ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-12-15 17:52:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Hm...
Mums te cilvēkiem (Zazim, Gedymin, ingmāram) atkal Masks nepatīk

es tā aizdomājos.

Mums ir 2 bagāti populāri uzņēmēji, par kuriem bieži raksta

- Masks
- Soross

Masks nodarbojas ar industriju un samērā veiksmīgi
Soross ir, cik palasīju, baņķieris un finansists.

Tātad Soross ir tuvāks ``tīrā`` kapitālisma tēlam.

Bet nepatīk Masks.

Jocīgi.

P.S. Nu ir vēl virkne citu uzņēmēju par kuriem arī raksta, bet joprojām - nepatīk tieši Masks.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]antiprojekcija
2022-12-15 20:48 (saite)
Ne jau bagātībā ir problēma, bet varā. Tāpat kā tikām vaļā no karaļiem, jātiek vaļā arī no šiem. Obviously, formulas kā to izdarīt man nav - citādi droši vien būtu labāk zināms. ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2022-12-15 21:07 (saite)
Es teiktu, ka tikšana vaļā no karaļiem (cik un kur nu tāda ir notikusi) nav rezultējusies nekādā demonstrējami ar to saistītā labumā, atskaitot varbūt pa kādam retam orgasmam pūļa varas un/vai giljotīnu teorijas un prakses fanu aprindās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antiprojekcija
2022-12-15 22:43 (saite)
Nu nu... Man liekas, ka Tu caur kaut kādām rozā brillēm tagad uz to skaties. Jā, vēl kādu pusotru gadsimtu atpakaļ šiem tīri tehnisku ierobežojumu dēļ nebija iespēja sastrādāt globālu postažu. Taču neaizmirsīsim, ka pēdējie vēl paspēja sarīkot pirmo pasaules karu. Ja paskaties uz mūsdienu absolūtismu (tuvākais, kas mums ir karaļiem) - atradīsi vienas šausmas, no Staļina līdz Kim Jong Unam.

Elementārs fakts ir, ka absolūta vara viena cilvēka rokās ir eksplozīva lieta. Jā, būs daudzi līdzsvaroti indivīdi, kas paļausies uz padomdevējiem, utt. Bet būs arī ļoti daudz muļķu un psihopātu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-12-15 23:39 (saite)
Tāpēc ir labi ja vara ir nelielām speciālistu - ekspertu padomēm, jā viena persona var kļūdīties, var būt nelīdzsvarota utt, bet kādi ~30 izdebatēs sakarīgus lēmumus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2022-12-15 21:12 (saite)
Es teiktu, ka iesākumam nebūtu slikti pamēģināt padzīvot pasaulē, kur ultra-bagātie un mega-korporācijas pakļaujas tiem pašiem likumiem kā mēs parastie mirstīgie. Tas nozīmētu vairs nekādas nodokļu apiešanas, ofšorus, trešo valstu vergu darbaspēku un visu pārējo negodīgās konkurences globālo sistēmu. Pēc tam jau varētu skatīties - varbūt nemaz nav jātiek vaļā no šiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-12-15 21:40 (saite)
Kā tur bija teiksim ar Lehmann brothers baņķieriem? Pēkšņi izrādījās ka likums attiecas gan uz visiem.

Bet nu jā kamēr mums ir dažādas valstis ar dažādiem likumiem - cilvēki centīsies to izmantot. Nu tas ir apmēram kāpēc tādām valstīm kā Panama un Libērija pēkšņi ir vislielākās tirdzniecības flotes [ jo tur pierakstīt kuģi ir daudz lētāk].

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]antiprojekcija
2022-12-15 22:38 (saite)
Kā lai līdz tai pasaulei aizlec? Man liekas, ka tas negodīgums jau tik dziļi iesakņojies, ka liela daļa to jau uztver par pašsaprotamu un taisnīgu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2022-12-16 07:44 (saite)
Globālisma režīmā nekāds godīgums nav iespējams, jo neviens ne par ko nav atbildīgs. Godīgumu var puslīdz izstrādāt tikai relatīvi nelielā, homogēnā high trust sabiedrībā, kur līderi nāk no pašu vidus un tauta ir gatava ņemt rokā dakšas un lāpas, ja kāds kaut ko ne tā. Kā tu vari pieprasīt godīgumu no internacionālajiem miljardieriem un afēristiem, kas šobrīd valda pār pasauli? Caur kādiem kanāliem?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2022-12-15 21:42 (saite)
Nu piemēram vienā valstī tikām vaļā no cara un tā galma - dabūjām politbiroju. Kur atšķirība? Nu tajā ka politbiroja slepenie dienesti bija lielāki un efektīvāki un labāk izķēra neapmierinātos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2022-12-15 21:49 (saite)
Problēma ir tajā ka resursu un attiecīgi varas koncentrācija ir nepieciešama. Ja tās nebūs tad būs ļoti liels bars mazu hipijveidīgi cilvēciņu kas dara mazas lietiņas, nu tur danco, bučojas, zāli pīpē. Un viss, kosmosā neviens nelidos. Pie lielām fundamentālām zināšanām citās jomās arī netiks.

Par to pašu kosmosā lidošanu. Kur ir panākumi? Tur kur tiek koncentrēti resursi un vara. Lielās valstīs, lielās korporācijās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antiprojekcija
2022-12-15 22:49 (saite)
Resursu un varas koncentrācija ir dažādas lietas. Kāpēc resursus nepārvaldīt demokrātiski?

Mēs jau iepriekš diskutējām par lielākajiem pēdējā gadsimta cilvēces sasniegumiem (no medicīnas līdz transporta infrastruktūrai līdz internetam), un kā tie visi vairāk vai mazāk tieši ir radušies pateicoties valsts (tādad kolektīva) līmeņa politikai. Parādi man, ko tad tādu vērtīgu (neskaitot personīgās mantas čupu) tie mazie ķeizariņi būtu sastrādājuši?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-12-15 23:36 (saite)
/ Kāpēc resursus nepārvaldīt demokrātiski?/

Demokrātiski ir balsojot. Katram pa viena balsij, vienalga vai tu kko sajēdz tur vai nē. Rezultāts - augstākminētais. Tas neder.

Un arī komunistiskajās valstīs lielas lietas nenotika demokrātiski balsojot, Koroļovam, Jangelim, Kurčatovam bija ļoti maz ierobežotas pilnvaras.


/ Parādi man, ko tad tādu vērtīgu (neskaitot personīgās mantas čupu) tie mazie ķeizariņi būtu sastrādājuši?/

SpaceX, Falcon heavy, Starship, Starlink pavadoņi utt. Nu un visu ko radījušas tādas kompānijas kā Boeing, Northrop-Grumman, General Dynamics, IBM, Raytheon utt. Tur ir daudz.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antiprojekcija
2022-12-16 10:54 (saite)
Nu pieņemot, ka mēs neesam dunduki (kaut kā pēdējā laikā ļoti par to jāsāk šaubīties), droši vien balsosim par kaut kādu ekspertu padomi, vai ne? Vienkārši jābūt mehānismam ar kura palīdzību elites var rotēt, lai izvairītos no ekstrēmi negatīvām sekām.

Par tām kompānijām - Tavi piemēri ir marketizācija (nav mazsvarīgi, protams) nevis kādas lielas inovācijas. Nestrīdēšos, ka šajā lauciņā kapitālisms ir ļoti efektīvs.

Reālāks piemērs varētu būt AI un pašbraucošās mašīnas, bet nu tur pagaidām rezultāti samērā pieticīgi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-12-16 11:39 (saite)
Bet tāda elite kura būs spiesta rotēt būs mazāk ieinteresēta konstruktīvos ilgtermiņa plānos, tā ir šīs demokrātiskās sistēmas vaina kur visi domā tikai līdz nākošajām vēlēšanām un tikai sava pilnvaru termiņa robežās.

/Tavi piemēri ir marketizācija (nav mazsvarīgi, protams) nevis kādas lielas inovācijas./

Ne tikai, tur ir pilns ar jaunām konstrukcijām. OK, tas kas ir jādara valstu līmenī ( atkal - koncentrējot resursus un varu) ir projekti kas nedod peļņu tūlīt - fundamentālie pētījumi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?