Nov. 23rd, 2014 @ 08:15 pm (no subject)

Mans guilty pleasure reizi nedēļā vai divās ir aiziet uz tuvējo veļas mazgātuvi, kur ir gan veļasmašīnas, gan žāvētāji. Un bezmaksas wi-fi. Tas nekas, ka man tāpat ir mobilais internets, taču man patīk tas, ka wi-fi ir par brīvu un ka vispār ir. Ka par kaut ko tādu ir padomāts.
Tad es sēžu uz soliņa un lasu ko - neko, un kad veļa izmazgājusies/izžāvējusies, paņemu vienu no košajām plastmasas baļļām, kurā samest drēbes un pēc tam nest salocīt un sašķirot uz tam paredzētā galda.
Vēl man dažreiz vienkārši patīk pavērot kā drēbes lido aiz lielajiem žāvētāja iluminatoriem. Kādā ir priecīgo un košo krāsu drēbes, citā atkal tumšās, citā atkal kaut kāds spilvens iemaldījies un tad tur viss tā lido kā kaleidoskopā.
Šoreiz gan apvienoju patīkamo ar lietderīgo un aizgāju aiz stūra, kur daudzie turku veikali. Tad tu iebrien kādā skārnī, kur, kā likums šādās vietās, ir pārdevējs, tad vēl kaut kāds vīrietis, kurš sēž uz krēsla un sazin kāda ir viņa loma un, protams, kāds pārītis citu it kā pircēju, it kā ne un tad viņi uz tevi blenž tā, it kā tu būtu apmaldījusies. Bet drīzāk jau manā ģīmī parādās zīme "infidel" liesmojoši sarkaniem burtiem. Pēc tam iegāju foršajā ceptuvē, kur nopirku dažus Kateyef baklavas rullīšus. Trakākais tas, ka arī maize tur izskatās un smaržo baisi labi, bet joprojām turos, jo man ir maizes celibāts, kamēr apniks.
Tad lielākais izaicinājums ir atrast veikalā pareizo vistas mērci, jo, pirmkārt, diezgan liela izvēle un otrkārt - uz iepakojumiem viss ir holandiski, bet es spēju izlasīt kaut ko tikai tad, ja vārds atgādina kādu angļu vai vācu vārdu. Lai gan ar to reizēm arī pietiek.
Vienrīt gāju uz staciju un ievēroju, ka uz ēkas sienas ir kaut kas rakstīts. Ieskatījos, pakustināju smadzenes un tad ierēcu par Mr. Obvious tipa teicienu, ko viņi tur uzlikuši - jo tālāk tu ej, jo ilgāks ceļš atpakaļ.
Par šo pukstu
[info]mazeltov
Nov. 23rd, 2014 @ 09:09 pm (no subject)
Stroika - veikali - stroika - veikali - stroika - svecīšvakars - stroika - stroika - stroika...

rīt agri komandējums? Nagi melni ? Koferis nesalikts? A kam tagad viegli...
Par šo pukstu
[info]mufs
Nov. 23rd, 2014 @ 06:21 pm (no subject)
Pārāk gara atbilde twitterim, tāpēc lieku šeit. Protams, ka Iespējamās misijas dalībnieki saņem vairāk nekā skolotājs vulgaris, līdz ar to tas ļoti lielā mērā ir naudas jautājums (jo tad ir konkurss uz šīs misijas dalībnieka vietu un tāpēc arī izdodas sameklēt jaunus un progresīvus entuziastus):
no Iespējamās misijas mājas lapas:
"Katrs Iespējamās misijas dalībnieks papildu skolotāju algai saņem mācību stipendiju 200 eiro apmērā, kura tiek izmaksāta katru mēnesi divu gadu garumā – no attiecīgā uzņemšanas gada jūlija mēneša līdz otrā mācību gada maijam. Skolotāja alga ir atkarīga no konkrētās pašvaldības naudas sadalījuma un arī no skolas budžeta plānošanas. Vidējais atalgojums dalībniekam kopā ar skolotāja algu un mācību stipendiju ir no 570 – 640 eiro (neto) apmērā."
+
"Dalībnieki divus gadus paralēli darbam skolā mācās Iespējamās misijas Līderības attīstības programmā, kur apgūst gan pedagoģijas, gan līderības prasmes, kuras būs būtiskas darbam skolā."
Par šo pukstu
[info]mazeltov
Nov. 23rd, 2014 @ 06:55 pm Šī tomēr ir sieviešu pasaule.
Par šo pukstu
[info]unpy
Nov. 23rd, 2014 @ 02:39 pm (no subject)
Tags:

sezona

http://www.pinterest.com/brenda630/snowflakes/
Par šo pukstu
[info]str
Nov. 23rd, 2014 @ 01:22 pm (no subject)

Kāda grupa patiešām arī 2h spēlēja Metallica cover-us kādā pabā zem mājīgām ķieģeļu velvēm un kāds bija visu laiku pirmajā rindā un dancoja un močīja pačku un saņēma par to publiskus komplimentus no dziedātāja lomas izpildītāja. Tas gan nebija grūti - 5m rādiusā bija tikai plikpauraini vai īsmataini džeki.

Sen nebiju bijusi uzdzīvnieks (paldies, zimbabve & pzrk par šo terminu, lietoju jau n gadus), bet vakardien izdevās. Kamēr stāvēju pie skatuves un dancoju, tikmēr dzīvokļabiedrs & viņa kaimiņi sūtīja aliņus no bāra letes līdz maniem ierakumiem. Ļoti ērti. Pēc koncerta beigām iztrakojāmies pa deju grīdu, kurā, domājams, nonāca puse alus no mūsu glāzēm, jo kurš tad nedejo ar glāzi rokās.

Tad bija vēl viens bārs, kurā pie sienas ir 200 vai vairāk piejamo beļģu alus saraksts. Biju nepieklājīga un pagaršoju tikai vienu.
Tā kā daļa komandas atsijājās, kodolkomanda savāca vienu brazīli, vienu ar bereti un vienu jaunieti ar bārdu un mēs gājām uz pēdējo cerību, kas vēl bija vaļā un kur atpazinu daļu no koncerta apmeklētājiem. Uz brazīļa jautājumu par to, ko es dzeršot, atbildu, ka "I want just Coke" un aizeju uz dāmistabu. Pēc mirkļa brazīlis ieseko man dāmistabas priekštelpā un prasa "How much coke costs in the Netherlands?" pēc kā es smējos un ķircināju viņu atlikušo vakaru par to, kā gan viņš varēja iedomāties ka tāds jērņifeiss kā es varētu gribēt kokaīnu nevis CocaCola.

Jā. Un tad manam dzīvokļa saimniekam bija gana visu alkoholu un bija laiks doties mājās. Viņš sēdās grabadoram pie stūres, es - uz bagāžnieka un tad, dziedot slavenākās rindiņas no dažādām pazīstamām dziesmām kādu 10-15 minūšu laikā bijām mājās gan. Pa nedaudz līklokčainu trajektoriju vietām, bet tomēr - safe&sound.

Yay. Tagad gan viss. We will be prātīgi.
Par šo pukstu
[info]mazeltov
Nov. 23rd, 2014 @ 02:31 pm (no subject)
Gribu tikt vaļā no CityFitness (tagad laikam pazīstams kā MyFitness) dāvanu kartes, ar kuru var apmaksāt viena mēneša abonementu.
Pirkta 27.oktobrī par 35,45 eur, atdošu par 25 eur, derīga 3 mēnešus no pirkuma datuma (derēs arī tad, ja uz sporta zāli nolems iet 1.janvārī).
kam interesē, atstāj epastu komentāros.
Par šo pukstu
[info]lidot, posting in [info]pa_leeto
Nov. 23rd, 2014 @ 12:44 pm #85

Par šo pukstu
[info]ugga
Nov. 23rd, 2014 @ 12:30 pm #671
Tags:

+17.
rudens.
nemitīgās krustceles.
Par šo pukstu
[info]ugga
Nov. 23rd, 2014 @ 11:41 am (3g3m)
Tags:

meitiņa sākusi pareizi izrunāt "aktimel" - vairs nav "afikan". un vispār ļoti labi uztver kad dzird kaut ko jaunu, uzreiz māk atkārtot. māk apsaukāties (to jau kādu laiku), piemēram "tētis makarons".
vairākas nedēļas jau staigā pilnīgi bez pamperiem. principā īsti neko pat nemācījām/nespiedām - viņai iepatikās apakšbikses, un viņa pieprasīja ka tagad nēsās apakšbikses.
guļ ar pamperu, principā gan jau gulēs, kamēr iemācīsies pamperā pa nakti nečurāt.
kautkad pagājušonedēļ pati nolika podiņā pa īstam kaku. pirms nolikt kluci, staigāja un žēlojās ka "dibens sāp". nevarēju saprast, kas tur tāds sāp. izrādās - kaku turēja. (vispār, joprojām viņai labāk patīk kakāt pamperā, tas ir no rīta kamēr pampers nav novilkts.)
ja forumos paskatās, podiņā kakāšana ir diezgan dramatisks attīstības solis, ļoti daudziem ir ar to lielas problēmas. mums, par laimi, samērā viegli.

***

diezgan droši šķiet, ka mazā ir no stūrgalvīgajiem/robežas testējošiem bērniem, kas vārdus ignorē ("nesaprot"), bet atbild tikai uz piedraudēšanu ar reālu rīcību. piemērs: mazā slēpjas istabas stūrī ietinusies segā, bet mums viņa ir jānoliek uz podiņa, pirms uzvilkt pamperu un likt gultiņā. es saku: "nāc uz podiņa", "lūdzu nāc uz podiņa". "tev jānāk uz podiņa", "nāc tūlīt pat". nulle reakcijas. "ja tu nenāksi, es atņemšu segu". uzreiz iztinas ārā, un nāk sēdēt uz podiņa.

viņai patīk kad ir skaidri zināmas, saprotamas un viennozīmīgas sekas. pierunāšanu lielā mērā ignorē. dažreiz nākas arī izpildīt draudus, lai zina, ka ja neklausīs, tad pēc tam būs par vēlu, un viss beigsies ar raudāšanu. tādi spēles noteikumi.
Par šo pukstu
[info]watt
Nov. 23rd, 2014 @ 10:58 am (no subject)
Es nereti iekš wikipēdijas izlasu filmām notikumu atstāstus. Nu tā, lai zinātu, interesanti, it īpaši ja kaut kas filmā ieinteresē, bet skatīties to filmu netaisos (3 min vs 130 min!). Un šoreiz man nelabi palika pat tikai pārstāstu izlasot. Ne velti sapuvušajos tomātos reitings ir 34% (kritiķi) pret 87% (skatītāji vulgaris). (Un pierādījums, ka imdb sen jau vairs nevar uzticēties - 7.6/10)


Bet tagad par ko foršu - grāmatas Coraline un The Martian. Burvīgas! Katra savā viedā. :)
Par šo pukstu
[info]nomirusi
Nov. 23rd, 2014 @ 10:48 am Latviski loriņi
Kur šodien Rīgā varētu iegādāties kādus stilīgus latviešu roku darinātus aksesuārus vai citus niekus? Visas Otrās elpas utml. šodien ir ciet, bet man vajag mazu smuku dāvanu.
Par šo pukstu
[info]dominika, posting in [info]pajautaa
Nov. 23rd, 2014 @ 06:27 am (no subject)
protams, labākais jautājums svētdienas rītā, bet
vai cibā vispār apgrozās cilvēki, kuru darbs nav radošajā vai akadēmiskajā sfērā?
Par šo pukstu
[info]kisswithafist, posting in [info]gribam_zinaat
Nov. 22nd, 2014 @ 11:58 pm (no subject)
Mani virza mani triggers. Gaiss, ko es izelpju noteiktā veidā. Vai arī plaukstas, kas ir vērstas uz augšu un nedaudz pavērtas. Man gribētos teikt, ka man ir labāk, bet tā nav, man joprojām gribās šņaukt un griezt.
Un tad es atceros, savu kreiso sānu. Un ja tas nepalīdz, es apskatu savas rētas.
Katru, no gurna līdz pat pāri elkonim.
Par šo pukstu
[info]mrs
Nov. 22nd, 2014 @ 10:39 pm (no subject)
Šovakar Utrehtā kādā pabā kāda grupa spēlēs Metallica coverus un kāds plāno močīt savu garo princeses pačku.
Par šo pukstu
[info]mazeltov
Nov. 22nd, 2014 @ 10:00 pm Winter is coming!
Īpatnēja vajadzība un piedāvājums,laikam, pat nezinu, kurā komūnā atbilstoša. Vajag čaklas rokas, kas var salāpīt ~10 pārus vilnas zeķu. Pretī piedāvāju 2 ielūgumus uz teātri Dailē kādām svaigām izrādēm, ar mani vai bez, pēc Jūsu vēlēšanās:) Deal?
Par šo pukstu
[info]goddes, posting in [info]vajag
Nov. 22nd, 2014 @ 09:43 pm Mobilā ciba
Klau, kur palika mobilā ciba? Serveris uzkārās?
Cik atrodu, adrese nav mainījusies, bet nu jau vairākas dienas nelaiž iekšā un saka, ka 'unknown database'.
Par šo pukstu
[info]krazuu, posting in [info]pajautaa
Nov. 22nd, 2014 @ 09:35 pm teātris mājās
Alvis Hermanis nav mazliet apresnējis? Vai arī viņš uzpolsterējies "Revidenta" noskaņās. Un Ojārs Rubenis ir slikts žurnālists, Hermanis runā, lēnām stāsta un brīdī, kad viņš dziļi un gari ievelk elpu, lai turpinātu domu, Rubenis nepagaida un bliež nākamo stulbo jautājumu, fui, fui.
Par šo pukstu
[info]tikko_pamodos
Nov. 22nd, 2014 @ 07:38 pm darīt to iekštelpās vai tomēr iet ārā?
Skaņa: Swans - Soundtracks for the Blind

Ja diskusiju par mālu ēšanu es (veiksmīgi) palaidu garām, šodien nevarēju nepamanīt mazā cibas prožektora gaismiņā izcelto jautājumu par skriešanu un arī man kā cilvēkam ar kājām ir savs viedoklis par šo visu. Stāsts ir sens kā pasaule, jo visu civilizāciju pamatā vienmēr bijis jautājums, Darīt TO iekštelpās vai tomēr iet ārā? Skaistākais, ka šo jautājumu iespējams izmantot visām dzīves situācijām, iesaku. Bet, atgriežoties pie skriešanas, sākšu ar to, ar ko vajadzētu beigt: skriešana ārpus telpām ir sūds. Jā, labi, ideālas temperatūras, apgaismojuma, ainavas un kompānijas gadījumā to vēl varētu apsvērt kā vienu no variantiem. Nu gluži tāpat, kā dažreiz var apsvērt iespēju vakariņās ēst šokolādi vai pasūtīt kaitinošo kolēģi, laba lieta, bet ne jau katru dienu tā. Ja atceramies, ka nedzīvojam Āfrikā un arī Antarktīdā nē, kur tomēr viss ir saprotams uzreiz un vienmēr, uz ideāliem apstākļiem, ejot skriet ārā, mūs' dārgajā tēvijā var cerēt cik bieži? Divas, trīs, trīsarpus reizes gadā? Jo parasti te notiek kaut kas no sērijas, līs, nē, tomēr nelīs, uzspīdēs saule, ā, nē, tomēr līs un vējš arī būs. Ha, ha, pajokoju, še jums sniegs! Un tagad, še jums 30 grādi ēnā. Un ko tad lai velk mugurā? Es to nevaicāju kā sievete, kura, gluži kā visas sievietes, nekad nezina, ko vilkt mugurā (jo nav ko), es to vaicāju kā cilvēks, kurš neuzskata, ka ir normāli tērēt divu vai trīs mēnešu algas, lai iegādātos triko ūziņas, triko maiciņu, triko zeķītes un dzeramā ūdens pudelīti no Labi Pazīstamiem Zīmoliem. Skaidrība gan ir par divām lietām: naudu ir vērts tērēt izcilam krūšturim un izciliem apaviem, jo tur mēs nerunājam par stilīgumu, tur jau klāt pieslēdzas veselība, pārējais ir gaumes jautājums un es teikšu, ka uz trenažieru zāli mierīgi eju trennuškās pa 3 eiro un t-kreklā, kas tīrs, nekādu kompleksu. Bet ārā skrienot, tur vajag cepuri un tad vajag jaku, turklāt tādu, kas "elpo", citādi pastiprināti svīdīsi, tur vajag siltinošās bikses un kur jūs, lūdzu, bāžat ūdens pudeli? Protams, vienmēr jau var iziet ārā skolas laika kedās un pēdējo kursu sporta džemperī, lai lēnā riksītī pievārētu pāris km pēc izjūtas, tomēr tas izklausās pārāk nežēlīgi. Uz trenažiera es par sevi redzu visu, manu ātrumu, manu lēnumu, es varu kontrolēt distanci un intensitāti, bez tam pilnīgā drošībā, klausoties mūziku un nedomājot ne par ko. Ja es skrienu ārā, man ir jāsargās no auto, no cilvēkiem, klaiņojošiem suņiem, maniakiem un lielākā bieda - riteņbraucējiem, kāda tur mūzika vai aizdomāšanās. Es kam tādam esmu par vecu un pārāk mīlu sevi, lai tā uz dullo mocītu. Svaigs gaiss, jūs sakāt? Jā, paldies, pilsētā viņš jau vispār mums te tāds svaigs, it īpaši tuvāk rajonu lielajām ielām, šaubu nav. Komplektā ar svaigu gaisu nāk arī dubļi rudenī un sāls ziemā, ļoti palīdz apaviem, starp citu. Sporta klubos cilvēki pārāk blenž virsū? Ejot skriet ārā neviens neblenž, kur nu. Kad tu tāds pidriķis ziemas vakarā pieskrien pie luksofora un mīņājies, tipini uz vietas, lai pulss nesvārstās, neviens neskatās, aha. Vai kad vietējās rajona skolas stadionā izej pievārēt pāris aplīšus, muguru dedzina vietējo pensionāru skatieni, kuri atsēduši patrīt mēles. Sporta klubos katrs ir aizņemts ar sevi, ja runājam par sievietēm, tur sastopami divi tipi: "vai nu tikko dzemdējusi, vai arī vienkārši par daudz rij", par kurām prieks, ka cilvēks dara ko lietas labā un vēl ir tās "nafig šitai sliekai vispār jākustās, viņa jau tā izskatās lieliski", kuras iedvesmo, jo vizualizē to pirmo mērķi un parāda, ka labi izskatīties arī tievajam prasa darbu. Ja vien kāds nav sporta fanātiķis, kurš dienā, kad skolēni neiet uz skolu aukstuma dēļ, nosaka, he, labs laiciņš, jāizmet kāds līkums ar ričuku, sportošana ārā un vēl jo vairāk, regulāra skriešana ir absolūts neprāts. Naudu par to sanāk tērēt vēl vairāk, nekā izmaksā abonements kādā sporta klubā, kur turklāt var reizi pa reizei aiziet pakarsēties uz sauniņu un cik reižu es neesmu dzirdējusi no saviem draugiem - āra skrējējiem, ka te paslīdēts, te kāja čupā.. labi, man apnika rakstīt. Jāiet noskaidrot, kur šovakar internetā to pēdējo "Revidentu" varēs redzēt, savulaik man tā izrāde ļoti patika, divas reizes gāju skatīties, tad nu lai ir trīs lietas, labas lietas. Bet tā skriešana ārā laikā, kas nav vēls pavasaris vai agra vasara, ir sūds, pēc savas pieredzes saku.
Par šo pukstu
[info]tikko_pamodos
Nov. 22nd, 2014 @ 06:15 pm (no subject)
vai mūslaikos skolēni, sākoties mācību stundai, pieceļas un sauc laburītu?
Par šo pukstu
[info]nenoteiksme, posting in [info]gribam_zinaat