ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-01-21 15:26:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
atkarība, ķīmiskā un akustiskā?
Reizēm lasu, ka tāds un tāds indivīds , saistīts ar mūziku, atkal ir nomiris no narkotiku pārdozēšanas/ saindēšanās un tml. Interesanti - ir tiešām kaut kāda korelācija starp tendenci lietot vielas un operēšanu ar skaņu sekvencēm?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]avralavral
2022-01-21 16:53 (saite)
interesanta, plaša tēma, kur ir virkne aspektu, nesen redzēju dokumentālu filmu par to, kur bija uzsvērts, ka, piemēram: smagās narkotikas ienāca asv plus mīnuss 1960.-70., pirms tam nebija tik izplatītas; arī džeza mūziķi gan dzēra, gan varbūt šo to lietoja, bet visa muzicēšana nebija orientēta uz peļņu, lielajām tūrēm, attiecīgi tur aizmugurē nebija tāda kalibra ierakstu studijas, producenti utt., kuri daudzos gadījumos nevis cīnījās pret savu mūziķu pieaugošo atkarību no vielām, bet gan darbojās kā dīleri vai nodrošināja dīleru pakalpojumus; tā kā smagās narkotikas bija salīdzinoši jauna parādība, trūka arī zināšanu par atkarības mehānismiem - piemēram, no heroīna tolaik īpaši nebaidījās. šķiet, ka tieši mūziķi->vielas ir tiesa tajos gadījumos, kad koncertē arēnās, kad ir fanu pūļi, paparaci, slava, atpazīstamība. pat paši ietekmīgākie mūsdienu rakstnieki vai dzejnieki pat ar Nobela prēmijām ne tuvu nesaņem tik daudz pūļa iracionālās, atsvešinošās, vientuļojošās sajūsmas, tāpēc nav arī tāda izaicinājuma ar slavu -- kuram reti kurš ir psiholoģiski gatavs.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2022-01-21 17:09 (saite)
Jāņem vērā kas kontrolē mūzikas industriju. Tie nav labi cilvēki, kas meklē talantus. Tie ir biznesmeņi, kas rada preci. Ja runājam par mūsdienu popzvaigžņiem, tad vispār. Tur lielākā daļa ir vainšteinizēti industrijas vergi. Garīgi iznīcinātas personas.
Imo normālas dzīves, vienlaikus nodarbojoties ar mūziku, mūsdienās dzīvo tikai mazpazīstami entuziasti, kuriem ir day job, bet ar mūziku nodarbojas vakaros un brīvdienās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2022-01-21 18:44 (saite)
Jā šis aspekts ka narkotiku paliekošās sekas vēl nezināja ir vēsturski zināms, daudzkur, piemēram armijas XXgs30-40 gados plaši lietoja fenilalkilamīnu tipa stimulantus

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2022-01-21 18:52 (saite)
Līdz pat 70tajiem, Vjetnamā un citur.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-01-21 18:55 (saite)
Jā. Un vairāki piemēram 3. reiha līderi kļuva vraki ne pārāk lielā vecumā tieši dēļ vielu pieejamības + seku nezināšanas - Gērings ar opiātiem, Hitlers ar stimulantiem utt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ernuerna
2022-01-22 22:44 (saite)
Jā, ko līdzīgu gribēju minēt. Pirms gadiem lasīju grāmatu par rokmūzikas vēsturi. Džons Loids minēja argumentu, ka (mēs- viņu citāja) jaunieši pēkšņi pamodās slaveni, ar milzu stresu, naudu, slavu, slodzi utt. Un kā jau jauni gurķi, nenobrieduši protestējoši prāti, viņi ar to netika galā. Lietoja narkotikas, jo atšķirībā no alko, tās nelsupīja koordināciju, pirkstu kustību spēju un neatslēdza,bet atslābināja gan + pavēra portālu uz citu maņu līmeni.

Tas ir par 60-70tajiem.

Tagad gan jau līdzīgi.

Predispozīcija uz atkarībām rodas līdz apm.2 gadu vecumam. Tālāk jau ieslēdzas daudzi un dažādi kompkeksi faktori, kas ietekmē to, vai persona kļūs vai nekļūs par atkarības slimnieku.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-01-22 23:42 (saite)
Nu par to ``citu maņu līmeni`` varētu debatēt, faktiski tur nav nekāds maņu līmenis, tur ir izregulētas smadzenes.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?