extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2020-10-02 09:29:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Tu esi sisītis, ja tev nav bijis kovids.

Nav obligāti jāpierāda ar pozitīvu testu, jo vairumam tas nav daudz atšķirīgi no parastas saaukstēšanās. Mani brāļi un māte stāsta, ka viņiem bijuši līdzīgi simptomi, ka varbūt viņi jau sen ir izslimojuši.

Vēl joprojām nespēju aptvert, kā visa pasaule panesās uz ārprātīgo paniku par to, kas būtībā nebija nekas daudz vairāk par sāpīgu gripas sezonu. Es neticu konspirācijas teorijām, bet šobrīd nav racionālāka izskaidrojuma par to, ka ķīnieši ir pielikuši savu pirkstu, lai izplatītu šo baiļu vīrusu.

Kad runājām par to, ka nav pierādījumu tam, ka mūsdienās depresija un trauksme ir izplatītāka nekā pagātnē, tad jājautā – kādus vēl pierādījumus vajag? Tādas trauksmes par regulārām slimībām nekad agrāk nudien nav bijis. Bet par to jau nevar pārliecināt, jo trauksme tā darbojas un ar loģiskiem argumentiem to nevar ārstēt.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]heda
2020-10-02 10:02 (saite)
Trauksme kā slimības simptoms un trauksme kā daļa no pašaizsardzības mehānisma ir kaut kas cits.
Covid-19 trauksmi lielā mērā uzkurina mediji, neanalizējot informāciju, neatsijājot faktus no histērijas, tiražējot absurdu, piem. - ka viena veida pulcēšanās ir totāli bīstamas, bet citas nav.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-02 10:17 (saite)
Jā, mēdiji ir bijuši ārkārtīgi bezatbildīgi. Faktiski viņiem vajadzētu aizliegt rakstīt par lietām, kas saistītas ar sabiedrības veselību, bez atbilstošas kvalifikācijas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mranarhs
2020-10-02 12:13 (saite)
Piekrītu, ka mediji daudzviet ir feilojuši covid sakarā. Bet daudzviet ir arī strādājuši kvalitatīvi. Tāpat daudzviet feilo paši mediju patērētāji. Jāmācās pašiem media literacy, neviens ar karotīti mutītē to neiebaros.

Saprotu mirkļa instinktu aicināt aizliegt rakstīt - bet tā ir bīstama taciņa. Kurš būs tas, kurš precīzi noteiks, ir vai nav atbilstoša kvalifikācija?

Preses un vārda brīvība nav panaceja, bet no tās tā vienkārši atbrīvoties arī nav panaceja. Tāpat kā ar covid jāpieņem, ka ir risks un ar to jāsadzīvo, jāpieņem risks ar medijiem un ar to jāsadzīvo.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-10-02 12:50 (saite)
"Naida runu" apkarotājs pēkšņi par vārda brīvību sauztraucies lmao.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mranarhs
2020-10-02 13:43 (saite)
Sauztraucies?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2020-10-02 14:31 (saite)
Es vairāk par to, ka pieaugot ar trauksmi un depresiju slimojošo cilvēku skaitam sabiedrībā, bezatbildīgas ziņas pirmajās avīžu lapās veicina šo cilvēku veselības pasliktināšanos. Es noteiktu neesmu pret vārda brīvību un sociālos tīklos, lai visi raksta, ko grib. Mēs esam ļoti dīvainā situācijā, kad sociālie tīkli tiek cenzēti, bet oficiālos izdevos drīkst brīvi bez iemesla rakstīt "Ugunsgrēks kinoteātrī!"

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]brookings
2020-10-02 11:33 (saite)
"Es neticu konspirācijas teorijām"

laika jautājums ;)

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mranarhs
2020-10-02 12:10 (saite)
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_White_Brotherhood

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]brookings
2020-10-02 16:36 (saite)
diezgan interesanti

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mranarhs
2020-10-02 11:57 (saite)
Vai tu šo raksti sakarā ar Donalda un Melānijas inficēšanos?

P.s. Kaut kad drīz būs atkal jāuztaisa antivielu tests. Varbūt tomēr es covid esmu nemanāmi izlaidis cauri savam rumpītim.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-02 14:42 (saite)
Antivielas ne visiem parādās.

IgM antivielas ir pirmās, kas rodas, bet tās vēlāk aizvieto IgG. Bet ja slimība noris tik viegli, ka ar IgM antivielām ir līdzēts, tad IgG varētu arī neparādīties, bet vairums testu nosaka tieši tās.

Ļoti interesants bija Japānas pētījums. Vienā uzņēmumā regulāri testēja darbiniekus tieši uz IgM antivielām un tās uzrādīja, ka jau 47% ir inficējušies kaut kādā brīdī. Neviens netika hospitalizēts: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.09.21.20198796v1.full.pdf

Japāna it kā ir veiksmes stāsts ar ļoti mazu izplatību. Bet šie dati (lai gan tikai par vienu uzņēmumu, bet tomēr ar mazo hospitalizāciju skaitu pamatoti) vairāk liek domāts, ka tas ir tikai tāpēc, ka viņi netestē visus pēc kārtas bez simptomiem. Un varbūt arī tas, ka vecie cilvēki tomēr piesargājas, tāpēc mirstība ir minimāla. Vai arī tāpēc, ka nav resnu cilvēku.

Arī long covid ir visdrīzāk psihogēniski. Jo tajā thebmj publicētajā pētījumā tie bija ļoti nespeciski simptomi, savukārt specifiskie, kas būtu objektīvi nevis tikai galvā, tiem pacientiem nebija. Skaidrs, ka trauksmes iespaidā daudziem liekas, ka pie visa tagad ir vainīgs kovids. Bet nav jau. Visdrīzāk komplikācijas ir līdzīgas kā ar citām vīrusu slimībām – nu gripai, plaušu karsonim utt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mapats
2020-10-02 15:07 (saite)
Kā, lai pierāda, ka neesi sisītis, ja vīruss neinteresē tik ļoti, ka pat testēties nav interese?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-04 20:41 (saite)
Mēs taču netestējam iesnas vai saaukstēšanos. Vienkārši izslimo (vai arī neizslimo) un miers. Nu dažreiz ir tā, ka jāpaguļ ilgāk mājās un jāpadzer tēja ar medu. Ja paliek ļoti slikti, tad gan dodamies pie ārsta, un tur veic visas analīzes un visu pārējo. Neredzu iemeslu, kāpēc ar kovidu būtu jābūt citādi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mapats
2020-10-04 21:27 (saite)
Tātad pietiks ar paša paziņojumu, ka man bija simptomi, tātad esmu pārslimojis un neesmu sisītis.

Un, jā, es runāju nedaudz ar humorīgu noskaņojumu, ko jūtu vajadzību piebilst, lai Tu neuztvertu to pārāk nopietni. Nav pieredzes ar autistiem un viņu humora sajūtu, ko saku nopietni.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?