4:56

es lasu

20.5.22 16:40 - [info]virginia_rabbit

vakaros dzeru, no rīta rakstu, pa dienu vedu bērnus ekskursijās, vakaros 4-5 h pavadu izrādēs
festivālu vasara ir sākusies
pa vidu 30 min iekrītu gultā
labi, ka man ir drēbes, ar kurām var no meža uzreiz uz teātri

20.5.22 12:48 - [info]mazeltov

Pusdienlaikā gandrīz nokritu no krēsla, jo mans kolēģis man pajautāja kā es jūtos.
Es jūtos tā, it kā man to būtu pajautājuši pirmo reizi dzīvē.

20.5.22 10:30 - [info]mazeltov

Mans bf ir Cancel King of Universe, jo viņš no dzīves ir izslēdzis un ignorē pilnīgi visu, izņemot to, kas viņam patīk un interesē.

20.5.22 10:48 - [info]virginia_rabbit - bastojam skolu Klaipēdā

20.5.22 08:53 - [info]mazeltov

Love is... kad ar rokām izmazgā tavas netīrās, putekļainās kedas un piesvīdušo ķiveri.
Love is... kad izlien no gultas rīta agrumā, lai pārbaudītu riepu spiedienu tavā skūterī.
Love is... kad visi naži mājās ir asi.
Love is... kad tev atnes kafiju vai tēju, kamēr tu esi piesiets videozvanam.

20.5.22 14:09 - [info]morraa

Salinieki, apzinīgi būdami, pēc lustēšanās pa Tokiju parasti uztaisa covidtestu.
Tagad covidtestus var darīt Hanedas lidostā, tāpēc viss ir daudz ērtāk.

Kāda kundze pēc brauciena uz Tokiju sataisījās braukt mājās un uzreiz pirms lidojuma Hanedā uztaisīja testu. Tas esot antivielu tests, kurš, kā runā, esot jūtīgāks.
Tests uzrādīja pozitīvu rezultātu.
Tajā pašā brīdī kundzes lidmašīnas biļetes tika atceltas, tika aizliegts lietot sabiedrisko transportu un taksometrus. Kāds lidostas ierēdnis ierādīja, ka kundzei tagad būtu jātiek līdz slimnīcai un jāpasūta covidviesnīca, kur apstāties.
Līdz slimnīcai varot tikt ar savu auto. Bet ja nav, tad šeit ir kovidtaksometrs, kurš par nieka 300 eiro ekvivalentu aizvedīs uz vienu pusi. Kā tikt līdz viesnīcai izdomājiet patstāvīgi.

Nabaga kundzei asaras un panika, jo nu, tādu uzmetienu viņa nebija gaidījusi.
Vairākas stundas tuntulējot pa lidostu un žēlodamies draugiem un paziņām beidzās ar to, ka kāds cits ierēdnis no pilsētas domes pateica diezgan acīmredzamu lietu: neviens nevar aizliegt braukt ar vilcienu vai taksometru, tāpēc brauc ar ko gribi uz slimnīcu un uztaisi normālu PCR testu.
Ko kundze izdarīja un saņēma negatīvu rezultātu, jo antivielu testi bieži dod viltus trauksmes.
Tās pašas dienas naktī jau ar prāmi devās mājās, bet lidmašīnas biļetes un sirmos matus neviens neatlīdzināja.

19.5.22 22:41 - [info]bozena

Lai nedaudz atšķaidītu Cibā valdošo dzirkstošo optimismu, izstāstīšu, kā man iet ar remontdarbiem vecāku dzīvoklītī.
Īsais kurss- remonts ilgst jau no decembra, ir nomainīti logi un durvis, pārvilkta elektrība, izvilkti stūri, iztaisnotas, nošpaktelētas un nokrāsotas sienas, ieliktas grīdas, top duša, atbrauca jauns pods un Ikea lampas.
Veclaicīgās klavieres, kuras sver kādu tonnu, ir tikušas ietucītas vienā no guļamistabām un atkal izceltas laukā.
Es esmu samaksājusi dažādiem vīriešiem tik daudz, ka lūdzu mani pieņemt feministu pulciņā par brīvklausītāju. Sāku orientēties santehnikā un grīdlīstēs.
Apakšējais kaimiņš, pensionēts dakteris un redīss, ir izsaucis pašvaldības policiju 9 (deviņas) reizes, 2 reiz zvanījis man, neskaitāmas reizes apakšbiksēs kāpis uz objektu 3. stāvā traucēt meistariem darbā.
Virtuves mēbeļu kādu laiku vēl nebūs. Aptrūkās nauda!
Labā ziņa - kļūdas pēc man ir šampanieša krāsas rozetes. Jūs zinājāt, ka šampanieša krāsa ir zeltīta? Zeltītas rozetes, tātad!

19.5.22 20:20 - [info]mazeltov

Unboxing šeit nozīmē, ka man ir jāmin, kas tā par auto rezerves daļu, ko izvelk no kastes.
Neuzminēju tikai vienu dildo, kas bija aizdedzes spole.

19.5.22 14:44 - [info]mazeltov

Kad likās, ka visas iespējamās kļūdas manā vārdā jau ir pielaistas un mani nespēs pārsteigt nekas, kādam tur izdevās atrast "m".
Tas gan ir nieks salīdzinājumā ar to, ko cilvēki mēdz izvilkt no manis teiktā.

19.5.22 14:49 - [info]ulvs

Tikko tā pārsmējos. Eju pa ietvi, bakstu telefona ekrānu, fonā jaunais King Gizz albums Te pēkšņi jūtu, ka kaut kas no aizmugures gandrīz vai pieskaras maniem matiem. Skatos- vārna veic jau 2.pikējumu, šoreiz no kreisā flanga. Es tik ar bērna prieku smeju un pametu viņas teritoriju.
 

19.5.22 13:23 - [info]avralavral

Johans Broce 1797. gadā apraksta Viļakas (Latgalē) sieviešu apģērbu [nopūta]:

"Svētku dienās šejienes sievietes nēsā gaišzilas jakas, kas apšūtas ar sarkaniem valdziņiem un izrotātas ar zaļiem un dzelteniem pušķīšiem. Svārki gaišzili vai balti, ar dažādkrāsu dzīpariem izgreznoti. Kaklā dzeltenas, zaļas vai melnas stikla krelles pamīšus ar sīkiem gliemežvākiem, kurus Viļakas ezerā nevar atrast. Galvu sedz aube, kuras vīles apšūtas ar sarkanu, tai virsū uzmests lakats “pawoy” ar sarkanas krāsas izšuvumiem, no tā spraucas ārā zīda lakatiņš. Plecus apņem seģene, uzmetņa paveids, ko sauc par “paponna”; tā šūdināta no svītraina auduma. Augumu apjož melna siksniņa ar cinkotām sprādzītēm. Seģeni uz krūtīm satur liela sudraba sakta, no kuras stiepjas dažādkrāsu zīda lentītes. Jaunkundze kāzu dienā saņem sarkanu vadmalas cepurīti, ko lejas daļā apņem caunāda, virs kuras mirdz zelta uzšuve. Tādas cepurītes nēsā svinamās dienās. Ādas pastalu vietā, kas raksturīgas zviedru Inflantijas* latviešiem, te valkā pītas vīzes, ko pie kājām uz baltām zeķēm sien ar melnām platām lentēm.
Meitenes matus pin vienā bizē, galvu rotā ar mākslīgu vai dabīgu ziedu vainadziņu, pie greznāka apģērba liek galvā kaut ko līdzīgu kronim – ap koka mizu apstieptu gaišzilu vadmalu, izrakstītu ar dzīpariem; no tās atdalās melna audekla gabals ar sarkanu apmali. Virspusi rotā spalvas vai sarkanas un zilas šauras vilnas strēmelītes. No kroņa uz pleciem bagātīgā skaitā krīt zīda un vilnas lentes. Auskaru vietā meiteņu vidū izplatītas ir savītas stikla šķiedras aukliņas, pie kurām piestiprina pāris vai vairāk sīku monētu. Kaklā spīguļo stikla kreļļu, gliemežvāku, lāgiem arī monētu virtenes. Apavi un baltais priekšauts ir tādi paši kā precētām sievām. Seģene lejasdaļā izšūta krāšņāk; virspus elkoņa to dažreiz viegli apjož uzmesta plata lente."

* T.i., zviedru Livonijas (Vidzemes); Latgale = poļu Livonija.

19.5.22 11:52 - [info]ena

Par ko nevar runaat par to ir jaaklusee

19.5.22 10:31 - [info]virginia_rabbit

es esmu feministe = manu bērnu tētis ir viņu saulīte
https://satori.lv/article/milet-ka-dadzitim

18.5.22 21:42 - [info]virginia_rabbit

bet leišu Borisas Godunovas iestudējums (ar visu to, kā man besī klasisks teātris) bija wau. carēvičs baletdejotājs DONATAS ŠVIRĖNAS un visi carēviči, kas krieviem vien bijuši, skatuve grimst tikai zemāk, tērpi kļūst tikai kreizīgāki, dziesmas un dejas hitīgākas no visiem gadsimtiem kopš Ivana Bargā, balle pēc, balles, kauja pēc kaujas, beigās (es zinu, ka jus nebrauksiet skatīties) uzmet 7 bumbas, uz katras nosprāgst pa caram un pārējos vel ar zaļu gāzi izindē. lūk, tā te izklaidē publiku.

18.5.22 19:01 - [info]virginia_rabbit

visgrūtāk tradicionālajā teatrī man ir izturet sieviešu smaržas
tas ir nopietni
 

18.5.22 17:23 - [info]asiize rakstīja iekš [info]pajautaa

Kur Rīgas centrā klātienē var nopirkt Toms kurpes?

18.5.22 16:55 - [info]ena

Driiz jaaiet tehnisko

18.5.22 14:22 - [info]virginia_rabbit

es esmu feministe = ja jūs mani aicināt uz netvorkingu/skati/festivālu/vorkšopu, tad lūdzu dodiet ģimenes numuru, jo es netaisos bērnus atstāt mājās

17.5.22 22:36 - [info]virginia_rabbit

iemaldījos svešā privātajā pasākumā uz Klaipēdas mola tā kā "Pasaulē sliktākā cilvēka" epizodē. laikam jāiet atpakaļ gulēt uz "Bohēmu".

17.5.22 21:21 - [info]f

ilgi skatījos, ilgi domāju, beigās ņēmu un pasūtīju levi's džinsus. kaut kā man galvā stāv juniversa frāze, ka dzīvē ir vajadzīgi labi džinsi un tajos vajag ieguldīt. tā nu es ieguldīju, sagaidīju, uzmērīju un iepakoju atpakaļ - viss der un krāsa smuka, bet ne pēc kā neizskatās. tie no topšopa un only, un pat no noisy may izskatās labāk. also, 7/8 garums daudz ko uzlabo tādiem hobitiem kā es.

17.5.22 21:17 - [info]marabou

Man interesē milži un dubļu plūdi, kas notika pirms 400 gadiem.

17.5.22 15:45 - [info]f - : life

vakar, pēc divu gadu noslēgtības, bērnudārzs tika atvērts, un bija mums pasākums. mazie cālīši pa atvērtajām durvīm nāca zālē un man uzreiz aizkustinājuma pilnas acis, visi vecāki uzreiz pieķērās pie kamerām, un tad mums bija priekšnesums - bērni mūzikas ritmā plivināja šifona lakatiņus šurpu turpu. nu, tie kustinātāji bija daži. viens bija izplūdis asarās. manējais stāvēja un ar lakatiņu rokās skatījās taisni uz priekšu ("man nepatīk dejot", viņš man vēlāk teiks, un "man gribas ēst."). jāteic, paldies dieviem, ka tā, jo - ja viņi būtu sākuši visi kā viens skaisti dejot - aizkustinājums būtu sācis tecēt arī pāri vaigiem.

pirms pāris nedēļām bija lielā fotografēšanās.

rīt ir leļļu teātris.

dzīve mutuļo.

pie manis, savukārt, vērsās viens uzņēmums, lai piedāvātu darbu, bet beigās starp mani un vēl vienu viņi izvēlējās otro. nu, varbūt arī šis darbs nebūtu bijis tik ērts tieši izbraukāšanas ziņā, jo viņiem filiāles gan daugavpilī, gan liepājā among others, bet tas būtu bijis pamatīgs solis uz augšu. well, not this time.

17.5.22 14:06 - [info]mazeltov

Yay, šodien odometrs uz Nmakša sasniedza 10,000 km! Ideāli bija arī tas, ka tieši bija kabata, kur pie ceļa apstāties un nofočēt.

Ar auto es braucu diezgan godīgi - 20 gadu laikā esmu dabūjusi, maybe, kādus 3 nelielus sodus par ātruma pārsniegšanu.

Savukārt ar Nmax... law abiding citizen not found.

17.5.22 12:39 - [info]virginia_rabbit

Far from kingdoms
how steady is the room!
Come, breathe close with me
so I may discover the sweetness
of many imperfections, some missing
tooth, some extra wrinkle, and your body
worn out slightly by carelessness.

17.5.22 11:18 - [info]martcore

vo, beidzot Egersu varu paskatīties
visus uz valhallu

17.5.22 13:30 - [info]morraa - Par kafiju

Sākumā bija doma rakstīt par japāņiem un kafiju, bet tad labi, ilgi padomājot kļuva skaidrs, ka par japāņu un kafijas attiecībām man ir daudz neskaidrību.
Jebkurā gadījumā, jau dažus gadus Japānā notiek kafijas būms, tāpēc kafijotavas ir daudz un dažādas, arī vietas kur var nopirkt labu kafiju ir pavairojušās.

Par kafijotavām runājot, tās vien vērojot kļūst skaidrs, ka šis nav pirmais kafijas būms. Varētu būt trešais, jo man sanāk izdalīt trīs ļoti dažādus kafijotavu stilus.

Pirmais, senākais, Džunkissa, nāk no pirmskara gadiem, droši vien no Taišo laikmeta. Tās ir iestādes, kur var just to laiku Anglijas ietekmi dekorā. Fonā gandrīz obligāti spēlē klasiskā mūzika, ēdienkarte sastāv no kafijas un kūkām un apmeklētāji bieži ir gados vecāki cilvēki. Kafiju pasniedz no japāņu sifoniem, kas jau pats pa sevi ir piedzīvojums. Kafija ir laba, kūkas ir labas, atmosfērai nav ne vainas. Diemžēl tādās iestādēs bieži ir (vai vairs nav, bet bija) atļauts pīpēt, tāpēc ir pamanāms viegls smacīgums, kuru arī varētu piedēvēt 20.gs. sākuma atmosfērai. Jo jā, visi pīpēja.

Otrais paveids, kurš, droši vien, nāk no astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijas un kuram es nevaru īsti atcerēties nosaukumu. Var redzēt kā mainījās vidējā japāņa pasaules uztvere: pseidoviktoriāņu greznumu nomainīja lietišķs lakoniskums un praktiskums, kafijas kvalitāte ir kritusies un ir apmēram starp "phe" un "būs ok", cenas arī ir zemākas. Izveidojās arī pirmās tīkla kafijotavas. Astoņdesmito gadu japānim vairs nav laika baudīt dzīvi vērojot mežģinēs ģērbtās viesmīles tabakas dūmu miglā, tagad ar kolēģiem pa ātro ir jāpaķer kāda tase un jāskrien tālāk taisīt biznesus.
Apmēram ap šo laiku sākās arī automātos pārdodamo kafijas kanniņu fenomens. Dziļi grauzdēta robusta, apdullinoši rūgta un ar sliktu dūšu izraisošu smaku kafija mazās, 170ml bundžās katrā kafijas automātā. Salarīmeņa epitome būtu ieraut tādu bundžu, uzpīpēt kādu cigareti bēdājoties par to, cik viss ir slikti, un ejot strādāt virsstundas tālāk. Tādas kafijas fenomens nav galīgi izzudis, bet spriežot pēc tā, ka automāti iet mazumā, es neesmu vienīgais, kuram tā kafija nešķiet garšīga. "Tas nav garšas jautājums! Dzīvei ir jābūt skarbai!", teiktu to laiku salarīmens.

No šī otrā, skarbā kafijas viļņa nāk japāņu paradums dzert dziļi grauzdētu kafiju. Es nekad to īsti neesmu sapratis - kāpēc cilvēkiem patīk dedzinātas eļļas smaka un rūgtums, bet nu, japāņiem ir savas garšas kārpiņas. Es daudz ko nesaprotu un, laikam, nevajag arī.

Japāna nebūtu Japāna bez Amerikas iespaida un trešais vilnis ir amērikānisks. Labākajā vārda nozīmē. Pirms kādiem sešiem gadiem pa visu Tokiju uzradās "coffee stand"-stila vagoniņi un mikrokafijotavas, kur kāds hipijveidīgs jaunkungs taisīja diezgan jaukus uzlējumus ar vairāku pupiņu izvēli. Ar laiku tas pārauga espresso būmā un Tokijā tagad var dabūt tiešām labu espresso un tagad izskatās, ka ši vilnis zaudē spēku, jo kafijotavu ir mazāk, toties kafijas aparāti, uzlejamie gādžeti un citi piederumi ir daudz pieejamāki salīdzinot ar laiku pirms šī būma. Tokijā ir parādījušās vairākas stabilas un augošas kafijotavas ar lielisku kafiju un savu unikālu stilu, kas noteikti ir moderna vēsma. Interesanti ir tas, ka šīs iestādes ir protesta iemiesojums. Ienākot iekšā neviens vairs nesaka "iraššaimasē", kā to darīja visur citur, ar tevi vienkārši sasveicinās. Arī mežģīņotās kleitas un gandrīz absurdā pieklājīgā valoda ir izmesta miskastē -- tagad kafijotavu darbinieki runā vienā līmenī ar apmeklētājiem. Tās ir labas vietas, jo vismaz man nav jādomā kā runāt un kā uzvesties, var vienkārši atrasties savā vietā un nejusties nepareizi.

Šī kafijotavu viļņa iespaids ir maiga pretestablišmenta kustība, kur tiek lauztas vecās tradīcijas un ieviestas jaunās.

Par pašu kafiju runājot, arī Japānā aug kafija, bet, diemžēl, pārsvarā to sagandē ar dziļo grauzdēšanu un garšo viņa tāpāt kā noneim "frenč roast" no Miyama bodes.

16.5.22 21:57 - [info]martcore - nedaudz pa ziemeļamerikas sportu

mazliet principiāls jautājums, un kur skatās jūsu VAR
nē, no kreisās kameras (no parējām nevar saprast), tas manuprāt tomēr ir nūjas kontakts ar ripu nedaudz augstāk par vārtu pārliktni (high-sticking golu likums), vai arī man rādās halucinācijas

16.5.22 18:23 - [info]teja

Šis putns ir mana vecmāminja kas iemīlējusies dzied

16.5.22 11:47 - [info]virginia_rabbit

atstāju Eiženam pie skolas staba sainīti ar bulkām un ledenibet diemžēl tā Eiženu nesagaidīja. viņš pēc 15 min nonāca sainim pakaļ, bet tas jau bija izspārdīts pa teritoriju.
Tags: ,

16.5.22 09:44 - [info]mazeltov - Memory lane

Back to school/uni/memory lane
https://www.youtube.com/watch?v=hOllF3TgAsM
Powered by Sviesta Ciba