extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2020-10-27 12:30:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
http://klab.lv/users/f_g/5542456.html

Superīgi! 3511 personas (no kurām daļa ir bez simptomiem un ir tikai ar pozitīvu testu) joprojām ir slimas? Neticu! Tie ir meli nevis statistika.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]dzeltens
2020-10-27 17:38 (saite)
Mans minējums, ka šo melīgo statistiku veido vienkāršais apstāklis, ka 3511 vienkārši veido vairākkārt veikto testu daudzums. Vairākkārt veikto testu rekordists nesen ziņu rakstā bija veicis 28 testus. Gan jau arī pozitīvie veic vairākus testus, kamēr notestējas negatīvi, un gan jau visus pieskaita pozitīvajiem keisiem. Bet neesmu droša, ka tā arī ir.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]brookings
2020-10-28 09:26 (saite)
Manu nabagu meitu testē katru dienu (pēdējās 10 dienās). Viņai nav izvēles, diemžēl.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2020-10-28 14:39 (saite)
Pieņemu, ka viņa nav slima un viņu katru dienu testē citu iemeslu dēļ. Bet cik bieži testē slimos? Ja slimo ir maz, tad tas ir nebūtiski. Bet ja viņu kļūst vairāk, un slimos sāk pieskaitīt vairākas reizes, iznāk nesmuki. Negribētos ticēt, ka tā, bet ir dīvaini.
Izklaidējoties saskaitīju visus slimos pa novadiem no šīs kartes. Iznāk 1885 - virs 6 gadījumiem.
https://spkc.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/4469c1fb01ed43cea6f20743ee7d5939
Vēl saskaitīju 25 novadus kartē, kas ir balti - zem 5. Par ja tajos katrā ir 5, tad kopējais maksimālais slimo skaits iznāk 2010.
Kaut kur pazuduši vēl 1501. Diezgan liels procents pret visiem, pat ja pieņem, ka tabula, pēc kuras es saskaitīju, aptver tikai 14 dienu periodu, un varbūt ir kādi, kas slimo ilgāk, bet ne jau nu teju 30% no visiem reģistrētajiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-29 00:44 (saite)
Visdrīzāk katrs pozitīvi testētais tiek pieskaitīts kā saslimušais. Tas ir absurdi un neatbilst realitātei, kurā saslimst tikai 20% inficēto.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2020-10-29 09:10 (saite)
Tas, kas mani tagad uztrauc, ir jautājums, cik reizes katrs pozitīvais tiek pieskaitīts. Zinot, kā strādā LV valsts iestādes, nemaz nebrīnītos, ja vairākas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-29 09:23 (saite)
Nevajadzētu par to satraukties.

Man šķiet tas, cik neatbildīgi lieto šo vārdu “mūs satrauc” visās preses relīzēs, ir lielā vainojams pieaugošajai histērijai un garīgās veselības krīzē.

Jebkurām zālēm ir blakusparādības, bet ārsts vai farmaceits nekad par tām visām uzreiz pacientam neteiks, jo citādi pacients nobīsies un nelietos šīs zāles, kas varbūt viņam var glābt pat dzīvību. Savukārt šajā pandēmijā no visām malām skan – satraucies, satraucies! Tas ir ļoti nevēlami un kaitē.

Izmainīt cilvēku uzvedību pietiekamā mērā, lai mazinātu slimības izplatību, neradot lieku satraukumu, ir grūti, bet Zviedrijas piemērs rāda, ka tas ir iespējams. Caurmēra zviedrs ir samazinājis infekcijas nodošanas kontaktiespējas vairāk nekā caurmēra brits. Zviedrijas pieeja ir daudz advancētāka, balstīta uz smalku cilvēku ietekmēšanu, ar pozitīviem pamudinājumiem. Un tie arī strādā labāk nekā sodi vai biedinājumi, kā – ja tu nevalkāsi maskas, tad nomirsi.

Nekad, nekad ārsts vai farmaceits nedrīkst teikt pacientam – ja tu nedzersi zāles, tad nomirsi! Tā teikt ir rupjš profesionālās ētikas pārkāpums, par tādu attieksmi var pat atņemt licenci.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2020-10-29 11:56 (saite)
Ok, es nevarētu teikt, ka uztrauc. Taisnību sakot, mani vispār gandrīz necik neuztrauc iespēja saslimt ar vīrusu. Drīzāk nepatīk, ka lēmumi tiek pieņemti, balstoties, uz, iespējams, kļūdainiem datiem. Ja daļa no testētajiem tiešām nav unikāli gadījumi, tad iznāk, ka tūliņ skolās tik noteiktas attālinātās mācības, jo pozitīvi testētie, nevarēdami sagaidīt, kad būs negatīvi, ir aizgājuši uz to laboratoriju vairākkārt. Piemēram, tajās ekseļa tabulās, no kurām datus ņem žurnālisti, nav teikts, ka tie ir saslimušie, bet tikai "Apstiprināta Covid infekcija". Ļoti izskatās, ka tie ir vienkārši pozitīvie testi pret visiem, nevis unikālo gadījumu skaits.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-29 17:17 (saite)
Reizēm cibā ir uzbraucieni gnidrologam, ka viņš pārmērīgi rakājas mēslos un pārspīlē ar visu negatīvu. Nu tur viens imigrants kaut ko sliktu izdarījis, tāpēc zeme deg utt. Es šai kritikai varu piekrist – jāprot uz lietām paskatīties balansēti, un, pat ja problēmas ir, nevajag visu laiku būt tik negatīvam kā gnidrologs.

Bet ar kovidu žurnālisti ir zaudējuši šo līdzsvaru. Ja kovidu salīdzina ar spāņu gripu pēc zaudēto dzīves gadu skaita uz miljonu iedzīvotāju, tad spāņu gripa ir apmēram 1000 sliktāka (jo no spāņu gripas mira jauni, spēcīgi vīrieši, bet no kovida pamatā vecie un ar dažādām slimībām). Vai mēs vispār protam ieturēt šādu balansu attiecībā uz sliktām lietām?

Piemēram, dienā Latvijā autoavārijās vidēji iet bojā viens cilvēks. Ja kādu dienu tie būtu 1000 cilvēki, tad tā būtu traģēdija. Bet ja tie ir 10? Jā, tas būtu sāpīgi un smagi, bet līdzsvaram pat 100 mirušie cilvēki dienā būtu 10 reizes mazāk nekā spāņu gripa.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2020-10-29 17:33 (saite)
Latvijā dienā mirst ap 40 cilvēku. Nu, rupji izdalot 15000 nāves uz 365 dienām. Kāpēc tik daudz uzmanības tiem 2 opjiem, kas nomirst, man liekas, ne tikai man kļūst aizvien neskaidrāks. Tad jau delfos vajadzētu sadaļu Nāves šodien, kur uzskaitītu visus, no vecuma, stulbuma, autoavārijās, no vēžiem, no terases dēļiem, šaujamieročiem, pārdozēšanas utt. nomirušos. Tāds normāls nāves kults, īsti piemēroti veļu laikam un Haloweeniem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]brookings
2020-10-29 09:51 (saite)
viņa bija izlasē ārzemēs - pa spīti tām, viņai tik un tā ir jāievero pašizolāciju (vienalga, ka viņu testēja vakar, kad atbraucā Latvijā)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?