extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2018-11-11 10:09:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Tiek lēsts, ka UK alkoholu nelieto jau ap 30% jauniešu. Tas varētu būt ticami, jo studiju laikā universitātē studentu čupošanās skaidri dalījās tajos, kas svinēšanas rīkoja, apmeklējot krogus, un otra grupa, kas stingri vai mazāk stingri izvairījās no alkohola lietošanas. Nebūs noslēpums arī, ka lielais alko nelietotāju skaits ir saistīts ar musulmaņu izplatību. Daudzi mani studiju draugi un pat prakses vadītājs bija stingrus principus ievērojoši musulmaņi. Un manuprāt, stingri reliģiski principi, vienalga, vai kristiešu, vai musulmaņu, vai Harē Krišna, reizēm ir ļoti pozitīvi, jo vairo veselīgu dzīvesveidu.

Es saprotu, ka cibā tādas idejas nav īpaši populāras, jo vairums šeit ir tendēti uz alko vai citām substancēm. Dažreiz to var arī saprast, jo mentālas problēmas nav viegli risināmas.

Taču dīvaini ir tas, ka cilvēki, kas paši bieži nav ne reliģiski, ne arī atturībnieki nekādos aspektos, reizēm mēdz nostāties islāmistu fundamentālistu pusē, kad runa iet par runas brīvību. Es konkrēti runāju par neseno Eiropas Cilvēktiesību Tiesas lēmumu par to, ka islāma kritika ir zaimošana, kas nav pieļaujama. Un automātiski visi, kas tam nepiekrīt, tiek nodēvēti par netolerantiem, islamafobiem un ko tik vēl nē. Tā tiešām ir pārmērīga pakļaušanās, bet kas tagad jau apdraud rietumu sabiedrības un demokrātijas pamatus.

Arī paši musulmaņi ir satraukti un norāda, ka tas apdraud arī islāmu. Raksts Kāpēc ECT lēmums par Muhameda nievāšanu ir sliktas ziņas musulmaņiem paskaidro, kāpēc šādi tiesas lēmumi, kas kriminalizē zaimošanu, ir islāma fundamentālistu uzvara. Būtībā ar šo lēmumu tiek infantilizēts caurmēra musulmanis, it kā viņš būtu mazāk saprātīgs cilvēks, kas nav spējīgs tikt galā ar vārda brīvību, kas pieļauj arī teikt aizvainojošas lietas.

Es nesaku, ka obligāti ir jāsaka aizvainojošas lietas – vienkārši tas pieder pie iespējamās vārda brīvības.

Mēs uzskatām, ka Asjas Bibi notiesāšana Pakistānā it kā par Korāna zaimošanu (citi saka, ka tas bija pārpratums) ir barbariska, taču saskaņā ar ECT spriedumu tagad šāda zaimošana (ja pierādīta) būtu krimināla arī Eiropā. Pakistānas Augstākā Tiesa nesen atcēla Asjas Bibi notiesājumu un atbrīvoja viņu, tā ka tur lietas pamazām virzās uz pareizo pusi. Bet uz kuru pusi tagad virzās Eiropa? Šobrīd ES vārda brīvība ir briesmās.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]iokaste
2018-11-11 17:11 (saite)
Varbūt ir kāds pakļaušanos veicinošs iemesls, kurš netiek pienācīgi novērtēts vai vispār pamanīts.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-11-12 10:27 (saite)
Manuprāt ir diezgan skaidrs, ka kreizu, iracionālu ideoloģiju bīdošā globālistu aristokrātija vēlas iebiedētu, sadrumstalotu vietējo populāciju un miljoniem no valsts padačkām atkarīgu migrantu, kas protams viņu acīs ir uzticams elektorāts, kas ar laiku ļautu pilnībā nodrošināt šai aristokrātijai permanentu varu, pārtraucot iespēju jebkad pie varas atkal dabūt "naciķus". Histēriski harpijiskā reakcija pret valstīm, kur nesenos laikos tika ievēlēti patriotiski noskaņoti politiķi, arī ilustratīva.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]iokaste
2018-11-12 10:35 (saite)
Es šeit domāju cilvēka/personības iekšējo dzinuli - atmodināto verga dvēseli. Jo pakļaujas arī bez terora un arī stipras personības.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]heda
2018-11-12 10:39 (saite)
Kuras personības tu domā?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]iokaste
2018-11-12 11:05 (saite)
Nu kaut vai tie krievu revolucionāri, kas beigās apmeloja sevi un slavināja Staļinu, kaut zināja, ka viņus nošaus šākātā. Tie bija bandīti, bet nenoliedzami harizmātiskas personības. Replika par š parādās Orvela 1984.
Šeit es fantazēju par to, ka sastāvdaļa 'verga dvēsele' nav pietiekoši uzmanīgi aplūkota, bet uzreiz kā fujums nogrūzta pažobelē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]heda
2018-11-12 11:40 (saite)
ā, es jau iedomājos, ka esi atradis kādu personību starp diegabikšiem: D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mansgan
2018-11-12 22:09 (saite)
hā, hā, mēs jau mežniecībā pārsmējāmies

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2018-11-12 10:43 (saite)
Smadzeņu skalošana no bērna kājas viegli salauž gribu un anihilē domāšanas spējas. Ir cilvēki, kas tik viegli nepakļaujas, bet vairums tomēr ir labiņi NPC.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]methodrone
2018-11-11 21:17 (saite)
Es ar šo rakstu vakar izlasīju, un nobrīnījos, jo pirms tam pa ausu galam biju par to lietu lasījusi, bet nezināju, ka ECHR pieņēma atual lēmumu viņu sodīt. Tas tiešām ir neloģiski un baisi.

Piekritu rindkopai:

"For a start, it implies there is somehow a balance to be struck between people’s freedom of expression and the right of Muslims not to be offended. I just don’t understand this: how can the views of another individual possibly affect my faith or beliefs? Her ignorance – or anyone else’s for that matter – does not equate to my persecution."

Bezmazvai izskatās, ka Rietumi paši grib sevi pārliecināt par islāma dievišķo patiesību, aizliedzot opciju apšaubīt un zaimot, kamēr patiesiem ticīgajiem jebkurš aizvainojums ir tukši vārdi, kas nespēj pazemināt ne dievu ne esības patiesības, bet gan skaidrāk atklāj otra ļaunumu arī citiem redzēt.

Šeit tiešām atklājas, ka kamēr kristietībā tas ir pašsaprotami ("Tēvs, piedod tiem, jo tie nezina, ko tie dara"), ar šādu lēmumu ECHR patronizē nabaga islāmticīgos. Būtībā demostrēdami, ka ne jau islāma ticība ir vāja un sargājama, bet ka Reitumnieku ticība islāmam ir vāja and has to be coerced.

(Atbildēt uz šo)


[info]heda
2018-11-12 09:29 (saite)
Pavirši lasot ziņu virsrakstus, izskatījās, ka briti baidās Asjai dot patvērumu. Vai tā ir?

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?