Aufklärung ([info]avralavral) rakstīja,
@ 2019-03-19 16:45:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
FR
Es sāku uztraukties par to, kas notiek Francijā.
Vestes piketē kopš novembra; tagad drīz būs aprīlis. Pagājušajā nedēļas nogalē izdemolēti aptuveni 1000 veikali, mēģināts aizdedzināt bankas; vairāki simti apcietināto. Parīzes policijas prefektu tikko atlaida no darba par nespēju nodrošināt kārtību. Iecēla jaunu. Visu šo laiku izskatījās, ka valdība nogaida – piketētāju degsme pāries, viss noklusīs. Pagaidām neizskatās, ka tas notiek. Ieskatījos franču tviterī un standarta TV kanālos: lielākā daļa vestu aizstāvju ārdās par policijas patvaļu, trenkāšanu, stekiem, gumijas lodēm. Savukārt valdība tikko pieņēma lēmumu apspiest stingrāk, paplašināt policijas pilnvaras. Tas, iespējams, panāks lielāku radikalizāciju. Franči ir tauta nemierīga un grūti pārvaldāma (atvainojos par etnisko esenciālismu), vienmēr tā ir bijis, taču tajā, ko redzēju TV un tīklos, parādās tendences, kuras varētu nosaukt par morbidām: piemēram, sieviete, kas, visus pārtraukdama, tiešajā ēterā kliedz, kā bagātā elite ar Makronu priekšgalā aplaupa tautu, kura nekad tādos Elizejas lauku Cartier veikalos neko nevar nopirkt; viņu mēģina pārtraukt un noskaidrot, vai viņa tādējādi pamato savu dalību nelegālā manifestācijā, kas cita starpā nodarbojas ar vandālismu; viņa šo jautājumu uztver kā nerelevantu; vai, piemēram, kā vīrietis pusmūžā, kas, runājot par izdemolētu kafejnīcu Parīzē, vairākkārt uzsver, ka kafija tur esot maksājusi 8 eiro un vīns, sākot no 14 eiro. Gandrīz izklausās, ka sācies 1905. gads.
Bonusā: izgatavota prezidenta Makrona lelle un giljotīna, kurā šai lellei nocirsta galva. Kā tas būtu jāsaprot? Es nezinu, bet neizskatās labi.
Atgādināšu, ka Emanuela Makrona ievēlēšana visur pasaulē tika apsveikta kā lielisks vēlēšanu iznākums, kas pasargās FR gan no labējiem nacionālistiem, gan no Melanšona jaunatdzimušajiem kreisajiem, kas ilgojas pēc sociālistiskās paradīzes. Jauns, enerģisks, inteliģents, visiem patīk. So here we go.
Es ceru, ka šobrīd mūsu acu (ne)priekšā nenotiek proverbiālā "džina iznākšana no pudeles". Un, galvenais, kas tipiski šādām ūdenskrituma veida parādībām: nav īsti skaidrs, kas notiek un – ko darīt. Man nav nekādu atbilžu.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


(Anonīms)
2019-03-19 19:43 (saite)
T.i., skaidrība un agnostisms par situāciju drīzāk ir tiem, kuri pirms tā neilgā laika priecājās par Makrona ievēlēšanu. Opozīcijai, t.i., demokrātiskajam vairākumam viss ir skaidrs.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2019-03-19 20:14 (saite)
+

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2019-03-19 21:22 (saite)
Un pirmais, ko mēs varētu darīt, ir izrādīt empātiju pret tādiem cilvēkiem, kā šī kliedzošā sieviete vai vīrietis, kuri smagi strādā, bet bieži pat nespēj savilkt galus kopā, lai uzturētu ģimeni. Es neatbalstu revolūcijas, jo tās vairāk posta nekā uzlabo, bet tieši šī satoriālā “neizpratne, kāpēc viņi nevar ēst kūkas”, ir tas, kura dēļ es nebrīnītos, ja Eiropā patiešām sāks ripot galvas.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]sara
2019-03-20 09:12 (saite)
Jā- exactemo!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]siltavieta
2019-03-20 09:44 (saite)
kā tu zini, ka viņa smagi strādā?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2019-03-20 09:51 (saite)
Izlasi uzmanīgāk – tādiem cilvēkiem kā... Ir tik daudzi, kas strādā ļoti vajadzīgus darbus par algu, kas ir tuvu minimālajai, un ar to ir ļoti grūti uzturēt ģimeni.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]avralavral
2019-03-20 12:15 (saite)
Man ir daudz empātijas, un arī pret policistiem, kuriem met ar degmaisījuma pudelēm. Savukārt tiem, kas nesaprot, kāpēc kafejnīcā ar skatu uz Triumfa arku, kafija maksā 8 eiro, varu ieteikt noskaidrot zemes nodokli tajā vietā + atgādināt, ka šī kafija pamatā domāta japāņu tūristiem, no kuru naudas lielā mērā dzīvo Parīze un tiek restaurēti tās kultūras pieminekļi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2019-03-20 12:21 (saite)
Ja šīs empātijas būtu arī līderiem, tad nepieņemtu tādu likumu par degvielas nodokļiem, kas apgrūtina vietējos lauku iedzīvotājus, bet parūpējas par japāņu tūristiem, lai viņi varētu ērti greznībā dzert kafiju.

Skaidrojums par to, kāpēc šī situācija ir tik absurda, jau nav empātijas izrādīšana. Tieši otrādi, tas izklausās, kā empātijas trūkums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]avralavral
2019-03-20 12:28 (saite)
Likumu par degvielas nodokli Makrons atcēla! Jau sen! bet šajā absurdā tam nav nozīmes, tāpat kā nav nozīmes tam, ka marija antuanete sev piedēvētos vārdus "viņiem nav maizes? lai tad viņi ēd kūkas", visticamāk, nekad nav teikusi :)

I'm getting your point though

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2019-03-20 12:49 (saite)
Pieņemt, ka neapmierinātība bija tikai viena nodokļa dēļ, ir diezgan naivi. Līderi ir pārstājuši domāt par vietējo strādnieku dzīves apstākļiem.

Labs piemērs ir tepat Latvijā – pret Skanstes tramvaju protestē, kamēr Rail Baltica tiek uzņemts ar ovācijām. Lai gan pirmais ikdienā darba cilvēkam var būt daudz noderīgāks. Par minimālo algu strādājošais neiet protestos, jo viņš pēc darba ir tik noguris, ka neko vairs nevar. Un arī varbūt īsti neorientējas notikumos, bet iespaids no šīm rīcībām paliek un tas šobrīd nav pret līderiem labvēlīgs.

Es jau teicu, ka neatbalstu ne vardarbību, ne revolūcijas. Un ļoti ceru, ka arī nebūs. Bet ja tomēr kaut kas tāds notiks, tad man nav šaubu, ka tas būs tieši līderu empātijas trūkuma dēļ. Ko vēlreiz apliecina tava tehniskā piezīme par to, ko ir vai nav teikusi kaut kāda marija. Pirmkārt, es to jau zināju. That was never the point.

Es nezinu, vai tu esi sapratu, tāpēc atkārtošos: Jautājums jau nav par to, ko mēs varam reāli izdarīt, lai palīdzētu mazāk veiksmīgajiem. Tas nav viena likuma vai viena nodokļa jautājums. Un varbūt pat arī neko nevajag darīt, jo galu galā nav tā, ka sistēma bruktu kopā. Taču tas noteikti ir emptātijas jautājums, ko Makrons joprojām nav spējis izrādīt.

Kad pēc 2. pasaules kara Anglijā nodibināja NHS, brīvu medicīnu visiem, tas bija solidaritātes žests. Šodien Latvijā politiķi cenšas ierobežot brīvu medicīnu visiem iespējamiem veidiem. Šis žests ir kā rupjš žests prom no solidaritātes.

Šis empātijas trūkums ir tas, kas pārsteidza arī cibā. Cik vēl nesen bija populāri saukļi – katrs pats savas laimes kalējs. Brīvais tirgus uber alles utt. Jā, tās visas ir vajadzīgas lietas, es galīgi neesmu sociālisma atbalstītājs. Bet empātija vai solidaritāte pret visiem ir tā, bez kuras valsts nevar pastāvēt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]rasbainieks
2019-03-20 13:07 (saite)
baigā tomēr augstprātība tavā latvijas piemērā. kurš arī nav ne labs, ne kaut ko bez tava viedokļa adekvāti ilustrējošs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2019-03-20 13:12 (saite)
Iesaki labāku piemēru.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]rasbainieks
2019-03-20 13:14 (saite)
kāpēc man tas būtu jādara? es tavam viedoklim nepiekrītu, bet tu gribētu, lai es to pamatoju?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]chrono
2019-03-19 22:16 (saite)
Tas viss jau sen ir pārvērties par sociālisma un grautiņu iedvesmotu "revolucionāru" tusiņu ar vienīgo vienojošo faktoru kas ir naids pret cilvēkiem, kas dzīvē ir paveicies labāk. To labi ilustrē grautiņu taisīšana bagātnieku rajonos, brendu veikalu demolēšana un bieži vien pilnīgi absurdu sociālo garantiju prasīšana.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


(Anonīms)
2019-03-20 04:12 (saite)
Ir jāatceras, kāpēc vispār tas sākās, un ka patreizējam prezidentam tautā ir fantastiski zema leģitimitāte.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?