krii

(bez virsraksta)

Jan. 21., 2019 | 08:47 am
posted by: krii

ранним зимним утром
вышла на крыльцо
лёгкий бриз сдувает
с черепа лицо

© ZAK

Link | ir doma | Add to Memories


(bez virsraksta)

Jan. 20., 2019 | 09:41 pm
posted by: koks

Larsa fon Trīra "The house that Jack built" par spīti kino tautas un paša Trīra pesimistiskajām ekspektācijām rādās padevies baudāmi un sagādā kino svinēšanu divu ar pus stundu garumā, ekspluatējot kontrversiālas tēmas sākot ar psihopātiju un psihiskām problēmām līdz karatehnikas izgudrojumiem un reliģijai.
Kā jau pēdējajām Trīra filmām raksturīgi, viss notiekošais ir atstāsts un tiek pārrunāts ar kādu šķietami neitrālu personu (šajā gadījumā "personu", pēdiņās) no malas, kurš atbilstoši komentē vai kritizē protagonista sadarīto. Gluži tāpat kā Nimfomānē. Tāpat klasiski Trīram filma ir pilna ar dažādām interesantām un negaidītām alegorijām un ar lielu devu ironijas un cinisma, kas, šajā gadījumā, būtu nojaušams bez teikšanas. Ko es nesagaidīju ir brīdis, kad tad man it kā būtu jāiet ārā no kinozāles, jo esot pārāk vardarbīgi, kā tas šur tur ticis aprakstīts internetā. Interesanti, ko cilvēki tad teiktu par Antikristu, kas, manuprāt, lika justies ievērojami nepatīkamāk un vispār es teiktu, ka ir pakāpienu augstāk vardarbības un ellišķības ziņā. Katrā ziņā, saprotu, ka cilvēki, kam nepatīk šausmu filmas varētu tā reaģēt, bet uz šausmu filmu fona tur nekā tāda nav. Ja nu vienīgi biedējošais reālisms un pragmatisms, kas to caurvij.
Psihopātijas tēmai, būdamai nu jau visai bieži sastopamai lietai mūsdienu kino un TV, manā skatījumā šai filmai tāpat ir izdevies izvērst un komentēt to svaigā un interesantā veidā un būt gana oriģinālai ar to - karikatūriskais lempīgums Džeka pirmajos atgadījumos, kompulsīva uzvedība stresa situācijās un tik ļoti ironizētais narcisisms (Mr. Sophistication, Bruno Ganz balsī). Tas būtu kā ņemt Hannibalu un, šķietami, pietuvināt to reālās dzīves scenārijam.
Patika galveno aktieru izvēle - Mets Dillons (es nemāku latviskot) bija reizē gana lakonisks un reizē arī viņa personība piedeva tēlojumam vajadzīgo noskaņiskumu. Patīkami arī bija redzēt ekspresīvo Umu Tūrmani savā īsajā taču spēcīgajā sniegumā.
Manā skatījumā filmā ir manāms daudz dusmu, tām izpaužoties biezā slānī vardarbības kā arī asā kritikā, kas ietērpta nežēlīgās alegorijās, piemēram, tā pati medību paradumu un ētikas pārnešana uz situāciju, kurā medījums būtu pats cilvēks.
Epilogs jeb filmas beigas man šķita pārāk garas un ne īsti iederīgas klāt pie iepriekšējo filmas sadaļu pragmatiski filozofiskajām apcerēm, bet varu tur saskatīt atmosfērisku vērtību un savā veidā šis iznākums jau tomēr ieliek vēl vienu, pēdējo ķieģeli Džeka personības psiholoģiskajā skaidrojumā, runājot par jebkurā cilvēkā pastāvošo cilvēciskumu - pat rūdītos psihopātos.

The house that Jack built

Link | ir doma {1} | Add to Memories


neraate

(bez virsraksta)

Jan. 20., 2019 | 12:05 am
posted by: neraate

kaut kas man šajā modē, kas atkal nāk atpakaļ, ļoti patīk. tikai trešā dzīvokļa krāsu gamma neuzrunā, tā pabāli. klasicisma buduārā arī ilgstoši nevaru iztēloties sevi dzīvojam, bet ciemos uz kādu nedēļu gan būtu baigi forši
https://www.tvnet.lv/6500438/maksimalisma-pieeja-dzivesvieta-cetri-dzivokli-riga-kur-netrukst-neka

Link | ir doma {2} | Add to Memories


chimera

(bez virsraksta)

Jan. 19., 2019 | 10:42 pm
posted by: chimera

Berlīne joprojām ir vieta, kur pat narkodileri ir jauki un patīkami cilvēki. Also, ēdiens. Būdama praktiskā latviete, uzinstalēju aplikāciju too good to go

Link | ir doma | Add to Memories


telefontubbie

Telesarjad Pank

Jan. 19., 2019 | 07:05 pm
posted by: telefontubbie

Kamēr šodien viena vienīga tuntulēšanās pa māj', tikmēr atcerējos noskatīties pēdējo EV100 ietvaros radīto seriālu "Pank" ("Banka"), kuru kopš rudens vēlos ceturtdienu vakaros rādīja LTV. Seriālam klāt marķieris 16+, jo tur bij gan grafiskā vardarbība, gan kailums, gan daudz nāves tematika. Seriāla pamatā ir reāli notikumi Igaunijā, kad mazākas bankas izkonkurēja/pārpirka zviedru SEB un Swedbanka.

Seriāla tēli, kuri strādājot bankā, sagāja gan sviestā, gan alkatībā, gan bezjēdzīgumā un tam paralēli bija skaidri saprotams, ka tur brīžiem bija atainota gan 90to gadu krājaizdevumu bums, gan treknie gadi un trekno gadu dzīve uz parāda, politiķu bezdarbība, gan Lehman Brothers 2008. g. banku krīze, ar ko seriāls noslēdzās.
Seriāls īpašs ar to, ka bija ļoti tīkami, ne-seriālos sastopami kadrējumi un ik pa laikam bija tādi mākslinieciskie izteiksmes līdzekļi kā grāmatās vai mākslas filmās. Piemēram, tumšais bruņinieks, kad zviedru bankas treknajos gados sāka kontrolēt daudzu cilvēku dzīvi, mēms un spocīgi lēns balets, beigti taureņi un putni no debesīm u.t.t.
Seriālā bija arī labi aktieri, cik nu Igaunijā tādi ir un vispār igauņu filmās redzēti no Sugisball, Kirsitubakas un vēl visādām filmām.

Vēl bija inčīgi redzēt, kā ar ļoti sīkām detaļām bezpersonīgajās un pārkičīgajos mājokļos iezagās laikmetam atbilstošas lietas, seriālā laikam ejot uz priekšu un bija aizrautīgi fonā vai īsāk nekā sekundes vai sekundes laikā tās ievērot un atpazīt. Piemēram, viens no bankas darbiniekiem kapā Wolfenshtein spēlīti, tad tur kāds ieslidina tējas krūzē tējas maisiņu, biezo tenisa spēlēšanas atribūtika, politiķim tipisks sliktāko politiķu-dirsēju un 90to populistu rokas žests - "peace simbols", sievietēm laikam atbilstošas kurpes kājās un vēl visādi sīkumi. Devil is in the details.

Bija arī trāpīgi citāti par patērētāju sabiedrību kopumā, viens no tiem skanēja apmēram tā "Tu dzīvo mājā, kas pirkta ar mūsu bankas hipotekāro kredītu, brauc ar līzingā pirktu mašīnu, tava alga tiek skaitīta tajā pašā bankā, aizej uz veikalu un pērc zeķbikses *insert random preci* no ražotāja,kam bankā ieķīlātas lietas. Tev ir dota izvēle, pirkt prezervatīvus par mūsu naudu vai dzemdēt mūsu bankai jaunus klientus".

9 balles no 10

Link | ir doma {4} | Add to Memories


neraate

(bez virsraksta)

Jan. 19., 2019 | 07:58 pm
posted by: neraate

baigi bēdīgi palika. radiniece slimnīcā, jau no janvāra sākuma. gripas komplikācijas. ilgajā miegā un laikam jau vairs nemodīsies

Link | ir doma {2} | Add to Memories


telefontubbie

Paul Kalkbrenner Rīgā

Jan. 19., 2019 | 04:13 pm
posted by: telefontubbie

Kamēr tie elektroniskās pasaules superstāri nav aizgājuši penzijā, tikmēr jau kaut kur var aiziet paklausīties un drusku 'pakratīties'. Šonedēļ ceturtdienas vakarā Rīgā viesojās vācu DJ Paul Kalkbrenner. Man pa lielam neštirī klasiski ritmiskā tehno mūzika, vien retos gadījumos, kad ir kāds EP vai skaņdarbu cikls,kam ir kaut kāds koncepts, stāsts, skaņu trips. No deju mūzikas sanāk vairāk štirī progressive trance gabali ap 2006-2009 vai atsevišķi deju/pop īpatņi, kā piem. Gusgus, kurus iedvesmo veco laiku modulāro sintezatoru radītās skaņas un uz skatuves labprātāk eksperimentē nevis spēlē diseni klasisko. ha ha un vēl ir "atmosfērīgā kebab mūzika", kad ir kaut kāds progressive/deep house vai tehno ar austrumu "vaibiem" un vokāliem, bet kas nekad neskanētu Pakistānas kebabā...k', atpakaļ pie P. Kalkbrennera. Ar D. pirms vairākiem gadiem maskačkas studentu dzīvoklī skatījāmies to Paul Kalkbrenner mūzikas self-promoting filmu "Berlin calling". Iepriekš nezinājām, ka filmas treileri, ko caurvij paša DJ mūzika, diezgan daudz arī parādās pašā filmā. Berlin Calling filma jau pašā sākumā ievelk 'gigu' un mūzikas gaisotnē, lai gan tur pa lielam nekas īsti nenotika (īss scenārijs - dīdžejs pārdozē un tas traucē radošajai dzīvei, līdz tas pārtrauc lietot un pievēršas tikai mūzikai), vairāk izklaides filma, kas tikpat labi arī saucas "don't do drugs kids, have fun and make music instead".
Pirms koncerta uz Palladium skatuves rādīja slaidšovu ar dīdžejam tuvām ikdienas lietām - ceļošanas foto, ierakstu studiju, futbola bumbu, marihuānu burciņā (tā nevarēja būt tēja, bet melnbalts foto - hvz???) un tā tālāk, kas tad arī sasaucas ar koncerta tūres nosaukumu "Parts of life".
No sākuma klausījāmies koncertu uz balkona, jo gribējās pašu dīdžeju redzēt "vaigā" (esmu īsa augumā) un vispār redzēt, kā šamējs darbojās ar savu sintezatoru/datoru, vienlaikus smēķējot. Laikam šis dzīvē vienīgais koncerts, kur uz skatuves smēķē iekštelpās, es tādu izvirtību līdz tam nebiju redzējusi (izņemot teātros uz skatuves, protams). :)
Tā nu es zināju, ka jaunās plates intro gabali vēl neuzspridzinās zāli, jo jaunā jaunie gabali vēl nav tik ļoti iekarojuši sirdis un tad gājām lejā klausīties pūlī. Atradām pat labu vietu, kur tāpat bija redzams dīdžejs. No jaunajiem gabaliem vislabāk patika "part eight" (kaitinoši, ka jaunajā visi skaņdarbi vienkārši nosaukti ciparos). Kurš, kā izrādās, tas gabals, tam arī klips uzfilmēts, bet dies-goda-vārds pirmoreiz to izdzirdēju koncertā (un patiesībā 95% jaunos skaņdarbus pirmoreiz tieši koncertā).
Pa lielam zāle 'pamodās' tresīšanas maratonam pie skaņdarba "La Mezcla", kas patiesībā ir viena cita dīdžeja gabals, bet šams pamanījies samiksēt tā, ka dejot-tresītājiem patīk. Pēcāk sekoja arī jaunāki un arī pavisam klasiskie hīti no Berlin calling filmas un tā tālāk. Un tad jau dejoja arī tie, kas pat nebija uz deju zāles, bet kaut kur tuvu izejai pie skaņu pults.
Tā kā koncerts notika ceturtdienas vakara pieklājīgā vakarā (apmēram astoņos/pusdeviņos vakarā), tad tresītājos bija arī uzvalkos tērpti vīrieši kā tikko no birojiem izlīduši un kuriem turpat netālu jaunieši adidas trenuškās, laba kombinācija. :D

Ja godīgi, es vienmēr no dj live setiem dzīvajā gaidu izteikti eksperimentālās daļas, kas šajā koncertā bija ļoti maz. Bet var jau būt,ka vienkārši ir dīdžeji, kas to nevar atļauties, jo vairāk cenšas izpatikt publikai, vai laiks spiež nospēlēt noteiktu skaitu gabalu.
Kopumā sešas zvaigznes no desmit. Ja godīgi, tad kaut kādi maziņi tikai Latvijas auditorijai zināmi dj live seti man pat labāk patikuši nekā šis te megastārs. Bet bija labi. Labi, ka vispār ir iespēja pieredzēt un tad salīdzināt.

Link | ir doma | Add to Memories


gedymin

(bez virsraksta)

Jan. 19., 2019 | 01:08 pm
posted by: gedymin

Kāpēc modernajā pasaulē ir tik daudz garīgās veselības problēmu, sevišķi jauniešiem.

Viena acīmredzama atbilde ir tāda, ka modernā pasaule nav projektēta, ņemot vērā eudaimonia. Pilsētas gluži vienkārši nav būvētas tā, lai padarītu tajās dzīvojošos laimīgus, vai kaut vai padarītu dzīvi ērtu.

Bet man pirms gada radās divi citi izskaidrojumi, viens otra spoguļattēli.

Pirmais ir tāds, ka tas nāk no pašas modernās pasaules dotās brīvības realizēt savu potenciālu. Salīdzinām dzīvi pirms 200 gadiem, kur tavu nākotni gandrīz pilnībā noteica vieta un apstākļi kādos esi dzimis, ar pašreizējo jauniešu dzīves izvēlēm un nosacīto meritokrātiju (dažās jomās, kā sportā un zinātnē, sasniegumus var +- objektīvi izmērīt un salīdzināt, un citas vismaz cenšas tam līdzināties). Labākajiem cilvēkiem ir iespēja sasniegt līmeni, kas pirms 200 gadiem būtu uzskatīts par neiespējamu. Kamēr daži to izdara, lielākā daļa normālo to nespēj. Tāpēc līmenis, kās pirms 200 gadiem būtu bijis normāls, šobrīd tiek uzskatīts par slimību, jo kļūst acīmredzami, ka "varētu labāk", ja savukārt agrākajos laikos tas izraisītu vienkārši "tāda ir dzīve" reakciju.

Otrais ir tāds, ka brīvība ir ilūzija, kapitālisms ir optimizācijas process, kas aizoptimizē prom visu, kas nav būtisks kapitālismam. Modernā pasaule to padara iespējamu. Pasaules attīstība uz "potenciālu", uz arvien augstākām augšām patiesībā ir attīstība no cilvēka esences. Kapitālisms (tirgus spēki) mūs virza pats savos optimizācijas virzienos, tikai mēs to neredzam, jo tie paši spēki rada ilūziju, ka "tur ir augša".

Praksē droši vien, kā vienmēr, ir kaut kāda kombinācija no šiem diviem, labā un sliktā.

Link | ir doma {17} | Add to Memories


telefontubbie

Valkas-Valgas nedienas

Jan. 19., 2019 | 01:26 pm
posted by: telefontubbie

Valcēnieši deklarējas Valgā. Tādos tempos turpinot, no tiem pēc CSP datiem ~4500 valcēniešiem pirms pāris gadiem drīz būs 3000, tad 2500, tad 2000, tad paliks tikai pendži, kas strauji izmirst un nabagi bez interneta, kas nejaudā pārdeklarēties kaimiņvalsts puses pilsētas daļā. Uzņēmēji, kas saka, ka Valkas alkobodes visu izručīs, nu c'mon - pašvaldībai pa tiešo aiziet tikai NĪN un IIN nodokļi, kas varētu rasties no tām alkobodēm. Akcīzes nodoklis aiziet valsts katlam. Jauniem uzņēmumiem tā vieta īsti pievilcīga nav, jo Valka-Valga ir nomale gan Latvijai, gan Igaunijai.
http://www.la.lv/igaunijas-bernu-pabalsti-novedusi-lidz-finansialai-krizei-valku

Bij čujs jau 2013.gadā (kad tur pirmoreiz paviesojos), ka tai dvīņu pilsētai nākotnē būs kaut kādas problēmas, jo pēc būtības viena apdzīvota vieta, kur eksistē iekšā divu valstu likumi un divi dažādi ekon. attīstības tempi. Tur nevar sadzīvot cepts un vārīts, vai nu tā vai šitā.

Interesantākais scenārijs būtu tāds, ka tās Valkas pašv. iestādes apvienos ar Valgas un tad beigās vairāk vai mazāk de facto Valka būs tāda kā igauņu pilsēta ar daudz latviešu un krievu viesstrādniekiem un būtu kaut kāds skandāls pa pagastu, ui, tas ir Latviju, ka igauņi esot Latvijai Valku "atņēmuši", jo pašmāju viedie nejaudā tikt līdz Igaunijas attīstībai un demogrāfijas politikai.:DDD

Link | ir doma {4} | Add to Memories


(bez virsraksta)

Jan. 19., 2019 | 10:16 am
posted by: koks

Šodien plašsaziņas līdzekļos:
-Liene Skulme izmeklē Austrijas vice prezidenta seksa skandālu
-D. Tramps plāno apņemt Merilu Strīpu par otro sievu
-Pasaule joprojām griežas
-Man ir apātija

Link | ir doma | Add to Memories


krii

(bez virsraksta)

Jan. 19., 2019 | 12:26 am
posted by: krii

Es, protams, smīkņāju par visiem ticējumiem sakarā ar pilnmēnesi - jo mēs, Auni, esam tik skeptiski, ka pat horoskopiem neticam, - tomēr šovakar dažas pazīmes ir kā no seniem grimuāriem norakstītas.

Sargiet sevi, mīļie.
Un nejūciet prātā.

Link | ir doma {17} | Add to Memories


tethys_

It kā gribētos vairāk parakstīt

Jan. 19., 2019 | 12:20 am
posted by: tethys_

Piemēram, par savu pagātni, terapeitiski, bet tas, ka kāds lasa, ir motivācija.
Es esmu šo to sadarījusi, ticiet man, mani 47 sekotāji :D
Bet es nezinu. Gribētos, lai man palūdzas.

Link | ir doma {1} | Add to Memories


yoni

Rakstnieciskais sekss

Jan. 18., 2019 | 07:47 pm
posted by: yoni

Man nav bijis raksturīgi iztēloties kādu citu to cilvēku vietā, ar kuriem realitātē notiek sekss. Protams, tas nenozīmē, ka dažreiz neesmu uz "cik viņš vai viņa seksīgs" viļņa, kas palīdz noskaņoties, bet reālā procesa laikā es nemēdzu fantazēt par citām personām. Kuri tur ir, tie ir. Tomēr, kad seksa ainas rakstīšanai tūliņ sekoja sekss, tas tomēr notika. Fantāzija bija ļoti uzbāzīga un divkārša, jo safantazējos nevis par sevi un kādu personu, bet par diviem tēliem, no kuriem viens biju es un otrs - otra persona. Palīdzēja tas, ka viņiem abiem ir gari mati un bārda, gan tēlam, gan vīram. Es otrā pusē biju Aleksandrs, ar kuru man nav grūti identificēties, lai gan mums nav daudz kopīga.
Tā bija ļoti, ļoti dīvaina sajūta, bet rakstīt - tā ir maģija, kas daudz ko pārvērš citādu. Iztēle tā saplūda ar realitāti, kā nebiju gaidījusi tik spontāni notiekam.
Bija labi gan viņiem, tur, uz papīra, gan mums, realitātē, bet es ceru, ka tas ir ja ne vienreizējs, bet tomēr rets gadījums, jo sekss ir brīdis, kad es gribu būt šeit un tagad.

Link | ir doma | Add to Memories


neraate

(bez virsraksta)

Jan. 18., 2019 | 03:12 pm
posted by: neraate

http://milestibasmaja.lv/milestibas-pedagogija-terapeitiska-audzinasanas-un-apmacibu-sistema-2/

un tagad es domāju. jo gribās jau ļoti un būtu ļoti derīgi. bet nu bet jā

Link | ir doma | Add to Memories


tiesibsargs

raduraksti

Jan. 18., 2019 | 12:56 pm
posted by: tiesibsargs

sen jau brīnījos, kur odisejs kostanda dabūja tādu vārdu, ko viņa vecāki pīpēja vai dzēra... izrādās, šim tēvs esot grieķu izcelsmes. lūk, pat te tie ļaunie imigranti rēgojas!

Link | ir doma {4} | Add to Memories


tiesibsargs

lai dzīvo psrs!

Jan. 18., 2019 | 11:15 am
posted by: tiesibsargs

kā jau komrāds [info]pinjons ir pamanījies paziņot pirms manis (sučara!), mordorā kopš šīrīta ir jauna valdība. sociķi kopā ar liberastiem, un viņu apstiprināšanu parlamentā nodrošināja kreisā partija (komunisti, lol). tātad nu jau pavisam drīz latvija var sagaidīt baldo zviedru bēgļus, kuri glābsies no liberastiski islamizētās komunistiskās republikas vajāšanām.

Link | ir doma {2} | Add to Memories


pinjons

Īsa pamācība propagandas veidošanā

Jan. 18., 2019 | 12:09 pm
posted by: pinjons

Brīdinājums: kvēlākajiem "viss ir slikti" narratīva faniem skatīšanās var izraisīt smagu butthurtu.

Link | ir doma {5} | Add to Memories


krii

(bez virsraksta)

Jan. 18., 2019 | 11:53 am
posted by: krii

Man ir ļoti vajadzīgi cilvēki, kuri ir par mani gudrāki - citādi es zaudēju tonusu un ar svelpjošu skaņu krītu degradācijā tik strauji, ka deguns asiņo no atmosfēras spiediena maiņas.
Vienlaikus - gudrāku cilvēku sabiedrībā es gandrīz nerimstoši nervozēju, vai viņus nekaitina mana muļķība un ja nē - vai tas ir tāpēc, ka esmu pateicīgs fons, uz kura izcelties.

Ar smukumu tomēr ir daudz vienkāršāk - bišķi bija, tagad ir izbeidzies, nu i pofig, nav vairs jāiespringst, galu galā manā dzīvē tam ir bijusi tik maza nozīme...

Link | ir doma {4} | Add to Memories


pinjons

(bez virsraksta)

Jan. 18., 2019 | 11:49 am
posted by: pinjons

Mordorā atkal ir valdība.

Link | ir doma {17} | Add to Memories


tethys_

Atklāsme

Jan. 17., 2019 | 08:02 pm
music: Psychotica - Ocean of Hunger
posted by: tethys_

Tas taču ir viens un tas pats! Ocean of hunger un Supernova remnant ir viens un tas pats. Pēc supernovas paliek vai nu melnais caurums vai neitronu zvaigzne. Objekti ar lielu vai bezgalīgu gravitāciju. Es vienmēr esmu sevi asociējusi ar šādu rijīgu objektu, ar ocean of hunger...
Ok. Pagaidām es jūs abas ieceļu pirmajā vietā, ar Shining stars. Lai būtu. Man vairs nav vienas mīļākās dziesmas, jo tās visas veido stāstu. Kā tas tā sanāca, nezinu, bet te nu ir.
Shining stars pārvēršas Supernova remnant un paliek vien Ocean of hunger.

Link | ir doma | Add to Memories