Dec. 9th, 2016 @ 07:33 am (no subject)
pateicības:
mīļošanās ar bērnu,
rozes uz galda,
vingrošana,
darbs,
jauna diena, piektdiena un rīt, paldies Dievam, sestdiena!
kaltētu ābolu smarža.
Par šo pukstu
[info]jojo
Dec. 8th, 2016 @ 11:29 pm Huel & Soylent
Kāda Jums pieredze ar Huel, Soylent vai līdzīgiem produktiem? Pats lietoju Huel, bet gribas zināt Jūsu pieredzi!
Par šo pukstu
[info]zimbardo, posting in [info]pajautaa
Dec. 8th, 2016 @ 10:46 pm (no subject)
Tags:

Un tikai tagad es sapratu, ka man šajā pasaulē nekad nebija bijis vietas - es nebiju ne vienkārša, ne praktiska, ne noderīga. Es biju tikai sarežģīta un sveša, es biju kā putns, kas uz laiku ielaidies viņa istabās, putns, kas ir pārsteigums un prieks - vismaz sākumā -, bet tad sāk sisties pret rūtīm un apgāzt traukus, un vairs nav dabūjams prom, lai arī ir skaidrs, ka visiem būtu vieglāk, ja tas vienkārši aizlidotu. Apjucis un kliedzošs tas sitas pret sienām un iespiežas stūrī pie pašiem griestiem, un tu vēlies atvērt visas durvis un logus un aiziet - cerot, ka tad, kad tu atgriezīsies, putna tur vairs nebūs, un tu varēsi atsākt savu dzīvi, pat neuzzinot tā vārdu.
Viņš bija atgriezies, un es vēl joprojām biju te, neiederīga un spilgta, un viņš nezināja, ko ar mani darīt.

//Ieva Melgalve, 2016, Mājas bez durvīm
Par šo pukstu
[info]saccharomyces
Dec. 8th, 2016 @ 10:50 pm Drink happens
Spriežot pēc izteiktiem #drunktweet-iem, mūsu tiesībsargs šovakar tā konkrēti met pa lampu.
Par šo pukstu
[info]pinjons
Dec. 8th, 2016 @ 09:35 pm (no subject)
Iracionālais tips nonāk vienās un tajās pašās situācijās atkal un atkal tādēļ, ka viņam ir īsa atmiņa, viņš negūst dzīves mācības. Tai pat laikā iracionalitātei ir savas priekšrocības, piemēram, drosme.
Par šo pukstu
[info]adore
Dec. 8th, 2016 @ 09:01 pm (no subject)
Kas diez tāds interesants ticis atainots sociālajos tīklos un ziņās?
Par šo pukstu
[info]prtg, posting in [info]pajautaa
Dec. 8th, 2016 @ 08:51 pm (no subject)
Varbūt šodien viss sākās ar sapni, ko redzēju. Tajā bija M. Viņš apsēdās krēslā manas mājas viesistabā, ieslēdza televizoru un pavilka no apakšbiksēm, kas bija viņa vienīgais apģērbs, ārā piebriedušu dzimumlocekli. Viņš sāka ar to spēlēties, bet tad pamanīja, ka ārā — manā dārzā — klīst savāda, lakatos ietinusies, meitene. Viņa skatiens nofokusējās. Pamodusies no šī sapņa, es pieķēru sevi raudam vilcienā.
Par šo pukstu
[info]adore
Dec. 8th, 2016 @ 06:11 pm Bezdarbnieka pabalsts
JA tu esi nostrādājis un nodzīvojis Lielbritanijā četrus gadus?
Var dabūt pabalstu?
Vai ir kaut kāds pabalsts priekš cilvēkiem, kuri atgriežas? Vienkārši par to, ka atgriežas.
Meklēju netos, bet neko nesaprotu un neatrodu tai marasmā.
Paldies.
Par šo pukstu
[info]juriic, posting in [info]pajautaa
Dec. 8th, 2016 @ 05:02 pm (no subject)
Kad sajūtu to cilvēku pēdas, kas aizgājuši, kaut kādā uzplaiksnījumā, ejot pa ielu, man paliek auksti līdz pašiem dziļumiem. Piemēram, atmiņas par I., tās apsvilina ar ledainumu. Un tad es domāju, kāpēc to atļāvu, kāpēc pieļāvu, ka lietas notiek tā, kā tās notika. Es it kā nemaz nemācos. Es pieņemu un atļauju cilvēkiem pārāk daudz. Bet es nemaz nevarētu citādāk. Es esmu tāda. Cilvēku cilvēks. Tās ir ilūzijas, ka es varētu iemācīties citādāk.
Par šo pukstu
[info]adore
Dec. 8th, 2016 @ 04:34 pm (no subject)
ko es šodien uzzināju
ka latvijā nav zvērināto piesēdētāju tiesas jau gadus desmit
tipa, neesot naudiņas zvērinātajiem
ņihujase
Par šo pukstu
[info]martcore
Dec. 8th, 2016 @ 04:25 pm (no subject)
Сегодня зазкупалась в аптеке и услышала, как одна счастливая женщина всё время обращается к своему мужчине. Дело в том, что я услышала свое любимое имя - Макар. Ну всю жизнь фанатела от этого имени, мечтала назвать так сыновей, но всё время забывала. После того, как родишь, многие меня поймут, вообще мозги на несколько месяцев вышибает, естественно, и мужья еще вечно вмешиваются, какой тут Макар. Поэтому у меня получилось так: Аким (сынок, прости меня, со мной просто это было в первый раз), Женя, Саша, Колян, Вася. Угадайте, кто девочка, как говорится.
/by nobellarezi
Par šo pukstu
[info]str
Dec. 8th, 2016 @ 04:08 pm nostaļģija?
man vispār reizēm šķiet mazlietiņ skumji, ka līdz ar mikroautobusu satiksmes pārvaldības nodošanu RS varā, kā rezultātā arī tur dominē e-talons, ir zudusi viena no burvīgākajām mikriņu tradīcijām: piebakstīt priekšā sēdošajam, izstiept roku ar monētām saujā un teikt - padosiet, lūdzu? kaut kas ļoti skaists tajā bija, jo sevišķi vēl, ja nevarēja iedot precīzu naudu, un pēc tam atpakaļ tika padots atlikums, ne tikai biļete.
Par šo pukstu
[info]saccharomyces
Dec. 8th, 2016 @ 03:02 pm (no subject)
labi, es vēl varu saprast un piedot, ka koncertu apmeklētāji raksta performances videoformātā
tas nu tā
bet kad sāk šīs performances mēģināt ierakstīt viedtālruņu diktofonos un pēc tam izlikt internetos. kur samērā negaidīti rezultātā ir nevis saunds nevis no astoņiem steidža mikrofoniem, bet gan klusa pļerkstoņa no vietas, kur atrodas skatītājs
vārdsakot, viedtālruņa diktofona opcija ir tiešām paredzēta žurnālistiem intervijām, nevis skaņas ierakstiem puskilometra attālumā no skatuves
Par šo pukstu
[info]martcore
Dec. 8th, 2016 @ 01:21 pm (no subject)
man šķiet, es zinu atbildi uz intenormal jautājumu, kādēļ dievs nav uzvarējis sātanu kristīgajā pasaulē
lūk, skatieties

pirmkārt, lai nodrošinātu vispār dieva eksistenci kaut kur, viņu vajag empowerot ar savu ticību. jo vairāk cilvēku tic dievam, jo vairāk notikumi pasaulē notiek dieva iespaidā. viņš dara labus darbus, glābj dzīvības un ļauj kaķēniem nokāpt no kokiem bez pažarnieku palīdzības
tikai jāatceras, ka jūs ticat ne tik daudz dievam, par kuru jums nav ne mazākās poņas, kā grāmatā izstāstītam stāstam
un, respektīvi, jūs sākat ticēt, tipa, binārajam kodam, vienlaicīgi ar dievu - arī sātanam. jūs taču zināt, šādā stāstā nav nullīšu bez vieniniekiem vai kaja bez gerdas. tāpēc katru kristieti var droši nosaukt arī par sātanistu, un otrādāk.

mūsu morāli stiprinātais dievs saka, ka jūs, cilvēki, paši esat vainīgi, ka sātans eksistē un vēl nav uzvarēts. par pirmo tēzi var tikai piekrist. par otru ne īpaši. es iesaku paskatīties uz šo problēmu no matemātikas, ģeometrijas un fizikas puses. lai dievs spētu pacelt roku ar atriebjošo zobenu virs sātana galvas, mums nāktos viņa spēkā un healthpointos (sātans viņam ar asti piļīs atpakaļ) ieliet vēl nedaudz ticības, taču to nevar izdarīt divu iemeslu dēļ: a)pirmkārt, viss jau ir ieliets dieva eksistencē; b)ja tu lej ticību vienā, tu nevari automātiski neieliet arī ticību otrā. rezultāts ir apbēdinošs, kaut arī sātans atšķirībā no mēdz vismaz izklaidēt zemeslodes publiku.

monoteisms, biedri.
Par šo pukstu
[info]martcore
Dec. 8th, 2016 @ 10:45 am (no subject)
Aizvakar gāju caur parciņu, kaut ko skatījos telefonā, kad pēkšņi kāds pretimnākošs pusaudzis izdomāja, ka būtu baigi labā doma pēc paiešanas man garām atgriezties un mēģināt mani nobiedēt ar skaļu saucienu "Vū".
Par šo pukstu
[info]missalise
Dec. 8th, 2016 @ 10:38 am you take up too much space
gan vakar, gan šodien, braucot uz darbu, atcerējos, kā vienu brīdi transportā tajos ekrāniņos radīja tādu vēsti, ka vajagot noņemt savas mugursomas un turēt tās rokā, lai citiem pasažieriem būtu vairāk vietas. un man tas vienmēr ir licies diezgan nejēdzīgi, jo es, piemēram, ļoti iespējams, nevarētu reizē droši turēties pati un vēl turēt mugursomu vienā rokā visu brauciena pusstundu, jo mana mugursoma ir nevis aksesuārs, bet a fucking mule pack. tā lielākoties ir tik smaga, ka arī uz muguras to pārāk ilgi nēsāt nav nemaz super duper viennozīmīgi patīkami, par spīti tam, ka es neesmu nekāds nīkulis un principā neesmu pret smagumu nēsāšanu. bet uz dubļainās transporta grīdas to likt man nav ne mazākās vēlēšanās. un mana mugursoma neaizņem vairāk vietas kā, teiksim, pusmūža vīrieša alusvēders, tikai atrodas ķermeņa otrā pusē. vismaz PSA par to, ka vajag nodzīt riepu vai dzemdēt bēbīti ātrāk, par laimi, gan pagaidām RS transportā neviens nerāda.

kontekstā ar vakardienas diskusiju par fantastiski elastīgiem materiāliem un automašīnām, kas ar vienas pogas piespiedienu sarūk līdz kabatā ieliekamam izmēram, es nevaru sagaidīt, kad beidzot šādas tehnoloģijas parādīsies. bērnībā mani vienmēr apbūra tās bezdibena tarbas utml maģiski objekti, kuros iespējams salikt neierobežotu daudzumu lietu vai arī vismaz neparasti daudz lietu. iespējams gan, šis saistīts ar manu slimīgo vēlmi nodrošināties pret visu iespējamo - savācot un vazājot līdzi dažnedažādus resursus, kas varētu noderēt. tagad gan tā ir stipri pieklususi, ko apliecina fakts, ka nēsāju tikai vienu mugursomu, nevis somu un vēl pāris pleca maisus, un soma galvenokārt ir tik smaga tizlā pavecā datora un lielā līdzņemamā ūdens daudzuma dēļ.
Par šo pukstu
[info]saccharomyces
Dec. 8th, 2016 @ 09:45 am I have received satisfasction
Berijs Lindons joprojām ir viskrutākā Kubrika filma (un tā ir spēcīga konkurence), svētdien vēl rāda, aizejiet.

Ja jums patīk veci objektīvi, noteikti pamanīsit dažas tehniskās detaļas, turklāt dažas pavisam negaidītas (rādās, Kubriks ar saviem ļoti varenajiem diafragmas atvērumiem labprāt filmēja arī ārā, bet ko tur, ikvienam, kam patrāpījies ļoti gaišs objektīvs, šad tad uznāk vēlme viņu lietot arī tad, kad gaismas pietiek). Taču tehnikas detaļas ātri aizmirstas -- un paliek ļoti skaisti, asprātīgi un beigu galā arī neticami skumji pastāstīts stāsts par kāda jaunskunga ambīcijām, gatavību soļot cauri dzīvei paceltu galvu, ņemt, ko sagribas, un nelāgo galu. Taču nelāgais gals nešķiet tāds didaktiski piešūts, redziet, nedariet tā, beigsies slikti. Līdz tam rāmi, nesteidzīgi un neizbēgami nonāk trīs stundu laikā. Un, kad tas notiek, ambiciozā jaunskunga neizbēgami ir žēl. Ne tāpēc, ka viņš būtu ļoti jauks cilvēks, kam nepelnīti neveicas -- bet nav iespējams trīs stundas stāstīt par kādu cilvēku un beigās nejust vismaz kaut kādu līdzjūtību.

18. gadsimta cilvēki parasti šķiet kaut kāda tāla, viendabīga masa, kā mūzejos, nolikti aiz stikla un samta virvēm. Lūk, dzīvoja viņi tādās mājiņās, darīja tādas lietas, kādam taču uz šīm šikajām mēbelēm bija jāsēž, viņi arī sēdēja. Gleznās un mūzejos dubļus nerāda, tāpēc var rasties tāds maldīgs priekštats par kaut kādiem senajiem zelta laikiem, kad viss bija tik skaisti, saskanīgi un pareizi. Savukārt Berijā Lindonā ir dubļi, daudz dubļu, visa filma ir piesūkusies mitras, dubļainas greznības.

Varbūt tieši tā pēkšņā pretruna -- kā, mēs taču esam pieraduši, ka pa parketu jāiet plēves čībās, nevis sabristos armijas zābakos -- palīdz nojaukt atšķirību starp "viņiem" un "mums". Jo, protams, filma nav par 18. gadsimtu. Jā, tolaik ar cilvēkiem notika lietas, kas tagad vairs nenotiek, pasaule ir mainījusies. Taču cilvēku vēlmes, centieni, uzvedība, veiksmes un neveiksmes -- tas viss ir tik tieši saprotams. Tas nav par viņiem, tas ir par mums -- jo nav jau nekādu "viņu" un "mūs".

Vārdu sakot, noskatieties. Ja netiekat uz kino, paprasiet Lielajā Videonomā -- lai gan jebkuŗā gadījumā ieplānojiet trīs stundas lēnas skatīšanās, kur visu laiku jādomā līdzi. You will receive satisfaction.
Par šo pukstu
[info]kautskis
Dec. 8th, 2016 @ 07:29 am (no subject)
jūs jau visi droši vien sen zinājāt, kāpēc Bors izvēlējās Feinmanu, bet es tikai šorīt izlasīju, izrādās, Feinmanam vienk. nerūpēja (netraucēja) autoritāte -

ja tas ir tikai pastāstiņš, tad ļoti jauks pastāstiņš.
Par šo pukstu
[info]jojo
Dec. 8th, 2016 @ 07:12 am (no subject)

pateicības
čečīlijas hendeļa koncerts,
materiālā labklājība, turpinu sev kniebt, ka varu to (čečīlijas hendeļa koncertu) atļauties,
eglīte un gaismiņas, ko trollīši nopirkuši, taisīsim apelsnīnu rotājumus (ļoti mazā temperatūrā krāsnī kaltētas plānas apelsīnu ripiņas),
attiecības ar mammu uzlabojušās,
zaļa adīta kleita šodienas Zsv pusdienām,
aizmigu, kā noliku galvu uz spilvena un nogulēju šorīt līdz sešiem. score! dzīve rādās gašākās krāsās. paldies, čečīlija!
Par šo pukstu
[info]jojo
Dec. 8th, 2016 @ 07:06 am (no subject)

Čečīlijas Hendeļa koncerts bija labs, bet, bet, pārāk drošs, ne tērpu ne struktūras ziņā neko daudz neatšķīrās no pirms trim un pirms diviem gadiem redzētā, pirmā daļa liriska ar komēdijas elementiem, otrā dramatiska. daudz rotaļīguma. pirmajā kleita, otrajā bikses un reveranss kastrātiem. tehnika lieliska, balss dievīga. man patīk maigums un siltums un plašums un glāsmainums viņas balsī.
Par šo pukstu
[info]jojo