10m zem ūdens
02 July 2021 @ 09:50 am
 
katru agro rītu, kad izeju uz lievenīša pasauļot labo pēdu, atspiežot muguru ēnainā sienā, klausos kā putnu balsis saplūst ar pilsētas tāluma izšķaidītām skaņām - kāds raudošs bērnudārza gājējs, vieglas virsmas aprauta saruna, paretinātas mašīnriepu švīkas, trīs dažādi zirnekļi piepilda savu dzīvi ar to, ko tie dara vislabāk... nedaudz postmoderna grīga saullēkta sajūta. jā, katru šādu rītu apsolos, ka, viss - celšos tagad katru rītu agri.

un tad noguļu nākamo rītu.
 
 
10m zem ūdens
07 June 2021 @ 07:56 am
 
darbā, kur mani pirms nedēļas iemainīja pret lētāku variantu, šis lētais variants pats vakar aizgāja no darba, jo bija "too stressed". tagad man raksta un grib mani atkal atpakaļ, uz ko es pieklājīgi atbildēju, ka diemžēl nākotne jau saplānota gan ar savu papilddabru, gan koncertiem un citām lietām. sure, šī vasara nebūs iekrājumu vasara, bet šodienas abas creative writing sesijas, mēģinājumi un gleznošana koncerta izsolei ir savādāks ieguvums. tāpat kā "nē" pateikšana īstajā brīdī.
 
 
10m zem ūdens
19 May 2021 @ 07:55 pm
 
un vēl, ar iedomu popkornu bekgroundā, palasīju publisko diskusiju starp tomu un viju. nezinu, vai būs turpinājums, bet beinertes emōcijas brīžiem nodod un ļoti atgādina manu izteiksmes veidu padsmit gados, ar ko šobrīd nelepojos un nejūtos, ka doma būtu gan nobriedināta, lai varētu atļauties lekt iekšā. nav arī gana spēcīgs viedoklis ar vēsturiskiem un citiem diskusijā noasinātiem faktiem. bet tas, ko pamanīju ļoti daudzās diskusijās un "cepienos" gan šeit, gan citur - daudz faktu, daudz pierādīšanas, daudz viedokļu. un ir jau labi, bet faktiem nebūs liela spēka bez empātijas. (ieskatam var palasīt rakstu "why facts don't change our minds", elizabeth kolbert). joprojām nezinu, kas būtu efektīvākais, kā attīstīt vidi uz empātiskāku, bet to novēlu sev un citiem.
 
 
10m zem ūdens
19 May 2021 @ 07:03 pm
 
lūk, ēdiens un čaikovska noktirne. katrs wassabi uzvilnis vai apelsīna mizošana kļūst par ļoti svarīgu un emocionāli pārsātinātu dzīves pieredzi. ak, daile :))

par pārējo, kas notiek (vai tiek notikt'ināts) būtu jāraksta ar gudrākiem, puspaplašinātiem teikumiem. ņelehgo, bet viss labi.
 
 
10m zem ūdens
14 April 2021 @ 09:44 am
 
un šorīt, 14. aprīlī, aprit 6 gadi, kopš golfiņam pārsprāga riepa tieši pirms salu tilta, dodoties uz ltv1 rīta tiešraidi. bija kādas 20min palikušas. paspēju, ieskrienot pa tiešo tiešraidē (kur, nu, vēl tiešāk). golfiņā palika arī mans pirmais un pēdējais ūdens gliemezis galileō. aizgāja ar nerviem.
 
 
10m zem ūdens
14 April 2021 @ 07:50 am
 
tajā brīdī, kad ļoti tuvs draugs ir zudis putnistu valstībā, gribot-negribot, arī tu tur iešļūc. kādreiz dzīvē bija tā, ka nekā garlaicīgāka par putnu vērošanu nevar būt. dažādas formas, ātruma un ādas biezuma dzīvniekus varēju ilgi gaidīt, bet putnus nē. iešļūkšana sākās ar pundurpapagaiļiem mājās, bet tagad jau dažreiz pēc skaņas, dažreiz pēc izskata zinu dažādus vanagus, klijānus, ķīvīti, dziedātājstrazdu, melno strazdu, zvirbuļus, dažādas meža zosis, niedru stērsti, lauci... (vārnveidīgos jau īsti nevar skaitīt, jo tos visi zina). pat sanācis pieķert kādu retāku (melngaves zosi). laif, vat du jū nōu.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
14 April 2021 @ 07:48 am
 
tas, ka alkohōla ietekmē izdodas pastrādāt visādas vairāk vai mazāk aprēķināmas muļķības un drosmības - tas ir zināms. bet, vai zinājāt, ka divām krūzītēm šķīstošās kafijas ir ļoti līdzīgs efekts? ;D
 
 
10m zem ūdens
08 April 2021 @ 07:13 pm
 
uz palodzes sarūmētas aktuālās un mīļās grāmatas šobrīd (jo beidzos ir laiks lasīt). dažas, protams, ir jau izlasītas, bet tagad ar jaunu "es" gribas pāršķirstīt un vēlreiz sasveicināties.

- 100 all time favorite movies of 20th centuries (Muller ed.)
- "Drīz" RIBOCCA
- Sarunas. Vēstules (O. Vācietis, 10.sējums)
- Baltu un slāvu kultūrkontakti (rakstu krājums)
- "No nabassaitēm" (Emīls Buiķis)
- "Nekaunīgais pingvīns" (Zane Eniņa)
- "The Disaster Artist" (G.Sestero/T.Bissel)
- "Mazais Princis" (A.Sent-Ekziperī)
- "Ļaunuma Puķes" (Š. Bodlērs)

nu, un, protams, scenāriju kozmossss
- Altnertive Scriptwriting (Dancyger/Rush)
- Film Scirptwriting (Swain/Swain)
- Screenplay (S. Field)
Tags: ,
 
 
10m zem ūdens
30 March 2021 @ 03:15 pm
 
interaktīvais lasāmmateriāls vienmēr ir paticis. tas nav visiem, bet man patīk. patīk gan "tvērums" (koncepts un izpildījums), gan episkā rīgas dizaina love letter "drīz". grāmata domāta, ka tajā var arī rakstīt. bet tad, kad tas ir atļauts, tas atkal šķiet kaut kā ne tik iespaidīgi kā tad, kad ir vienkārši grāmata-grāmata. bet, nu, jau dzīvē izdevies apgūt, ka ne vienmēr instinktīvais baudījums no neatļautā ir kaut kas, ko nevar apiet.
 
 
10m zem ūdens
24 March 2021 @ 12:13 pm
 
"Tev tiešām lielas ausis!"
#komplimentudiena
 
 
10m zem ūdens
20 March 2021 @ 08:42 am
 
puff puff, priecīgu pavasara izvirduma dienu. ja covid šeit ir mierīgs, tad vismaz kādu vulkāniņ'.

bet vispār, kad bijām ar grupu sicīlijā, toreiz arī izvirda vulkāns. tāpēc, atbraucot šeit, teicu, ka izvirdīs, kamēr te esmu. :)))
 
 
10m zem ūdens
11 March 2021 @ 04:26 pm
 
kopš sevi atceros, īsti nekad nav bijis garlaicīgi. pirmoreizi garlaicīgi pa īstam sāka kļūt tikai vēlāk, kad bija jādara garlaicīgas lietas. tās parasti bija lietas, ko citi sagaidīja no manis, ka es tā darīšu. bieži sagadījās, ka es tā nedarīju un tad gadījās dusmīgi vai vīlušies cilvēki. un nereti tas bija skolā vai klasiskās darba iestādēs. vismaz visās, kurās biju, ienesu lielu svaigumu ar neaizmirstamiem jokiem. tos nevar aizmirst, jo tie pārsvarā bija tik slikti un šokējoši. tādi joki man atgādina par brīdi, kad mēs esam kritienā paslīdot vai esam apšļakstīti. vai uzlejam kafiju. kaut kas, kur mēs esam visi vienādi, jo tajā brīdī esam vienkārši tādi, kādi esam. bet par to citreiz. kādreiz mūzika bija tas, kas radās, kad bija laiks. un tas nebija garlaicīgi. tagad mūzika ir kļuvusi par kaut ko, ko sagaida. tas jau, protams, tikai manā galvā, jo visticamāk, ka to visvairāk no sevis sagaidu es. un pie tam, katru reizi labākā kvalitātē, lūdzu. bet kāda daļa no tā ir kļuvusi garlaicīga. pēc 10 gadiem mūzikā, nesan atsāku rakstīt. rakstīt ir aizraujoši. stāstīt stāstus ir aizraujoši. kad mūzikā izdodas pastāstīt stāstu, tas ir aizraujoši. bet to es stāstu tikai tad, kad man ir, ko stāstīt. bet ar rakstīšanu ir nedaudz savādāk. tam ne vienmēr ir jābūt manam stāstam. es varu pastāstīt kaut ko, kas notika vakar vai nenotika nekad, bet reizē nedaudz notika ar katru no mums. vismaz kādā brīdī. piemēram, paslīdēt un izbīties par kritienu. čin-čin, 2021!
Tags:
 
 
10m zem ūdens
03 March 2021 @ 05:50 pm
 
par aktuālo īsumā 
(šonakt var paskatīties, vai izvirdīs)

 
 
10m zem ūdens
01 March 2021 @ 03:28 pm
 
i care about you. 9.2 no 10! pirmā filma kinoteātrī covid ēras laikā. nedaudz pozitīvāks un asprātībām piesātinātāks džokerīgais stāsts par sievieti biznesā.
mūzika, aktieri, scenārijs (!), režija! dažās vietās scenārijam varēja just, kur sasteigts, bet vispār varēja patīkami nopūsties par skaisti padarītu darbu. tāds pielikums visam vēl - kāds kinoteātrī tieši priekšējā rindā mums bija aizmirsis savu iphone, un zvans bija tik skaļš un iederīgs (iezvanījās tieši konkrētos suspense brīžos :D), ka mēs bijām pārliecināti, ka tas ir skaņas efekts filmā."

upd.
draugi filmu izbrāķēja ;D sapratu, ka mums filmas kvalitāti noteica kontrasts ar pārējo filmu sū*ismu.. jeb tas, ka pirms tam bijām redzējuši king kong vs godzilla.
 
 
10m zem ūdens
22 February 2021 @ 01:42 pm
 
āajjj, R.I.P. Skripam.
 
 
10m zem ūdens
18 February 2021 @ 11:57 am
 
jau kādas septiņas reizes mēģināju pierakstīt visādas sajūtas, un ikdienu, un notikumus. bet piezvanīja no studijas, lai pateiktu, ka aizgulējās par 4 stundām un nevarēsim šodien augšuplādēt dziesmas, kas nozīmē, ka nevarēšu izdot noteiktajā datumā. no otras puses - visi ir cilvēki, visiem ir dzīve un dažas dienas vēlāk par 21. februāri arī būs februāris. viņš miksēja vakar līdz naktij, kaut kur jau nojautu, ka tā varētu gadīties. šobrīd arī pildu pieteikumu autoratlīdzību organizācijai islandē. viņi pārstāvēs mūziku ārpus LV, kamēr akka/la pārstāvēs to, kas skan LV. vēl nezinu, kā tas būs, bet interesanti. vēl vakar vīrietis mājās līdz naktij šuva vilnas apmetņa oderi un ārpusi, ko šodien uzvilksim uz dzejas privātvakaru mazajā, noslēpumainajā grāmatveikalā, kuru vada jauks geju pāris no UK. būs tāda harijpoterīga gaisotne pieaugušajiem ar vīnu un svecēm. pēdējās dažas nedēļas ziemeļos neviens gadījums, valstī pa brīdim kādi 5-8 parādās.

ļoti savādi ātri mainās gaišuma daudzums - no pilnīgas tumsas janvāra vidū tagad jau ap 9iem aust gaisma. un tā tas turpināsies, kamēr maijā saule būs ap 4-5iem augšā un spoži spīdēs vēl pusnaktī, bet tumšs vispār nepaliks. ir silts, sniegs kūst, milzīgas peļķes. šādi mazie pavasarīši te bieži ir. uznāk un pāriet atpakaļ uz maksimālo ziemas režīmu. atgādinājums par to, ka dzīve vienmēr ir tagad.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
13 February 2021 @ 12:04 am
 
spēles LINGO nostaļģija rezultējās lielā azartā. iesaku un reizē arī neiesaku ;D
 
 
10m zem ūdens
05 February 2021 @ 11:53 am
 
jaunatklāju fat boy slim un moby. ahh, tik labi at-februāro februāri.
 
 
10m zem ūdens
08 December 2020 @ 03:46 pm
 
vēl nedēļas prieks - parīt saruna ar Carlos Rivera. pagājušoreiz runājāmies ar Casey no KC and the Sunshine Band, kas arī bija OK un jaukiņi, bet par Carlos tāds īsti episks prieks. īpaši tāpēc, ka, skatoties Queens Gambit, tieši nodomāju - mm, skaņu celiņš tik labs, ka varēs paklausīties arī pēc tam. un tad dažas nedēļas vēlāk "hei, ko jūs gribētu viņam pajautāt?"
 
 
10m zem ūdens
08 December 2020 @ 02:28 pm
 
tagad mājās ir divi mazi, lidojoši kaku lācēni - Blaer un Lea. viens augs jau iznīcināts. labs rakstura treniņš tiem, kam grūti ar "let it go" un "gribu tagad un uzreiz" un citiem skaistiem drāmu pušķīšiem. :) . pastāv ļoti liela iespēja, ka viņi tiks iekļauti arī albumā, jo patīk dziedāt līdzi, un par to necik neiebilstu.
 
 
10m zem ūdens
07 November 2020 @ 03:22 pm
 
klausoties aaron sorkin piemērus par screenwriting, bija viens īpaši interesants. par aktieri, viņa draugu, kurš bija tikko sācis uz brodvejas skatuves ar jūrnieka lomu, un kuram tas esot sanācis ļoti slikti - draugs tik ļoti mainījis balsi, stāju un mēģinājis būt tik "ekstra" vīrišķīgs, ka tas bijis vairāk kōmiski kā nopietni. vēlāk, pie pāris aliņiem, cits kopīgs draugs paskaidroja, ka tas esot tāpēc, ka viņš neticot, ka viņš pats ir gana vīrišķīgs, lai būtu tāds jūrnieks, tāpēc to mimicēti kompensē. apstājos, padomāju - tieši tāpāt kā visā, ko mēs darām. arī mūzikā - ja nav pārliecības, tad būs mimicēšana vokālā, ko vienmēr var sajust. tāpat kā jebkur citur - no radošā līdz ikdienai, un, klasiski - skaistumam (cik reizes nav bijis tā, ka vajag make up, jo iekšēji nejūties gana skaisti, un otrādāk - pilnīgi aizmirsti par to, jo iekšēji tā staro, ka plīst pāri). tas, protams, nav nekas jauns, bet palīdz saprast, kāpēc kaut kas izdodas vai neizdodas, un kā būt nākamreiz, lai izdotos.
 
 
10m zem ūdens
22 October 2020 @ 12:42 pm
 
nesenajās dzīves īstenībās pierādījies fakts par miega cikliem - ja iet gulēt ap pusdesmitiem (un aizmieg ap desmitiem), pamosties septiņos bez neviena modinātāja, jo tā sakrīt ar seklo/dziļo miega ciklu ritmu. viens dziļā miega cikls esot ap trim stundām, un, kad tas noslēdzas, ķerme nis ir gatavs pamosties dabiski. strādā lieliski jau mēnesi un nav bail nogulēt ne darbu, ne skolu, un telefoni var palikt ārpus guļamtelpām.
 
 
10m zem ūdens
19 October 2020 @ 02:25 pm
#oktobris  
"Nothing in the world can take place of persistence.
Tallent will not; nothing is more common than unsuccessful men with talent.
Genius will not; unrewarded genius is almost a proverb.
Education will not; the world is full of educated derelicts.
Persistence and determination alone are omnipotent."
(McDnld "Press On")
 
 
10m zem ūdens
09 October 2020 @ 01:32 pm
 
izolācijā.
paņemu puslitrīgo krūzīti vīgriežu tējai. skatos - osiņa noplīsusi un jau salīmēta.
"o, tu šo osiņu salīmēji?" saku j.
"jā."
"baigais krūzīšu līmētājs esi."
"jā, - tu līmē sabiedrību, es - krūzītes."

;D
 
 
10m zem ūdens
03 September 2020 @ 08:47 am
 
rudens iesākās ar labu bdsm - izgāju ārā trenēt tricepsus ar stiepjošo auklu. aukla aukstumā pārplīsa un kārtīgi iepletnēja. ak, skaistās atmiņas no lecamauklu laikiem...

rīt solot sniegu.