss. Tikko tu sāk importēt daļu, vai visu - zaļums pazūd.

(ir doma)

pajautaa
[labvakar]
14:50
dārgā ciba,
iesakiet, lūdzu, grāmatas par Jaunlatviešu kustību, par idejām, cilvēkiem, vēsturi līdz Latvijas valsts dibināšanai.
tālāk medīšu ibookā - tā kā, ja ir pašiem kas pārdodams, arī forši. Paldies!

(6 raksta | ir doma)

jan09
08:36 - di
dienas intervija:

***
Ja pie vainas būtu kāda dabas katastrofa vai pandēmijas nepārvaramā vara, tad varētu saprast, bet nē, tā ir konkrētu cilvēku konkrēti izstrādāta cūcība, kas ir noorganizēta Eiropas līmenī. Turklāt par to neviens nevēlas runāt, un tas tracina,” analizējot situāciju, kādā tiek nolikti ražotāji krasā energoresursu cenu kāpuma apstākļos, teic Valdis Zariņš, SIA “Lode” valdes loceklis.
...atbildīgās personas teic puspatiesības, liekuļo vai izmanto trešās šķiras argumentus. Gāzes un elektroenerģijas cenas ir stāvus augšā pilnīgi visiem Eiropas patērētājiem, savukārt lielajā gāzes ieguves valstī - Krievijā - šajā ziņā nav mainījies pilnīgi nekas.
Viens otrs mēģināja iestāstīt, ka Zviedrijas upēs esot bijis zems ūdens līmenis, tāpēc hidroelektrostacijas neesot spējušas saražot pietiekami daudz enerģijas. Sak, noticiet visi šim iemeslam! Tā ir tikai daļēja taisnība, turklāt - mazākā taisnības daļa. Eiropā elektroenerģiju no hesiem un atomelektrostacijām iegūst mazāk nekā 50% no visas enerģijas kopumā. Lielāko daļu iegūst, vienkārši sadedzinot gāzi. Tāpēc - ja gāzes cena aiziet kosmosā, arī elektrības cena ir turpat.
***

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/361490-valdis-zarins-energoresursu-cenu-kapums-ir-velme-iedzivoties-uz-pateretaju-rekina

(9 raksta | ir doma)

krii
08:41 - Pirmdiena, un Haijams runā kā Fausts
یکً روز بند عالم آزاد نیم
یکً دم زدن از وجود خود شاد نیم
شاگردی روزگار کردم بسیار
در کار جهان هنوز استاد نیم
Parindenis:
Ne dienu no pasaules valgiem brīvs neesmu;
Nevienu ieelpu prieku par savu esību nejūtu;
Ļoti ilgi esmu bijis sava laika māceklis,
Joprojām pasaules darbos meistars kļuvis neesmu.

(7 raksta | ir doma)

artis
00:46 - Aftermath (“This is what happens when the world runs out of toilet paper”)
https://youtu.be/rYl0YzK_y68

(ir doma)

Oktobris 24., 2021


dooora
21:42
Karlsōns lidos atkal

(ir doma)

dooora
20:42
tikko pie zemāk redzamā reklāmas rullīša saites ierakstīju class="covid" nevis "video", tsk tsk.
tuvojas vakariņas, kas šaimājā aizvien ir brokasts, palaunadzis, pusdienas un pēcpusdienas tēja vienā un kīnōvakars, kurā velk uz romantisku trilleri, tikai nevarēju atcerēties ficenes nosaukumu. it kā pat gads nav riņķī, kopš pirmiņreiz lūrēj – ne ta Cage-man, ne ta Bird-cage. ar Dērka Ģentlija metōdi tomēr uzgāju, ka Songbird (2021):

The COVID-23 virus has mutated and the world is in its fourth year of lockdown. Infected Americans are ripped from their homes and forced into quarantine camps known as Q-Zones, from which there is no escape.

IMDB tai ir veseli 4,7 decimālie punkti. man jau pērn bija konsperāciju teōrija, ka prōvakseri & antilaiferi steriem balso ar 0, jo viņiem instinktīvi kaut kas lentē riebjas. man gan patika, vairāk par visādiem jaunajiem Bļeidranēriem u.tml. (starp citu, jūs zinājāt, ka tagad pareizi ir utml.?, gou figēr)

veseli ēduši!

Autiņ-pautiņ, čimpā-rimbā!

(2 raksta | ir doma)

virginia_rabbit
21:06
simo aptur kustību, it ka taisītos liet ūdeni uz keksa, sastingst un saka: now subscribe to video
(man liekas, ka šajos bēniņos visiem ir oficiāli aizgajis ciet)

(1 raksta | ir doma)

fedrs
19:49
Cauru dienu atkal un atkal aizmirsos, un sāku plānot, ka vakarā varbūt varētu iziet izskriet nelielu līkumu. Tad domās situ sev pa pieri, sak, vai aizmirsi, nekur tu neiesi. Bet pēc kāda laika atkal tas pats.
Vai visi esat paguvuši atpakaļ zem jumta?

(1 raksta | ir doma)

dooora
11:42 - Bazilisks Aplauzējs
pizģec, mēs visi dzīvosim mūžīgi

(2 raksta | ir doma)

krii
09:53
Dīvaini, ka ar mani neviens nesarunājas par tēmām, kuras ir kaut vai par gramu interesentākas nekā sadzīves ķibeles.
A varbūt nemaz ne dīvaini. Tā tam jābūt. Pieņemu.

(26 raksta | ir doma)

krii
09:00 - Mazliet par Kartāgu, pēc kuras skumstu joprojām
Mūsdienu vēsturniekiem maz zināms, kā izskatījās pirms divtūkstoš gadiem nopostītās Kartāgas tempļi. Arheologi pūlas, izmanto mūsdienu tehnoloģijas, daudz kas tiek salīdzināts ar citiem reģioniem un radniecīgām (šajā gadījumā - politeistisku semītu) kultūrām.

Gistavam Flobēram pirms pusotra gadsimta drošu zināšanu bija vēl mazāk, tāpēc fantāzijas atvēziens - krietni varenāks, nekā to, iespējams, atļautos šodienas rakstnieks.
Savukārt, mēs varam būt pateicīgi Andreja Upīša milzīgajai pacietībai, iedvesmai un darbaspējām, lai šo krāšņo aprakstu pirms apmēram gadsimta pārceltu latvju mēlē.
Tad nu klausieties ! Respektīvi - lasiet!

... tālāk ... )

G. Flobērs "Salambo" A. Upīša izcilajā tulkojumā

(2 raksta | ir doma)

krii
08:36
Nejauši aplēju Emīliju ar kafijas biezumiem (vēsiem). Viņa tagad sašutusi mazgājas, bet skatiens kļūst aizvien možāks.

(2 raksta | ir doma)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba