sarkanvilks

Recent Entries

You are viewing the most recent 20 entries

April 21st, 2017

03:23 pm: Ja, ja Albertin
Ostlandes reihskomisariāta ierēdņa priekšlikumi par apiešanos ar latviešiem (sarakstīti 1941.gada rudenī). Šajā dokumentā teikts:

„(...) Nacionālie centieni jānovirza nekaitīgajā kultūras jomā, it īpaši tautas mākslā (tautas dziesmas, tērpi, tradicionālie svētki), tiem jāļauj dabiski iznīkt. (...)

Rasiski vērtīgajam latvietim (...) jāatstāj iespēja Austrumu koloniālo apgabalu celtniecībā saplūst ar vācu elementu. Turpretī elementi, kas rasiski mūsu tautā neiederas, jāpamudina izceļošanai, paverot tiem saimnieciskas iespējas Austrumos. Tie lietderīgi var aizpildīt vidusslāni, kura Krievijā joprojām gandrīz nemaz nav. (...)

Tags:
01:06 pm: LATVIEŠU TAUTAS PIEDZĪVOJUMITags:

April 19th, 2017

08:31 pm: KĀPĒC ESAM TĀDI, KĀ ESAM (Kā vēsture mūs veidojusi)

Teikto papildina E.Blanka raksts „Vēl un vēlreiz” (Dz.Atb., 28.6.17. Nr. 49):

 

Latvijas līdz šim vēl nebija. Bija latviešu tauta, izturīga un panesīga, kalpināta no vācu muižniecības saimnieciski un no Krievijas politiski kulturāli. Pirmo verdzību latvieši sajuta vairāk, otro mazāk. Latvietis bija sen, kamēr zaudējis savu patstāvību (…) Viņš gribēja zemes stūrīti un ar to latvieti varēja apmierināt uz visiem laikiem. Viņš savus bērnus jau bija labi izskolojis, inteliģence un turība ar katru gadu auga, bet kultūrtautas pirmā pazīme - politiskās patstāvības prasība, latviešos neattīstījās. Taisni otrādi – latvietis kļuva par pasaules pilsoni, kuram vienalga, kur viņš strādā, priekš kā viņš strādā, un ko tas strādā.

Neskaitāmu inteliģentu armija aizplūda uz Krievijas muižām, fabrikām, zemstēm (pašvaldību iestādēm U.Ģ.), skolām (…) Latvietis nav jutis organisku sakaru ar Latviju. Nav viņam pilsoņa jūtu un nekādu saišu (…) Lielajā „tēvijā” latvietis pratis materiāli iekārtoties un, būdams bez kaut kādiem nacionāliem ideāliem, viņš savu dzīves uzdevumu ir arī piepildījis. Latvietis, būdams inteliģents, pavēlnieks un vadons, vēl arvien ir tikai kalps. (…) latvietis ir nolīdis sāņus un pazaudējis pat tiesības apziņu. Cik liels, cik liels ir pagātnes lāsts!Fragments kopēts no Ulda Ģērmaņa grāmatas „Zināšanai”, kas izdota 1985. gadā Stokholmā.Tags: , ,

April 12th, 2017

11:49 am: Rozā žurnālistika
To es saprotu, izrādās dakteris Mengele jau sen bija izskaitļots un izmešana no lidmašīnas bija tikai loģisks aizturēšanas operācijas noslēgums.
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/655935-united_airlines_izmestais_arsts_pieprasijis_seksu_apmaina_pret_recepsu_medikamentiem

Tags: ,

April 6th, 2017

11:17 am: JAUNIE DZĪVNIEKI KĻUVUŠI APĀTISKI. INTERESE PAR PĀROŠANOS MINIMĀLA, ĒDIENS NEINTERESĒ, SOCIALIZĒŠANĀS MĀKSLĪGA.

April 5th, 2017

01:01 pm: Rīgas cirks. Jāšanas sacensības. Korida. Mājdzīvnieki

title or description


title or descriptionTags:
12:07 pm: Ojārs Spārītis. Priekšvārds
PRIEKŠVRDS

Augsti godtakadmisksaime, kolēģi, domubiedri un draugi! Man jatzstas jums visiem un arpašam sev,ka ir grti dalt atbildbu par notikumiem, kas notikuši pirms divdesmit
pieciem gadiem, kad toreiz
jZintu akadmijas vadba un nomenklatras akadmii 1991.–1992. gadnezinmu labumu vrd, bet varbt kda rja režisora dikttu motvu vadti, rosinja akadmiju prveidot par personlo akadmiju “pc rietumvalstu parauga”.
Praks
tas nozmja izstumt no valsts prvaldes un nobdt malvalsts spcgko ekonomisks attstbas instrumentu – akadmisko intelektu – un paralizt neatkarbu atguvušajai zemei ts attstbas dzinjspku. No politisks varas puses šo izncinošo rcbu sankcionja prejas perioda valdbas vadtji, kuru sekotji turpinja Zintu akadmijas pašumu, instittu, laboratoriju atsavinšanu un iekrtu izncinšanu ldz tdai pakpei, ka marginaliztLatvijas zintnes infrastruktra un zintnieku emigrcijas novjintais personlsastvs zaudja ietekmi uz valsts ekonomisko izaugsmi. Šs diversijas sekas ms izjtam vl šodien valsts tehnoloisks un industrils infrastruktras trkum, krezultts ir nespja sekmgi izmantot atlikušo zintnisko potencilu inovatvas uzņēmjdarbbas kpinšan.

tālākTags: , ,

March 27th, 2017

10:19 am: apvērsta realitāte
izrādās mēs bijām nozagti jau 2002. gadā

http://documents.worldbank.org/curated/en/832091484642973855/text/23610-LATVIAN-PUBLIC-CAS-APRI.txt

Tags:

March 23rd, 2017

03:30 pm: KRIMIĶIS AR KOMPROMATIEM
http://www.lawlesslatvia.com/wp-content/uploads/2012/03/Valdmanis_Starp_dzirnakmeniem.pdf

Tags: , , , ,
11:06 am: Dārgie īrnieki! SKREJLAPA
Aicina uz Tautas sapulci par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim!pirms 2 dienām

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim Latvijā. NĪN vienīgajam mājoklim netiek piemērots Baltijas kaimiņvalstīs, kā arī daudzās ES valstīs, piemēram, Dānijā, Beļģijā, Maltā, Slovākijā, Itālijā, Grieķijā.

Pēc statistikas datiem Latvija ir viena no sociāli nevienlīdzīgākajām, nabadzīgākajām valstīm ES. Pakāpeniska NĪN palielināšana vienīgajam mājoklim Latvijā neatbilst tautas iespējām to samaksāt un tās interesēm dzīvot pašu zemē. Nesamērīgais NĪN veicina cilvēku aizbraukšanu no Latvijas.

Skolotājai Liānai Hiršsonei, kura ar ģimeni dzīvo Rīgā nelielā privātmājā, NĪN vienpadsmit gadu laikā kļuvis 45 reizes lielāks. “Ar skolotājas algu to ir neiespējami nomaksāt,” apliecina Liāna Hiršsone. “Mana un manas ģimenes sociālā drošība ir nopietni apdraudēta, jo nākamgad man būšot jāmaksā 75 reizes vairāk nekā pirms divpadsmit gadiem, proti, 3020 eiro. Ja 2006. gadā NĪN gadā bija aprēķināts 40 eiro apmērā, tad šogad tas jau ir 45 reizes lielāks – 1800 eiro.”

Lai gan portālā manabalss.lv 13 000 Latvijas iedzīvotāju parakstījuši iniciatīvu "Par nekustamā īpašuma atcelšanu vienīgajam īpašumam", politiķi un ierēdņi pašvaldībās un valsts institūcijās nav ņēmuši vērā un vēl arvien nav atrisinājuši īpašumu konfiscējošo nekustamā īpašuma nodokļa taisnīgu regulējumu. Saeima, Ministru kabinets, Valsts zemes dienests un pašvaldības runā tikai par budžeta, nevis Latvijas iedzīvotāju vajadzībām, līdz ar to turpinās iedzīvotāju māju konfiscēšana.

Iniciatīvas autoriem NĪN piemērošanas politika izraisījusi nepieciešamību rīkot Tautas sapulci, vēršoties pie Saeimas, Ministru Kabineta un Pašvaldību Savienības ar prasību atcelt konfiscējošo NĪN vienīgajam īpašumam un pārtraukt pašreizējo NĪN aprēķina un piemērošanas kārtību visās pašvaldībās.

Salīdzinot Baltijas valstu praksi nekustamo īpašumu nodokļu jautājumā, šodien Latvija saviem iedzīvotājiem piemēro visaugstāko nekustamā īpašuma nodokli.

Arvien pieaugošais nekustamā īpašuma nodokļa slogs kļūst finansiāli nepanesams visiem Latvijas iedzīvotājiem, sevišķi tiem, kuru mājoklis atrodas Rīgā, Pierīgā vai Jūrmalā. Politiķi un ierēdņi valsts un pašvaldību institūcijās nav izrādījuši politisko gribu, lai atrisinātu nekustamā īpašuma nodokļa problēmu. Nesamērīgi turpina pieaugt finansiālais slogs, radot risku Latvijas iedzīvotājiem zaudēt savu nekustamo īpašumu, pašvaldībām to konfiscējot.

Ņemot vērā nekustamā īpašuma nodokļa konfiscējošo raksturu un tā reālās, neizbēgamās sekas, iniciatīvas "Par nekustamā īpašuma atcelšanu vienīgajam īpašumam" autori un viņu atbalstītāji aicina Latvijas iedzīvotājus uz Tautas sapulci, lai solidarizētos un pieprasītu NĪN nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim!

Papildu informācija: Iniciatīvas autore Liāna Hiršsone, tālr. 26739186

AUTORS: LIāNA HIRšSONE

Tags: ,

March 17th, 2017

02:08 pm: serčeg
https://en.wikipedia.org/wiki/Usavich

March 13th, 2017

02:59 pm: Ceļotājs laikā
Pa Merķeļa ielu steidzas cilvēks, garām visiem, pusteciņus, ar atvērtu grāmatu rokā. Dēļ atļukušajām ausīm un pierakstiem krustu šķērsu grāmatu varētu noturēt par cilvēka pierakstu kladi.
Cilvēks ik pa brīdim iemet acis grāmatā un samazina gaitu. Viņš pasmaida un pamāj, it kā rakstītais grāmatā saskanētu ar redzamo apkārt.
Ģērbies cilvēks ir smilšu krāsas putekļi mētelī, kreklā un platās īsās biksēs. Zābaki panēsāti, ar biezu zoli, knapi nosedz potīti.

Tags:

March 12th, 2017

11:14 pm: Vējš Vītolos
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/209117-kur_vilis_vitols_macijies_biznesa_morali

Tags: , , ,

February 27th, 2017

04:04 pm: Mehāniskā apelsīna vārdnīca vai jaunā feņečka
Darbības ar dokumentu
Tiesību akts: spēkā esošs
Attēlotā redakcija: 01.01.2017. - ... / Spēkā esošā
Ministru kabineta noteikumi Nr. 162

Rīgā 2016. gada 22. martā (prot. Nr. 14 6. §)
Noteikumi par kārtību, kādā Valsts ieņēmumu dienestam sniedzami ziņojumi par aizdomīgiem darījumiem
Izdoti saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām"
22.2 panta pirmo un sesto daļu
1. Noteikumi nosaka:
1.1. kārtību, kādā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma subjekts (turpmāk – subjekts), konstatējot aizdomīgu darījumu Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma izpratnē, ziņo Valsts ieņēmumu dienestam par tādiem personu, kuru rezidences (reģistrācijas) valsts ir Latvijas Republika, aizdomīgiem darījumiem, kas atbilst likuma "Par nodokļiem un nodevām" 22.2 panta trešajā daļā noteiktajām aizdomīguma pazīmēm nodokļu jomā;
1.1.1 kārtību, kādā zvērināts notārs iesniedz ziņojumu Valsts ieņēmumu dienestam par gadījumiem, kad mantinieks, iesniedzot mantojamās mantas sarakstu ar mantas novērtējumu, mantojuma masas sastāvā ir norādījis nereģistrējamu kustamu mantu (tajā skaitā skaidru naudu), kuras novērtējums pārsniedz 15 000 euro;
1.2. kodus atbilstoši darījuma aizdomīguma pazīmēm nodokļu jomā;
1.3. ziņojuma veidlapu.
(Grozīts ar MK 20.12.2016. noteikumiem Nr. 842)
2. Subjekts nekavējoties ziņo par aizdomīgu darījumu, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestā ziņojumu.
(Grozīts ar MK 02.08.2016. noteikumiem Nr. 498; MK 20.12.2016. noteikumiem Nr. 842)
2.1 Zvērināta notāra kā subjekta papildu pienākums ir nekavējoties iesniegt ziņojumu Valsts ieņēmumu dienestam par katru gadījumu, kad tiek mantota nereģistrējama kustama manta (tajā skaitā skaidra nauda), kuras vērtība pārsniedz 15 000 euro, ziņojumā atsevišķi norādot, vai konkrētais mantošanas gadījums attiecas uz nereģistrējamas kustamas mantas mantošanu (izņemot skaidru naudu) vai skaidras naudas mantošanu.
(MK 20.12.2016. noteikumu Nr. 842 redakcijā)
3. Kredītiestāde un maksājumu pakalpojumu sniedzējs, kas noteikts Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma 2. panta otrās daļas 2., 3., 4., 7. un 8. punktā (turpmāk – maksājumu pakalpojumu sniedzējs), ziņojumu iesniedz elektroniski, izmantojot elektronisko pastu, šifrētā veidā saskaņā ar noslēgto divpusējo līgumu starp Valsts ieņēmumu dienestu un kredītiestādi vai maksājumu pakalpojumu sniedzēju vai šo noteikumu 4.1 punktā noteiktajā kārtībā, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (turpmāk – elektroniskās deklarēšanas sistēma).
(MK 20.12.2016. noteikumu Nr. 842 redakcijā)
3.1 Subjekti, izņemot šo noteikumu 3. punktā minētos subjektus, ziņojumu iesniedz elektroniski, izmantojot elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Ziņojumu aizpilda saskaņā ar šo noteikumu pielikumā norādīto ziņojuma veidlapu, noformējot to atvērtā biroja XML (Office Open XML) datņu formātā vai atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē publicētajai informācijai citā datņu formātā, vai saskaņā ar šo noteikumu 4.1 punktu.
(MK 20.12.2016. noteikumu Nr. 842 redakcijā)
4. Ja ziņojumu iesniedz, izmantojot elektronisko pastu, šo noteikumu pielikumā norādīto ziņojuma veidlapu noformē atvērtā biroja XML (Office Open XML) datņu formātā vai atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē publicētajai informācijai citā datņu formātā.
(MK 02.08.2016. noteikumu Nr. 498 redakcijā)
4.1 Ja ziņojumu iesniedz, izmantojot elektroniskās deklarēšanas sistēmu, to aizpilda tiešsaistes režīmā, izmantojot noteiktu formu, vai augšupielādē failu XML formātā atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē publicētajai informācijai par XML shēmas struktūru un prasībām.
(MK 02.08.2016. noteikumu Nr. 498 redakcijā)
5. Ja, aizpildot ziņojumu, noformējot to atvērtā biroja XML (Office Open XML) datņu formātā vai atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē publicētajai informācijai citā datņu formātā, kādā lauku grupā norādāmo ziņu nav, to atstāj neaizpildītu.
(Grozīts ar MK 02.08.2016. noteikumiem Nr. 498)
6. Likuma "Par nodokļiem un nodevām" 22.2 panta trešajā daļā noteiktajām darījuma aizdomīguma pazīmēm nodokļu jomā ir šādi kodi:
6.1. privātpersona deklarē ienākumus, ieņēmumus, uzkrājumus, īpašumus vai to vērtības maiņas ar aizdomīgu izcelsmi – CIT;
6.2. klientam neraksturīgi liels darījuma apjoms – DLA;
6.3. ienākošie darījumi veido daudzas mazas summas, bet izejošie ir par lielām summām – DLS;
6.4. nekustamā īpašuma iegāde par acīmredzami neatbilstošu cenu – DNI;
6.5. darījumam nav acīmredzami likumīga nolūka (vai saistības ar personisko vai biznesa darbību) – DNN;
6.6. darījumā izmantots viltots dokuments – DVD;
6.7. aizdomīgs darījums ar elektronisko naudu – ELE;
6.8. nauda tiek debetēta no konta tūlīt pēc tā kreditēšanas – FIX;
6.9. privātpersona vienā vai vairākos darījumos skaidrā naudā iegulda komercsabiedrībā, izmaksā, aizdod vai aizņemas no citas privātpersonas 60 000 euro vai vairāk – IEG;
6.10. izvairīšanās no nodokļu nomaksas – INN;
6.11. uzkrītošas izmaiņas konta bilancē (palielināta apgrozība u. c.) – KBI;
6.12. klientam ir pārmērīgi liels kontu skaits – KLD;
6.13. konta apgrozījums pārsvarā sastāv no skaidras naudas operācijām – KSN;
6.14. konts ir tālu no klienta rezidences – KTV;
6.15. klients darbojas kā aizsegs citas personas darījumam – LCP;
6.16. darījums ir klientam netipisks – LNT;
6.17. klients veic sarežģītus vai neparastus darījumus (kuriem pašiem vai atsevišķiem to noteikumiem nav skaidri saprotama ekonomiskā vai juridiskā mērķa) – LSG;
6.18. neskaidra darījumā izmantoto līdzekļu izcelsme – NLA.
7. Noteikumi stājas spēkā 2016. gada 1. aprīlī.

Tags: , ,

February 26th, 2017

10:40 am: The Big Short (2015)
Cibas plašumos atrasts un vakar noskatīts blokbasters. The Big Short (2015)

Cerams rasbainiekam patiks. Paspoilēšu tikai, ka Kristians Beils pie bungām.Tags: , ,
12:29 am: Ziemeļblāzma
biju uz indijāņu rezervācijas gadskārtējo saskaitīšanos https://vid.me/2Zjm

Tags:

February 24th, 2017

10:51 pm: īsa atmiņa ir trendīgi
https://www.youtube.com/watch?v=FNSUglAngc0

Tags: ,
06:45 pm: Ticības jautājums 2
Idilliska pavsara saulīte visā brīvības ielas garumā dara nekritisku galvu, saprotu.
Taču gājēju izdzīvošanas instinkts bija zem katras kritikas, velkot pie sarkanā pāri lāčplēšielai.
Biju iecerējis to vistu baru mazliet patramdīt, jau sagatavojos īstajā brīdī iebliezt pa klaksonu, bet te dzeltenais, sarkanais, eh.. lai jau saules un mobilo aplikāciju nogurdinātie turpina ceļu.
Pēkšņi no ēnas puses pāri brīvības ielai pārlec X6, iztrenkājot, jau leģitīmi pie zaļā, ielu šķērsojošus labticīgus gājējus. Bet klasika tas viss, ja neskaita kā lecienā starp gājējiem X6 sēdekļa blīve tā dīvaini ar pirkstiem piesita sev pie pieres.
Tikai pēc sekundes man pieleca ka kristīgs cilvēks tomēr.

Tags: ,
02:45 am: Reinas zelts
https://www.youtube.com/watch?v=odQ_Zt0WjYQ

Tags: , ,
02:17 am: Satversmei 95
ir ok līdz 5:13

https://www.youtube.com/watch?v=X6lLB3nF4-Y

Tags: ,
Powered by Sviesta Ciba