kora dziesma, airu laiva, džezs un viskijs [entries|archive|friends|userinfo]
ernuerna

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jul. 6th, 2017|02:29 pm]
dienas prieks #1

VNĪ(-ā) darbinieks, kurš sākumā neprata NEVIENA vārda latviski. Čalis tā ap 25, svītrainās treniņbiksēs (sveiciens kantam). Kad precizēju, ka īsti nesapratu viņa jautājumu, jo tika lietoti daudzi specifiski darba rīku nosaukumi krievu valodā, tā arī paziņoja, ka esot krievs, tāpēc viņam grūti ar mani runāt. Teicu, ka neko daudz nevarēšu tur līdzēt, kaut kā nāksies saprasties. Pēc konsekventas runāšanas latviski no manas puses, arī pāris uzbaucieniem par paviršo attieksmi pret nupat veikto remontu, viņš promejot, uz manu jautājumu, vai visus rīkus paņēmis un vēl plāno nākt atpakaļ, diezgan tekoši un skaidri latviski atbildēja: NĒ!

dienas prieks #2

beidzot aizvilkos uz nordea pēc jaunā supertruper gadžeta kodu kalkulatora. Viss tā kā būtu, atvadoties uzdevu laikam dumju jautājumu - vai tur tam gadžetam kaut kādas baterijas arī jāmaina, vai lādēšana, vai kā tā darbojas ar mazmazītiņu iebūvētu perpetuum mobile palīdzību? Lieliskā (patiesi) bankas darbiniece atbildēja - nu kā, viņš ir tajā plēvītē un visi papīri ir tajā aploksnē. Un tad jūs tik lietojiet! (Lieliskākais apoksnes saturā bija burbuļainā spaidāmplēve, ko ar patiesu baudu pie pusdienu tējas sasprakšķināju pa vienami burbulimi)
linkpost comment

[Jun. 27th, 2017|02:09 pm]
Atvadīšanās no Paula Kveldes Biedrības namā.
Vīru kori pelnos dun. Visas tās meitenes, kuras reiz nāca no Dundagas dārziem baltās zeķēs, nu baltām galvām ar spieķīšiem drebošās rokās.
Noliku rudzupuķu un vārpu klēpi. Rozes tik ļoti šodien nepiestāvēja. Cekulaina zīle dziedāja manos pirmajos dziesmīšos deviņdesmittrešajā. Un tagad dzied. Un mūžu mūžos dziedās.

Šodien ir gaiši, jo viņam tālāk vienmēr būs dziesma, kopā ar Brālibrāļiem, ar Ausmu, ar Dūmiņu, Medni un Vīgneru.

Par paaudžu maiņu šodien nedomāšu.
linkpost comment

[Jun. 20th, 2017|03:43 pm]
niķīgs bērns manī atmostas atsevišķās dzīves izpausmēs.
šodien sabiju darba pusdienās kādā no cienījamiem vecpilsētas restorānveidīgajiem. knapi bijām ieņēmuši vietas, kad iestādē iecilpoja ušakovs.
apsēdās man pie blakus galdiņa un izvēlējās to pašu zupu, ko es.
pēc tam ar kolēģi abas atzināmies viena otrai, ka mums abām bija ienākusi prātā doma - kā gribētos nilsam tajā zupā iespļaut!
link2 comments|post comment

[Jun. 12th, 2017|01:43 pm]
Gruzīnu vīru ansamblis jūlijā brauc uz Latviju turnejā. Prasīja, ko tādu skaistu no latviešu kora klasikas varētu pārlikt viņu sastāvam. Aizsūtīju vairākus variantus no vīru kora pērlēm. Izvēlējās Emīla Dārziņa "Pie Tēvuzemes dārgās turies cieši klāt". Jo patriotiski. Un Gruzija ir Latvija kalnos. Bet Latvija ir Gruzija pie Baltijas jūras. Nevaru vien sagaidīt to mirkli, kad apraudāties Rīgas koncertā. Jums visiem arī būs jānāk, ja.
link11 comments|post comment

[Jun. 9th, 2017|10:48 am]
Andris Ameriks, reklamējot Rīgu kā Eiropas koru olimpiādes un Nāciju kausa Grand Prix 2017 mājvietu, korus angliski sauc par čoir, un tie čoiri - zej vil kamz.
Nē, neko.
linkpost comment

[Jun. 7th, 2017|01:20 pm]
Vakar uzvilkos uz līdzenas vietas. Un par ko? Par lētu provokāciju.
Vecrīgā vispār šogad ir parādījusies jauna un nepatīkama tendence - sirojoši krievu pusaudžu bari, kuri salien mazās ieliņās, satup uz trepēm, smēķē, dzer, skaļi klausās mūziku, kas viss būtu štrunts un vienai daļai rietumu populācijas pieder pie dabiskas izaugsmes procesa, bet viņi pēc tam tās pudeles saplēš. Demonstratīvi, gandrīz kā performanci, dauza stiklus. Visa Vecrīga ir pilna ar sašķaidītu pudeļu lauskām.
Jau kādu laiku tāds bars ir ieperinājies manā mazajā mājas ieliņā un vēl pie darba. Par mājas ieliņas dauzītājiem jau pirms nedēļām divām nervi neizturēja to šķaidīšanas troksni, atrāvu logu un sakliedzu, ka izsaukšu policiju. Viens no švaļiem pagriezās, nosauca mani par suku un atvēzējās ar alus pudeli, lai mestu man logā. Pārējie švaļi viņu atturēja, viņš mēģināja mest vēlreiz, tomēr tie citi pārliecināja, ka nevajag, būšot sūdi.
Vakar zem maniem darba logiem ērti grasījās iekārtoties bariņš ar pusaudzēm. Pubertātes blaknes, lai tā būtu, nekādu iebildumu. Izaicinoši mauciski ģērbušās 13gadnieces, ar cigaretēm, alu un skaļi uzgrieztu pārnēsājamu rozā skanošu verķi, no kā nāca primitīvs un vulgārs slāvu tucenieks. Iekārtojās un uzvedās stipri bravūrīgi. Kā jau to paredz attiecīgais attīstības posms, kas sagājis šādā žanra un formas vektorā. Atgriezos no darba apgaitas un netieku iekšā. Princeses, kādas 10 skaitā, nolēmušas, ka noteiks toni. Saku, ka tas troksnis traucē darbu, šeit smēķēt nedrīkst, lai iet prom. Troksnis tiek uzgriezts skaļāk, pieklājīgi atkārtoju sakāmo. Pēc mirkļa vismaucīgāka paskata, arī visīsākā auguma pusaudze ar pārbalinātiem matiem un vulgāri pārdozētu kosmētiku krieviski un lecīgi - po russki davai, suka!
Turpinu latviski, ka saukšu policiju, ir darba laiks, darba diena, alkohola lietoša publiskā vietā, nepilngadīgie, smēķēšana tuvāk nekā 10 metrus no ēkas ieejas, valsts iestāde, daudz lielisku kombināciju, lai viņu vecākiem nāktos apmeklēt tuvējos polcijas iecirkņus jau šodien.
Barvede - Latvija svabodnaja strana, što haču, to ģelaju.
Turpina tusēt.
Izvelku telefonu un zvanu kolēģei, ar kuru par policijas saukšanu jau agrāk esam runājušas, jo šie bariņi brīžiem tiešām ir neomolīgi. Nevis vienkārša pubertātes dumpošanas un nekaitīga anarhija, bet ļoti agresīvas un vardarbīgas tās izpausmes.
Daļa bailīgāko pusaudžu, pamanījušas, ka telefonā kaut ko daru, jau sāk raustīt barvedi un aicināt doties prom.
Kolēģe paceļ telefonu. Es - labdien, policija? Mums te ir tāds gadījums. Kolēģe momentā noreaģē un attop, kas par lietu.
Pie šī teikuma aiztinas bailīgākās.
Turpinu skaļi, lai dzird. Saku, kas par lietu un, ka nofilmēju un nobildēju, būs viegli identificēt personas. Aiztinas vēl dažas. Barvede ar pavadonēm spītīgi turas.
Kolēģe otrā galā sirsnīgi spurdz.

Prasu, cik ilgā laikā atbrauks? Ā, jau pēc minūtes? Lieliski. Un vecākus arī informēšot? Lieliski.
Saucu adresi un aprakstu bara vizuālās pazīmēs, lai varētu uzreiz atpazīt.
Tajā brīdī neiztur arī barvede un ātri vien laižas lapās.

Pie nākamās pudeļu plēšanas policiju saukšu patiešām, pirms tam neafišējot sevi. Lai atbrauc un savāc. Varbūt vismaz vienam no bara senči vakarā sados iekšās un kaut kas mainīsies uz labu.
Varbūt arī nē. Taču atklāsme, ka jāsāk baidīties no pumpainiem padsmitniekiem dzimtās galvaspilsētas centra ielās, itin nemaz nav patīkama.

P.S. Pirms nedēļas mums darbā bija izsists logs. Iekštelpā starp stiklu gabaliem atradām alus pudeles lauskas un biezo stikla dibenu.
link39 comments|post comment

[May. 31st, 2017|01:56 pm]
nu kas tas tikko tāds bija?!?! es raudu, un kļūst baisi
link5 comments|post comment

[May. 21st, 2017|09:36 pm]
ja nu uz pasaules vēl eksistē kaut kas tīrs un skaists, pildīts ar dvēseli un īstiem ļaudīm, tad tas ir Usmas jahtklubs. Ka es jums saku. Pēc dienām kā šī var atkal noticēt cilvēcei, visamlabajam un Latvijai.
Saules brūnums ādā un ūdenszālse matos.
Tagad atliek tikai sapakoties Šveicārijas komandierējumam.
linkpost comment

[May. 18th, 2017|11:18 am]
šorīt ar kolēģīšiem nevaram beigt rukšķēt par šo:

link10 comments|post comment

[May. 18th, 2017|10:17 am]
vakar sabiju slavenajā 36. līnijā.
Tas bija skaisti, mīļi un mierpilni, jo tāda bija kompānija, kādā tur (pilnīgi neplānoti) nokļuvu. Ēdiens bija gards, labs, nevainojams, tāpat kā viesmīlība un attieksme, bet vai tik izcils, kā slavē? Nezinu.
Taču, pasaule vēl neiet uz galu, nē, es nekasīšos par pīles krūtiņas mīdijuma vai asiņainības pakāpi un dārzeņu skaitu uz šķīvja. Tā tīri vispārīgi. Šis tomēr ir restorāns, un tas ir par baudām, nevis izsalkuma remdēšanu. Salātu krāvumi un grubotto bļotas, ko pasniedza balkusgaldiņam, izskatījās patiesi iekārojami un pamatīgā daudzumā.

Peldēšanas ziņās - Gaujā un Lielupē ūdens ir dievīgs, atspirdzinoši silts. Iesakāms.
Daugavā ir krietni vēsāks, kas interesanti.
Pēc nedēļas nogales ceru reportēt par situāciju Usmā un Kurzemes iekšjūrās.
Nu tas tā, it kā, ja nu pēkšņi gadījumā kādu tas interesētu.
link5 comments|post comment

[May. 9th, 2017|06:09 pm]
visiem salstošajiem cibiņiem ir dota iespēja!
un ja vēl darbs tāds, ko no mājām var darīt... kāpēc gan ne?
link2 comments|post comment

Neēd, bērniņ, kamēr dziesmu dzied nē bet mūrniece iet [May. 4th, 2017|07:49 pm]
Rēzeknē visur plīvo balti galdauti. Ļaudis pulcējas. Un ielās ir skaista sajūta. Valsts svētku koncerts tiek raidīts uz lieliem ekrāniem ielās, jo pustukšā zāle paredzēta valdībai, saeimai un citiem vipiem. Drošības dienests mūziķiem neļāva ēst màkslinieku ģerbtuves foajē, jo te ies garām vip personas (Mūrniece utt) un tad nevar ēst.
Drošībnieki un melnās maskās tērpti specnazi te ir vairāk nekā mūziķi un paši ļoti apdraudētie vipi.
linkpost comment

[Apr. 10th, 2017|11:46 pm]
Daugavas viļņi mums šovakar piedāvāja lielisku un tehniski pilnveidojošu izklaidi airu laivā. Bet visskaistākais bija mirklis, kad, aizairējot līdz HESam, virs tā urbāni industriāli spokainajiem mūriem uzrāpās milzīgs pilnmēness. Tam pretī sarkana norietējušās saules svītra pāršķēra tv torni. Un timbērtoniski uz negaisa mākoņu fona laidās pāri melnas vārnas. Tad sāka līt, un brāzmains rietenis paslēpa milzīgo mēnesi.
link2 comments|post comment

[Apr. 10th, 2017|11:46 am]
šodien pie mums dzīvojas lmt un policijas pārstāvji. Brīvdienās daži gara milži padzīvojušies pa ēkas jumtu un izpostījuši bāzes staciju.

Bet vispār, tuvajā Vidzemē vakar bija pērkons. Un zeme bija tik silta, silta.
linkpost comment

[Apr. 3rd, 2017|03:12 pm]
ai, šī bija patiesi lieliska nedēļas nogale. Sestdienā no dadaisma pārgājām sirreālismā, pēc tam Mairis Briedis izdarīja to, ko no viņa arī gaidījām. Svētdien kvalitatīva un produktīva diena dārza darbos, talkojot pie draugiem. Kā es mīlu dedzināt! Grābt, zāģēt un dedzināt! Dodiet man, lūdzu, vēl kaut ko padedzināt.
Un mazais mīļbērns skraida pats, visu pats. Pirms nedēļas vēl pieturējās man pie rokas.
Dārza darbi, bērni, suņi, dūmu smarža matos, ugunskurā varīta zupa un pirmā kamene taureņa vietā.
link2 comments|post comment

[Mar. 31st, 2017|11:01 am]
šī rīta dzīves atklājums - Elza Soares, sambas karaliene no favelām, ar ziepju operas cienīgu dzīves stāstu un absolūti iebliezošu mūzikas valodu un vēstījumu.
link2 comments|post comment

[Mar. 30th, 2017|10:52 pm]
Un Daugava vispār tik rēna šovakar. Pavasara atomsprādziens jau guldz un urdz. Tūliņ ies gaisā. Iecienītajā Zaķusalas līcī viss noplūdis, un izcils peldamūdens.
Ar labu nakti!
linkpost comment

[Mar. 30th, 2017|10:47 pm]
Šo dienu aktuālākais valsts komponists paceļot telefona klausuli (parasto, jo mob.t., viņam, protams, nav) Allāha varenības slavēšanu parastā hallo vietà ir nomainījis uz teikumu: "Lai Dievs svētī šī runātāja balsi!"
link8 comments|post comment

[Mar. 28th, 2017|02:30 pm]
Skaņdarbs, par kuru biju pavisam aizmirsusi. To reiz kāds spēlēja uz ģitāras, es gulēju zem ābelēm un  drusku raudāju aiz laimes un skaistuma.
link2 comments|post comment

[Mar. 27th, 2017|01:32 pm]
Dvietes paliene, protams, ir modē šajās dienās, bet ļoti, ļoti iesakāms ir Sedas purvs. Ne tikai biedra kautska versijās, bet tieši palu aranžijās. Piemēram, kad jūs pēdējo reizi kajakā esat izbraukājuši pamestu sūkņu staciju? Vai taranējuši ledus gabalus purva vidū, kamēr apkārt rotājas Tima Bērtona filmu dekorāciju cienīgi skati? Un praktizējuši limbo deju purva novadkanālos? Un skrējušies ar gulbjiem Sedas upē?
Nokaltuši balti ozoli ūdeņu vidū un klaigājošas dzērves tiem visapkārt ir mans šī pavasara Ze Skats.
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]