...

Jul. 25., 2023 | 02:53 pm

“None of you!” he cried in a voice like a crossbow bolt. “None of you came simply for Shimeh, because you’re Men, and the hearts of Men are not simple.” He looked from face to face, inviting them to see the obvious. “Our passions are a morass, and because we lack the words to name them, we pretend our words are the only true passions. We make our impoverished schemes the measure. We condemn the complicated and cheer the caricature. What man does not yearn for a simple soul, to love without recrimination, to act without hesitation, to lead without reservation?”

He saw the recognition sparking in a thousand eyes.

“But there is no such soul.”

To speak was to pluck the lute strings of another’s soul. To intone was to strum full chords. He had long ago learned how to speak past meanings, to mine passion with mere voice.

“Conflict is what we are in truth. Conflict. We think it an affliction, an obstruction, an adversary to be overcome, when in fact it is the very quintessence of our souls. Think back on your life. Have any of your motives been pure? Ever? Or is this one more lie you use to appease your gluttonous vanity? Think! Is there anything you’ve done for the love of God alone?”

Again silence, both shamefaced and willing.

“No. There’s nothing simple in your hearts. Even the adoration you bear me is marbled with fear, avarice, doubt … The shadows of conflict darken all of your faces! Conflict. Does this mean that you’re impure, wicked, or unworthy?”

The final word rang like an accusation.

“Or does it mean that you are Men?”

Excerpt From: R. Scott Bakker. “The Thousandfold Thought”

Link | ir doma {1} | Add to Memories


...

Jul. 3., 2023 | 06:59 pm

Braucu šodien no universitātes mājās un pa logu vēroju kā izskatās nodedzinātais vietējais lielveikals, izsistie logu stikli pieturām un veikaliem, nodedzinātā burgernīca. Vietas kur pašiem "protestētājiem" ir ikdienā jādodas, jādzīvo, kur viņu vecāki viņiem pērk pārtiku. Ārzemju prese, protams, to pasniedz kā stāstu par sociālo netaisnību, policijas brutalitāti un gaisā uzlaistās mašīnas, nodedzinātās skolas un bibliotēku kā "ups, drusku nu jau par traku (bet saprotami...)!", bet realitātē šis stāsts tiem kuriem tajā ir jādzīvo nav par sociālo taisnīgumu. Tas ir par vietējo noziedzības kultūru, kas ir priecīgi atradusi atbalstu un iespēju izpausties. Vai tas nozīmē, ka FR policijā nav problēmu? Protams, ka ir. Un lai arī man nav žēl jaunā GTA entuziasta, kurš bez tiesībām brauca caur pilsētu pār sarkanajiem un pēc policistu brīdinājuma izdomāja bēgt, iespējams, ka policistu rīcība bija pretlikumīga. Bet ir iemesli balstīti ne tikai rasismā kāpēc nekas tā neuzvelk tautu uz protestiem kā noziedznieku nogalināšana un visaktīvākā rīcība nāk no rajoniem kur BBC un theguardian žurnālistes diez vai vēlētos iet cauri pavēlākos vakaros un policija tajos cenšās neparādīties.

Man vnk patīk šādi citāti: "Young men of African and Arab origin across France complain of persistent police abuses, ranging from racial profiling and harassment to assaults and shootings in the working-class suburbs, where many minorities live." Tikmēr netiek pieminēts, ka konkrētajos rajonos dominē narkodīleri kuri ir uzlikuši barikādes un iebraucot vai ieejot viņi tev var pārbaudīt dokumentus. Rajonos, kur noziedzniekiem ir ieroči, ko tie ik pa laikam arī izmanto, veiksmīgā kārtā gan parasti viens pret otru. Mans kolēģis gandrīz nokļuva nepatikšanās ieejot vienā tādā un tika no tām ārā pasakot, ka viņš māk arābiski, jo viņu noturēja par potenciālu policistu. Mana kolēģe šonedēļ dodas uz tiesu par bruņotu laupīšanu ko viņai tajā pašā rajonā izdarīja pirms pāris gadiem. Iespējams ir iemesls kamdēļ visliktākā attieksme no policijas ir tieši šajos rajonos, bet nu, varbūt man tikai tā šķiet.

Link | ir doma {1} | Add to Memories


Mataino armija

Apr. 18., 2023 | 11:24 am

Lasīju kašķi tviterī par to, cik adekvāti ir prasīt armijā būt gludi skūtiem un ar īsi apgrieztiem matiem. Tas ir viens no tiem tematiem, kas man vienmēr ir licies jocīgs. Gan šī prasība, gan arī šīs prasības kaislīgā aizstāvēšana no tik daudzu indivīdu puses. Čupām cilvēku metās pamatot kamdēļ vīriešiem armijā jābūt īsiem matiem, bet piemirst, ka sievietēm mati ir atļauti gari, līdz ar to, droši vien matu garums tomēr nav tik kritisks izdzīvošanai. Bārda arī nedrīkstot būt. Būs tas jānodod Ukraiņu armijai, kur puses no bildētajiem izskatās pēc mežavečiem. Varbūt ja noskūsies, sāks atgūt teritorijas? Ja man būtu jādzīvo LV vai Ukrainas mežos gada aukstajos mēnešos, tad bārdu es uzskatītu par lielu plusu, tā ir lielisks sejas un kakla sildītājs. Tad ir runa reprezentablu izskatu. Daudzu apziņās joprojām gluds skuvums saistās ar disciplīnu un citām pozitīvām īpašībām, kas varbūt tā varētu būt, ja skūšanās būt vienīgais veids, kā sevi disciplinēt (ļoti jocīgs veids, jāpiezīmē). Šie un līdzīgi argumenti arī bieži vien ir dzirdami, kad runā par intīmo apmatojumu. Cilvēki metās ar putām uz lūpām aizstāvēt kamdēļ sievietēm (un vīriešiem arī reizēm) ir jāizskatās pēc pedofīla slapjā sapņa un jāskuj viss nost, jo citādāk iestāsies atomkatastrofa, pat ja viņu vecākiem tas pat nenāca prātā un kaut kā viss bija labi. Katrā ziņā, ja ir vēlme pēc kāda paraduma, kas būtu ikdienišķs un liktu izskatīties labāk es ieteiktu dažādas skūšanās aizstāt ar vienkāršiem vingrojumiem. Piemēram, katru rītu pamostoties uztaisīt 50 pietupienus tā vietā, lai noskūtu rugājus. Gan izskatam un fiziskajai formai tas nāktu par labu daudz vairāk nekā savas ādas ikrīta noberšana ar skuvekli.

Link | ir doma {12} | Add to Memories


Marseļa

Apr. 5., 2023 | 02:38 pm

Pārcēlos uz Marseļu šonedēļ. Daudziem šī pilsēta saistās ar tv seriālu, Francijas kultūrvēsturisko mantojumu, kūrortpilsētu pie Vidusjūras. Bet lielākajai daļai franču tā saistās ar augstāko noziedzības līmeni visā Francijā. Pilsēta ir viennozīmīgi ļoti diversa, šeit ir sastopami noziedzīgie grupējumi kurus pārstāv dažādu ziemeļāfrikas valstu pārstāvji. Šonedēļ pāris no šiem grupējumiem sakašķējās un drusku apšāva vienu otru, bet lielākā mērogā tas neko daudz nemaina. Māksla ir redzama visur, grafiti pārklāj pusi šīs pilsētas. Neironiski par grafiti Marseļā kā ko pozitīvu mēdz runāt pat dzīvokļu īres aģentūras no sērijas "The neoclassical Porte d’Aix triumphal arch overlooks labyrinthine, graffiti-adorned alleys scattered with North African food markets and cafes serving couscous and mint tea." Kā kārtīgā ziemeļāfrikas pilsētā pieklājas šeit ir arī reģioni kur policija pēc iespējas cenšās neiet iekšā. Tā man vismaz vēsta mani progresīvie universitātes kolēģi un brīdina mani atturēties no vēlām vakara pastaigām tajos.

Pēc visa minētā varētu likties, ka pilsēta nav apciemošanas vērta, bet tā nav taisnība. Šeit ir ļoti daudz kā skaista, klimats ir ļoti patīkams, apkārt ir kalni, blakus ir jūra un ir pilsētas daļas, kas ir ļoti patīkamas. Un tad ir pilsētas daļas, kas pat atvērtākajiem cilvēkiem liks apšaubīt multikulturālisma burvību, kur narkotiku cenas ir uzrakstītas uz dzīvojamo namu sienām un Allahs tiek turēts lielā cieņā.

Link | ir doma {4} | Add to Memories


...

Mar. 13., 2023 | 11:53 pm

Šodien es izpildīju 40 treniņu šogad. Tas iespējams ir vairāk nekā pāris pēdējos gados kopā. Nolēmu, ka jābeidz izlaišanās, kas sākās līdz ar koronas iestāšanos, kad vienīgā kustēšanās bija gulta-dators-tualete. Pirms gada es savainoju jau tā savu savainoto plecu un ilgstošu laiku es nevarēju izdarīt asu kustību ar savu roku vai tīri elementāri to pacelt virs galvas virs asām sāpēm plecā. Es sāku ar plecus stabilizējošu vingrinājumu veikšanu, bet tie bija zemas intensitātes un nekādu tonusu ķermenī neuzturēja. Līdz ar jauno gadu es beidzot pievērsos spēka vingrinājumiem. Sākumā tikai ar elastīgajām saitēm, bet redzot, ka situācija uzlabojas nopirku 100kg lietotu svaru, ar ko var trenēt faktiski visu ko es vēlos. Jāpiezīmē, ka no lietotajām lietām, lietoti svari ir viena no labākajām. Apģērbs ar laiku izbalē, elektrotehnika nolietojas, bet svari pilda savu funkciju neskatoties uz to vecumu, varbūt vienīgi rūsa uzmetas, ja tie ir vecāki. Nopirku, neskatoties uz to, ka pēc pāris nedēļām ir jāpārceļas, bet es tapu ļoti entuziastisks un tas bija jāizmanto. Un esmu diezgan apmierināts ar rezultātu. Pa šo laiku ir pazudušas asās sāpes plecā un plecs ir atgriezies stāvoklī kādā tas bija pirms gada. Mana ilgstošākā pleca trauma, kas rezultējas mūžīgā pleca iekaisumā joprojām ir un tā diezgan iespaido atkopšanās periodu pēc treniņiem, kas ietver plecu/krūšu vingrinājumus, bet šķiet, ka tā pat lēnām paliek labāka līdz ar muskuļu pastiprināšanos. Ar pēdējo es esmu diezgan apmierināts, ir bauda just kā piebriest bicepsi, krūšu muskuļi, sāk atkal atsegties sešpaka. Tauku kārtiņa ap vēderu gan ir visnoturīgāk tauku rezerve vīrieša ķermenī un es neesmu uzlicis par pašmērķi no tās tikt vaļā un ja tagadējais dzīves stils to neļaus, es nepārdzīvošu. Esmu atteicies arī no saldumu un uzkodu lietošanas uzturā. Kopš Z-svētku/Jaunā gada atvaļinājuma esmu nopircis vienu saldējumu un vienu čipšu paku, kad sajutos, ka derētu. Tas īstenībā ir diezgan viegli, es nekad neesmu bijis saldumu fans un man patīk tas, ka enerģijas līmenis ir daudz augstāks un vienmērīgāks kad nerij cukuru. Es gribu, lai tas, kā es dzīvoju ir ilgspējīgi, tamdēļ neko īpaši aizliegt es arī nevēlos un droši vien ēdīšu zefīriņus un čipšus katru dienu, kad būšu LV, bet brīvdienas ir domātas, lai izlaistos. Bet nu, jāturpina un jāskatās kādi būs rezultāti pēc sešiem mēnešiem un gada, jo paiet laiks, kamēr reāli redz izmaiņas visā. Galvenais atkal nesadirst kādu saiti vai locītavu.

Link | ir doma {2} | Add to Memories


...

Dec. 8., 2022 | 01:52 pm

Tad nu varam laimē diet (vēlams tautas tērpā, vai vismaz ar prievīti apsietu), jo no Doždj beidzot esam tikuši vaļā. Bija pāris balsis kuram šis lēmums nepatika, bet tā jau mūsu "piektā kolonna". Pats Doždj - imperiālisti. Kas vispār ir interesants vārds, jo pirms tam populāri bija saukt par putinistiem un kremliniem tos krievus un arī latviešus ar pretēji politiskiem uzskatiem. Bet tā kā Doždj ir pret Putinu, tad vismaz var piekabināt šo vārdu. Kāpēc? Jo krievs paliek krievs. Varbūt pēc pārdesmit gadiem būs interesanti atskatīties uz šo laika periodu un atcerēties ka šis un līdzīgi izteicieni skaitījās pilnīgi sociāli akceptējami. Piemēram, izlasīt jebkurā diskusijā pārdomas, ka visus krievvalodīgos derētu izsūtīt diez vai kādu pārsteigs. Un arī īpašu pretsparu tam nekur nesanāks lasīt un to es zinu, jo šāds komentārs parādās pie katra ieraksta tviterī par jebkuru ar krievvalodīgajiem saistītu tēmu. Šādu izteicienu mētāšana un reizē pilnīgas paklausības pieprasīšana no krievvalodīgajiem ir lietas, kas iet roku rokā un nez kāpēc mulsumu neizraisa. Beigu galā mēs esam maza, rusofobiska valstiņa un, lai arī mēs gribētu, lai mūs uz starptautiskās skatuves redz citādāk ar katru savu darbību mēs atstājam tikai šo vienu asociāciju.

Link | ir doma {58} | Add to Memories


...

Aug. 12., 2022 | 01:23 am

Viena no nozīmīgākajām prasmēm ko man skolā iemācīja bija konspektu rakstīšana. Tā joprojām ir ārkārtīgi noderīga gan rakstot gala darbus, gan publikācijas, gan zinātniskos pieteikumus. Jocīgā kārtā, tās nebija latviešu valodas stundas kur mums to lika apgūt. Tās bija vēstures stundas.

Link | ir doma | Add to Memories


Orki un Dostojevskis

Jun. 7., 2022 | 12:11 pm

Skatoties šo Ņevzorova video man ienāca prātā, ka Ņevzorovs ironiskā kārtā iemieso sevī to kāda Krievija gribētu sevi redzēt - skarbu, dzīves pieredzējušu inteliģentu, kas redz un runā par lietām tādas kādas tās ir. Diemžēl realitāte ir krietni citādāka un pēdējais izgājiens Ukrainas virzienā to tikai apstiprina. Krievija nav un nekad nav bijusi Dostojevska, mākslas un skarbās, bet labsirdīgās inteliģences valsts. Atsevišķi cilvēki jā, bet ne tā pati. Kamēr citas Eiropas valstis atkratījās no aristokrātijas un baznīcas kundzības pagājušajā gadsimtā, Krievija iegāja Orvela laikmetā, kas ir rūpīgi kultivēts līdz šai dienai. Režīms kurā meli tiek uztverta kā normāla (un vajadzīga) ikdienas sastāvdaļa, kur paklausība režīmam ir tikums un agresīva iestāšanās pret režīma oponentiem ir mudināta. "Mēs neuzbruksim Ukrainai" - Putins pāris dienas pirms uzbrukuma. "Mēs negribam karot ar Ukrainu un nekarojam arī tagad" - Lavrovs mēnesi pēc kara sākuma Ukrainā. Klausīties Krievijas ziņas ir kā klausīties alternatīvo realitāti, kur balts ir melns un melns ir balts un paši bezkaunīgākie meli un izdomājumi tiek pavēstīti nemirkšķinot. Ne velti viena no ziņu dīvām nesen stāstīja, ka 1984 nav par totalitāriem režīmiem, bet par liberālismu, jo acīmredzot pat viņa ir sākusi saskatīt, ka šī grāmata stāsta par notiekošo Krievijā un jāmetās to pārvirzīt uz citurieni. Bet kam ir vajadzīga patiesība, ja ir ilūzija par spēku. Pat lielākie Putina pretinieki Krievijā mēdz tikt pieķerti iesmaidam skatoties video par to kā Putins ir publikas priekšā pazemojis kārtējo deputātu vai biznesmeni, kurš drebēdams ir raustījis valodu, kamēr vecais tirāns ir to dirsinājis. Var pievērt acis uz to, ka vairs pat nevar uzdirst uz veikala salātiem uz kuriem ar majonēzi uzzīmēts burts Z bez izsaukšanas uz policiju (true story) ja sirdi silda tas, ka "mūsu armija" karo pret nacistiem un visa pasaule no mums raustās. Tas ir režīms kurā būt par orku ir vieglāk nekā būt par inteliģentu, jo pirmais ir pat vēlams, kamēr otrs noved tikai pie problēmām. Un par orkiem viņi ir pārvērtušies, ziņu kanālos gānoties vienā laidā par rietumiem, draudot uzmest atombumbas uz Amerikas un Eiropas un beigu galā, visšausmīgākais, neiedomājamās slepkavības, kas pašlaik notiek Ukrainā.

Tikai nekaitini Krievijas lāci. Nepazemo viņu (Makrons lol). Neprovocē. Sēdi klusu un neiesaisties, jo ja nu sāksies vēl lielāks karš. Šīs runas man atgādina monologu no filmas Network (sākas no 1:34), kas runā par mūsu vēlmi aizvērt acis un turēties pie sava komforta cerot, ka sliktais pāries pats no sevis. Tā ir tieši tā pazemība, kas uztur Krievijas sparu, tā barojas no vājuma un izmanto to nekautrējoties. Krievija nav lācis, tā ir iepuvis orks, kurš turpinās ņemt un iznīcināt visu savā ceļā kamēr viņai to ļaus un pie varas būs tie cilvēki, kas tur ir. Un ne tikai viņi, jo atbalsts Putinam nāk no tautas un kamēr viņš spēs uzturēt spēka ilūziju, tas tur būs.

Link | ir doma {4} | Add to Memories


(bez virsraksta)

Mar. 2., 2022 | 04:16 pm

Attiecībā uz krii pārdomām, atbildēšu uz pirmo punktu jo komentārus jau var aizslēgt, bet viedoklis tomēr ir izteikts publiski. http://klab.lv/users/krii/2331256.html

Jā, NATO iesaistīšanās neatgriezīs dzīvību atpakaļ tiem, kuri jau ir miruši Ukrainā, bet ļaus izvairīties no vēl vairāk mirušajiem no vēl vairāk pilsētām un dzīvēm izpostītām. Es pat nesaprotu kamdēļ kas tik elementārs ir jāpaskaidro, bet ja reiz uzstādījums bija, ka "neko jau armijas iesūtīšana nepalīdzēs, tik slikti būs pašiem", tad laikam tomēr. Ja tā būtu notikusi no pirmās dienas, tad varbūt mēs vairs neredzētu tās bildes, ko mēs redzam tagad un turpināsim redzēt katru dienu. Nākošreiz kad desmit džeki noskatīsies kā trīs sit un izvaro vienu, tad arī iesaki viņiem neiesaistīties, ja nu vēl kāds no malā stāvošajiem dabū pa purnu kādu reizi. Interesanti, ka to sauc par vaimanāšanu. Ja Tev uz galvas mestu bumbas katru dienu Tev varbūt arī gribētos, lai kāds palīdz ar ko vairāk, nekā ieroču pamešanu un kabatas naudas nogriešanu agresoriem, lai cik jaukas šīs abas lietas nebūtu. Reizēm ir jārēķinās, ka iestājos pret ļaunumu sanāks norauties arī pašiem, bet cena par ļaunuma neapturēšanu būs kādam jāmaksā un varbūt vienu dienu arī pašiem.

ukraine-i-will-face-russia-you-have-my-sword-bow-axe-germany-and-my-helmet-lotr-lord-of-the-rings-co
png download

Link | ir doma {38} | Add to Memories


Paldies NATO, tagan gan Putins griezīsies atpakaļ pēc šī lūguma

Mar. 1., 2022 | 01:52 pm

"Nato’s chief Jens Stoltenberg called on Russia to end the war in Ukraine and withdraw all its forces, adding the alliance would not send troops or combat jets to support Kyiv as it does not want to become part of the conflict.

“The Russian assault is totally unacceptable and it is enabled by Belarus,” Stoltenberg said on Tuesday after meeting Polish president Andrzej Duda.

“Nato is a defensive alliance, we do not seek conflict with Russia. Russia must immediately stop the war, pull all its forces from Ukraine and engage in good faith in diplomatic efforts,” he added."

Link | ir doma {6} | Add to Memories


...

Feb. 27., 2022 | 02:09 pm

"Andriy Zagorodnyuk, Ukraine’s former defence minister, says Belarus is about to declare war on Ukraine, writes Luke Harding in Lviv."

Interesanti un ko darīsim mēs ja tas tā notiks? Agresorvalstīm ir OK iesaistīties toties aizsardzība no NATO un UK puses iesaistoties karā būs joprojām pārāk liela provokācija? Vēl lielākas sankcijas? Palīdzība ar ekipējumu un resursiem kas sāka beidzot nākt, protams, ir lieliska, bet kāda gan ir cerība, ka Ukraina uzvarēs karā pret vienu no lielākajām valstīm pasaulē kurai tagad pievienosies vēl viena kaimiņvalsts bez reālas armijas palīdzības? Redzēs, protams ko Balkrievija darīs, jo praktiski tā jau ir iesaistījusies karā, vajadzīgs ir tikai formāls paziņojums un savu armiju iesūtīšana Ukrainā tagad.

Link | ir doma {3} | Add to Memories


(bez virsraksta)

Feb. 25., 2022 | 03:04 pm

Pēdējie mēneši bija tikai īss brīdis Eiropas apkaunojošā gļēvulīgumā un acu aizvēršanā. "Tikai nevajag eskalēt situāciju, varbūt ja mēs ne pārāk agresīvi norādīsim, ka iebrukt Ukrainā nav pareizi un paslēpsimies zem mūsu galdiem, tad varbūt Putins nedarīs neko sliktu." Jā, būšana par jēlām olām palīdzēja neeskalēt situāciju. Un tas turpinās. Žurnālistiem jau ir aptrūkušies īpašības vārdi lai aprakstītu "vēl bargākās sankcijas" par ko Krievija pat ausi neceļ. Francija tikmēr brīdina, ka var turpināties iebrukums pēc tam Moldovā un Gruzijā. Tās mēs arī ignorēsim? Un klīst baumas arī par Baltijas valstīm. Un ko tad, tad mēs sāksim beidzot kaut ko darīt? Tas būs īstais brīdis, kad atzīt, ka varbūt vajadzēja nostāties līdzās vienai no lielākajām armijām Eiropā, kamēr tā vēl bija eksistējoša un karš vēl nebija nonācis līdz mūsu viensētām? Man sirds lūst uz pusēm lasot palīdzības saucienus no Ukraiņu iedzīvotājiem kuri tiek vienkārši ignorēti, bet kā būs tad, kad mēs paši nonāksim šādā situācijā?

Link | ir doma {11} | Add to Memories


...

Feb. 24., 2022 | 11:51 pm

Atstāšu šo šeit, nākotnei, kad Krievija izdomās, ka varētu paķert arī Baltijas Valstis un neviens neko nedarīs, jo atombumbas taču, nav mūsu valsts, finansiālie zaudējumi etc. Es visu dienu vāros dusmās un skumjās par notiekošo un to, kā pasaule vienkārši noskatās, kā tirāns ieņem valsti, kas nav vainīga ne pie kā. Bija mēneši laika, lai apbruņotu Ukrainu līdz zobiem un iesūtīt tur NATO miera uzturētājus (miera uzturēšana taču iet uz urrā pašai Krievijai kad vien vajag) un joprojām bija un ir iespēja iesūtīt karaspēku, lai palīdzētu atspiest agresoru un atsūtītu atpakaļ Putina armiju zārkos. Bet tas netiks darīts un tā vietā valstis turpinās "ļoti nosodīt" un izdomāt smieklīgas sankcijas pret kaut kādiem random augsta līmeņa krieviem un otrās šķiras bankām Krievijā labi zinot, ka tas pilnīgi neko nemainīs. Kā piemērs EU nav spējīga pat pieņemt lēmumu par SWIFT atņemšanu Krievijai, jo reasons. Tas gan arī neko nemainītu. Tā nu mēs varam tikai noskatīties kā agresors iznīcina mūsu kaimiņus, sadragā cilvēku dzīves un rada prātam neaptveramu izmisumu valstī kuras vienīgais "noziegums" bija pirms desmit gadiem saņemties un nogāzt vienu no korumpētākajiem Krievijas ielikteņiem un naivi ticēt, ka Eiropa viņus pieņems savā pulkā. Bet ar Ukrainu tas diez vai beigsies un tad mēs gribēsim pagriezt laiku atpakaļ, jo lietas būtu bijušas daudz vienkāršākas, ja mēs būtu nostājušies blakus Ukrainai ne tikai ar vārdiem, bet arī savos darbos.

Screenshot-2022-02-24-at-22-49-25

Link | ir doma {3} | Add to Memories


Tolerance

Aug. 30., 2021 | 12:21 am

Atcerējos nesaistīti nu jau pavecu rakstu par toleranci. Tas toreiz man atvēra acis uz to, ko es redzēju, bet nebiju noformulējis pats priekš sevis. Situāciju kad cilvēki, kas sevi uzskata par tolerantiem un vēlas, lai citi tādi būtu, ne pavisam tādi paši nav. Piemēram, daudzi sevi šādi saucošie cilvēki ir torelanti pret dažādām seksualitātes izpausmēm, bet tas pats par sevi nav tikums ja jau sākotnēji viņiem nebija nekādu iekšējo iebildumu pret tām. Bet tikko, piemēram, ir runa par kādu no konservatīvā spārna šie tolerantie cilvēki mēdz pārvērsties dēmonos un nosodīt katru to izpausmi. Protams, tas pats novērojums mēdz attiekties arī uz konservatīviem cilvēkiem (lai arī viņi parasti neizmanto sevis apzīmēšanai vārdu "tolerants"), vienkārši tie manā draugu un paziņu lokā ir krietni mazāk par izteikti liberāli tendētiem. Paņemot definīciju no raksta: "If I had to define “tolerance” it would be something like “respect and kindness toward members of an outgroup”.", kur "outgroup" mūsdienās visbiežāk ir pretējā politiskā flanga pārstāvji. Un šis respekts pret citas cilvēkiem ar citādākiem uzskatiem diemžēl reti kuram piemīt.

Es zinu, ka kādam noteikti šo lasot prātā nāks Karl Popper vārdi par toleranci, kuri ir kļuvuši tik populāri katru reizi, kad jāapklusina kāds no pretējā flanga, ka tie noteikti tiks iekļauti komunistu manifestā v2.0. Savā grāmatā viņš rakstīja šo: "Unlimited tolerance must lead to the disappearance of tolerance. If we extend unlimited tolerance even to those who are intolerant, if we are not prepared to defend a tolerant society against the onslaught of the intolerant, then the tolerant will be destroyed, and tolerance with them." Bet viņš arī turpināja sevis teikto ar sekojošo: "In this formulation, I do not imply, for instance, that we should always suppress the utterance of intolerant philosophies; as long as we can counter them by rational argument and keep them in check by public opinion, suppression would certainly be unwise." Un pie tā man arī gribētos pieturēties, iesaistīties argumentos un atteikties no morāla sašutuma saskaroties ar sev nesaskanošiem un netīkamiem viedokļiem un varbūt arī rezultātā iemācīties kaut ko jaunu priekš sevis.

Link | ir doma {18} | Add to Memories


(bez virsraksta)

Aug. 24., 2021 | 09:27 pm

Es nesaprotu kā cilvēki spēj paskatīties raidījumus kuros ik pēc 2 sekundēm skan ierakstīti smiekli. Nesaprotu arī kā es tos spēju paskatīties, kad es biju bērns. Ik pa laikam kaut kur internetā uzpeld kāds klips no Friends vai kā līdzīgi briesmīga un es to nespēju vienkārši paskatīties, man paliek fiziski slikti no tiem mākslīgajiem smiekliem. Vienīgā reize, kad es varēju skatīties tādu video bija kad bija speciāli uztaisīts, ka šī smieklu daļa ir izņemta, lai parādītu cik tas seriāls kļūst jocīgs bez tās.

Link | ir doma {8} | Add to Memories


Dwarrows

Aug. 19., 2021 | 06:20 pm

No reviewer (that I have seen), although all have carefully used the correct dwarfs themselves, has commented on the fact (which I only became conscious of through reviews) that I use throughout the 'incorrect' plural dwarves. I am afraid it is just a piece of private bad grammar, rather shocking in a philologist; but I shall have to go on with it. Perhaps my dwarf – since he and the Gnome are only translations into approximate equivalents of creatures with different names and rather different functions in their own world – may be allowed a peculiar plural. The real 'historical' plural of dwarf (like teeth of tooth) is dwarrows, anyway: rather a nice word, but a bit too archaic. Still I rather wish I had used the word dwarrow.

The Letters of J.R.R. Tolkien 17: To Stanley Unwin, Chairman of Allen & Unwin. October 1937

Link | ir doma | Add to Memories


...

Jul. 30., 2021 | 01:38 am
music: Yasunori Mitsuda - One Who Bares Fangs at God

These nails are for you
These fangs are for you
I'll be your beast

---

Diez vai es jebkad pārstāšu dievināt vasaras naktis, pat ja reizēm es tajās jūtos ļoti, ļoti vientuļš.

Link | | Add to Memories


Gilgamesh un Enkidu

Jun. 17., 2021 | 03:36 am

It's not gay if it's clay.

Link | ir doma {2} | Add to Memories


Bladerunner, the first and the last

Feb. 6., 2021 | 02:56 am

Ir filmas, kas atstāj iespaidu un paliek sajūtās vēl ilgi pēc to noskatīšanās. Un Bladerunner un tā turpinājums Bladerunner 2049 ir vienas no tām. Oriģinālais Bladerunner ir lieliska filma un lai arī izlaista 1982. gadā ar visiem saviem novecojušajiem specefektiem tā ir spējusi novecot cienīgi. Iespējams tamdēļ, ka filma nav balstīta uz specefektiem (līdzīgi kā liela daļa senāko filmu), bet gan uz idejām un to interpretācijām. Vismaz virspusēji tas ir stāsts par dillemu kurā brīdī mums ir jāsāk piemērot sava morāle tam, ko mēs uzskatām par citādo un mazāk cilvēcīgo, bet reizē tā ir arī filma par vientulību un sevis un domu biedru meklējumiem pasaulē, kas ir auksta un vienaldzīga. Pēc tās noskatīšanās es biju diezgan skeptisks par tās turpinājumu, Bladerunner 2049, bet jāatzīst, ka pēc turpinājuma noskatīšanās man tas patika pat vairāk par pirmo filmu. Ja Bladerunner galvenais varonis bija samērā generic detektīvs Harisona Forda tēlojumā un Harisons man nekad nav licies kā īpaši dziļš aktieris, tad Bladerunner 2049 ar Ryan Gosling galvenajā lomā bija baudījums ar visām tām niansēm ko šis aktieris spēj ielikt paralēli sevis spēlētajai lomai. Pirmajā filmā vieni no interesantākajiem tēliem bija androīdi, kas notājās pret sistēmu un galvenais varonis vienkārši darīja savu darbu. Otrajā filmā mēs varam sekot galvenā varoņa (androīda) evolūcijai, kas sākas ar pakļaušanos sistēmai un centieniem dzīvot pieticīgu dzīvi kurā tiek gūta zināma laime no attiecībām ar AI sievieti, kas ir ieprogrammēta radīt mīlestības ilūziju. Tā turpinās ar atskārsmi, ka viņš ir kas vairāk un pretošanos sistēmai un beidzas ar atskārsmi, ka viņš tomēr nav nekas vairāk par to, kā viņam likās sākumā, bet tajā brīdī tas vairāk nav svarīgi, jo viņš ir mainījies un viss beidzās ar viņa skumjo nāvi, kur viņš ir savā ziņā kalpojis kā līdzeklis, lai turpinātu stāstu, kas ir lielāks par viņu pašu. Es necentīšos aprakstīt daudzos mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus kas lietoti šajā filmā, sākot ar krāsu un apgaismojuma izvēli, bet es varu tikai teikt, kas izbaudīju katru tās minūti un savam nākotnes Es iesaku to noskatīties vēlreiz. Un kā sidenote ir jāsaka, ka man patīk filmas, kuras necenšas sniegt politisku vai morālu vēstījumu. Gan viens, gan otrs ir saskatāms, ja ļoti pacenšās to ieraudzīt, bet tikai ar ļoti subjektīvu nokrāsu un man gribētos lai vairāk filmas sekotu šai ne-melnbaltajai pieejai.

Link | ir doma | Add to Memories


...

Jan. 12., 2021 | 01:41 pm

[ This comment has been censored by The Party for your safety ]

Link | ir doma | Add to Memories