302cc9b4780f8cbef6f70c3a8417913050b6aafb ([info]mindbound) rakstīja,
@ 2015-05-12 21:15:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Garastāvoklis:awake
Mūzika:In Slaughter Natives - Insanity & Treatment: Cut Me Here
Entry tags:neuroblogging, personal, questions, science, thoughts

Varētu pablogot par sliktu* neirozinātni, bet vai kāds to lasīs?

 


*Ir aizdomas, ka blogošana par nesliktu, ar izšķirtspēju, kas ir augstāka par konspektiem un pie mana pašreizējā rakstītprasmes līmeņa, varētu būt interesanta gk. tiem, kas jau tāpat lasa pašus papīrus.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2015-05-13 15:44 (saite)
''Šeit es tikai vēlētos norādīt (un pie šīs tēmas vismaz šajā sarunas komplektācijā neatgriezties, jo ir maķenīt piegriezies), ka daļa pētījumu ir t.s. fundamentālie, kuru mērķis ir apgreidot mūsu izpratni par to, kā attiecīgā realitātes daļa konkrētajā mērogā tikšķ, un ka tas ir OK.''

Es saprotu, ka ''interesanti'', taču, kamēr tas nenes konkrētu pielietojumu praksē, tas ir valstu apmaksāts hobijs ĻOTI šaurai indivīdu grupai. Nesaku, ka tas tā būs ar neirozinātni, vienkārši gribu pasvītrot, ka uzzināt kas lācītim iekšā pašu zināšanu pēc priekš cilvēces ir tik pat vērtīga izklaide kā Mythbusters vai How Is It Made raidījumi iekš diskaverī.


''Ja kaut kad nākotnē šiem atklājumiem uzrodas jauki praktiski pielietojumi, tad tas ir lieliski, bet (kā Tev pašam patīk aizrādīt, ja nemaldos) jaunas preces nav vienīgais un reizēm nav pat galvenais.''

Zinātnei tas IR vienīgais. Citādi nauda un resursi vējā, izņemot, ja paši zinātnieki sevi finansē.
Varbūt ''preces'' tas ir pārāk primitīvi. Labāk būtu ''veidi kā manipulēt fiziskus objektus'' cilvēcei noderīgās jomās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-05-13 15:52 (saite)
Nē, zinātnei tas nav vienīgais. Daļiņu dauzīšana LHC nedos praktiskus pielietojumus nedz šodien, nedz rīt (par aizparīt es gan vairs neesmu tik drošs), taču tur notiekošais darbs ir neatsverami svarīgs tajā, lai saprastu, kā tad realitāte ir veidota tās pašos pamatos un kādēļ tā darbojas tā un nevis citādi (un ja ne šodien, tad jau rīt no rīta tur uzzinātais nonāks mācību grāmatās, par kārtējo centimetru ceļot cilvēces kopējo izpratnes par pasauli līmeni). Manuprāt, tas ir ne tikai interesanti, bet arī svarīgi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2015-05-13 20:58 (saite)
''Manuprāt, tas ir ne tikai interesanti, bet arī svarīgi.''

Jo?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-05-13 23:58 (saite)
Jo zināšanas ir "universāls katalizators", vairāk zināšanu, labāka izpratne un iespēja domāt realitātes kategorijās ir bonuss pilnīgi visās [man iedomājamajās] situācijās, un tieši uz fundamentālo pētījumu pamata aug pārējo zināšanu kopums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2015-05-14 00:07 (saite)
Nodemonstrē kā tas notiek. Genuinely curious. Nu kā piemēram manas zināšanas par zobratu konstrukcijām mehāniskajos pulksteņos var noderēt praksē? Tur drīzāk ir zināma estētiska bauda par meistara virtuozitāti un formas nevainojamību.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-05-14 00:14 (saite)
Tiešā veidā — ja izdomāsi kļūt par pulksteņmeistaru. Pēc izvērsuma — visur, kur varētu būt vajadzīgas zināšanas par zobratiem un/vai precīzijas mechānismiem.

Protams, daļa zināšanu vienkārši iziet no aprites (kas ir vēl viens iemesls, kādēļ ir vajadzīga jaunu zināšanu "rakšana" pētījumos), akmens cirvju slīpēšanas specifika mūsdienās vairs noderēs tikai šaura profila pētniekiem un dažiem entuziastiem.

Par estētiku piekrītu, there is that (vai vismaz to no turienes var izdestilēt).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2015-05-13 15:59 (saite)
Gnidrologs, tas ir elementāri - nebūs tālās, fundamentālās izpētes - vienā momentā apsīks jauni praktiskie pielietojumi. Tāpēc tālā fundamentālā izpēte ir nevis hobijs, bet izdzīvošanas jautājums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?