ja reiz par aktuālo. diez kā notiek tā Perla indeksa noteikšana - tikai klīniskā pētījumā?
es vnk aizdomājos ka būtu inčīgi, vai tad, ja pārrēķinātu datus ar to 'kā dzīvē ir' nesanāktu atšķirīgi. nevar jau zināt, varbūt ka tā statistika tāda arī saglabātos kā tajos pētījumos, tomēr inčīgi, ka ir zināmi vairāki gadījumi kad pieviļ 1 vai vairākas kontracepcijas metodes.
un šajā kontekstā man šķiet vēl inčīgāk, ka šobrīd modernās (jo nu dabiski, tīri, bez ļaunās ķīmijas un iejaukšanās dabiskumā, dzīvošana saskaņā ar sevi un kosmosu, konceptuāli atšķirīgās no kontracepcijas u.t.t.) tendences ietvaros Auglības Atpazīšanas Metodei Perla indekss (neieplānoto ieņemšanu skaits uz 100 šo metodi lietojošām sievietēm gada laikā) ir 0.3. kas ir daudz mazāks par prezervatīvu un diafragmu ciparu, bet drusku, gandrīz nenozīmīgi lielāks par hormonālo tablešu un hormonālo spirāļu ciparu. un tas viss - 3 minūtes dienā, spogulis, izprintēta karte novērojumu pierakstīšanai un tikai 2-3 cikli un viss ir skaidrs. protams, pēc kursu apmeklēšanas vai individuālajām nodarbībām.
šis labs http://www.nytimes.com/interactive/2 014/09/14/sunday-review/unplanned-pregna ncies.html
The longer any method of contraception is used, the greater the probability of unplanned pregnancy — the same way that any small risk, taken repeatedly, grows in likelihood. This is true for all contraception methods, even in the highly unlikely event that they are used perfectly, every time.