extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2020-04-24 09:10:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Sagatavošanās pandēmijai
Kas mums vajadzīgs, lai mēs būtu gatavi pandēmijai? Tie nav pārtikas produktu uzkrājumi mājās, jo veikalos joprojām viss ir nopērkams. Tie nebija skaidras naudas vai zelta uzkrājumi, jo cenas joprojām tiek stingri turētas esošajā līmenī. Tas nebija arī stroķis, lai atvairītos no marodieriem, jo izrādās visi paklausīgi sēž mājās un vaktē kaimiņu, lai tas neizietu uz ielas pārāk ilgi, un policijai ir tikai jātvarsta vientuļi skrējēji pludmalē. Tie pat nebija ventilācijas aparāti, jo to joprojām visiem pietiek, un ir liecības, ka to pielietošana ir pārspīlēta un var kaitēt pacientiem.

Vissvarīgākais, kas ir vajadzīgs, lai mēs būtu gatavi pandēmijai, ir garīgā veselība, un tajā es ieskaitu spēju nesatraukties un nenobīties no tā, ka gada laikā nomirs nedaudz vairāk cilvēku nekā parasti. Diemžēl, vairums cilvēku šī prāta miera nebija, tāpēc radās pilnīgi neadekvātā situācija ar stingro sēdēšanu mājās. Turklāt tā ir pilnīgi nepamatota. Kā rāda Zviedrijas piemērs, stingrā sēdēšana mājās neietekmē mirstību, toties ļoti iedarbojas uz vairumam cilvēku jau tā slikto garīgo veselību un piedevām vēl iznīcina ekonomiku, radot tikai vēl lielākas problēmas un mirstību nākotnē.

Ļoti iedvesmojošs piemērs bija amišu medicīnas izdevumu analīze. Amiši ir reliģiskas kopienas ASV, kuras izvairās no jaunu tehnoloģiju lietošanas. Viņi pamatā nodarbojas ar lauksaimniecību un celtniecību (vidēji pelna ap 50 tūkstošu dolāru gadā), un ir veselīgāki par pārējiem amerikāņiem – daudz mazāk diabēta, aptaukošanās, augsta asinsspiediena. Viņi uzskata veselības apdrošināšanas kompānijas par ļaunumu un maksā par veselības pakalpojumiem skaidrā naudā. Rezultātā viņi par veselības aprūpi iztērē piecas reizes mazāk nekā caurmēra amerikānis.

Kā viņi to panāk? Viens interesants aspekts ir, ka viņi ir godprātīgi cilvēki, kas atšķirībā no apdrošinātājiem, nekad necenšas apkāst citus darījumos. Otrs ir tas, ka viņi nekad nesūdz tiesā ārstus. Tas viņiem ļauj vienoties par zemākām cenām un ietaupīt ļoti daudz naudas uz administratīvajiem izdevumiem.

Bet ir arī viens cits interesants aspekts – amišu mūžu ilgums ir nedaudz mazāks nekā pārējiem amerikāņiem. Tas tiek skaidrots ar to, ka viņi necenšas par katru varu paildzināt dzīvi. Viņi neuzskata, ka pavadīt pēdējos mūža mēnešus un dažreiz pat gadus pussamaņā, pieslēgtam pie slimnīcas sistēmām, ir tā vērts. Kad ir pienācis laiks, tad mēs gribam aiziet mierā un ar pilnu apziņu, kā Skots to ir tik jauki aprakstījis šajā esejā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gedymin
2020-04-24 17:01 (saite)
Kā TU gatavojies pandēmijai? Ja nekādi, tad tev nav nekādu tiesību citus mācīt par to, kas bija jādara.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-04-24 17:24 (saite)
Es gatavojos dzīvei (un arī nāvei), ieskaitot pandēmijām, visu mūžu.

Es ceru, ka tava augstprātīgā norādīšana, kādas tiesības tu gribētu dot citiem, ir tikai tavs diskomforts no dzīves un nāves apsriešanas, nevis autokrātiskās tendences.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gedymin
2020-04-24 17:52 (saite)
Citiem, kas šo lasa, atgādināšu, ka tieši extranjero ir tas, kura ieraksti ir pilni ar autoritatīvu informāciju "kā vajadzētu darīt". Autoritārisms, neskatoties uz to, ka pats nekāda autoritāte nav un nekādus taustāmus gatavošanās pasākumus acīmredzot nav veicis.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-04-24 18:00 (saite)
Ja tu vispār lasītu, ko es rakstu, tad redzētu, ka tie ir tikai citu avotu atstāsts. Nekā personīgi autoritatīva no manas puses tur nav.

Ir vēl jo vairāk redzams tavs ļaunprātīgais naids, kas tas tev rada lielu diskomfortu. Saņemies vienreiz.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2020-04-26 09:25 (saite)
Ņeuviļivai. Cilvēka pausts skatījums uz lietām ir tikai tas. Ja tajā tav saskatāms tiešs atbalsts autoritatīvam valdības režīmam, tad autoritārisma nav. Tev jau nu gan vajadzētu daudz ciešāk paskatīties spogulī. Deguns galīgi sarkans.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gedymin
2020-04-26 17:55 (saite)
Izlasi ierakstu augstāk - extranjero pats šos ierakstus uzskata nevis par savu viedokli, bet par "citu avotu atstāstu", kas prezumējot ir kaut kādā mērā mēģinājumi objektīvi atspoguļot kaut ko.

Viņa apsaukāšanās un ad hominemi drīzāk ir psiholoģiskā coping stratēģija, kuru viņš pielieto gadījumos, kad nekā ko pēc būtības ko atbildēt nav. Kaut gan, kas zina, ņemot vērā viņa īpatnības, varbūt viņš tiešām domāja, ka draudu viņam ar kaut ko, kaut arī gan skaidrs, ka "nav tiesību" domāju nevis kā tiesību trūkumu legālā nozīmē, bet tādā nozīmē kā "nav pamata" (nav pamata stāstīt par to, kā vajadzēja gatavoties, ja pats esi palaidis gatavošanos garām),

For the record, protams, viņam ir tiesības rakstīt savā blogā savu redzējumu par lietām, bet man ir tikpat tiesības viņu komentēt un norādīt, ka viņa interpretācijas un padomi ir bulšits un mēģināt padarīt viņa uzturēšanos šeit mazāk patīkamu :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-04-26 19:56 (saite)
Tāpēc jau es arī saku, ka tu raksti ļaunprātīgi. Jo tavs mērķis ir atzīti kaitēt citiem.

Tāpat tavs pirmais komentārs saistībā ar Trampu ir tieši tāds pats mēģinājums būt ļaunprātīgam. Tā patiesībā ir vēl ļoti čaritabla interpretācija, jo alternatīva ir tāda, ka tu tiešām to esi uztvēris burtiski.

Kas nav nemaz tik neiespējama, jo to pierāda arī tas, ka tu joprojām neesi sapratis, ka pirmkārt sagatavoties vajag psiholoģiski, ko es esmu centies darīt visu mūžu.

Bet vispārīgi par ļaunprātību tev pienākas bans. Nebūs godīgi, ja es citiem to dodu, bet ne tev.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?