Jul. 28th, 2014 @ 12:28 pm in other news
Paģiru lielākais (ja pat ne vienīgais) skaistums ir spējā saskatīt lietu īsto būtību. Vakar, sastutēta spilvenos, ar spēcinošām sviestmaizēm, dažādās ģeometriskās figūrās sagrieztiem augļiem un atvēsinošiem ūdens spaiņiem apgādāta, es laiski nodevos filozofēšanai par dzīves jēgu, labā un ļaunā attiecībām un citiem lielajiem jautājumiem, kas mani, protams, nodarbina tikai un vienīgi personīgās dzīves kontekstā. Brīdī, kad miesa (bet ne gars!) ir novājināti līdz pēdējam, brīdī, kad pazūd visi pustoņi, "kā būtu, ja" un "varbūt tomēr", es sapratu, kuri cilvēki manā dzīvē ir lieki. Atbilstoši izdarītajiem secinājumiem tad arī turpmāk rīkošos vai, pareizāk sakot, nerīkošos. Goda vārds, kā akmens (asmens, zibens, rudens, ūdens, mēness, suns) no sirds novēlās.
Par šo pukstu
[info]tikko_pamodos
Jul. 28th, 2014 @ 10:53 am (no subject)
Šobrīd lēnā garā turpina risināties, iespējams, pēdējo gadu lielākais skandāls zinātnē - STAP šūnas. Par Haruko lasīt te. Joks ir tāds, ka neviens tā arī nav pierādījies, ka STAP šūnas neeksistē, tieši pretēji, ir runas par to, ka dažiem neatkarīgiem pētniekiem tomēr ir izdevies atkārtot STAP šūnu iegūšanas eksperimentus. Tikmēr "embattled researcher Haruko Obokata is injured in a tussle with NHK reporters after driving to a hotel to escape them on her way home from work". Būtu vīrietis, japāņiem šādā situācijā prasītos harakiri, vai ne?

Lai nu kā, atšķirībā no Schön'a "organiskajiem tranzistoriem" Minhauzena stilā te acīmredzami ir runa nevis par apzinātu masveida falsifikāciju, bet draņķīgu pētniecību un, iespējams, kognitīviem "aklajiem plankumiem" attiecībā uz saviem rezultātiem. Patiesībā tas nav nekas sevišķs - man nav īpašu ilūziju par zinātnieku ētikas līmeni un kļūdainu/pievilktu rezultātu īpatsvaru. Apšaubāmu vai klaji neētisku rīcību ir gadījies redzēt pietiekoši bieži. Līdz ar to reti kur var atrast tādu cilvēku, par kuru nevarētu sacerēt "lietu" (ar līdzīgiem rezultātiem kā par Haruko), ja rūpīgi izmeklētu visus viņa failus, laboratorijas piezīmes, privāto saraksti no darba e-pasta utt.

... tālāk ... )
Par šo pukstu
[info]gedymin
Jul. 28th, 2014 @ 11:52 am (no subject)
Tags: ,

Varbūt varat ieteikt labu autoservisu?
Dots: 9 gadus vecs Nissan Pathfinder dīzelis, visu laiku vests uz dīlera servisu, bet viņi mani pēdējās vizītēs drusku aizkaitināja ar nespēju precīzi un laicīgi pasūtīt detaļas, un diagnosticēt problēmu, ja klients pats ar pirkstu neiebaksta, kas tieši un kā jāskatās. Loloju cerību, ka Rīgā (vēlams Daugavas labajā krastā) ir kāds serviss, kas strādā labāk un efektīvāk :) Līdz šim internetos ieteikts "Autoloks" Barona ielā un "Rolis" Čiekurkalnā (bet par šo sudzibas.lv daudz nelāgu atsauksmju). Ko saka Cibas kolektīvais saprāts?
Par šo pukstu
[info]antuanete, posting in [info]pajautaa
Jul. 28th, 2014 @ 11:49 am Laba daba- transports
Labas dienas!

Meklēju divas brīvas vietas automašīnā uz festivālu Laba Daba piektdien, 1. augustā no plkst. 19:00 no Rīgas/ centra.
Brauktu normālā es un patīkams spānis, benzīnam piemestos, visas lietas :) Izskatīšu arī piedāvājumu vienai vietai, tad brauktu es tikai.
Par šo pukstu
[info]livia, posting in [info]vajag
Jul. 28th, 2014 @ 11:39 am (no subject)

Esmu atradusi ideālo mēteļa fasonu - jāpiefiksē, lai atcerētos. http://www.merrell.com/UK/en-GB/Product.mvc.aspx/33155W/81484/Womens/Miette-Insulated-Parka
.
Par šo pukstu
[info]missalise
Jul. 28th, 2014 @ 11:25 am mec
aizvakara medus sviešanā tika ievākti 94 litri medus.
kādam nevajag medu?
(ap 100 siena ruļļiem nepiedāvāšu.)

detaļas )
Par šo pukstu
[info]kihelkonna
Jul. 28th, 2014 @ 11:22 am (no subject)
mana viena no iecienītākajām tēmām tēlotājmākslā sevišķi spēcīgi izskatās gleznotāja lūkasa kranaha izpildījumāМладший лейтенант Михаил Архангелов прогоняет нудистов, нарушающих общественный порядок, из парка Культуры имени Отдыха.
Par šo pukstu
[info]martcore
Jul. 28th, 2014 @ 10:16 am futbola dialogi
tas viss brīnišķīgi izskatās uz slikto argumentu grāmatas fona:
šī žurnāla viens no maskotiem un totēmiem džoī bārtons savā tuiterā uzrakstīja huļe izraēlieši spridzina arābu bērnudārzus, jebanuļisj jau galīgi
ilgi nebija jāgaida, lai drīzumā ar kontrargumentiem uzrastos moiše kancermans, tobiš, josi benajuns
viņu starpā norisinājās šāda spēcīgi argumentēta diskusijaes saprotu, ka jaunajai advancētajai paaudzei, kas no modernās franču filozofijas ir ieguvusi tikai viltus pasionārismu (atvainojiet, nenoturējos :), šādas diskusijas neimponē
a man nav nekādu pretenziju
- mudaks!
- dolbajobs!
- paldies visiem dalībniekiem!

nē, nu tur viņi abi salīga mieru (džouī izsecināja, ka pidars ir nevis josi benajuns, bet gan dievs tas kungs), toties finālā pēkšņi neznokurienes uzradās frederiks kanute, lai sagādātu dienas lūlzusPar šo pukstu
[info]martcore
Jul. 28th, 2014 @ 10:20 am (no subject)
hey, varbūt kāds var piedāvāt lietotu, nedārgu un labi strādājošu veļas mašīnu? SS.lv,protams, vienmēr ir variants, bet nolēmu vispirms pamēģināt te.

Katrā ziņā man var rakstīt gmeilā- oskars.tu

godspeed
Par šo pukstu
[info]winstons, posting in [info]vajag
Jul. 28th, 2014 @ 09:51 am (no subject)
Pastāstiet, lūdzu, kā pieslēgt balss pastu.

Operators: LMT
Klausule: Samsung Galaxy S3.

Paldies jau iepriekš!
Par šo pukstu
[info]dzeina, posting in [info]pajautaa
Jul. 28th, 2014 @ 09:21 am (no subject)
Esmu izdomājusi, ka es pēdējā laikā esmu palaidusies tādā ziņā - ka vairs īpaši daudz nerakstu. Vai rakstu tā, ka īsti nevar saprast, kas tad manā dzīvē īsti notiek. Un tā kā man ļoti patīk lasīt jūsu ierakstus un mani nedaudz skumdina tas, ka mana frendliste pēdējā laikā īpaši daudz neraksta, izdomāju, ka jāsāk jau pašai ar sevi. Protams, rakstīt ir grūtāk tad, kad jau daudzus cibiņus pazīsti reālajā dzīvē. Bet - no otras puses - ja jau jūs mani piefrendojāt tad, kad mani nemaz nebijāt redzējuši - tikai pēc maniem ierakstiem, tad jau ir ok, vai ne? :)
Par šo pukstu
[info]missalise
Jul. 28th, 2014 @ 08:20 am (no subject)
izīrē dzīvokli, sākot ar novembri:

valmieras ielā pašā stabu ielas galā. otrais stāvs, divas istabas (caurstaigājamās), tikko veikts kosmētiskais remonts. ērtības - visas, izņemot centrālo apkuri - var kurināt ar malku (pie radiatoriem pieslēgts malkas katls, ļ. silti) vai elektrību, ledusskapis. cena - 150 eiro mēnesī+komunālie (ja kurina ar malku, tādu praktiski nav). ļoti labi dzīvokļa saimnieki. bērni un dzīvnieki diskriminēti netiek, galvenais maksāt laicīgi un netaisīt pārāko pritonu. 26195793, alda.
Par šo pukstu
[info]chimera, posting in [info]dziivo_te
Jul. 27th, 2014 @ 11:48 pm (no subject)
i am fine
Un es skatos, kā sāpe peld kraulā.
Lieliskā kraulā.
Sportiste
Par šo pukstu
[info]az
Jul. 27th, 2014 @ 11:23 pm (no subject)
Pēdējā laikā nemaz negribas cilvēkus apkārt! Gribas pabaudīt savu kompāniju. Un šodien tik ļoti sakārojās pēc grāmatām, svaigām, tieši no veikala, ka ļāvos svelmei un garai pastaigai līdz JR, ir iesākta Mika Valtari grāmata :)
Par šo pukstu
[info]betany
Jul. 27th, 2014 @ 10:42 pm Nobīdes maršrutā
Es uzrakstīšu par Nirnbergu, nacistiem un fetiša kostīmiem, goč pendel uzrakstīšu, vēl jo vairāk tāpēc, ka man arī tagad ir viens fetiša kostīms (NE lederhosen, bet gan sarkanrūtots krekls ar vegāniskām briežraga pogām, es viņā izskatos ļoti daiļi, atliek tik ciri pār plecu un prom uz mežu, I'm a lumberjack and I'm all right!) Bet tagad es esmu mazliet novirzījies no maršruta un, kā varbūt nojaušat, atrodos dižajā františeku zemē. Un man beidzot ir burvīgs iemesls izmantot jūzerpikču ar Milošu! (Ja neesat redzējuši Ostře sledované vlaky, kas ir čehu un no kurienes šī jūzerpikča ņemta, pārtrauciet visu un noskatieties, tā ir viena no pizdatākajām filmām ever. Vai varbūt pagaidiet, varētu uzrīkot filmas skatīšanos ar čehu aliem un tādām lietām, tēmatiskais kinoseanss, thhh.)

Vārdu sakot, pēc Nirnbergas mēs ar biedreni [info]gc izdomājām, nahuj Veimāru, v pizdu Beirutu (es zinu, ka viņa vispār ir Baireita, bet Beiruta skan skaistāk un pārprotamāk), dosimies uz Prāgu, jo, ko domājies (fun fact) Jūspadevīgais iepriekš nekad nebija bijis Čehijā. Nu, un es arvien ar pārlieku lielu prieku piekrītu pamēģināt lietas, kuŗas iepriekš neesmu darījis, nopietni, ko tik es ar šādu attaisnojumu neesmu sadarījis, bet es te novirzos no tēmas! Tātad: pēc nelielas besīšanās (jūs domājat, ka Vācijā sabiedriskais transports vienmēr iet laikā? Ha, biedri, ha!) mēs iebraucām františeku zemes galvaspilsētā. Pēc vēl lielākas besīšanās (pizģec, kā mani besī negodīgi valūtas mainītāji -- čaļi, es esmu savējais, es jūsu trikus pa gabalu pazīstu, godīgi, ar mani šitā izdarīties nevajag) mēs ievācāmies caur internetiem uzmeklētajā viesnīcā. Esat redzējuši Grand Budapest Hotel? Protams, ka esat. Lūk, šī viesnīca bija izspļauta vēlīnā Grand Budapest Hotel, kad viņā palikās Džads Lavs un viņa jau bija pārliecinoši savā norieta posmā. Ar tepiķiem klātu gaiteni, sešdesmito gadu ČSSR liftu un Purvciemremontu numuros. Varu iedot adresi, ja gribat, tur ir ļoti lēti un samērā tuvu centram (kur nekā nav, aizsteidzoties notikumiem priekšā) un vēl tuvāk Višehradai (kas diezgan pārliecinoši ir īstais iemesls, kāpēc jābrauc uz Prāgu, bet mēs atkal aizsteidzamies priekšā).

Tad otrā rītā pēc pārsteidzoši brangām brokastīm (man bija iedalīts ČSSR ražots šķīvītis, ak, gandrīz vai as'ru notrausu) devāmies ķeksīšu vilkšanas pasākumā, tas ir, apskatīt apskates objektus. The usual suspects: pils, tilts, katedrāle, tādā garā. Teiksim tā: es tiešām arvien biežāk spēju atteikties no vispārpieņemto apskates objektu apskates. Piemēram, pēdējo reizi Berlīnē es Brandenburgas vārtu un Čekpoint Čārlī vietā redzēju Ostina Pauersa slepeno štābiņu, kas, ko niekus, ir kādas piecdesmit reizes krutāks apskates objekts. Bet nu Berlīnē es esmu bijis kādas desmit reizes, es tā varu atļauties. Bet tomēr man kādā sirds stūrītī mita pārliecība, ka Prāgas apmeklējums nebūs pilnvērtīgs bez apskates objektiem. Droši vien viņi ir jāredz, tīri tā, lai varētu atķeksēt. Bet jārēķinās, ka to pašu ķeksīti vilks arī vesela kaudze krievu tūristu. Un amurikāņu fudge backpackers, kas visur vazājas ar savām milzīgajām somām un skaļi tērgā savā apnicīgajā amurikāņu valodā. Nekad nekur citur neesmu saticis tik daudz amurikāņu bakpakeŗu. Manuprāt, Prāga viņiem ir kaut kāds iniciācijas rituāls -- tu vienkārši neskaities pilnvērtīgs bakpakeris, pirms neesi atķeksējies Prāgā.

Tātad: par obligātajiem objektiem nav daudz, ko stāstīt. Piebildīšu tik, ka es nekad vairs nespēšu nopietni uztvert katoļus. Tie ir tie pieaugušie cilvēki, kas spēlējas ar lellēm, nosauc viņas (lelles) par "Prāgas Jēzuliņu" un izliekas, ka tā ir nevis spēlēšanās ar lellēm, bet gan kaut kāds morāls +1, as in, es esmu daudz morāli pareizāks tādēļ, ka pielūdzu lelles. Nu i nafig, pieaugušu cilvēku dzīve ir daudz interesantāka par šādu bērnišķīgu make-believe.

Toties neobligāto objektu, kā izrādās, Prāgā netrūkst! Es jau minēju Višehradu, līdz kurienei veiksmīgā kārtā īpaši daudz krievu tūristu neaizkuļas. Protams, viņi tur ir, bet ne tik daudz. Tur ir ļoti mierīgi un daiļi. Īpaši aizkustināja šķīstā jūgendstilā pārgleznotā gotiskā bazilika. Jo kāpēc gan ne! Tāpat Prāgā ir funikulers, kas ikvienu pilsētu padara daudz jautrāku (esmu pilnīgi pārliecināts, ka vārds "funikulers" atvasināts no vārda "fun".) Un, protams, Prāgā ir alus, daudz, daudz, alus. Lēts un labs, un daudz, un visur. Tāds prieks, ka mūsu Dievzemīte ir tāda nanny state, kas saviem pilsoņiem viskautko liedz. Prāgā es nodzertos.

Un vēl Prāgā ir ebreju kvartāls. Es, kā jau īstens latvietis, kam rados ir vieni vienīgi Veinbergi, Grīnbergi un Traubergi, par šo ticību visādi smīkņāju, bet pat ar visu smīkņāšanu jāatzīst, ka Prāgas ebreju kvartālā gan vēsture smacē nost uz katra soļa. Kā apstiprinot visādus neglītus stereotipus, Prāgas ebreji par sava kvartāla apskatīšanu prasa pretdabiski milzīgu naudu, gandrīz divdesmit eiras, kas, uzreiz piebildīšu, nav tā vērts. Samaksājiet uz pusi mazāk un apskatiet tikai Altneushul, kas ir vienīgais, ko tur tiešām vajag redzēt. Kādus septiņdesmit gadus jaunāka par Rīgu, tā visviens ir vecākā Eiropas sinagoga, turklāt, kā stāsta, tur bēniņos dzīvo golems. Viņa ir pārsteidzoši maza un droši vien vienīgā gotiskā celtne, ko jūs jebkad redzēsit un kas nebūs kristīgā kulta vieta. Tā nu tu tur sēdi un skaidri jūti, kā gadsimti veļas tev pāri. Ļoti burvīga sajūta, tā gadsimtu velšanās pāri.

Pretī Altneushul ir smuks pulkstenis ar ebreju alefbeta burtiem (kas, gluži kā latīņu alfabēta burti, vienlaikus kalpo par cipariem), kas iet pretēji pulksteņa rādītāja virzienam. Ja jums nav, kur likt naudu, turpat pretī suvenīru veikalā var tādu dabūt kā rokaspulksteni. Man ir, kur likt naudu, tamdēļ man tāda nav, bet, ja jums gribas koļīt īsteni ticīgas ebreju čiksas, šis būs īstais aksesuārs. Vismaz līdz tam brīdim, kad vakara gaitā viņas pamanīs, ka jūs tomēr neesat īsteni ticīgs ebrejs. Bet es atkal novirzos no tēmas!

Tas ir, tā īsti nenovirzos. Protams, man ebreju kvartālā kāds jaunietis platmalē un melnā paltrakā tā bikli apjautājās, sak, atvaino, bet vai mēs gadienā neesam ticības brāļi? Še jāpiebilst, ka man ir tāda savdabīga prasme: es itin visur izskatos pēc vietējā, tas ir, mani uzrunā valodās, kuŗas es nesaprotu, un prasa ceļu. Esmu pārliecināts, ka arī, teiksim, Āfrikā mani noturētu par kolonizatoru pēcteci, nevis tūristu. Protams, šeit palīdzēja tas, ka esmu atlaidis jo brangu bārdu (aizbraukšu nākamgad uz Irānu un pēc tam dzīšu nost) un visur staigāju ar cepuri. Bet es viņiem pateicu, ka neesmu. Jā, droši vien es nevaru melot pats sev, bet viņiem taču es varu, vai ne?!

Nu lūk, un tā nu beigu beigās ceļojums pa diženo františeku zemi tagad piestājis Pardubicē, kur es rakstu šīs rindas. Kāpēc Pardubice? Vāclavam Havelam reiz bija tāda skaista luga "Audience", kuŗā es, lai dievi man žēlīgi, reiz spēlēju savā amatieŗteātŗa karjērā. Un manam varonim, pārliecinātam urlam, darbs Pardubicē bija tāds slapjais sapnis, kas, visticamāk, nozīmēja, cik viņam zemas debesis. Nu lūk, un vispār Pardubice ir kūl, Pardubice ir reāli kūl. Ir gan tiesa, visu laiku gribas dungot Makartnija hītu "Back in the ČSSR", bet tas drīzāk tāpēc, ka Prāga savas sociālisma laiku pēdas cītīgi pieslēpusi (lai gan ne iznīdējusi, protams), bet Pardubice lielā mērā ne. Tāda Čehijas atbilde uz jautājumu, kuŗu neviens nav uzdevis, tas ir, es gribēju teikt, Valmierai. Nē, nopietni. Kad es pamanīju, ka viņi vasaras vidū uzrakuši pilsētas galveno ielu, es aiz laimes un māju sajūtas bezmaz vai apraudājos. Ja es jelkad došos trimdā uz Čehiju (nav plānots, bet, kā jau minēju, es labprāt pamēģinu lietas, kuŗas iepriekš neesmu mēģinājis), Pardubice būs tā vieta, uz kuŗu šad tad aizbraukt, pielieties ar lēto čehu alu un nuostaļģiski klīst pa kārtējo nupat uzrakto ielu, laikpalaikam saldsērīgi nopūšoties, nav tak dzimtene, bet tuvu gan.
Par šo pukstu
[info]kautskis
Jul. 27th, 2014 @ 09:03 pm (no subject)

Nesen ar draudzeni pārrunāju visas tās neticamās pārmaiņas, kas pēkšņi ir kļuvušas iespējamas. Tajās ietilpst smēķēšanas atmešana, būtiska alkohola patēriņa samazināšana (neplānoju būt galējs atturībnieks, bet tagad, piemēram, pēdējoreiz lietoju alkoholu 14. jūnijā - glāzi vīna), bez problēmām neēdu gaļu, pat tieksme pēc saldumiem ir ļoti mazinājusies (būtībā "tieksmes" vispār vairs nav, es vienkārši tos tāpat dažkārt ēdu). Vairs nespēlēju spēlītes telefonā tādos apjomos kā iepriekš, pieķeru sevi tās pa vienai vien atinstalējam. Tā sarunas gaitā nonācām pie secinājuma, ka varbūt es neatmetu to vai šo, bet es esmu atmetusi atkarību pašu par sevi. Es noteikti vienmēr esmu bijusi drīzāk atkarīgais psiholoģiskais tips, un tas ir tik prātam neaptverami - piedzīvot kādas izmaiņas sevī, uz kurām tā īsti nemaz neesi cerējis.
Par šo pukstu
[info]augsne
Jul. 27th, 2014 @ 08:34 pm (no subject)
Tags:

Youtube iesaka skatīties Teletūbijus. Satrūkos, līdz atcerējos, ka nesen taču ciemos bija Stella, huh.
Par šo pukstu
[info]augsne
Jul. 27th, 2014 @ 07:45 pm (no subject)
Šodien zoodārzs, kur Lauvam vislabāk patika ponijs, kurš pacietīgi ļāva, lai viņam bāž pirkstus degunā, un rotaļlaukuma auto. Un siestas laikā, vārtoties pa dīvānu, Lauva tā spiedza un smējās, ka man tiešām sametās bailes, ka kaimiņi pārpratīs un izsauks policiju ar bāriņtiesu (es zinu, ka viņš ir priecīgs, bet paklausoties manu rūkšanu un viņa spiegšanu, var pārprast).
Par šo pukstu
[info]shelly
Jul. 27th, 2014 @ 07:28 pm positivus
hiphotiska soliste, nosleeguma dziesma "home", kaa sauc grupu?
Par šo pukstu
[info]az, posting in [info]pajautaa
Jul. 27th, 2014 @ 02:15 pm (no subject)
vakar no rīta pamostos, aizeju uz vannasistabu, paskatos spogulī - what the ...!? ķeros klāt aptaustīt, skatos - kaut kas nesaprotams, tā kā punktiņš, tā kā uzpampums, tā kā pumpiņa apakšējam plakstiņam tieši pa vidu. labi, uzzieķēju bb krēmu - viss kārtībā.
šorīt pamostos, pavisam jau aizmirsusi par visu, skatos - džīzas kraist! what the fucking fuck!? apakšējais plakstiņš piepampis, izskatās pēc asinsizplūduma, zili sarkans visapkārt un visam piedevām - sāp! maķtvajuzanagu, mans pirmais zemacs fingāls, un tas pats, no mārrutks-viņu-zin-kā!
kas būs rīt?!
Par šo pukstu
[info]f