antiprojekcija's Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

  [ << Previous 25 ]
  Tuesday, July 16th, 2024
  teja
  9:47p
  95% nervu, kas sākas smadzenēs, beidzas ādā.
  Tāpēc par pieskārieniem ir grūti domāt - viņi paši ir domas.
  juvenal 4:02p
  Visi runā, ka viņš esot _izredzētais_, jo lodes lido garām.

  Bet to var pagriezt otrādi - ar parasto nošaut nekādi nevar, neķer. Vajag sudraba.

  Pārbaudīju GPT - tiešām sudraba lodes šur un tur var nopirkt, der arī parastiem ieročiem. Naturāli ir mīkstākas un mazāk efektīvas. Supernaturāli, protams, cits stāsts.
  begemots
  12:42p
  Vakancijas
  Šorīt bez kāpēc atcerējos senu Žvaņecka citātu:

  - Katrīna, nāc pie mums strādāt. Mums labi maksā.
  - Par ko tad maksā?
  - Ā, nu, par kaitīgumu piemaksā.
  - A ko tad es iešu?
  - A mēs nezinām kas tas tāds par kaitīgumu. Neviens no mums viņu nejūt, neviens no mums viņu nejūt, neviens no mums viņu nejūt.
  extranjero
  11:15a
  Es neesmu Trampa fans un pat ja neņemtu vērā, ka viņam nav stingru politisku uzskatu un visa viņa darbība ir egoistiska pašlielīšanās, viņš arī ir pārāk vecs šim amatam.

  Tai pašā laikā nekādas katastrofas nebūs, jo ASV ir ļoti spēcīgas institūcijas. Debesis nenokrita viņa pirmajā prezidentūras laikā un nenokritīs arī otrajā. Pat senilais Baidens izskatās kā labs līderis, bet ne jau viņa paša dēļ. To visu nosaka, kas stāv aiz viņa, un tieši tas pats būs arī Trampa laikā.

  Protams, tāda darbošanās aiz aizkara vājina demokrātiju, bet to vēl nevar saukt par krīzi. Saprotams, ka mums ir nevis jāignorē vai jāčurā biksēs, bet jādomā, kā mazināt nevēlamo politiku un jāsadarbojas, lai stiprinātu vajadzīgās lietas.

  Būs kaut kādi plusi, būs mīnusi. Droši vien, ka vairāk par kovida laika politiķu prātā jukšanu nebūs.

  Vairāk jādomā, mazāk jābūt tribālistiem. Atcerēsimies, ka antiprojekcija man kādreiz teica, ka Ukrainas uzvara karā nav atkarīga no rietumu ieroču piegādēm. Tā domā tikai kremļa atbalstītāji. Skaidrs, ka viņš pats tā nedomāja, un viņam tikai gribējās iebilst tam, ko es teicu.
  juvenal 11:18a
  Tiem, kas uztraucas par multikulturālismu

  Indiešu tech gigants atver filiāli Latvijā. Nu tad jau redzēs, vai būs koderi vai patiešām tech. Forši, ka indieši džeki no kurjeru riteņiem un kebabnīcām varēs darīt labāku darbiņu. Arī latvieši varēs.

  Vai mani tas uztrauc, ka Indija var? Nē. Man patīk citas kultūras. Un man patīk valstis ar tech ambīcijām. Vērts tagad mācīties arī Sanskritu, līdzās Mandarīnu valodai.

  Bet ja nu kādu šis uztrauc. Tad lai tie padomā - sak, mēs, eiropieši un latvieši būsim izcili tūrismā, NĪ, modēs, bet jūs esat spēcīgi tech, mēs jūs apkalposim. Mēs radīsim jums patīkamu kultūru. Un par saņemtiem grašiem mūsu valsts sponsorēs mūsu pašu kultūru. Vai tas ir tas, ko patiešām vēlas tie, kas ir confused kultūras jautājumos? Gan superglaimīgie kreisie. Gan labējie, kuriem parasti tech neinteresē, bet kuri domā, ka amatniecība, NĪ un citas tradicionālās nozares ir kas īpaši labs un veicināms.

  Esmu par multikulturālismu (vai drīzāk - tas man vienalga), bet tad, ja tas iet roku rokā ar tech ambīcijām pašu zemē. Tech tomēr ir vissvarīgākais - tas ğenerē naudu, labklājību, izaugsmi, nākotnes utopijas. Un arī resursus kultūrai.

  P.s. nekur Rīgā nevar nopirkt indiešu monētiņas! Vismaz nevaru atrast. Eurogold arī nav. Lietoju monētiņas kā talismanus, drosmes tokenus. Vatikāna, Ķīnas. Un tagad gribētu arī Indijas.
  Monday, July 15th, 2024
  juvenal 11:03p
  Laikam ASV VP būs katolis. Daži pat teiktu - īsts
  teja
  7:55p
  atstarpes starp vārdiem ir svētas
  aborigens
  7:52p
  This song, which reached #5 on the Billboard Hot 100, uses gregorian chants used without permission, recorded in 1976 by the German choir Capella Antiqua München. A lawsuit was settled over that years later.
  It examines, in French and Latin, the sensual ideas of the Marquis de Sade, which makes the song title a pun: It is the German spelling of “sadness”, instead of the English.

  Procedamus in pace
  In nomine Christi, amen
  Cum angelis et pueris
  Fideles inveniamur

  Attollite portas, principes, vestras
  Et elevamini, portae aeternales
  Et introibit rex gloriae
  Quis est iste rex gloriae?

  Sade, dis-moi
  Sade, donne-moi
  Procedamus in pace
  In nomine Christi, amen

  Sade, dis-moi
  Qu'est-ce que tu vas chercher?
  Le bien par le mal?
  La vertu par le vice?

  Sade, dis-moi
  Pourquoi l'évangile du mal?
  Quelle est ta religion? Où sont tes fidèles?
  Si tu es contre Dieu, tu es contre l'homme
  Sade, es-tu diabolique ou divin?

  Sade, dis-moi (Hosanna)
  Sade, donne-moi (Hosanna)
  Sade, dis-moi (Hosanna)
  Sade, donne-moi (Hosanna)

  In nomine Christi, amen

  Current Music: Enigma - Sadeness
  zazis
  6:52p
  此條目為中文。
  extranjero
  2:00p
  Kad es vienreiz ierakstīju cibā angliski un saņēmu kritiku, man tā protams nepatika un kaut ko burkšķēju pretī.

  Būtu novērtējis, ja cibiņi būtu atbalstījuši un sarīkojuši tādu pašu šitstormu angļu valodas aizstāvībai cibā.

  Skaidrs, ka šitstorms cibā ir iespējams tikai, lai aizstāvētu krievu valodu.

  Vēlu jums visiem jauku dienu! Ceru, ka jau parakstījāt petīciju, kurā nosoda Satversmes tiesas lēmumu, ka privātā izglītība tikai latviešu valodā atbilst Satversmei.
  extranjero
  12:59p
  Kāpēc tieši es ierakstīju iepriekšējo ierakstu?

  Lūk, no rītdienas mašīnas saskaņā ar ES normām ar BY numuriem nedrīkst iebraukt Latvijā.

  Pirms dažiem mēnešiem Saeima nolēma, ka mašīnas ar RU numuriem nedrīkstēs iebraukt Latvijā, un lai gan likumprojektā bija pieprasīts, ka tas jāattiecina arī uz BY numuriem, Saeimas koalīcija to nepieņēma un atstāja šo caurumu.

  Kāpēc? Mums vajadzētu būt vēl stingrākiem pret Krievijas imperiālisma pasauli nekā ES. Ir skaidri redzams, ka mūsu politiķi ir diezgan lieli krievmīļi. Ievēlēti politiķi tikai atspoguļo tautas vēlmes.
  extranjero
  12:40p
  Kāpēc krii ielika tekstu cibā krievu valodā? Viņa nav iepriekš rakstījusi krieviski, cibas auditorija nelasa krieviski, un šobrīd ir nopietni centieni mazināt krievu valodu Latvijā, jo Krievija to izmanto kā līdzekli savas imperiālistiskās kultūras izplatīšanai.

  Man ir tāda sajūta, ka vairums cibiņu ir atklāti vai mazāk atklāti Krievijas imperiālisma atbalstītāji. Pat ja viņi nosoda Putinu, viņi tik un tā atbalsta Krievijas imperiālisma domāšanu.

  Nesen Rīgā Maskavas iela tika pārdēvēta par Latgales ielu. Tas ir patīkami vairumam latviešu. Vai bažas par lielajām izmaksām bija pamatotas? Pārdēvēšana ir notikusi un finanšu problēmas tas nav radījis.

  Viens arguments bija, ka Rail Baltica plānos ir vecās ielas, un pārtaisīt plānus izmaksās dārgi. Nu lūk, izrādās Rail Baltica jauno staciju projekts vispār ir finansiāla katastrofa, Eiropas Savienība grib apmaksāt tikai pamattrasi. Staciju būvēšanas lietderība tiek apšaubīta, un izmaksas ir ievērojami cēlušās. Vispār nav zināms, kad un kā tieši šis projekts tiks īstenots Rīgā.

  Vai kaut kādā vietā ir minēts, ka šajās problēmās ir arī ielu pārdēvēšana? Nekur par to nav dzirdēts, un visdrīzāk tāpēc, ka tās ir nenozīmīgas uz citu reālu problēmu un izmaksu fona.

  Nespēja redzēt šīs reālās problēmas, un tā vietā tikai aizstāvēt krievu valodu un krievu laiku uzspiesto kultūru nav Latvijas pilsoņa cienīgi.

  Kādreiz mēs domājām, ka arī Mamikins ir progresīvs pilsonis, bet viņš izrādījās kremļa atbalstītājs. Visi nebūs mamikini, bet ļoti daudzi, par kuriem mēs domājam kā progresīviem, patiesībā ir krievu imperiālistiskās kultūras aizstāvētāji.

  Šim nav nekāda sakara ar krievu valodas lietošanu privāti. Es pats ar daudziem ukraiņu draugiem un bēgļiem runāju krieviski. Nav nekāda aizlieguma vai kauna to darīt. Savukārt publiski Latvijā nav jāstiprina krievu valoda.
  Sunday, July 14th, 2024
  mranarhs
  7:12p
  skaidrs
  Kalnos es nerāpšos.
  juvenal 8:01p
  Video par to, cik nežēlīgi tiek apmācīts robotsuns https://www.youtube.com/watch?v=8ClYBtfhkaw

  Un ko no tāda var sagaidīt?
  juvenal 7:16p
  Un lai kā Rietumu komentētāji nelamātos par Ķīnas ekonomikas vadību. Tomēr jāizsaka visdziļākā cieņa. Rietumi ir slaveni ar savu "salīdzinošo priekšrocību" teoriju. Proti, Rietumi esot piemēroti, lai strādātu vadībā, mārketingā, dizainā un (nu jau tikai daļēji) tehnoloģijās, bet Globālie Dienvidie savukārt esot "specīgi" strādāt kobalta un nikeļa raktuvēs. Pēc šīs logikas Ķīnas "salīdzinošā priekšrocība" būtu bijis lētais darbaspēks.

  Bet Ķīna nostājās pret šo nolemtību un aizvien veiksmīgāk strādā pie tā, lai parādītu, ka tā var darīt arī labos darbus! Pretēji Rietumnieku teorijām.

  Cik liberālās ekonomikas ir pašas spējušas izrauties no "salīdzinošo priekšrocību" diktētās bedres? Man liekas, ka Krievijai 1993.-1999. gadā tā arī palika neizmantotā iespēja. Arī Timošenko Ukraina bija neizmantotā iespēja, kas noteica tālākās turbulences. Arī Gruzijas liberālais periods neradīja veiksmi tik lielam cilvēku skaitam, lai būtu paliekošs. Citiem piemēriem (Japāna, Taivāna, DKoreja) ir cits konkteksts - plašs Rietumu pasaules atbalsts.

  Es tomēr ticu, ka arī Rietumos (un arī Globālo Dienvidu augošajās demokrātijās) ir iespējamas arī liberali-demokrātiskas partijas, kas spēj veidot un realizēt izaugsmes politikas. Tikai tas, diemžēl, ir ļoti, ļoti sarežģīti. Veiksmes recepte šajā gadījumā ir tikai viena - brīvības un radošuma apvienošana ar sociālo spēcināšanu, lai izaugsme būtu visaptveroša. Ja šī kombinācija nav, tad panākumi izpaliek.
  juvenal 6:47p
  Zemenes un Centrālkomitejas Plēnums
  Pasaulē nekas interesants nenotiek, tāpēc jāmedī baumas. Un interesantākās ir par to, kā OpenAI no Q* ir uztaisījis Strawberry https://www.reuters.com/technology/artificial-intelligence/openai-working-new-reasoning-technology-under-code-name-strawberry-2024-07-12/ un, ka "In recent months, the company has privately been signaling to developers and other outside parties that it is on the cusp of releasing technology with significantly more advanced reasoning capabilities".

  Šāda secināšana pa soļiem un pašpārvaldīta dziļā izpēte tiešām būtu svarīga. Piem., jau tagad var augšuplādēt 50+ lpp garu abstraktu rakstu (kas nav plaši izplatītas zināšanas), bet GPT nespēj no tā dabūt jēgu ārā.

  Kaut kad pēdējās nedēļās ChatGPT4o nikojās un tajā brīdī parakstījos arī uz Anthropic Claude maksas versiju (maksā aptuveni tikpa - nedaudz virs 20eur mēnesī). Claude kodu raksta tīri labi, bet tests ar augšuplādēta raksta skaidrošanu nebija apmierinošs.

  ---
  Jau pirmdien sāksies Ķīnas Komunistiskās partijas 20. Kongresa 3. Plēnums. Par to daudz runā, jo 3. plēnumi (5 gadu ciklā starp Kongresiem) ir par jaunām ekonomikas politikām https://www.chathamhouse.org/2024/07/chinas-third-plenum-marks-sea-change-growth-model Šoreiz laikam būs 2 jaunas politikas:

  1) 'new quality productive force' attīstība, kas nozīme valsts atbalstu jaunajām un nākotnes tehnoloģijām. Laikam jau tāpēc, ka tās rada straujāku izaugsmi, nekā tirgus neredzamā roka (kurā darbojas arī daudz neracionāli, savtīgi, amorāli, resursos ierobežoti, neoptimāli aģenti) spēj samiksēt jaucot attīstītās tehnoloģijas ar tukšību. Vairāk par to partijas CK biļetenā Quishi http://en.qstheory.cn/2024-07/08/c_1002024.htm (ar bildītēm). Eiropa tikmēr uz ledus ir nolikusi savu Dargi ziņojumu https://www.politico.eu/article/mario-draghi-europe-eu-union-italy-politics-report-central-bank-china-commission-france/ par to, ko Eiropai būtu jāda, lai konkurētu ar ASV un Ķīnas industriālām politikām.

  2) 'new national system' kas nozīmē sociālā taisnīguma attīstību un valsts pašpietiekamību arī attīstītās tehnoloģijās.

  Chatham House gan pukojas, ka šie Ķīnas centieni neesot tas, ko "uzņēmēji" gaida un tas varot arī neradīt darbavietas. Bet mēs jau redzam tos uzņēmējus, kas pastāvīgi sūdzas un lobē - sākot ar primitīvā darba ekspluatētājiem un sociāliem/zaļiem biznesiem un beidzot ar alkoholu, porno, marihuānu, medijiem&reklāmu, utt.

  Varētu likties, ka Ķīnas politika galīgi nav jauna. Jo Ķīna ir audzējusi savas R&D investīcijas, tehnoloģiju uzņēmumus jau gadiem. Ko tad vēl var pielikt klāt? Droši vien šoreiz būtu jārunā par mērogiem: vēl vairāk! Lai tehnoloģiju biznesi aizstāj pat NĪ sektoru kā izaugsmes dzinēju.

  Šie Ķīnas centieni ir ļoti simpātiski, bet Rietumiem tie nepatīk. Ja atceramies, tad tirdzniecības kari un embargo pret Ķīnu sākās vēl pirms Ukrainas kara. Un tāpēc, ka Ķīna izvēlējās savu attīstības ceļu:

  1) Ķīna identificēja izaugsmes tēmas un faktorus un apzināti investējas zinātnē un jaunuzņēmumos, kas tālāk radīja fascinējošus un efektīvus produktus - EV, saules baterijas un tagad - kā pirms pāris dienām ziņo - arī robotakšus. Un daudz ko citu.

  2) Rietumu pieeja ir cita. Rietumos politiki izdod regulējumus un liegumus, piem., izmešu kvotas. Un tālāk biznesiem pašiem ir jāinvestē R&D, kas meklē risinājumus. Jāriskā, jālūkā nauda. Ja kaut kas izdodas, tad biznesi lobē un monopolizē kādu pieeju, lai visus ieslēgtu tajā. Tas ir ne tikai zaļajā jomā, bet tas ir arī MI, kurā Eiropa izdod regulējumu uz MI sistēmām un nevis R&D investīcijas, kas risinātu MI izaicinājumus.

  Līdz šim Ķīnas pieeja ir bijusi tik veiksmīga, ka Rietumi uz to reaģē cenšoties Ķīnas izaugsmi apturēt. Lai cik dumji tas būtu raugoties no vispārcilvēcīgā kopējās attīstības skata.

  ---

  Vēl citās ziņās. youtube sakusi rādīt Millermilch reklāmu: viens džeks cenšas dzert pienu, kuru otrs džeks sev nopircis un nolicis ledusskapī. Tie laikam ir pieauguši studenti, kas īrē kopīgu dzīvokli. Bet par vienu nav spējuši vienoties.
  aborigens
  1:39p
  Politeisms no monoteisma atšķiras nevis ar dievu skaitu, bet avotu. Vienā, ja tu sadirsies ar meža māti, ar vēja māti viss vēl saglabājas chill, bet otrā, ja tu uzspļausi vienam, tu būsi uzspļāvis visam, katram kokam un puķei.
  ctulhu
  12:09a
  tehniska lieta
  Vēl viena tehniska lieta ar saules un vēja parkiem: Vētras un virpuļviesuļi tos nones.

  Vētras un virpuļviesuļi būs daudz biežāk kamēr nesakārtosim atmosfēru.

  AES vētras un viesuļi nonest nevar.
  Friday, July 12th, 2024
  ctulhu
  12:21a
  Eiropa , XXI gs?
  https://jauns.lv/raksts/arzemes/612888-polijas-prezidents-duda-negrasas-laut-sievietem-veikt-abortus

  //Taču pat augļa nopietnas pataloģijas gadījumos grūtniecības pārtraukšana nav atļauta.//

  emmm, nopietni?

  Tas tā atgādinājumam ka kritizējot kreisos nevajag aizmirst tradicionālistu tarakānus kuri reizēm ir citas sugas bet tāda paša izmēra.
  Wednesday, July 10th, 2024
  extranjero
  8:14p
  Ukrainas karš ir ieildzis, un lielā mērā tāpēc, ka rietumi ļoti kavējās ar palīdzības sniegšanu. Tā bija novēloti un nepietiekamā apjomā.

  Reāli man šķiet, ka karš beigsies tikai tad, kad ukraiņi atjaunos kodolieročus.

  Jums liekas neticami? Man gan nē. Protams, viņi reāli to var izdarīt tikai slepenībā, jo rietumi to atklāti nepieļaus. Ja Ziemeļkorejai ar gandrīz 10 reizes mazāku nacionālo kopproduktu ir kodolieroči, tad kāpēc gan tos nevarētu iegūt ukraiņi? Viņiem ir gan iepriekšēja pieredze, gan AES, kuras var izmantot attiecīgo izotopu iegūšanā.
  ctulhu
  12:34a
  Hičensa brālis
  neveikli mēģina oponēt ateistiem

  https://telos.lv/ka-es-atradu-dievu/

  Viņa centrālā tēze ir par ārēju morāli, tipa cilvēkiem vajag no viņiem pašiem neatkarīgu un viņiem nemaināmu morāli, tāpēc ieviešam dieviņu kā šādas te morāles avotu jo citādi cilvēki racionalizē visādas destruktīvas lietas.

  Kur ir problēma kuru oponents neredz? Problēma ir tāda, ka šī ir čītošana - tā kā dieva nav, šo itkā no dieva nākošo morāli tāpat taisa cilvēki, pie kam komplektā ar attiecīgo dievu. Līdz ar to dieviņmorālei piemīt 1:1 visi tie paši trūkumi, tikai vēl pieskrūvēts klāt zaķīša stopsignāls - šitas te koncepts par dievu, kurš drusku atvieglo muhļīšanos tiem kuri sevi postulē par attiec. dieva pārstāvjiem.

  Līdz ar to kā taisīt morāli - debate ir atvērta joprojām, ir virkne teoriju, bet viens ir skaidrs - dieviņa pieskrūvēšana klāt padarīšanu neuzlabo.
  Monday, July 8th, 2024
  martcore
  9:47p
  sakarā ar to, ka ir izdevies brīvāks brīdis laika telpā, esmu nolēmis noskatīties visu terminatora kvadrofoniju
  nolādēts, es to visu neesmu redzējis kopš videosaloniem sešpadsmit gados
  vispār ņifiga neatceros, total recall (to es vismaz regulāri pārskatos), ārnijs, izrādās ir sliktais, vispār neko tādu neatceros un jaucu ar robokopu

  toties, kā viņi pirmajā dzen projām tačkas
  nevis ar hotvairingu, bet ar kāju iesitot pa priekšējo paneli, un tad kaut ko piekruķījot ar pirkstiem
  es neiebilstu, viss ekšena vārdā!
  zazis
  3:20p
  Vācija turpina nezināt, ka tā nevar.
  "Sunrock, which won an order from Mercedes Benz in May to build a 23-megawatt solar project on the carmaker's factory roofs, sees Germany as its core market for the coming year."

  https://www.reuters.com/business/energy/german-industry-turns-solar-race-cut-energy-costs-2024-07-02/
  brookings
  2:17p
  Mums ir jauns ārlietu ministrs

  ... Henry VII ....
  ... Yugoslavia ...

  Gan jau.
  zazis
  1:01p
  Dienas citāts no reddita dzīlēm
  "Mitochondria proliferation is limited in the presence of excessive lactate.

  Zone 2 builds mitochondria, quality sessions make them more effective. If you want to optimize performance you have to do as much zone 2 as you can recover from."
  [ << Previous 25 ]
About Sviesta Ciba