10m zem ūdens
30 June 2020 @ 05:57 pm
 
ko klausīties ziemeļu vasarā pēc garas darba dienas?
izkausēties bossā

https://www.youtube.com/watch?v=XHmO1klmBNg

https://www.youtube.com/watch?v=pSMdOCly_6c
 
 
10m zem ūdens
29 June 2020 @ 12:52 pm
 
īsumā par jāņiem - bijām salā uz polārā loka, kur sagadījās, ka tieši tajās dienās tieši tur bija zemestrīču epicentrs. spēlēju un dejoju koncertā, kas noslēdzās ar nenorietošu sauli un zemesplātņu līgo bungām virs piecām ballēm. mums nekas negruva, bet ziemeļmājās gan akmeņi pakustējās.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
27 June 2020 @ 01:59 pm
 
pēc Bacurau izlasīju dažas recenzijas no lielajiem recenziju guru - ļoti plašas, bet tehniskas un pat seklas. mazajās ainiņās bija paslēptas dziļās lietas, kuras vēlāk nekur netika pieminētas. manuprāt, ļoti smalki izstāstīts nesmuks (?) stāsts ar trillerīgiem paņēmieniem, viņu dzīves spoguļošana.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
09 May 2020 @ 01:31 pm
 
"akmens, kas rit,
nesūno"
 
 
10m zem ūdens
06 May 2020 @ 05:56 pm
 
apkopojot audiō failus, atradu arī "Rusalka" piezīmes. tā joprojām ir filmu top5 - kinematogrāfija, aktieru darbs, stāsts, dialōgi un mūzika - viss ir lieliski. katru reizi atceroties, gribas ķerties klāt idejām.
 
 
10m zem ūdens
29 April 2020 @ 10:43 am
 
šobrīd pilna pļava ar dziedošiem dūdieviņiem.
piemīlīgi ķipina pa pļavu, it kā pastaigātos 1830. gadā un un klusi "mvīiiiip" apmainītos filosōfiskām idejām. šeit viņi ir pavasara vēstneši. 29. aprīlis arī derēs.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
20 April 2020 @ 06:36 pm
R.I.P. #āvģ  


2008.gada Dziesmsvētki
 
 
10m zem ūdens
18 April 2020 @ 12:22 pm
 
"The golden rule in writing for the theatre or the screen is that there is no golden rule. Rules that have been made have always been broken."
Ronald Harwood
 
 
10m zem ūdens
17 April 2020 @ 11:37 pm
 
tikmēr no vietējām, viskārstākajām ziņām (darbojas caur fermeru telefōnzvanu tīklu) - īpašnieks piezvanīja, lai pastāstītu, ka divi jampuki mūsu apvidū nospēruši kādam fermerim mašīnu. fermeris bija mājās, skatījās tv un par to uzzināja tad, kad kāds draugs uzzvanīja un teica, ka redzēja viņa mašīnu ziņās. viņš paskatījies pa logu - tiešām nav. vai, nu, covid dēļ vai vispār, bet šobrīd uz visu apvidu (kurš ir diezgan liels) ir viena policijas ekipāža, un lauki te ir ļoti plaši. bija jāslēdz mašīna un māja, kas šeit, fjordos, netiek darīts nekad. stundu vēlāk man vēlreiz ziņo - jampuki avarējuši nākamajā pilsētā. pavasara kriminālais impresionisms, tā es to sauktu.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
17 April 2020 @ 09:26 pm
 
"If uncertainty is unacceptable to you, it turns into fear. If it is perfectly acceptable, it turns into increased aliveness, alertness, and creativity" - Eckhart Tolle
Tags: ,
 
 
10m zem ūdens
15 April 2020 @ 01:05 pm
 
no šodienas atļaujos krist kārdinājumā tīneidž sapņiem par aranžijām dažām mielava dziesmām. to kaseti brālis palūdza uz dzimšanas dienu. aizgāju uz tirgu, nopirku no viena ezīšmatu čaļa par 80 santīmiem. pēc tam mēs braucām uz laukiem. bija liela, balta ziema ar lieliem, baltiem klajumiem un nakts. bija ļoti vēls, brālis izslēdza gaismas mašīnai, palikai tikai slīdošs, pelēks ceļš starp baltumnīcu un lielajiem, greizajiem ratiem virs viņa. un, protams, fōnā skanēja "bez septiņām vienos". ar šo sākšu, pēc tam būs "es nāku uz taviem smiekliem".
Tags: ,
 
 
10m zem ūdens
13 April 2020 @ 12:50 pm
 
“Whoever doesn't live in poetry cannot survive here on Earth.” (c) Halldór Laxness
Tags:
 
 
10m zem ūdens
12 April 2020 @ 02:16 pm
 
netīšām youtube uzšķīra sigur ros.
pirmoreiz izjutu, kas par flashback sajūtu, ka varu taču tagad saprast gan nosaukumus, gan vārdus. un vēl arī uzlikt mājas studijā saules pielaistītā ielejā. ja kāds būtu teicis pirms 13 gadiem toreiz, domātu, ka tas ir viens bezcerīgs sapņotājs.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
11 April 2020 @ 10:47 am
fjordu ieraksts no1  
dzīvē ir tādas dienas, kad viss sliktais notiek uzreiz, bet ir arī tādas dienas, kad viss labais notiek uzreiz. tāds bija aizvakars, kad izdevās eksperimentālais koncerts (jāizdomā labākas skaņas kvalitātes tiem, kam nav tādas iespējas), izlaida gunas raidījumu un piezvanīja no rezidences ar "ceļš ir vaļā!". vakar no rīta sakrāmējos, atbraucos, parādīja mašīnu, ar kuru braukt un teica, ka mani pavadīs. tajā brīdī vēl nodomāju - it kā ir būts, zinu gan ceļu, gan māju.

īpašnieks sev paņēma lielo bobiku jeb vietējo "bumblebee" (tādā bērnībā laukos vizinājāmies - busiņtanks uz riteņiem) un sākām braukt, viņš pa priekšu, es sekoju. sākumā ceļš bija pavisam labs - pat starp kalnu un krauju, līdzens lauku dubļgrantis. un tad iebraucām ūdenskritumu zōnā, kur pāri ceļam līmējās milzīgas sniega mēles. tām cauri bija izņurbināts šaurs ceļš ar traktōru. man piešķirtajam autō bija automātiskā ātrumkārba, kuru ātrumā nezināju, kā pārslēgt uz manuālu regulēšanu un sākās Īstais Brauciens - brīžiem ceļš bija izšķūrēts uz kraujas malas tā, ka viens ritens ir drusku pāri malai, pāri ledus, sniedziņš, dubļi. šeit, kā jau kārtīgos laukos, starp pilnu pagalmu "labojamo" mobīļu, tās mašīnas, kas salabotas braukšanai, nozīmē "riteņi kustas, motōrs nekūp, - braukt var". tā, nu, riteņi un stūre bija itkā apvainojušies viens uz otru, arī ātrumkārba kā nodzīts ēzelis uz manu lūgumu gāzēt vai nē, atsaucās novēloti, un visā kopumā, daļēji braucot, daļēji slidinoties lejā pa dubļainu leduskalna ceļu, mana vara pār šo bija ar vietējo kalnu dievību uz pusēm. fōnā, protams, skanēja vietējais klasiskais rādiō un pa logiem viena aiz otras slīdēja rērihīgas gleznas saulrietā uz ūdeni, kalniem un kalnu ēnām. pēc pusstundas jau sāku pierast, iemācījos vadīt arī nodzītu ēzeli un uz beigām jau atkal sajutos kā īstajā Islandē. tagad esmu vietā, kur telefōnam nav zōnas, ir maziņš wifi un telefōns caur "zemes līniju". pēc četrām nosalušām stundām, pamodos 5:00 saullēktā, izgāju izpurināt segu, bet austrumu vējš izpurināja mani, un gandrīz nopurināja no lieveņa. sega tagad ļoti svaiga. rīt fjordu hrōnikām man piebiedrosies Tyr (Tīr) jeb vecvikingu "kara dievs" - krusttēva islandiešu aitu suns. *nopūta*. par pārējo (muzikāli tehnisko un sadzīvisko) citreiz.
 
 
10m zem ūdens
05 April 2020 @ 03:16 pm
#fotō  
sigurgeir sigurjónsson - no putna lidojuma )
Tags: ,
 
 
10m zem ūdens
02 April 2020 @ 01:38 pm
 
iedvesmojošiem cilvēkiem ir īstas superspējas. paldies viņiem par to.
#bungucilvēki
 
 
10m zem ūdens
31 March 2020 @ 03:58 pm
 
par to, kas, kad un kā šeit ņem paraugus un citas lietas https://www.covid.is/data
Tags:
 
 
10m zem ūdens
26 March 2020 @ 08:31 pm
 
tā kā nevienu vairs nevar satikt klātienē - visas socializēšanās vietas slēgtas, ieskaitot skolu - izlēmu iznākt ārā no sociālo tīklu dižpauzes. sanāk pusgads, kurš pagāja diezgan viegli.
 
 
10m zem ūdens
11 March 2020 @ 02:51 pm
 
šodien putenis, 0,5m sniega aiz durvīm (kā parasti). lielais koncis reikjavīkā atcelts un foršais koncerts pārcelts uz laiku, kad vairs netieku, projekta lidojums atcelts, vietējās iestādes tiek gatavotas "ja-nu-kas-pacientu-uzņemšanai", visādi citādi, viss mierīgi. februārī puse pilsētas bija smagi slima, nasing spešl.
 
 
10m zem ūdens
29 February 2020 @ 05:16 pm
 
kā nosvinēt absolvēšanu?
ar Beck 2. jūnijā (*daudz izsaukuma zīmes (lai piedod ziedons) un bērnības idolība)
Tags: ,
 
 
10m zem ūdens
19 February 2020 @ 03:56 pm
 
ģimene raksta, ka pietrūkstot sniega un ziema vispār nekāda... mums uzsniga oktobra vidū, tā tas ir palicis, un arī tagad snieg, tāpēc grūti just līdzi. romantiskā sajūta par šo beidzās kaut kur ap janvāra vidu. vētra arī neskāra necik (šo pilsētu saucu par "islandes padusi", jo te bieži ir pilnīgs miers, aug pat koki, zaļo zāle un mazdārziņi), un vispār vētras visbiežāk neskar, ja nebrauc pāri kalniem. ziema šeit atgādina viedu, vecu onkulīti, kas māca sadzīvot pašam ar savu eksistenci. ja vari to, varēsi arī pārējo, jo visos uzdevumos, vairāk vai mazāk muzikālos, no a līdz z ir neplānotais posms jeb "garāka-ziema-nekā-tu-gaidīji", kur tava reakcija būs tā, kas noteiks, kā tam tiksi cauri. ļoti izstiepts un slow motion rocky moto.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
26 January 2020 @ 03:05 pm
 
pirms dažiem gadiem vienkārši iespaidīgi, tagad top5.
+  Oscar Wilde "Fisherman and His Soul" 

.
Tags: ,
 
 
10m zem ūdens
19 January 2020 @ 10:24 am
 
par džeza koncertiem aukstos februāros
 
 
10m zem ūdens
07 January 2020 @ 01:38 pm
 
atmiņsitis - notikums, kas atsit atmiņas (flashback)
Tags:
 
 
10m zem ūdens
05 January 2020 @ 10:57 pm
 
cibai arī jāatpūšas