Jo es neesmu tu
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in antiprojekcija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Thursday, November 4th, 2021
  9:47 am
  Transhumānistu maldi
  Maziņš komentārs saistībā ar mind-body diskusijām, un transhumānistu ideju par simulētām būtnēm.

  Man šķiet, ka idejas par prātu ielādēšanu "matricā" arī ir dziļi balstītas tajā pašā idejā par apziņu kā atšķirīgu no ķermeņa. To iedomājas kā tādu datorprogrammu, kas ielādēta bioloģiskā datorā (smadzenēs), no kā tiek secināts, ka to taču būtu jābūt tīri vienkārši noskanēt, un ielādēt kādā simulācijā. Ecce, mūžīgā dzīve!

  Kas tiek palaists garām, ir tas, ka mūsu apziņa ir plūsma, nevis ārēja programma. Šīs plūsmas veidošanā piedalās visas ķermeniskās izjūtas, hormonālais regulējums, asinssastāvs, kā arī ārējā vide un apstākļi, kurā atrodamies. Izraujot no šī visa tikai smadzeņu stāvokli, un ievietojot to kādā simulācijā, mēs iegūsim kādu būtni, kam (vismaz uz laiku) piemitīs līdzīga atmiņa un prāta ieradumi, kā cilvēkam, no kura tās izņēmām, taču tas ļoti ātri kļūs par pilnīgi citu personu, balstoties uz realitātes pieredzi, kādu piedāvās simulācija. Smadzeņu ielādēšana nekādā veidā nesaglabās (nesaglābs?) to "Es" (šajā mirklī), kuru tik ļoti cer nosargāt transhumānisti.

  Salīdzinājumam, varam iedomāties, ka mums tik ļoti patktu peldvieta pie mūsu upes, ka mēs to norobežotu ar vaļņiem no pārējās upes (un izbūvētu kanālu tai apkārt), lai to saglabātu mūžīgi. Ir taisnība, ka pirmajā mirklī būsim notvēruši precīzi to, ko vēlējāmies - visi tie paši augi, tas pats ūdens sastāvs, tie paši iemītnieki. Taču raugoties uz priekšu, mēs redzam, ka esam vienkārši izveidojuši dīķi ar noteiktu ekosistēmu, kas, lai kā mēs censtos (pat ja ierīkosim sūkņus, kas radīs plūstoša ūdens ilūziju), nekad vairs nebūs daļa no upes.

  Varbūt vienkārši jāmācās tik ļoti nebaidīties no nāves?
  Thursday, October 28th, 2021
  12:18 am
  JBP ķermeņa valoda
  [info]bauda, šis Tev, no kultu pētnieka perspektīvas! Goda vārds, nemeklēju, uzdūros pilnīgi nejauši, lasot par kultiem. :)

  What speaking like Jordan Peterson probably feels like

  "He spoke in the round. He absorbed every dewy-eyed question into his feedback loop. He made lingering and deep eye contact with every woman in the crowd. The inner ring seemed to think he was speaking to each of them individually, privately. (..) On the other hand, there are scads of people who can’t stand watching him or listening to him. They cringe through every breathless paragraph. His strangulated voice is like nails on a chalkboard. They feel claustrophobic at the long droning whine of performed intellectual brilliance."

  "I confess: I adopted the Peterson-body while reading from my poetry and novels back in the 1990s, as a classical music vocalist, while teaching yoga or meditation, and while proselytizing for the two cults that I was in."

  "Peterson has mastered the muscular ballet of inflated masculine intellectualism. He embodies the wish of otherwise liberal men who feel that speech is the only sanctioned public violence left to them.

  He can be pipsqueaky but imperious. He can whine on stage and still be seen as commanding. He can express pain and fragility as an emperor of confidence. He can have his lobster and eat it too."

  "Peterson’s body tells them it’s okay to strike out from an avoidant bubble of self-fascination. It says that you can be as wimpy and whiney as you really feel inside, and yet still dominate. His body tells them that their own endless internal monologue of grievance is noble, smart, productive, and should be monetized."
  Tuesday, October 26th, 2021
  9:59 am
  Self help
  Tā kā šorīt mums tāds pašpalīdzības rīts (gan pie bauda, gan doora, gan netieši pie aborigens), tad es arī nolēmu piemest savu artaviņu. Šis nav balstīts dziļos pētījumos, tīri mana intuīcija dzīvojot, cīnoties ar nomāktību, un šo to izmēģinot.

  garāki spriedelējumi seko... )
  Saturday, October 23rd, 2021
  9:39 pm
  Whatever happened to the flu?
  Sāku lasīt [info]artis iepostēto rakstu par to, kā distancēšanās un maskas burtiski rauj dvēseli no krūtīm laukā, un atcerējos kovid noliedzēju tik bieži piesaukto frāzi - "whatever happened to the flu?" (dooh, kovid ir tā pati gripa, hihihī...)

  Vai man tikai tā liekas, vai tas ir tiešākais iespējamais pierādījums, ka tā masku nēsāšana un distancēšanās strādāja? Gripai lipīguma koeficients ir tikai nedaudz virs viens, salīdzinājumā ar covid 2+ (nu, par deltu vispār nerunāsim). Tad vai nav loģiski, ka pat ja tas masku efekts ir, piemēram, par trešdaļu samazināta varbūtība inficēties, nekāda gripas epidēmija vairs nav iespējama, un tāpēc tās arī nebija?

  Change my mind!
  1:38 pm
  Lēnā vardarbība
  Lai novērstu pārmetumus, ka rakstu tikai par covid, padalīšos ar samērā jaunu jēdzienu, kas (vismaz man) daudzas lietas ļauj ieraudzīt jaunā gaismā. Šis jēdziens ir "lēnā vardarbība" (slow violence), un gluži kā parastās vardarbības gadījumā, to parasti motivē alkatība vai varaskāre, bet sekas ir ciešanas, naids un notrulināšanās. Pats jēdziens cēlies no vides pētniekiem (piesārņojums ir kanoniskais piemērs), bet es to mēģināšu pārnest uz ikdienas situācijām, lai to padarītu taustāmāku.

  uz dziļu (garu) skumju ieleju šeit... )
  Thursday, October 21st, 2021
  11:14 pm
  Labunakti ciba :)
  Trešo dienu domāju par [info]aborigens ierakstu: "gribēju ierakstīt kaut ko priecīgu un uzmundrinošu", un nolēmu uzrakstīt neuzrakstīto.

  Rīt nebūšu dusmīgs, jo redzēšu tevī sevi. Rīt nejutīšos vainīgs, jo dzīvošu atbilstoši sirdij. Mani rīt nenomāks raizes, jo necentīšos no tām aizmukt.

  Rīt mūs gaida svaigas 24h, kurās varēsim kādam uzsmaidīt, pateikt jaukus vārdus, un kādam ar kaut ko palīdzēt. Gan jau kāds uzsmaidīs, pateiks jaukus vārdus, un palīdzēs arī mums.
  Sunday, October 17th, 2021
  11:05 pm
  Interešu konflikti un personiskās pārliecības
  Lūk, man liekas, ļoti labs raksts, kurā starp rindām var labi noprast, kā tā valdības lēmumu desu fabrika patiesībā strādā. Nesākšu pat neko citēt, jo ne tur sāls. Atzīmēšu tikai, ka no big pharma vai autoritārisma ieviešanas tajā visā nav ne smakas.

  Un jā, sūdi būs, no tā vairs nekur. Sargiet sevi, un savus mīļos. :(
  2:16 pm
  Melns un balts
  Laikam lēnām sāk pielēkt mūsu augsti godāto oponentu pasaules uzskats. Zelta atslēdziņa šoreiz šis ģeniālais komentārs pie [info]bauda ieraksta par Hagalaz' Runedance (mūziķi):

  "Nu nevar neopagāni šilot par establišmentu un tehnokrātu diktātiem."

  Šis, protams, tāds klīnisks gadījums, kur cilvēks pat muzikālo gaumi vairs nespēj nošķirt no politiskās nostājas. Bet vai tik nav tā, ka arī mazāk ekstrēmās formās dārgajiem oponentiem jēdzieni patiess un aplams ir saplūduši ar teicēju? Proti, ja valdība/big pharma/tehnokrāti/zinātnieki kaut ko saka, tātad tas automātiski ir ļauns un nepatiess (vai, vismaz, ar slēptu ļaunu nodomu), bet, ja kāds neofašītis vai antivaksītis kaut ko (lai cik arī absurdu) klārē jūķūbā vai bitšūtā, tad tas noteikti nāk no sirds, un vismaz pamatos balstīts uz realitāti?

  Prasti sakot - ir ļaunie, un ir labie, kas savā starpā cīnās. Tāpēc, pietiek tikai uzzināt, kādus avotus Tu lieto, lai par Tevi viss būtu skaidrs. Tāpēc arī nav jāiedziļinās argumentos vai datos, jo tie nāk no ļaunajiem, un tāpēc tāpat ir viltoti, safabricēti, utt.

  Vismaz nesāpēs vairs galva, kāpēc cienītajiem oponentiem neko nav iespējams ieskaidrot...
  Saturday, October 16th, 2021
  1:14 pm
  Par kultūrkaru
  Šodien uzzināju, ka es iemiesoju kultūrkaru, jo neizturos ar pietiekošu cieņu un kā pret "nopietnu oponentu" pret [info]mapats, kurš turpina diendienā rakstīt melus un/vai aplamības, pat pēc tam, kad uz to ir daudzas reizes norādīts.

  Es nemākot diskutēt un ieklausīties, nevis [info]mapats vai [info]gnidrologs, kas apspriež "prusakus", "pērkamus organismus ar vistas apjoma atmiņu", posto ieroču (protams spēļu, jo gļēvi) bildes kā "anti-anti-waxx solution", utt.

  Tāpēc paskaidroju pēdējam solam - mēģināt atbalstīt sevi un citus cilvēkus centienos turēties pie veselā saprāta un realitātes šajā melu un dezinformācijas plūsmā, nav kultūras karš. Tie ieraksti nav ne domāti, ne adresēti šejienes konsipratoriem. Lūdzu, neapgrūtini mani ar savām muļķībām (pats zini, kurš esi).
  Friday, October 15th, 2021
  9:07 pm
  Antivax ironija
  Komiski, ka antivakseri, kas baidījās no vakcīnas saķert vēzi vai palikt sterili, nonākuši slimnīcā pat acis nemirkšķinās par jauno pretvīrusa preparātu molnupiravir, kura darbības princips kā reizi ir bojāt RNA reprodukciju (pamatā, cerams, Covid RNA), radot reproducēties nespējīgas mutācijas.

  Protams, "Because molnupiravir works by disrupting how the coronavirus replicates RNA, there could be a concern of a similar effect on human DNA or RNA. (..) in its clinical trial, Merck didn’t test the drug on pregnant women. “In the trial, not only did they exclude women who were pregnant, breastfeeding, or anticipating becoming pregnant, but they also told the men enrolled in the trial that they couldn't have unprotected sex with women for a week after they were done with their medication,”"

  Ups! 🙄
  Sunday, October 3rd, 2021
  11:06 pm
  Anonīms māklsinieks pie LMA sarīko performanci, sadedzinot Brekti atbalstošu plakātu! Vai būs sākusies Rīgas Bankša ēra?
  Thursday, September 30th, 2021
  8:54 am
  Tehniski patiesība, patiesībā meli
  Zinu, ka visiem noriebies covid, bet šis ir pārāk labs, lai nepadalītos.

  Cibiņš [info]mapats kā baltu patiesību posto publikāciju, ka Australia Minister of Health: 78% of those currently hospitalized with Covid-19 were fully vaccinated.

  Kur ir patiesība? - Ministrs tiešām tā teica!
  Kur ir meli? - Ministrs pārteicās, patiesībā 78% ir nevakcinēto, salīdzinot ar 77% pirms nedēļas!

  Tiem, kam patīk statistika - nonākt slimnīcā nevakcinētam iespēja ir aptuveni 7:1 salīdzinot ar vienreiz vakcinētu, un gandrīz 40:1 salīdzinot ar pilnībā vakcinētu!
  Saturday, September 25th, 2021
  11:20 am
  Statistika vs intuīcija: covid ~ 40 aviokatosrofas dienā
  Viens no populārākajiem pretvakcinācijas aktīvistu saukļiem ir - "bet izdzīvo taču 99.x% !!!"

  Šoreiz nestrīdēšos par to cik pareizs vai aplams ir skaitlis sajos saukļos, bet tikai nodemonstrēšu, cik ļoti nepareizi mēs novērtējam reālos ikdienas riskus, kas ir daudzas, daudzas reizes mazāki par 0.x%. Konkrētā piemēra ideja aizgūta no reddit komentāra, bet skaitļi no statistikas lapām internetā.

  Tātad, Latvijā kopš pandēmijas sākuma miruši 2675 cilvēki, jeb 0.14% iedzīvotāju. Šis procents ir no visiem iedzīvotājiem, nevis no saslimušajiem. Starp saslimušajiem mirstība oficiāli ir 1.8% (bet nu droši vien mazāk, jo ne tuvu ne katrs testējas). No pandēmijas sākuma pagājuši rupji rēķinot 18 mēneši, tātad iet runa par mirstību aptuveni 0.096% gadā - jeb, 99.9% izdzīvotāju gadā!

  Salīdzinājumam ar daudziem bailīgu pieredzi, salīdzināsim šo risku ar aviokatostrofām. Pirms covid gada laikā komerciālos reisos cilvēki lidojuši 4.5 miljardus reizes. Ja izdzīvotu 99.9%, tas nozīmētu 4.5 miljonus aviokatostrofās mirušo katru gadu. Jeb, pieņemot vidējo lidmašīnas ietilpību 300 pasažieri, tas atbilstu 40 aviokatostrofām dienā. Nez, vai tās vispār vēl ziņās rādītu?
  Wednesday, September 22nd, 2021
  5:04 pm
  Vegānu nīdēja profils
  Mani jau ilgi nodarbina jautājums, kāpēc tik daudziem vegānu nīšana ir sava veida apsēstība. Arī cibā regulāri parādās ieraksti, kas "apsmej" šo pārliecību, nemaz nerunājot par drudžainu komentēšanu pie katra [info]zazis ieraksta par to, ko gaļas ēšana reāli nozīmē mūsu mazākajiem brāļiem. Beidzot saņēmos pameklēt pa netu, ko par šo fenomenu raksta gudrāki cilvēki.

  ... tālāk ... )
  Sunday, September 19th, 2021
  11:50 pm
  Statistiki meli
  Vēl par tām vakcīnām - te cibā arī regulāri tiek piesauktas muļķības par saslimstības rādītājiem UK, Izraēlā vai Islandē, kas it kā pierādot, ka vakcīnas vai nu nedarbojas, vai nu ir neefektīvas. Gribēju uz viena piemēra demonstrēt, kāpēc tās ir muļķības.

  Populārā antivakseru lapā šodien lasīju rakstu "Great Britain: Vaccinated people get sick more often than unvaccinated", kurā piesauktas divas statistikas:
  1) 89% no šobrīd slimajiem vecuma grupā 50+ ir vakcinēti (vismaz 1 devu)
  2) 69% no mirušajiem tajā pašā vecuma grupā ir bijuši vakcinēti (vismaz 1 devu)
  Cilvēkam, kas nepārzina statistiku, šis droši vien liekas ļoti pārliecinoši?

  Kas tiek noklusēts (tāpēc saku - melots), ir tas, ka UK vecuma grupā 50+ vakcinēti ir 96.7% iedzīvotāju (skatījos ikmēneša Excel tabulu no NHS lapas). Tātad, realitāte ir tas, ka šī saujiņa nevakcinēto - tikai 3.3% - pamanās salasīt 11% no visām saslimstībām, un 31% no visām covid nāvēm. Pārveidojot par varbūtību attiecību -
  1) iespēja nevakcinētam saslimt ir vairāk nekā 3:1 salīdzinot ar vakcināciju uzsākušu cilvēku
  2) iespēja nevakcinētam nomirt ir 13:1 salīdzinot ar vakcināciju uzsākušu cilvēku.

  Ievērojam arī, ka patiesais no datiem izrietošais secinājums ir tieši pretējs raksta virsrakstam.
  Friday, September 17th, 2021
  10:53 am
  Daantivakcinējās - vesela kolekcija
  Redzēju [info]ctulhu ierakstu, izdomāju iemest saiti uz šo bēdu ieleju redditā, ja nu kādu vēl kaut kas var pārliecināt.
  Wednesday, April 21st, 2021
  11:27 am
  Lēnā vakcinācija
  Izlasīju Apiņa rakstu NRA, varbūt kāds gudrāks māk nokomentēt, vai šis atbilst realitātei? Galvenais raksta apgalvojums - pie mums par vienu vakcināciju valdība gatava tērēt 6-8 eiro, bet reālās izmaksas, lai to kvalitatīvi izdarītu, būtu tuvāk 20eur. Galvenokārt tieši dēļ šī viss arī velkoties.

  Mani īpaši neizbrīnītu, ja tiešām šī arī būtu realitāte - tāds darba organizācijas "stils" Latvijai ir ļoti raksturīgs - iedod līdzekļus mazliet zem minimuma, bet pēc tam meklē vainīgos (ārsti izbrauc, jaunu skolotāju trūkst, etc, etc). Vienīgi, manuprāt, ņemot vērā pandēmijas ietekmi uz sabiedrību, un kopumā tērētos līdzekļus (uzņēmumu atbalstam, utt), šajā gadījumā nevaram runāt par naudas vai politiskās gribas trūkumu, bet tikai par noziedzīgu nolaidību. Tāpēc arī jautājums - vai tiešām tā var būt?

  https://neatkariga.nra.lv/intervijas/345209-peteris-apinis-neviens-nav-nodarijis-vakcinacijai-tik-daudz-launuma-ka-karins-pavluts-un-juhnevica?utm_source=nra.lv&utm_medium=site&utm_campaign=nralvLinks&utm_content=redirect

  Papildinājums: Man te gudrs cilvēks ārpus cibas skaidro, ka šobrīd mums šaurā vieta joprojām esot pašu vakcīnu pieejamība - tāpēc Apiņa piesauktās problēmas, laikam, vairāk varētu attiekties uz nākotni.
  Friday, April 16th, 2021
  11:48 am
  gnidrologu lasot
  Cenšos saprast, kāpēc man gnidrologa ieraksti liekas tik unikāli kaitinoši.

  Esmu nonācis pie sekojošas hipotēzes - atšķirībā no, piemēram, telos.lv, kas cenšas pierādīt lietas, kam nepiekrītu, gnidrologs taisa ierakstus, kuru dziļākā būtība ir vispārpieņemtas patiesības, taču tie ir pasniegti tā, it kā oponenti vājprātīgas ideoloģijas vārdā šīs patiesības noliegtu. Atbildēt uz šo tiešā veidā īsti nav iespējams - vai nu nākas skaidrot ar "jā, bet", kas var novest tikai pie pārmetumiem jautājumu samudžināšanā un negodīgumā, vai arī ar "nē, jo", kas savukārt viegli pagriežams kā to acīmredzamo patiesību apšaubīšana. Lose-lose. Tajā pašā laikā "savējiem" vai naivam lasītājam no malas varētu likties, ka atbilžu trūkums ir nespēja atspēkot viņa implikācijas.

  Vai kādam ir idejas kā cīnīties ar šāda veida propagandu?

  Kā piemēri, tikai vakardienas ieraksti:

  Vispārpieņemtā tēze: Skatoties statistiski, vīrieši ir fiziski lielāki un stiprāki par sievietēm.
  Pamatojums: Video, kurā vispirms kareive rausta striķīti, tad kareivis. Kareivim izdodas striķīti paraut stiprāk.
  Implikācija: Feministi iedomājas, ka sievietes tik pat labi var pildīt lielu fizisku spēku prasošus uzdevumus kā vīrieši.

  Vispārpieņemtā tēze: Militārajās zinātnēs nav būtisks tikai militārais spēku samērs, bet arī kareivju morāle, un pretinieka uztvere.
  Pamatojums: Maskas nēsāt aicinošs plakāts, kur ASV jūras flotes ērglītis attēlots ar masku.
  Implikācija: Pat grūti pateikt - kaut kāda covid vai kultūrmarmsistu sazvērestība, ar mērķi graut armijas prestižu. Bet nu kopējā noskaņa skaidra.

  Vispārpieņemtā tēze: Ja vēlas nosargāt augstākus principus, atsevišķu cilvēku ciešanas var būt neizbēgamas.
  Pamatojums: Statistika, kas parāda, ka varbūtība tikt nošautam masu apšaudē ar automātisko ieroci ir objektīvi neliela. Salīdzinājumam piesaukti anālās pašapmierināšanās riski - šo izvēli īsti neizprotu - varbūt šāds pretnostatījums izvēlēts kā atsauce uz Freidu? Mājiens uz to, ka arī otrā gadījumā iet runa par masturbāciju ar fallisku priekšmetu?
  Implikācija: Pret-ieroču aktīvisti melo, lai tikai panāktu ieroču aizliegšanu.
  Zīmīga sakritība: šajā pašā dienā Inidanopoles pilsētā ASV masu šaušanā ar automātisko ieroci nošauti 8 cilvēki, ieskaitot bērnu un grūtnieci.
  Thursday, April 15th, 2021
  2:23 pm
  Kamēr hedera strādā pie labāka kreiso uzskatu saraksta, nolēmu uztaisīt labējo uzskatu sarakstu. Kas zin, varbūt beigās saliksim kopā, un kļūs par atzītu politiskās orientācijas testu? Tāpat kā artis oriģinālā, esmu centies visu formulēt pēc iespējas stereotipiski un neniansēti, lai jūs lieki neapgrūtinātu ar domāšanu. Lai būtu pārskatāmāk, sagrupēju pa lielām tēmām. Enjoy!

  garš saraksts... )
  Wednesday, April 14th, 2021
  12:24 pm
  Papētīju dziļāk par to Šūlmeisteres gadījumu, izrādās ir daudz trakāk nekā domāju - viss beidzies ar sišanu krustā! Pievienotajā bildē var redzēt, ka tas ir bijis ļoti sāpīgi.

  Mīļie liberasti, vai tiešām mūsu neiecietībai nav nekādu robežu?
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba