kora dziesma, airu laiva, džezs un viskijs [entries|archive|friends|userinfo]
ernuerna

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Oct. 10th, 2017|04:01 pm]
un vispār šodiena ir lieliska diena, jo īpaši labi to papildina latviešu estrādes klasika.
linkpost comment

[Oct. 5th, 2017|12:36 pm]
vakar ievilku plāno vilnas sedziņu pārvalkā, zem kura gulēts visu vasaru.
Aizvēru arī logu, bija drusku iesīkstējušas eņģes.
un šodien uzvilku zābaciņus - otro reizi šoruden, tos oranžos šņorējamos.
linkpost comment

cidoniju spēles [Sep. 25th, 2017|01:28 pm]
Tātad, ir zināms, ka stundas laikā varu novest līdz cukurojamu cidoniju šķēlīšu statusam 250 g šo jauko augļu. Tas nozīmē, ka kilogramam vajag 4 stundas. Tālāk tas nozīmē, ka vienas Troņu spēles sezonas garumā var izstrādāt 2,5 kg cidoniju. Esmu noskatījusies pirmās divas sezonas. Vēl palicis viens lielais maiss ar āboliem (apmēram 10kg). Ko es mizošu pārējās 5 sezonas?
Par pašu faktu, ka visus kulta seriālus vienmēr esmu atklājusi vidēji 4-5 gadus pēc tam, kad visa pasaule jau par tiem ir izfanojusies, es šoreiz nerunāšu. Tā vienkārši ir, un ar to ir jāsadzīvo.
link8 comments|post comment

[Sep. 20th, 2017|12:10 pm]
šodien ir laba diena, lai būtu par tomu jorku
linkpost comment

[Sep. 16th, 2017|01:20 pm]
Lūk, ko nozīmē strādāt 5 vasaras pusaudzībā Ventspils tirgū ar dārzeņiem diendienā, un 3 ģimnāzijas gadi dzimtās pilsētas gaļas paviljonā (katru nedēļas nogali skolas laikā un vasarās) - acs uz svaru tā uztrenēta, ka tas neatiet arī pēc tik daudziem gadiem.
Šodien bija jānopērk 100 g mandeļu, 50 g banānu čipšu un 50 g indijas riekstu vienam kulināram pasākumam. Pirku rimčikā no tiem beramajiem toveriem. Sabēru uz aci ar sportisku azartu - cik precīzi trāpīšu? Aiznesu līdz bļeķa bļodas svariem, kuri par sevišķi precīziem droši vien nav uzskatāmi - un bija! Ar pirmo piegājienu! Apmurrājos kā laimīgs runcis.
Pēc tam pie kases uz elektroniskajiem svariem precizēju: 100 g mandeļu bija ar +14 gramiem, 50 g banānu čipšu ar +6 gramiem, bet indijas rieksti bija pilnīgi precīzi!

Kaut gan, tas laikam tiešām nepazūd tik viegli, es vēl aizvien katru reizi pērkot gaļu vai ko tamlīdzīgu sveramu, pie sevis iekšēji spēlēju spēli - cik precīzi uzminēšu? Nosaku svaru, un tad skatos, ko rādīs pārdevējas vari. Pārsvarā tā arī ir, ar +/- 150-200 g nobīdi. Tirgus gados varēju precizāk, tad 200 g nobīde būtu bijusi rupja kļūda.
link11 comments|post comment

[Sep. 13th, 2017|01:28 pm]
dienas prieks 

link1 comment|post comment

[Sep. 7th, 2017|02:54 pm]
Producente diriģentam darba dunā: tu un solisti priekšā, mūziķi - dziļāk.
Publikā zvērīgas ovācijas un smiekli. Divpakāpju spārnojums sanāca netīšām
linkpost comment

[Sep. 4th, 2017|08:25 pm]
akkunks, jūs nevar iedomāties, KĀ man patīk šī dziesma! ja tā būtu bijusi iekļauta OK COMPUTER,
 zinot sevi tajā laikā un sastopot šādu opusu, es baidos iedomāties, kā būtu mana dzīve pavērsusies.
no otras puses, ko tur baidītes, es nebūtu Latvijā un nepazītu nevienu no jums, un dzīvotu savu laimīgo grieķisko grieķu dzīvīti.
visticamāk, man būtu 3-4 bērni, nebūtu augstākās izglītības, un būtu laimīga ģimene, izņemot to mazo sīkumu, ka es būtu 
atraitne ar 3-4 bērniem, vecākais jau būtu pusaudzis,, un plašu mirušā vīra radu loku, kuri par mums rūpētos un ucinātos. 
un vispār, kas to zina, kā viss būtu, ja būtu. tomēr tā dziesma plēš sirdi kā šūplādi ārā. 

mieru šovakar 
link4 comments|post comment

[Sep. 2nd, 2017|01:26 pm]
Dagdā ir Mičurina iela
link3 comments|post comment

[Sep. 2nd, 2017|09:34 am]
Rīta peldes atkal sniedz spirdzinàjumu, lai gan ūdens vēl ir ļoti silts. Rīta lietū tik mīksts kā vilna. Drīz jau 7 no rīta būs tik tumšs, ka nevajadzēs vairs slapināt peldkostīmu. Termoss jāiegādājas jaunajai sezonai, jo vecais aizgāja pa skuju taku. Un asāks frotē dvielis.
Un vispār Rīga agros un siltipelēkilietainos rītos ir īpaši daiļa.
link4 comments|post comment

[Sep. 1st, 2017|12:10 pm]
šodien ir Mahalia Jackson diena
linkpost comment

[Aug. 30th, 2017|12:56 pm]
ričards klaidermans aizvien vairāk sāk izskatīties pēc žerāra depardjē
link1 comment|post comment

[Jul. 6th, 2017|02:29 pm]
dienas prieks #1

VNĪ(-ā) darbinieks, kurš sākumā neprata NEVIENA vārda latviski. Čalis tā ap 25, svītrainās treniņbiksēs (sveiciens kantam). Kad precizēju, ka īsti nesapratu viņa jautājumu, jo tika lietoti daudzi specifiski darba rīku nosaukumi krievu valodā, tā arī paziņoja, ka esot krievs, tāpēc viņam grūti ar mani runāt. Teicu, ka neko daudz nevarēšu tur līdzēt, kaut kā nāksies saprasties. Pēc konsekventas runāšanas latviski no manas puses, arī pāris uzbaucieniem par paviršo attieksmi pret nupat veikto remontu, viņš promejot, uz manu jautājumu, vai visus rīkus paņēmis un vēl plāno nākt atpakaļ, diezgan tekoši un skaidri latviski atbildēja: NĒ!

dienas prieks #2

beidzot aizvilkos uz nordea pēc jaunā supertruper gadžeta kodu kalkulatora. Viss tā kā būtu, atvadoties uzdevu laikam dumju jautājumu - vai tur tam gadžetam kaut kādas baterijas arī jāmaina, vai lādēšana, vai kā tā darbojas ar mazmazītiņu iebūvētu perpetuum mobile palīdzību? Lieliskā (patiesi) bankas darbiniece atbildēja - nu kā, viņš ir tajā plēvītē un visi papīri ir tajā aploksnē. Un tad jūs tik lietojiet! (Lieliskākais apoksnes saturā bija burbuļainā spaidāmplēve, ko ar patiesu baudu pie pusdienu tējas sasprakšķināju pa vienami burbulimi)
linkpost comment

[Jun. 27th, 2017|02:09 pm]
Atvadīšanās no Paula Kveldes Biedrības namā.
Vīru kori pelnos dun. Visas tās meitenes, kuras reiz nāca no Dundagas dārziem baltās zeķēs, nu baltām galvām ar spieķīšiem drebošās rokās.
Noliku rudzupuķu un vārpu klēpi. Rozes tik ļoti šodien nepiestāvēja. Cekulaina zīle dziedāja manos pirmajos dziesmīšos deviņdesmittrešajā. Un tagad dzied. Un mūžu mūžos dziedās.

Šodien ir gaiši, jo viņam tālāk vienmēr būs dziesma, kopā ar Brālibrāļiem, ar Ausmu, ar Dūmiņu, Medni un Vīgneru.

Par paaudžu maiņu šodien nedomāšu.
linkpost comment

[Jun. 20th, 2017|03:43 pm]
niķīgs bērns manī atmostas atsevišķās dzīves izpausmēs.
šodien sabiju darba pusdienās kādā no cienījamiem vecpilsētas restorānveidīgajiem. knapi bijām ieņēmuši vietas, kad iestādē iecilpoja ušakovs.
apsēdās man pie blakus galdiņa un izvēlējās to pašu zupu, ko es.
pēc tam ar kolēģi abas atzināmies viena otrai, ka mums abām bija ienākusi prātā doma - kā gribētos nilsam tajā zupā iespļaut!
link2 comments|post comment

[Jun. 12th, 2017|01:43 pm]
Gruzīnu vīru ansamblis jūlijā brauc uz Latviju turnejā. Prasīja, ko tādu skaistu no latviešu kora klasikas varētu pārlikt viņu sastāvam. Aizsūtīju vairākus variantus no vīru kora pērlēm. Izvēlējās Emīla Dārziņa "Pie Tēvuzemes dārgās turies cieši klāt". Jo patriotiski. Un Gruzija ir Latvija kalnos. Bet Latvija ir Gruzija pie Baltijas jūras. Nevaru vien sagaidīt to mirkli, kad apraudāties Rīgas koncertā. Jums visiem arī būs jānāk, ja.
link11 comments|post comment

[Jun. 9th, 2017|10:48 am]
Andris Ameriks, reklamējot Rīgu kā Eiropas koru olimpiādes un Nāciju kausa Grand Prix 2017 mājvietu, korus angliski sauc par čoir, un tie čoiri - zej vil kamz.
Nē, neko.
linkpost comment

[Jun. 7th, 2017|01:20 pm]
Vakar uzvilkos uz līdzenas vietas. Un par ko? Par lētu provokāciju.
Vecrīgā vispār šogad ir parādījusies jauna un nepatīkama tendence - sirojoši krievu pusaudžu bari, kuri salien mazās ieliņās, satup uz trepēm, smēķē, dzer, skaļi klausās mūziku, kas viss būtu štrunts un vienai daļai rietumu populācijas pieder pie dabiskas izaugsmes procesa, bet viņi pēc tam tās pudeles saplēš. Demonstratīvi, gandrīz kā performanci, dauza stiklus. Visa Vecrīga ir pilna ar sašķaidītu pudeļu lauskām.
Jau kādu laiku tāds bars ir ieperinājies manā mazajā mājas ieliņā un vēl pie darba. Par mājas ieliņas dauzītājiem jau pirms nedēļām divām nervi neizturēja to šķaidīšanas troksni, atrāvu logu un sakliedzu, ka izsaukšu policiju. Viens no švaļiem pagriezās, nosauca mani par suku un atvēzējās ar alus pudeli, lai mestu man logā. Pārējie švaļi viņu atturēja, viņš mēģināja mest vēlreiz, tomēr tie citi pārliecināja, ka nevajag, būšot sūdi.
Vakar zem maniem darba logiem ērti grasījās iekārtoties bariņš ar pusaudzēm. Pubertātes blaknes, lai tā būtu, nekādu iebildumu. Izaicinoši mauciski ģērbušās 13gadnieces, ar cigaretēm, alu un skaļi uzgrieztu pārnēsājamu rozā skanošu verķi, no kā nāca primitīvs un vulgārs slāvu tucenieks. Iekārtojās un uzvedās stipri bravūrīgi. Kā jau to paredz attiecīgais attīstības posms, kas sagājis šādā žanra un formas vektorā. Atgriezos no darba apgaitas un netieku iekšā. Princeses, kādas 10 skaitā, nolēmušas, ka noteiks toni. Saku, ka tas troksnis traucē darbu, šeit smēķēt nedrīkst, lai iet prom. Troksnis tiek uzgriezts skaļāk, pieklājīgi atkārtoju sakāmo. Pēc mirkļa vismaucīgāka paskata, arī visīsākā auguma pusaudze ar pārbalinātiem matiem un vulgāri pārdozētu kosmētiku krieviski un lecīgi - po russki davai, suka!
Turpinu latviski, ka saukšu policiju, ir darba laiks, darba diena, alkohola lietoša publiskā vietā, nepilngadīgie, smēķēšana tuvāk nekā 10 metrus no ēkas ieejas, valsts iestāde, daudz lielisku kombināciju, lai viņu vecākiem nāktos apmeklēt tuvējos polcijas iecirkņus jau šodien.
Barvede - Latvija svabodnaja strana, što haču, to ģelaju.
Turpina tusēt.
Izvelku telefonu un zvanu kolēģei, ar kuru par policijas saukšanu jau agrāk esam runājušas, jo šie bariņi brīžiem tiešām ir neomolīgi. Nevis vienkārša pubertātes dumpošanas un nekaitīga anarhija, bet ļoti agresīvas un vardarbīgas tās izpausmes.
Daļa bailīgāko pusaudžu, pamanījušas, ka telefonā kaut ko daru, jau sāk raustīt barvedi un aicināt doties prom.
Kolēģe paceļ telefonu. Es - labdien, policija? Mums te ir tāds gadījums. Kolēģe momentā noreaģē un attop, kas par lietu.
Pie šī teikuma aiztinas bailīgākās.
Turpinu skaļi, lai dzird. Saku, kas par lietu un, ka nofilmēju un nobildēju, būs viegli identificēt personas. Aiztinas vēl dažas. Barvede ar pavadonēm spītīgi turas.
Kolēģe otrā galā sirsnīgi spurdz.

Prasu, cik ilgā laikā atbrauks? Ā, jau pēc minūtes? Lieliski. Un vecākus arī informēšot? Lieliski.
Saucu adresi un aprakstu bara vizuālās pazīmēs, lai varētu uzreiz atpazīt.
Tajā brīdī neiztur arī barvede un ātri vien laižas lapās.

Pie nākamās pudeļu plēšanas policiju saukšu patiešām, pirms tam neafišējot sevi. Lai atbrauc un savāc. Varbūt vismaz vienam no bara senči vakarā sados iekšās un kaut kas mainīsies uz labu.
Varbūt arī nē. Taču atklāsme, ka jāsāk baidīties no pumpainiem padsmitniekiem dzimtās galvaspilsētas centra ielās, itin nemaz nav patīkama.

P.S. Pirms nedēļas mums darbā bija izsists logs. Iekštelpā starp stiklu gabaliem atradām alus pudeles lauskas un biezo stikla dibenu.
link39 comments|post comment

[May. 31st, 2017|01:56 pm]
nu kas tas tikko tāds bija?!?! es raudu, un kļūst baisi
link5 comments|post comment

[May. 21st, 2017|09:36 pm]
ja nu uz pasaules vēl eksistē kaut kas tīrs un skaists, pildīts ar dvēseli un īstiem ļaudīm, tad tas ir Usmas jahtklubs. Ka es jums saku. Pēc dienām kā šī var atkal noticēt cilvēcei, visamlabajam un Latvijai.
Saules brūnums ādā un ūdenszālse matos.
Tagad atliek tikai sapakoties Šveicārijas komandierējumam.
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]