extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2019-09-30 09:19:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Grētas fenomena un psiholoģijas sakarā es gribētu pieminēt, ka daudz lielākas briesmas un nāves risks jauniešiem ir nevis no klimata pārmaiņām, bet gan no mentālām problēmām, ieskaitot, stresa, trauksmes, depresijas, atkarībām, dažādu vielu lietošanas un pašnāvībām. Ironiski, ka arī Grēta pati ir cietusi no depresijas un trauksmes, un tagad viņa to pavairos daudz plašāk.

Varbūt ar to neko nevar daudz padarīt, jo cilvēcei vienmēr ir uzglūnējušas dažādas briesmas – bads, kari, dabas katastrofas – tāpēc stress un trauksme ir vajadzīgas lietas, lai mobilizētu cilvēkus nepārtraukti cīnīties par izdzīvošanu. Tie, kas stresoja vairāk, tie vairāk izdzīvoja. Tagad rietumu valstīs lielākā daļa ārējo risku vairs nepastāv, bet tieksme regulāri satraukties ir palikusi.

Varbūt cilvēkiem visvairāk besī tas, ka viņi satraucas par kādu izdomātu lietu (piemēram, mani uzrunāja ne tajā vietniekvārdā), bet reāli viņi neko nevar izdarīt, jo neeksistējošas problēmas nav atrisināmas. Ja būtu bads vai karš, tad vismaz vēl var cerēt uz pozitīvu atrisinājumu, piemēram, pārtiku badacietējiem atvest no citas valsts, sakaut ienaidnieku un pabeigt karošanu utt. Bet šeit ir pilnīga frustrācija, jo paši saprot, ka ne jau vietniekvārdos ir problēma, tās ir tikai paša prāta radītās muļķības.

Domāju, ka cilvēces garīgajai veselībai vispārīga globāla katastrofa tikai nāktu par labu, jo tad visu prāti tiktu nodarbināti šīs problēmas risināšanā un būtu mazāk laika nevajadzīgi satraukties par dažādiem niekiem.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2019-10-01 14:47 (saite)
Es nesaprotu pirmo teikumu. Lai mobilizētos, stresu nevajag pārvarēt – tam ir jāļaujas. Problēma mūsdienās ir tāda, ka viss ir kārtībā, mobilizācija nav nevajadzīga.

Izņemot, protams, retos gadījumus, kad tas ir vajadzīgi. Un arī tad cilvēki no stresa nejutīsies labāk. Vienkārši viņiem būs lielākas izredzes izdzīvot.

Dž. Pētersons atkal saka, ka vajag mobilizēties, ja tava dzīve ir sūds. Aktīvi darbojies, lai sasniegtu kaut ko nozīmīgu – nu kaut vai uzcel māju un izaudzini 3 bērnus utt. Tu jutīsies sūdīgi jebkurā gadījumā, bet labāk tā, nevis no tā, ka kāds tevi uzrunāja nepareizajā vietniekvārdā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2019-10-01 21:44 (saite)
Pieļauju, ka augšminētā doma ir par to, ka cilvēki senāk bij 'more rugged', daudz pieradušāki pie visādiem konfliktiem un hārdšipa, maskulīnāki, tāpēc visādas problēma neizraisīja tādu stresu. Toties mūsdienu sniegpārsliņai ir stress, ja kāds to uzrunā nepareizajā vietniekvārdā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]10m_zem_uudens
2019-10-01 22:59 (saite)
Jā, tāda doma. Cilvēki senāk bija spiesti stresainā situācijā būt stabilāki vai arī vienkārši gāja bojā.

Un zviedru skumjajā atzīšanā zinu, ka arī somi atzīst ko līdzīgu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?