juvenal ([info]juvenal) rakstīja,
@ 2024-06-18 00:04:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Iepriekšējais mans ieraksts bija par exercise mimetics. Izrādās - un par to ir jau arī satraucoši raksti vispārīgajā presē - ka semaglutīdu terapija samazina ne tikai tauku, bet arī muskuļu masu un pie tam, iespējams, neproporcionāli daudz attiecībā pret samazināto uzturu. Vēl vairāk, ja aptur semaglutīdu terapiju, tad tauku masa var atgriezties, bet muskuļu masa - nē, līdz ar to kompozīcija ir ievērojami pasliktinājusies. Arī semaglutīdu lietošana vecākiem cilvēkiem šī iemesla dēl var būt bīstama.

Tāpēc kompānijas steigā strādā pie exercise mimetics, sarkopēnijas, muskuļu atjaunošanas un audzēšanas zālēm, piem., šis https://www.nature.com/articles/s41587-024-02176-5 un labs atklāti pieejams sarakstiņš ar izstrādēm ir https://www.freethink.com/health/muscle-loss-glp-1-agonists

Aizvien vairāk izskatās, ka semaglutīdi var kļūt par milzīgu afēru ar neiedomājamām sekām. Šīs zāles tika meklētas tik ilgi un grūti, ka veiksmīgi atradumi tika nesti uz tirgu un cilvēki par tām maksāja arī neapzinoties pilnus riskus. No otras puses, milzīgā nauda, kas ienāk semaglutīdu industrijā un milzīgais pieprasījums radīs arī lielu spiedienu būt rezultatīviem exercise mimetics jomā. Novo Nordisk akciju cena kopš 2021. gada ir kāpusi 5 reizes. Tas ir iespaidīgs, taču ne pārāk neparasts kāpums. Bet uzņēmums ir liels un summas tāpēc arī ir lielas, tad jau nu viņi varētu investēt ne tikai semaglutīdu ražotnēs, bet arī exercise mimetics PA.

Cerēsim, ka zālītes atradīs. Un tad būs patiesa vienlīdzība vismaz šajā jomā - katrs varēs kļūt par muskulāru džeku ar lielisku veselību. Iespējams, ka inceļi izzudīs vispār!

---

Diemžēl netiek klāt rakstam https://www.nature.com/articles/s41587-024-02176-5 - Latvijas e-datubāzes abonē tikai pašu Nature, ne pavadošos žurnālus. Library Genesis nav un sci hub vispār nav lietojams (lai gan man liekas, ka Library Genesis ir meklēšanas interfeiss sci hub).


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]juvenal
2024-06-19 00:27 (saite)
Vēl manu negatīvo sporta pieredzi veido tas, ka mazās skoliņas laikā kaut kā man nebija trenažieru. Tur viss kombinējās - sporta stundās un skolu sporta zālēs svaru trenažieri nebija principā. Bet atseviškiem trenažieru zāles apmeklējumiem - es nezinu - vai nu naudas nebija, vai mentoringa nebija. Un laikam jau vecuma limits arī ir, mazgadīgos nelaiž.

Un tad nu man nekas cits neatlika kā mājās atspiesties tik daudz reižu, līdz kļūst pa īstam grūti. Citā veidā es slodzi sasniegt nevarēju. Nebija rīku.

Bet droši vien seviškas jēgas no tādas fatigue sasniegšanas nav. Tas ir tas pienskābes režīms un nevis muskuļu škiedru mikrobojājumu režīms (ko varbūt atspiežoties nemaz nevar sasniegt).

Pienskābes režīmam es ļoti ticu, man liekas, ka tas ir mainstream skatījums. Dažreiz, izmisuma brīžos, es tiešām esmu meklējis un lasījis par muskuļu fizologiju, molekulāriem procesiem, utml.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2024-06-19 10:20 (saite)
Mazās lauku skoliņās nodarbojas ar skriešanu, slēpošanu, futbolu un citām sporta spēlēm.

Es nezinu, kā tur īsti ir ar pienskābes režīmu un tas arī nav būtiski, bet mani mulsina tavi vārdi “es ticu”.

Zinātnē vajag mazāk ticības. Tieši šis “es ticu” radīja traģiskus rezultātus kovida pandēmijā. Visas absurdās lietas, kurām nebija pierādījumu, bet cilvēki ticēja – kā masku efektivitātei, kurai pat es noticēju kādu brīdi, mājsēdēm, lielajam riskam bērniem no kovida utt. Tās visas bija meinstrīma lietas, taču tas nenozīmē, ka tāpēc pareizas. Es saprotu, ka cilvēkiem grūti mainīt ticības, bet vismaz tev vajadzētu vairāk balstīties pierādījumos nevis ticībā.

Man ticība ir domāta reliģijai. Harē Krišna ir ļoti dziļš garīgs skatījums, ar skaistām tradīcijām un kultūru. Vienīgais man nepatika daudzu tās biedru attieksme ar absolūtu ticību pieņemt visus izteicienus par laicīgajām lietām. Ja kāds līderis nepārdomājot pateica kādu muļķību, tad viņiem šo domu vajadzēja obligāti pielūgt kā dievišķu atklāsmi.

Tur bija gadījums, kad kāds no līderiem pateica, ka nevajag izslēgt gaismu koridorī, jo ieslēdzot dienasgaismas lampas tās patērē vairāk enerģijas nekā, degot daudzas stundas. Tas ir skaidri pierādāms kā nepatiess, un tas nav jāpieņem, jo neattiecas uz garīgām lietām. Bet nē, bija tādi, kas tam sekoja. To es saucu par reliģisku fanātismu un aklu sekošanu.

Ar Natarādžu par to pat strīdējāmies, jo viņš balstījās uz stāstu par klostera mūkiem, kuri nezina kāpēc stādīja kāpostus ar saknēm uz augšu un neklausījās padomus, ka tā nav pareizi. Varbūt tur bija kaut kāda dziļa doma, bet to es neuztvēru. Pat armijā var neizpildīt acīmredzami nelikumīgas pavēles.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2024-06-19 15:30 (saite)
Es speciāli nemeklēju, bet šodien parādījās šāds raksts par pienskābes lomu:
https://www.msn.com/en-gb/health/other/lactate-is-essential-to-buffering-the-effects-of-a-carbohydrate-meal-study-shows/ar-BB1mrleP

Gan jau, ka pseido AI aģenti meklētājā uzķēra mūsu diskusiju un pēc punktu sistēmas parādīja man šo rakstu :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?