10m zem ūdens
26 May 2019 @ 10:25 am
#gariungarlaicīgibetdzīvi  
kad skola, darbi un projekts lēnām noslēdzas, galvā iespiežas domas, kurām beidzot ir laiks darīt to, kas jādara.

saldajos kautcikpadsmit bija grūtāk uztvert, ko par tevi domā, to mēdza pasniegt uzasināti tieši sejā, bet reizē bija vieglāk arī būt un nedomāt par sekām. tā domas brīvība. un šķiet, ka tas ir tāds izplatīts laiks, kad rodas labi aizmetņi idejām par to, kā uzlabot pastāvošo sistēmu vai iekārtu. gribas atkal pieslēgties tai sajūtai. tie mākslinieki, kas ir spēcīgi, ir ļoti spēcīgi. iznesuši un izlolojuši savu pasauli. viņus pat var pēc gaitas atpazīt. gribas klausīties. un tāds cilvēks vienmēr liks tev justies, ka esi līdzvērtīgs (nevis kādas zemākas kārtas atkritenis) un iedvesmos varēt un darīt. īstā inteliģence. Atli Örvarsson arī tāds ir. stāstīja par to, kā strādā, kā komponē. arī Pēteris Vasks. vēl piezvanīja, lai atgādinātu, ka jāturpina. un Paul Greengrass, kad pateicās par ielekšanu uz sitienu ainā. nulle snobisma. cilvēki, kas saprot pasauli un kam rūp pasaule, nevis tikai "augstā māksla". augstai mākslai, protams, nav ne vainas, un kvalitāte ir brīnišķīga, bet tiem, kas reiz ir domājuši par dzīves jēgu dziļi un ilgi, šķiet, ir tieši šī īpašība. saprast, iedvesmot, nezaudējot sevi. Latvija ir diezgan bagāta ar pērlēm. Līgas Libertes dejas teātris. Rēdmanes fotō. daudzi spēcīgi fizioterapeiti. spēcīga Zero Waste kustība.

var vienmēr atrast iemeslus, kāpēc nesanāk vai kāpēc negribas. apstākļi smagi. atbalsta nav. bet var arī pameklēt piemērus, kur cilvēks paliek viens pats ar bērniem, jo sieva nolec no jumta. un tad šis cilvēks cīnās, izdomā un atklāj, un ir Wims Hofs, kas iedvesmo cilvēkus pārņemt atbildību par savu dzīvi un veselību savās rokās. vari būt atbalsts pats sev un vēl daudziem citiem.

šis viss jau labu laiku ir drusciņ kā dzirnaviņas pa galvu. vienu brīdi bija tāds kā apziņas sastingums. bet pavasaris laikam vienmēr ir laiks, kad pārvērtēt vērtības un noskaņoties nākamajam gadam. ir dažas ieražas pārtrauktas (īpaši domāšanā), ir dažas aizsāktas jaunas. ir daži draugi kļuvuši par tālām paziņām, ir vairāki paziņas kļuvuši par rūdītiem draugiem. un gluži vienkārši priecājos par nemitīgo skatu uz kalniem un okeānu katru dienu, jo šobrīd tas ir, un ir atbrīvojoša sajūta novērtēt to, kas ir. mani audži vecāki nav ne mūziķi, ne mākslinieki, ne bagāti, ne arī īstie vecāki. bet man viņi ir. nedzīvoju vienītī milzīgā, gaišā mājā, pilnā ar rozēm, bet dzīvoju tuvu visām labākajām vietām pilsētā ar uzticamāko draugu visā valstī ar iespēju taupīt vērtīgai tehnikai. var to uztvert dažādi, bet es to uztveru kā ģimeni, ko var izvēlēties. un, protams, var akli darīt un cīnīties, un "dragāt" uz mērķi, kamēr pasaule slīkst plastmasā (zivīs ir mikroplastmasa - gan no šampūnu abrazīviem, gan noārdīšanās rezultātā), kūst ledāji un puse pasaules (!) ir vieglākā vai smagākā kara stāvoklī. un tie visi ir fakti. un, man šķiet (un tas ir tikai tāds neuzspiests sōlō viedoklis), ka tieši aklā dragāšana vienā vai citā virzienā pielej eļļu ugunī visam iepriekšējam. kad nedarīšana kļūst par automātisku darīšanu, ko nav iespējams ieraudzīt, kamēr necenšas paskatīties kontekstā, kur visi esam viens liels kopums. šo visu pēdējo visgrūtāk sagremot, bet tad atceros par vectēvu koncentrācijas nometnē, nomierinos un atgādinu sev par to, ka dabai mūs nevajag, un par tiem iepriekš minētajiem cilvēkiem. iekšējā, sezonālā reforma. ir jau labi. tas, ka iespēja par to padomāt jau vien ir priecīgi.
 
 
10m zem ūdens
25 May 2019 @ 07:33 pm
 
ļoti priecājos, ka eksistē Taika Waititi. toreiz (sen atpakaļ) netīšām atklāju Eagle vs Shark caur dc++, nedēļu lādējās. filma bija iznākusi varbūt kādu mēnesi. tagad viņa padarīto darbu liste zem *aktieris, režisōrs, scenāriju autōrs, stand-up, gleznotājs, fotogrāfs, modes dizaineris* ir laba iedvesma. viss dziļš, līmenīgs, iespējams, un vēl ļoti labi iespējams.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
25 May 2019 @ 07:33 pm
 Tags:
 
 
10m zem ūdens
25 May 2019 @ 07:32 pm
 
Tags:
 
 
10m zem ūdens
13 May 2019 @ 01:03 pm
 
Tags:
 
 
10m zem ūdens
07 May 2019 @ 06:09 pm
 
ūuun beidzot #bezcukuramēnesis
 
 
10m zem ūdens
07 May 2019 @ 01:57 pm
 
ledusskapī par diviem grādiem siltāk kā ārā, aukstā zupa uz lieveņa. ziemeļu 7ais maijs :)
 
 
10m zem ūdens
04 May 2019 @ 07:12 pm
 
fraktāļi, kvantu fizika, elektrō ķīmija - īstā dzeja, māksla un mūzika. domas ir īstas.
 
 
10m zem ūdens
04 May 2019 @ 05:28 pm
 
samirkt siltā pērkona lietū

Tags:
 
 
10m zem ūdens
02 May 2019 @ 12:17 am
 
un vēl - download mape pavisam noteikti ir mūsdienu bardačoks (nopietni - kāds to kādreiz ir saucis par cimdu nodalījumu?)
 
 
10m zem ūdens
01 May 2019 @ 06:11 pm
 
"many heartbeasts per life"
 
 
10m zem ūdens
28 April 2019 @ 08:15 pm
 
vēl ikdienai klāt nācis ieraduma spēka treniņš - daudz sanāk tagad pie datōriem (eksāmeni, miksēšana, projekta atskaites), tāpēc uzsākām tādu kā praksi, vienalga, kur esot, ik pēc 50-60min pie ekrāna iziet uz 5-10min svaigā gaisā un kustēties. var arī vairāk, bet tad parati "izplēn" no tēmas, bet pa 5-10 minūtēm galvā vēl saglabājas viss infō. pleci mazāk saspringst un darāmās tēmas mazāk kaitina :)
 
 
10m zem ūdens
22 April 2019 @ 05:17 pm
 
un no citām ziņām - nedaudz saistībā ar šo tematiku, ir skumji uzzināt, ka šeit, ziemeļos, ūdens attīrīšanas iekārtas balstās tajā, ka ierok lielu, garu trubu līdz okeānam, un palaiž visu pa taisno, jo ūdens "pats attīroties" (kas varbūt tā kādreiz arī darbojās). tāpat arī, izrādās, ir ļoti klusi ierīkota norvēģu lašaudzētava fjordā.
Tags:
 
 
10m zem ūdens
31 March 2019 @ 06:30 pm
 
viens no koncertiem, kuru gaidīju (tādu nav daudz)
https://www.sinfonianord.is/?fbclid=IwAR1YTCikjV1D3-GmLQOkV7wtoXFihGmjblyqi4ABL_9Iie3hpfb7_S_H5hM

iedvesmojoši klausīties jaunu skaņdarbu, kura autōrs dzīvo tepat kaut kur pilsētā un veido tādu filmu mūziku, kas ir the Filmu Mūzika. tik iedvesmojoši, ka nākamo gadu apsveru ņemt concert free. aprīļa koncerts būs izsūcis lielāko daļu saprāta un līdzekļu. ticu, ka dos arī atpakaļ, bet pagaidām ir tāds drusciņ psiholōģisks izdzīvošanas režīms. gan jau izdosies.
 
 
10m zem ūdens
28 March 2019 @ 01:24 pm
 
...kā arī drīz uzstādīšu poster design personīgo rerkodu
 
 
10m zem ūdens
28 March 2019 @ 12:38 pm
 
pirms izsēdināt mani mājās, izdomājām izbraukt 20min "šmaukšanās" aplīti - paņemt rīta kafiju un uzbraukt kalnā, jo saule spīd, un to laist garām nevar. uzbraucam augšā, bet tur - slēpošanas trase. sagadīšanās pēc bija mašīnā slēpes un sporta soma ar vairākām biksēm, cimdiem. daudz nebija jādomā, savilkām visu. un, protams, brīdī, kad bijām uz trases, saule apmācās, uznāca klasisks kalnu vējelis, trase tīrs ledus un dabūjām 40min dibengurnsaldēšanas pasākumu. bet dabūjām. tāds nervu civilāzcijas pasākums posmā, kad aizmigt grūti. #koncertsĻotiDrīz
Tags: , ,
 
 
10m zem ūdens
20 March 2019 @ 04:10 pm
 
projekta apstiprinājuma e-pastu saņēmu tieši brīdī, kad biju atvērusi vaļā cepeškrāsni un atklāju, ka tur ir iemitinājusies aizmirsta kāļu kolŌnija (māja bija pilna ciemiņiem, paliku citur, un neiedomājos paskatīties). tad,nu, svinēju ar fanku un tīrīšanas līdzekļiem vienā rokā, pa brīdim pārbaudot jaunākos epastus. viss izgājis caur bankām un ir oficiāli, tagad tikai īstā rukāšana sāksies, bet šeit šķiet iespējams, loģisks, saprotams un foršs. vēl jau, protams, rītdienas koncerts, kur beigās ir taustiņi, bungas, bass, saksofons/klarnete/flauta. katru dienu bijuši mēģi, paralēli ar projekta naktīm. bet koncertam viss ir. pat bundzinieku paspēju nomainīt (ir tādi, kas nekad netiek, un ir tādi, kas spēlē labāk un tiek, kad apsola). PA sarunāju, skaņotāju sarunāju, frizieri sarunāju, kleitas arī sagādātas. pat puķu veikals sarunāts sadarboties. būšot speciāli kokteiļi. vispār, diezgan jauks koncepts un būs Skaistā Dzīve.

gulēts ir diezgan maz, seja atkaltusi, un tādā paskatā mani noķer programmas direktors (kurš bijis diezgan nīgrs visu šo laiku), uzsmaida un piemet - "mēģinājums, ja? izklausās labi. starp citu, ļoti labs mārketings visam. labs piemērs citiem, ko pats var izdarīt" . āaaaaaaaa. āaaaaaaaaaaa. pacietība un uzticība, jā un jā.
Tags: ,
 
 
10m zem ūdens
18 March 2019 @ 01:57 am
 
YO-YO-MA atkal sadaiļo
https://youtu.be/1prweT95Mo0
Tags:
 
 
10m zem ūdens
16 March 2019 @ 01:13 pm
 
testā nospēlēju/nodziedāju uz kokles vienu no senajām islandiešu dziesmām, Lækurinn
pasniedzējai patika. teksts par mazu strautu un zemi tik skaistā dzejā, ka ievij vēsumā un citā laikā. uzmetās zosāda.
 
 
10m zem ūdens
16 March 2019 @ 11:48 am
 
pat to, ka ir tie, kas nekad nesapratīs, un tie, kas saprot vienkārši tā.
 
 
10m zem ūdens
14 March 2019 @ 06:17 pm
 
tāda nervōza diena. atgādina to sajūtu, kad ar rūmiju sēdējām istabā, runājām un pēkšņi baigais būkšķis - paliels, jauns džips ietriecies mūsu sienā. ķīniešu pārīts nelikās pārāk saskumis, aktīvi un motivēti māja un smaidīja, angliski nene, un mums elektrības kastei bija tik skrāpis un šis tas ar apmetumu. bet tā sajūta - mērfija tumšās zintis ar neparedzamības faktōru tieši sejā.
Tags: ,
 
 
10m zem ūdens
13 March 2019 @ 08:23 pm
 
un par nākamo nedēļu - Takashi Ooi https://youtu.be/LaRaORoVZIA (japāņu vieglais latin)
 
 
b u n g ā d i ņ ā s: carlos castaneda audiobook
 
 
10m zem ūdens
13 March 2019 @ 07:06 pm
 
.
 
 
10m zem ūdens
05 March 2019 @ 11:41 am
 
nu, ja. palaidu oskaru nakti garām. šodien paskatījos, kāds datums. pēkšņi jau marts.

intensīvā terapijas apmācība (šoreiz 6 dienas) bija tik intensīva, ka katru vakaru (bija vēl skola un mēģi) atslēdzos. mums ielīda tik dziļos vēdermuskuļos, ka pēc tam nedēļu dabūju savādu drudzi, un vēders tīrījās arī diezgan uzcītīgi.

pietrūkst manu filmu draudziņu. film tribe.
 
 
10m zem ūdens
03 March 2019 @ 07:25 pm
 
vējš un saule