Jan. 20th, 2017 @ 11:35 pm (no subject)
kur atrast Apēdāja dziesmu tekstus?
Par šo pukstu
[info]santech, posting in [info]gribam_zinaat
Jan. 20th, 2017 @ 09:20 pm (no subject)
Tags:

Noskatījos Black Swan. Tiešām laba. Nekad vairs neskatīšos drāmas. Bļ. Tā izsita no līdzsvara. Jau pusotru stundu nevaru normāli savākties. Un es cenšos. Jap, tieši tāpēc es jau pirms vairākiem gadiem uzmetu visu traģisko un dramatisko. Reizēm laikam vajag atgādinājumus.

Toties iesaku Arrival. Burvīga. Skaista. Sci-fi. Tikai neskatieties treileri.

Bet vispār, ja agrāk rakstīju regulārās filmu atskaites, tad tagad vidējais filmu skatīšanās daudzums ir tāds knaps reizi mēnesī. Tā arvien vairāk kļūst par ekstru un zemas prioritātes lietu.
Par šo pukstu
[info]nomirusi
Jan. 20th, 2017 @ 08:27 pm (no subject)

Olis: mamm, nu kad tu vienreiz beigsi šūt svārkus klientēm, tu taču jau esi sašuvusi miljonu simt tūkstošus svārkus !
Par šo pukstu
[info]vacatio
Jan. 20th, 2017 @ 06:03 pm (no subject)
Tā ir lieliska sajūta, ja kolēģis atsūta info par problēmu, kad kaut nestrādā Jirā un es varu izfiškot minūtes laikā, kur ir problēma un kā to izlabot.
Par šo pukstu
[info]mazeltov
Jan. 20th, 2017 @ 05:45 pm (no subject)
jūtu nelielu saspriesgumu blogosfērās
cik saprotu, šonakt pret donaldu trampu nežēlīgie pretinieki mēģinās izdarīt atentātu nogalinot viņu ar triperi
Par šo pukstu
[info]martcore
Jan. 20th, 2017 @ 02:58 pm (no subject)
viszinīgā ciba, teic, jele, vai Dunajevska dziesmiņai "Kapitan, kapitan" '(https://www.youtube.com/watch?v=HceNDBrkdak) ir bijuši/ eksistē arī latviešu vārdi?
Par šo pukstu
[info]kalevala, posting in [info]pajautaa
Jan. 20th, 2017 @ 02:52 pm (no subject)
reizēm man šķiet, ka, darot grūtas, bet labas un vajadzīgas lietas, piemēram, konfrontējot problēmas vai mēģinot mainīt uzvedības modeļus uz veselīgākiem, es kļūstu pat fiziski skaistāka. protams, es saprotu, ka tas saistīts ar pakāpeniskām attieksmes pārmaiņām pret sevi, un visdrīzāk nekā neatspoguļo realitāti, bet vienmēr uz brīdi tam nedaudz noticu, un tas nāk kā milzu pārsteigums un rada sajūtu par kaut kā maģiska klātesamību pasaulē.
Par šo pukstu
[info]saccharomyces
Jan. 20th, 2017 @ 01:57 pm #233
Tags:

Joy multiplies when it is shared among friends, but grief diminishes with every division. That is life.

/R.A. Salvatore/
Par šo pukstu
[info]ugga
Jan. 20th, 2017 @ 02:48 pm krim-proc
vai te ir kāds, kas orientējas kriminālprocesu lietās vai arī zina, pie kā varētu fiksi un efektīvi pakonsultēties? runa ir par procesuālām lietām, kas kā notiek utml, tobiš nekas pārlieku sarežģīts.
Par šo pukstu
[info]intenormal, posting in [info]pajautaa
Jan. 20th, 2017 @ 02:31 pm (no subject)
interesanti. vai viņam tiešām liekas,ka cilvēki,kas nezin,kas ir Čo-Čo-Sana, klausās Orfeja ausi?
Par šo pukstu
[info]mufs
Jan. 20th, 2017 @ 01:51 pm (no subject)
akjel, tas mirklis, kad sāc darbā klanīties vienkārši tāpat, it kā būtu skolas laikā atpakaļ, tikko paēdis pusdienas un programmā ir kāds īpaši garlaicīgs priekšmets.
vot, tas mirklis ir tagad.
Par šo pukstu
[info]f
Jan. 20th, 2017 @ 08:26 am Par nekustamā īpašuma aplikšanu ar nodokļiem.
Tags:

Principā, šodienas nekustamā īpašuma cenu burbulis ir vienkāršs blakus-efekts tam, ka nekustamie īpašumi netiek aplikti ar nodokli (jeb, tiek aplikti ar smieklīgi maziem nodokļiem).

Rezultāts ir tas, ka ir ļoti izdevīgi naudu noparkot īpašumā. Būt par zemes īpašnieku (land-lord, tā teikt) ir ārkārtīgi vērtīgi. Tāpēc arī vērtējumi lec uz augšu, tāpēc arī cenas lec uz augšu.

Papildus efekts: lai īpašumu nopirktu ne-miljonārs, ir jāņem kredīts. Kredīts jāņem uz 30 gadiem vai ap to. Ko nozīmē 30 gadu kredīts? Ka apmēram 100% pa virsu no kredīta summas aizies bankai procentu maksājumos.

Tad kāds ir šādas īpašuma-ar-nodokļiem-neaplikšanas politikas rezultāts: vienkārši, tie ir pabalsti bankām.

Iedomāsimies nodokļu politiku, kad par īpašumu ir jāmaksā reāls procents no tā tirgus vērtības (nu, kautkādas izlīdzinātas un svērtas vērtības - un, iespējams ar progresiju - lai miljonārs par savu villu maksā asins naudu). Pirmkārt, tad vienreiz nopirktu īpašumu nevarētu land-lord turēt savā īpašumā mūžīgi: kaut kad tas būtu jāatgriež atpakaļ valstij, atpakaļ tirgū - tas ir, ja īpašnieks vairs nespēj nopelnīt, lai samaksātu atbilstošos nodokļus.

Otrkārt, īpašumu cenas būtu strikti saistītas ar to cik ar īpašumu var kaut ko nopelnīt: nopirkt kaut ko, un vienkārši to "pieturēt" būtu vistīrākie zaudējumi. Īpašumu cenas iegūtu citu ekvilibriju - saistītu ar to reālo pelnīt-spēju. (Ja ir kaut kāds īpašums nomaļā vietā, par kuru neviens neinteresējas - tā cena būs maza, sekojoši arī nodokļi nelieli. Ja īpašums ir vietā kuru daudzi iekāro - viņi uzskrūvē cenu savstarpēji pārsolot - cena ir liela, sekojoši arī nodokļi lieli - bet ja nodokļi ir par lieliem, un īpašums nevar sevi atpelnīt, tad arī cena noslīd, līdz sasniedz līmeni kad pelnīt-spēja ir samērojama ar nodokļiem. Līdzīgi, arī ja nodokļi ir neatbilstoši mazi - īpašums pelna neatbilstoši daudz, vērtējums ceļas, nodokļi ceļas, līdz atkal sasniedz ekvilibriju.)

Un manuprāt vispār, tam nodokļu ekvilibrijam būtu jābūt tādam, ka īpašniekam, dēļ nodokļiem ūdens smeļas jau mutē, bet šis caur degunu vēl elpo.
Šobrīd nekustamā īpašuma tirgus (un sekojoši arī īres tirgus) lielākā problēma ir "pieturēšana". Īpašnieki nelaiž savas platības "tirgū", jo viņiem nav nekāda stimula tirgu piesātināt - labāk "turēs cenu", izīrēt piedāvās tikai sīku procentu no pieejamajām platībām bet par lielāku renti, utt, utt.

Svarīgākais ieguvums būtu, ka īpašumu cenas noslīdētu zemē, jo nebūtu izdevīgi tos uzpirkt un turēt mūžīgi (tā uzskrūvējot cenas tiem īpašumiem, kas tiek piedāvāti tirgū). Otrādi - cenas būtu pieejamas reāliem cilvēkiem kas ir reāli gatavi strādāt, grozīties un pelnīt. Bet nosvērtos tas jocīgais naudas kupris, kur pārvērtēta īpašuma pirkšanu ir jāfinansē bankā, kura pēc tam 30 gadus var kasēt procentus.

Piemēram: ja ir māja, kas maksā € 100'000 šodien; lai to pirktu ņem kredītu, bankai 30 gadu laikā atmaksā € 200'000.

Tam pretī - tā pati māja maksā ap € 20'000 (jo pārdevējs cenšas no tās tikt vaļā - īpašums viņam ir kā akmens kaklā). Cilvēks to pērk varbūt pat neņemot aizdevumu, bet reizē dabū saistības pēc tam maksāt kārtīgu nodokli katru gadu, un 30 gadu laikā valstij samaksā, pieņemsim, € 80 000 (jeb € 200 eur mēnesī, kas ir, šim piemēram, 1% no mājas tirgus vērtības.)

Interesanti, vai ne? Māja pati ir tikai € 20 000 vērta, bet tās turēšana īpašumā 30 gadus, izmaksā € 100'000 dēļ nodokļiem. Tas ir, īpašumā to turēt ir izdevīgi tikai tam, kas mājā dzīvo, čakli strādā, un spēj samaksāt.

Bankām šāds modelis protams ārkārtīgi nepatiktu... nauda aiziet valsts kasē, nevis baņķiera zutenī.

Modelis nepatiktu "ārvalstu investoriem" kas cenšas naudu noparkot īpašumos - sk. Vankūveras atgadījumu (ķīniešu miljonāri masveidā uzpērk dzīvokļus un mājas, noparkojot, izvedot savu naudu no Ķīnas).

Modelis arī nepatiktu cilvēkiem kam ir īpašums labā vietā (Jūrmala, utt), bet nav atbilstoši ienākumi. Tiem nāktos savas mājas pārdot, pārvākties uz vietu kur miljonāri dzīvot neraujas: nav tirgum atbilstošu regulāro ienākumu = nav cepumiņu. Māja aiziet tiem, kas strādā, grozās, un ir gatavi maksāt.


***
Jā, atkal jau jāatceras, kas Latviju īstenībā sagaida nākošajos gados:... tālāk ... )
Par šo pukstu
[info]watt
Jan. 20th, 2017 @ 09:57 am Divkopienu sabiedrība
Pa televizoru no Davosas rāda Sorosu.

Krievvalodīgā kolēģe neizpratnē prasa – kas tas tāds?!
Par šo pukstu
[info]kautskis
Jan. 20th, 2017 @ 09:03 am (no subject)
draudzene meklē aukli Bajāru ielas raj. 2 x ned. pa 4 h
Par šo pukstu
[info]virginia_rabbit, posting in [info]darbs
Jan. 20th, 2017 @ 06:30 am (no subject)
paskatījos nedaudz iecienīto trubas kanālu, dunduks drošvien šo zin
Par šo pukstu
[info]martcore
Jan. 20th, 2017 @ 02:15 am (no subject)
Jācer ka cibā tomēr geimeri ir palikuši, ko labāk ņemt, ja grib šūteri uzzipāt "skaisti" un tā lai neraustās pie ļoti labas kvalitātes, radeon rx480 vai tomēr geforce 1060 (1080 bet tas jau būs bik par dārgu priekš mana atvēlētā pasākuma), piemēram jaunāko doom. Procesors intel.
Par šo pukstu
[info]slepkava, posting in [info]pajautaa
Jan. 19th, 2017 @ 08:31 pm robot cry solo. - "Almost as Good as Ratatat"

Youtube pleiliste: https://youtu.be/jUfJT-sA_Yg?list=PLqf9AIyLy7zI1VbpCGppvLFIwQ0RS05uC

Par šo pukstu
[info]saturday, posting in [info]muzons
Jan. 19th, 2017 @ 08:28 pm (no subject)
labākā dziesma par mīlestību
labāk vairs nevar
Par šo pukstu
[info]martcore
Jan. 19th, 2017 @ 07:40 pm Tā diena.
Tā diena, kad, viegli aizdomājies, izej uzpīpēt un izveikt telefona zvanu, aizsmēķē, iebāz roku kabatā pēc telefona un izvelc datorpeli.
Par šo pukstu
[info]unpy
Jan. 19th, 2017 @ 05:34 pm kruķi
klau, cik no gūgles saprotu, kruķus ir iespējams iznomāt - vai var kāds ieteikt, kur? vajadzēs 2 kruķus uz mēnesi
Par šo pukstu
[info]mufs