Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Ceru, ka vismaz cibā nav vairs neviena tik stulba neizglītota ļautiņa, kurš domātu, ka "dzimte kā sociāls konstrukts" nozīmē "jebkurš cilvēks brīvi izvēlas, kuram dzimumam pieder".
Katru reizi, kad soctīklos kam tādam uzduros, man sāk sāpēt kuņģis, baidos drīz iedzīvoties čūlā.
 • Nozīmē kad ir izdevīgi, nenozīmē kad nav.
  • Ko nozīmē izdevīgi? Vai pazīsti kādu, kas mainījis dzimumu?
   • Es pazīstu tikai pastarpināti - resp., pazīstu cilvēkus, kuriem labi zināmi/tuvi cilvēki ir šo procedūru veikuši, un man radies iespaids, ka, mainot dzimumu, tieši tās pārmaiņas, kas saistītas ar sociālo konstruktu, ir visgrūtākais posms. Resp., ar bioloģisko līmeni - operācijas, hormoni utt., ir pat vieglāk.

    Bet cilvēki turpina identificēt "sociālais" un "paša iedomātais", kā tādi solipsisti.
    • Tad sanāk, ka vispirms ir psiholoģija, t.i. kā persona jūtas, tad uz tā pamata daļēji maina anatomiju un fizioloģiju (cik prot) un tikai pēc tma ir sociālais konstrukts.
     • Psiholoģiskos aspektus grūti nošķirt no fizioloģiskajiem, jo psihe ļoti lielā mērā ir fizioloģiski determinēta - kaut arī ne pilnībā.
      • Protams, bet cik es saprotu iemesls lai cilvēks/ viņa ārsti aizdomātos par dzimuma maiņas operācijām ir procesi viņa smadzenēs, kuri neatbilst citai perifērai viņa fizioloģijai un anatomijai
       • Droši vien.
        Un tad viņam/viņai nākas adaptēties jaunā sociālā lomā un pa īstam saprast, ko nozīmē "dzimte kā sociāls konstrukts".
    • es citreiz esmu domājusi cik viegli/grūti man būtu kādu paziņu pēkšņi uztvert kā citas dzimtes cilvēku un sākt saukt viņu citā vārdā. es, protams, censtos, jo teorētiski saprotu un distancēti man nav problēmu, ja cilvēki maina dzimti, bet tā pēkšņi arī man būtu pagrūti ar uztveri. Cita lieta,ka tas viss notiek pakāpeniski acu priekšā un ir laiks arī apkārtējiem pieņemt tuva cilvēka dzimuma maiņu. Bet nu cik esmu lasījusi, visbiežāk jau tas arī ir pakāpeniski un ja apkārtējiem nav nolieguma pēc definīcijas, tad kāda vēlmi piederēt pretējam dzimuma laikam var manīt ātrāk un aprast ar domu, pirms notiek ķirurģiskie procesi. Es tiešām ar pozitīvu interesi mēdzu palasīt par Džollijas meitu, kura pagaidām jūtas kā zēns. Kā viņa aug, kur nav bijis šīs noliegums un viņai ir atļauts justies kā zēnam no ļoti maza bērna vecuma bez aizspriedumiem. Un tur man pagaidām izskatās (cik nu var no preses muļķībām izsecināt), ka tā vēlme būt ar citu dzimumu - nu tas nav nedz bērna untums, nedz pārejošs pasākums, bet gan stabila sajūta jau agrīnos bērna gados. Bet nu es te laikam īsti ne pa tēmu sarakstīju.
     • Daļēji arī par tēmu - jo "sociāls" tomēr daudz vairāk ir par to "kā [cilvēku vai ko citu] uztver sabiedrība", nevis "kā cilvēks uztver pats sevi".
 • Nu pēc digitizācija šito joku taisīt varēs, teiksim vieam apluodam- infomorfam varēs būt kolekcija servoķermeņu, dažādu, t.sk. ar dažādiem dzimumiem sex nozīmē. Ar zināmu sevis pārrediģēšanu varēs būt ne tikai cilvēkveida ķermeņi, tas gan ir mazliet grūtāk, jo smadzenēs ir aksiāli simetriska 4 ekstremitāšu ķermeņa paštēls, vairāk ekstremitāšu sākotnēji ``nav kur pievienot``, rupji sakot - nav draiveru. Ā un kas attiecas uz seksualitāti, pietiekami (paš) pārrediģēts posthuman saprāts droši vien varēs darīt seksu pats ar sevi, izmantojot reizē 2 vai vairāk savus ķermeņus.
 • ahahaha
 • man šķiet, ka Tu stipri pārvērtē cibas intelektuālo kapacitāti :D
 • haha
 • atgādiniet, lūdzu, kā tieši definē dzimti pretstatā dzimumam.
  • Gugli vairs nemākam?

   gender
   ˈdʒɛndə/
   noun
   noun: gender; plural noun: genders

   1.
   the state of being male or female (typically used with reference to social and cultural differences rather than biological ones).
   "traditional concepts of gender"
   the members of one or other sex.
   "differences between the genders are encouraged from an early age"
   2.
   Grammar
   (in languages such as Latin, French, and German) each of the classes (typically masculine, feminine, common, neuter) of nouns and pronouns distinguished by the different inflections which they have and which they require in words syntactically associated with them. Grammatical gender is only very loosely associated with natural distinctions of sex.
   • Jā, paldies, gūglēt tiešām mākam, cerība bija, ka kāds varēs norādīt uz kaut ko more or less kvalificētu, kur šis gender tiek atšifrēts drusku plašāk. I mean, atšķirība starp bioloģiskajiem dzimumiem ir lielā mērā uzskatāma.
    • Tā kā "gender" ir arī estētiska performance (dzimumspecifisks apģērbs, matu sakārtojums, kustības, mīmika utt...), tad jāatzīst, ka, piemēram, ieraugot uz ielas pretimnācēju, uzskatāms ir nevis viņa bioloģiskais dzimums (jo primārās un visbiežāk arī sekundārās dzimumpazīmes ir paslēptas, kā to nosaka sociālās konvencijas), bet tieši dzimumsocialitāte jeb gender.

     Nonākot saskarsmē ar kultūrām un subkultūrām ar mums neskaidru estētisko kodu, mēdz būt diezgan grūti atšķirt cilvēku dzimumus.
     • Tātad ja ir max dzimumneitrāls un varbūtējās ķermeņa atšķīrības nosedzošs apģērbs, piemēram skafandrs vai OZK , tad gender identifikators varētu būt piemēram viegli nomaināms uzralsts [beidžs]
     • ā, tencinu
  • Apsteidzot nākamo iespējamo jautājumu - nē, nav ne mazākās iespējas, esot pie pilna saprāta, "sociālās un kultūras determinētās atšķirības" reducēt uz "kā es pats/-i šobrīd iedomājos".
Powered by Sviesta Ciba