iepriekš | 0 - 25 |  
* [userpic]
marts
by * ([info]inese_tk)
at 26. Marts 2023 (17:07)

piezīmes par šonedēļu:

* pirmizrāde. rezultāts man liekas ļoti labs un, lai arī producēšana nesa gana daudz stresa, man tiešām ir prieks un gandarījums par darbu pie šī projekta. vēl tikai atskaite no sevis jāizspiež. kas mani pārsteidz - aizvakar ielikām pārdošanā vienu papildizrādi un to izpirka pāris stundu laikā. mums tā nekad nav bijis. vēl pat neviena recenzija nav bijusi. man nelikās, ka tēma būs tāds kases grāvējs (ir pat jau 27 biļetes uz septembri nopirktas).
* pavasaris. saulgriežus svinēt nebija laika. tieši sakrita ar pirmizrādi. bet esmu satikusi pirmos stārķus, ķīvītes, strazdus un vardes.
* auļoju pa lucernas lauku kopā ar stirnu baru (~10 indivīdi). ļoti dzīvības pilnas sajūta.
* bija garais Līgu mēģis ierakstam. introvertajiem Jāņiem. šobrīd ir saraustas jau 18 dziesmas. aiznākamnedēļ sāksim rakstīt. bet K aizņemtības dēļ gan jau ieraksts līdz šī gada Jāņiem nebūs izdodamā formā. pati programma gan cerams būs.
* vakar nosvinējām zirdziņa 21. jubileju. īstais datums gan ir rītdien. bija ļoti forši un silti. tāda sajūta, it kā pašai būtu bijusi dzimšanas dienas. dabūjām visādas dāvanas (piemēram, papildbarības vairāk nekā mēnesim, lietotu ziemas segu, burkānu maisu, banānus, Jolanta bija uztaisījusi zirgam kūku, utt.). bija tiešām ļoti priecīgi. man vēl šodien seja velkas smaidā par to domājot.
* šon izlīdu drusku dārzā. pastaigāju ar grābekli, apgriezu šo to, kas nebija paspēts apgriezt rudenī (bet palika vēl daudz griežama), izstiepu no pagraba sapuvušos ābolus. negribas to aukstuma vilni un šļuru nākamnedēļ. gar puramalu stāv ūdens, dārzs vispār ļoti slapjš.
* Decibels nav redzēts, bet pirms pāris dienām uzpeldēja Roziņš. viņu neviens apkārtnē nebija kopš novembra redzējis. pati neredzēju, pie mums nebija, bet kaimiņiene ziņoja un K arī bija manījis sēžam ceļa malā.
* abas mašīnas joprojām servisā/gaida rindā uz servisu. nu jau kādi 4 mēneši būs ar visu šo to čakaru.
* gribēju tagad braukt staigāt uz mežu, bet kaut kā ļoti nāk miegs. besī man tā pulksteņa grozīšana. lai gan manā pasaulē vasaras laiks ir īstais laiks.
* nākamnedēļa brīva. lielākā daļa kolēģu brauc atpūsties uz ārzemēm. es braukšu pie zirga un iešu ārā dārzā. un mežā.

f [userpic]
by f ([info]f)
at 25. Marts 2023 (22:01)

visi jau to zina, bet es arī zinu - i'm so vain.

f [userpic]
by f ([info]f)
at 25. Marts 2023 (09:32)
Tags:

noskatījos black bird, kas esot inspired by true events, un kaut kā man šis saistās ar the mindhunter, un vēl es domāju, ka, no offence, nezināmie aktieri, kas atveido sērijveida slepkavu vispār nesaņem pietiekamu atzinību par savu veikumu. nu, varbūt saņem, bet vienīgais, kas man tagad nāk prātā, ir hīts ledžers, bet viņš jau tāds holivudas sweetheart bija, tā ka tas ir pavisam citādi.

putnu novērotājs [userpic]
by putnu novērotājs ([info]_re_)
at 25. Marts 2023 (08:56)

upe pie mūsu mājas 10 dienu laikā uzkāpusi 2.60 metrus. puse gruntsgabala ir zem ūdens

es gan pati neesmu tur un neredzu, joprojām mēģinu savākties un izvākties, grūti iet, vīns palīdz, bet pie noteikta apjoma vīns krāmēšanos izbeidz pavisam. labā ziņa, sen tik ilgi neesmu ar bērniem dzīvojusi kopā ikdienas dzīvi (nosacīti, viens jau ir izvācies uz lejas dzīvokli, jo palika bez gultas, virtuve te arī praktiski vairs nav un man arī nav nekādas vēlēšanās gatavot, bet tomēr redzu un aptaustu viņus katru dienu)

smille [userpic]
by smille ([info]smille)
at 25. Marts 2023 (08:33)

Šodien nespēju izvēlēties vienu no 3 krājumu kladītēm priekš dārza pierakstiem :D
Varētu padomāt, ka lēmums uz dzīvību un nāvi...

austra [userpic]
by austra ([info]au)
at 24. Marts 2023 (21:01)

šodien uz pēcpusdienu atstājām bērnus mūsu baliniešu drauga / šofera / palīga sievai. pirms tam ar Ūpi uzzīmējām vārdnīcu ar pamatlietām (pankūkas, padzerties, Ērglis mostas), kas būtus svarīgas šai laikā.
atbraucām mājās un divas lietas:
viņa saka, ka Ūpis esot labākais brālis, jo nomierinājis ļoti brēcošo pēc-diendusas-bez-vecākiem pamodušos mazāko;
Ūpis saka, ka viss esot bijis labi, jo viņa cepot garšīgākas pankūkas nekā es!!!

// mīklu taisīju es pirms aizdošanās prom. vakarā no tās pašas mīklas arī pati uzcepu pankūkas, un, nē, tās neesot tādas pašas, tomēr "drauga mammai" (draugs ir mūsu draugs un viņa sieva, redz, "mamma") sanākot labākas. es pie sevis nopurpinu - nu kā tā var būt, uz ko Ūpis lēni un mierīgi "tāpēc, ka cilvēki ir dažādi"

zazis [userpic]
by zazis ([info]zazis)
at 24. Marts 2023 (11:29)

Šodien nodevu asinis. Iepazīstoties ar informāciju donoriem, biju pārsteigts, ka tur norādīts, ka ķirbju sēklās ir 3x vairāk dzelzs kā aknās. Donoriem arī vairs nesučī hematogēnu, bet gan vegānisku musli batoniņu.
Nebija cilvēku, medmāsa, kura ņēma asinis, ļoti priecājās par mazām skaistajām vēnām, pastāstīja visādas interesantas lietas. Piemēram to, ka Ērgļos ir ļoti daudz cilvēku ar visretāko asinsgrupu - ceturto rezus negatīvo. Jaunā donoru zāle ļoti plaša un skaista. Lieliska pieredze, diena izdevusies.

vilibaldis [userpic]
Kaķīc
by vilibaldis ([info]vilibaldis)
at 24. Marts 2023 (09:57)

Paralēli visam citam, kas ir tieši tā kā ir, sanāk tāda kā kaķīšu paliatīvā aprūpe, ko padarīsi. Bet tad viņa naktī atnāk, noliek savu mazo galviņu uz spilvena un sāk murrāt...
Un no rīta viņa priecājās par sauli.

f [userpic]
by f ([info]f)
at 23. Marts 2023 (19:18)

baigi nepatīk, kad jāstāsta par to, kā man labi iet, un kāds manas labās īpašības, un ko tik visu nemāku. tad nākas teikt par sevi labus vārdus, slavēt savas prasmes un zināšanas, un pēc tam kā likts ir klāt darbiņš, kas liek apšaubīt visas savas spējas un prasmes, un baidīties, ka tūlīt visi atklās, ka es neko neprotu, un vispār - kā es esmu tikusi līdz šejienei. un kā tas ir - nekad nešaubīties par sevi? droši vien forši.  mierinu sevi, ka tikai muļķi nekad nešaubās un visu zina. nu, un pusaudži. standartiņš, you know.

zazis [userpic]
by zazis ([info]zazis)
at 23. Marts 2023 (13:14)
Tags:

Lasot cibiņu diskusiju pie mana iepriekšējā puksta, atverot vēlreiz CSN un iedziļinoties sadaļā par braukšanu krustojumos, nonācu pie secinājuma, ka autovadītājiem visās situācijās nogriežoties ir jādod ceļš gājējiem, kas turpina kustību taisni. Autovadītājiem šinī situācijā ir jādod ceļš, nevis jāvēro kāda gaisma deg gājējiem domātajā luksoforā. Mūžu dzīvo, mūžu mācies. Izrādās esmu netaisnīgi saukāts par dalbajobu, un arī autovadītājs absolūti nevietā uz mani sakliedza, šņurk.

Pirms atkal strēbt karstu, apsaukāties un iekarst neveselīgās diskusijās, rekomendēju izlasīt CSN 12. Braukšana krustojumos, 12.1. Regulējami krustojumi, 12.2. Neregulējami krustojumi. https://likumi.lv/ta/id/274865-celu-satiksmes-noteikumi

upd. lai nerastos lieki pārpratumi, jā, arī gājējiem ir jāievēro satiksmes regulētāja vai gājēju luksofora signāli. Bet tas nemaina faktu, ka autovadītājiem nogriežoties vienmēr jālaiž gājēji. Man tiešām ļoti negribētos, ka tagad mēs visus gājējus, kuri mēdz iet pāri pa sarkano, saukātu par dalbajobiem.

f [userpic]
by f ([info]f)
at 23. Marts 2023 (12:34)

mans iecienītākais pusdienu ēdiens līdzņemšanai tomēr ir risoto. nevajag ne mērci, ne salātus, viss vienā pārtikas uzglabāšanas traukā un nekādas ņemtnes.

austra [userpic]
by austra ([info]au)
at 23. Marts 2023 (15:02)

pirmajā Bali dienā nopirku jogas paklājiņu. ak, uz mājas otrā stāva terases jogot ir tik lieliski. pirmajā reizē skatījos uz džungļiem, stāvēju uz paklājiņa, un nobira no pašas palmas augšas viens vīteņa zieds. dažkārt ar mani jogo kopā lielās skudras. bet šodien es beidzot tiku uz kārtīgu vinyasu jogas studijā rīsu terašu vidū un gandrīz apraudājos.
esmu vienkāršs cilvēks, uz mani tik labi strādā klišejas.

f [userpic]
by f ([info]f)
at 22. Marts 2023 (19:04)

un es neteiktu, ka suši torti pagatavot ir vieglāk par suši.
pamēģini uzsmērēt krēmsieru uz rīsu lauka.

rūsganais sprakšķis [userpic]
by rūsganais sprakšķis ([info]mufs)
at 22. Marts 2023 (16:39)

Man šodien terapijā kaut ko salauza un es tagad sēžu un raudu, pat īsti nezinu, par ko. Jau sāp galva, bet neizskatās, ka taisītos pāriet.

Dusmojos uz to, ka vēl ir gaišs un nevar iet staigāt ar suņiem.

f [userpic]
by f ([info]f)
at 22. Marts 2023 (12:38)

kad kaut ko remontē un kāds pasaka, ka šis stāvēs gadus desmit, vai arī kāda iekārta darbosies gadus piecpadsmit, tas agrāk likās tikpat tālu kā mūžība, tāpēc, ja šis kāds vēl piebilda, ka uzstādīšana sanāca ķēpīga vai arī sanāca kaut kas ne tik labi, kā bija gaidīts, tad tas cik ātri ienāca, tik ātri arī pa ausīm izgāja.

un tad paiet tie desmit vai piespadsmit gadi, un ir pienācis laiks nomainīt to lietu, un tu skaties un domā, nu, vot, kāds atmorozoks, pardon, domāja, ka šitā to likt bija baigi labā ideja? man te ir viens tualetes pods, kura eksistence maitā man dzīvi jau entos gadus, jo viņam gan poda vāka stiprinājumi sabojājās (un jauns maksā ap 100 eur, btw, un nav arī vairs internetā atrodams, so there's that), gan ūdens nolaišanas poga ne vienmēr fiksējās, un no tā tur jau neatmazgājamas līnijas ieēdušās. un to sasodīto podu nomainīt sarežģīti, jo viņam jāatbilst vairākiem parametriem (viens no kuriem, lai tas maksā mazāk par 200 eur; tas nav tik vienkārši; nespēju noticēt, ka es saku tādu summu, runājot par tualetes podu, hesus). bet it kā ar to nebūtu gana, vēl arī ūdens viņam ir pievienots tā, ka, lai to atslēgtu vai noslēgtu, tev vajag būt kā tam gumijas cilvēkam no fantastic four. turklāt, trīspadsmit gadu laikā tas ūdens padeves krāns nav aiztikts (no wonder, viņu fiziski var aizsniegt tikai noņemot podu vispār; piedodiet, bet es esmu diezgan lielā šokā par šādu meistarību), kas arī nekam nepalīdz.

kāpēc nevar vienkārši ņemt uz izdarīt kaut ko kārtīgi?

putnu novērotājs [userpic]
by putnu novērotājs ([info]_re_)
at 21. Marts 2023 (16:43)

spriežot pēc intereses, vecāsmammas saudzīgi lietotās padomjlaika gaiši lakotpulētās mēbeles vajadzēja tirgot, nevis izsludināt par brīvu. no otras puses, vai nu es nabagāka palikšu

putnu novērotājs [userpic]
by putnu novērotājs ([info]_re_)
at 21. Marts 2023 (16:31)

saule spīd 24 h

darbība diezgan nepārprotami notiek ziemā, latvijas ziemā. un kā tieši šajā laikā ziemeļpolā vai tam pietuvinātās teritorijās var būt polārā diena??

viss pārējais diezgan fine, kolka cool citējamību nepavelk, bet pietiekami labs stāsts par - un kas tālāk?

vilibaldis [userpic]
Bibliotēka
by vilibaldis ([info]vilibaldis)
at 21. Marts 2023 (09:52)

Kopš ciema bibliotēkā nomainījās personāls, iepriekšējā vadītāja aizgāja pensijā un viņas kolēģe aizmigrēja uz citu bibliotēku, iestādījums kļuvis ļoti nepretimnākošs. Cilvēciskais faktors tā teikt.
Tā jau nedēļu, pie pasūtītās grāmatas, elektroniskajā katalogā man karājas ierakstiņš "neapstrādāts". Gaidi un mini - apskatīsies vai neapskatīsies, ja apskatīsies "kad?" un tad jāizņem 48 stundu laikā, neizņēmi, jo nepamanīji, pats vainīgs, sāc procesu no gala...
Iepriekš atbildēja stundas laikā un par saņemšanu atsūtīja e-pastu...

* [userpic]
visiem Decibela līdzjutējiem
by * ([info]inese_tk)
at 20. Marts 2023 (19:14)
Tags:

garīgais: notiek ģenerālmēģinājums

[18:23, 20/03/2023] Sarmīte: Čau, Decibels ir pie veča* Gaujas ielā
[18:28, 20/03/2023] Inese: Ooo, kā Tu zini?
[18:29, 20/03/2023] Inese: Viņš tā kā labprātīgi tur uzturas vai piespiedu kārtā?
[18:31, 20/03/2023] Sarmīte: Mana draudzene bija to veci nokerusi un prasījusi vai nav pie viņa Decis,,teicis ka esot.Man liekas ka piespiedu kārtā
[18:31, 20/03/2023] Sarmīte: Tad tik noteicis būšot kādu dienu jāizlaiž ārā

*vecis ir kaut kāds vecis, kam ir kaķu kolonija samērā netālu no mūsu mājas. pagājšgad PVD izņēma no turienes ~17 kaķus. viņu zina arī lejā vetklīnikā, kaut kādas kaķenes viņš esot nesis sterilizēt, bet laikam piliens jūrā.

----
vismaz uz brīdi varu aiztaupīt zvanu uz komunālo dienestu. taisījos zvanīt un jautāt vai nav pēdējā laikā savākuši kādu mirušu baltu kaķi ar rudu asti un rētu uz vaiga. viņi vāc un kādu laiku uzglabā kaķu morgā.

smille [userpic]
by smille ([info]smille)
at 20. Marts 2023 (12:04)

Pirmais dzeltenais taurenis!

vilibaldis [userpic]
by vilibaldis ([info]vilibaldis)
at 20. Marts 2023 (11:03)

Un vēl mani mulsina cilvēku radikalizācijas alkas visās dzīves jomās. Tāds vispārējais kariņš, kas padara komunikāciju melnbalti plakanu.
Bet patiesais šarms taču ir toņu gradācijās, analīzē un plašos kopainu skatos, kur nekas nav viennozīmīgi ar cirvi nocirsts.

Riešanās laikmets.

smille [userpic]
by smille ([info]smille)
at 20. Marts 2023 (10:54)

Pirmos pīļu kāšus redzēju pagāšnedēļ, sestdien bija jau lielāki zosu kāši, šodien redzēju gulbjus.
Un tikko divas vārnas aizlidoja uz mežu, katra ar zariņu knābī.

vilibaldis [userpic]
Putni
by vilibaldis ([info]vilibaldis)
at 20. Marts 2023 (10:06)

Pirmais, šī gada, dzērvju kāsis.

zazis [userpic]
by zazis ([info]zazis)
at 19. Marts 2023 (16:26)

Skatos ir vesela strīpa cibiņu, kuri zina, ko drīkst un ko nedrīkst rakstīt. :D

"Sviesta Ciba ir Tava dienasgrāmata, weblogs, klabe, mājas lapa, Tava dzīve, sadirstā un veltā."

zazis [userpic]
by zazis ([info]zazis)
at 19. Marts 2023 (15:10)

Pirmoreiz šomēnes skrienu garo. Esmu posmā, kurā nesos ar savu konkrētajā treniņā paredzēto maksimālo ātrumu. Priekšā regulējams krustojums, kuram tuvojas auto, kurš griežas pa kreisi, šķērsojot manu skriešanas trajektoriju. Nelielu gabalu pirms krustojuma iedegas gājēju sarkanais, aprēķinu, ka auto nogriezīsies un es pāris metrus aiz tā pārskriešu jau tukšam krustojumam. Nevienam nebūt jāmaina kustības ātrums vai trajektorija.
Auto apstājas pirms zebras, paspēju padomāt, cik jauks vadītājs, palaidīs mani, nesos pāri. Bet ne tak, vadītājs vispirms ar žestiem tad balsī kliedz man virsū, ka man esot sarkanais. T.i. viņš bez iemesla apstājās krustojumā, lai paskatītos vai es apstāšos pie sarkanā un attiecīgi mani audzinātu. Iespaidīgs domu gājiens. Saprotu, ir jauka svētdienas diena, dzīve ir grūta un gribās konfliktu, bet vajag tak izvēlēties upurus, jo es esmu treniņa vidū, nesos ar kādiem 14km/h, pat īsti nepievērsu uzmanību, ko tieši viņš bļauj.

iepriekš | 0 - 25 |