Ūūlę ([info]chimera) rakstīja,
@ 2014-05-13 09:58:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
kūl
zobi var iegūt sarkanīgi un brūnu nokrāsu. apstulbinošu, pat mistisku pārsteigumu šie slimnieki sagādā tiem ļaudīm, kam gadās ar šo cilvēku tērzēt ultravioletā apgaismojumā. šermuļus izraisa tas, ka slimnieka zobi sāk fluorescēt sarkanā krāsā, no viņa mūtes plūst asiņaina gaisma.

***

hroniskas aknu porfīrijas slimniekiem gaismā novietots urīns dažreiz kļūst tumši sarkans vai pat melns. (...) taču šo porfīrijai ļoti raksturīgo pazīmi var arī nepamanīt, jo mūsu dienās cilvēki reti mēdz vākt urīnu, lai gremdētos klusās pārdomās un daudzas stundas atvēlētu šā šķidruma krāsas pētīšanai.

***

jau otro mēnesi nespēju palasīt fikšenu, viss tāds pliekans liekas.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]neraate
2014-05-13 11:28 (saite)
ja viņam būtu porfīrija, tu to jau sen būtu pamanījusi
:)

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]chimera
2014-05-13 11:34 (saite)
starp citu, nē. porfīrijas mēdz būt daudz un dažādas. akūtas pārtraukumainas aknu porfīrijas gadījumā ir neskaidras izcelsmes aknu bojājums UN pēkšņas neiro-psihotiskās lēkmes, toties NAV fotosensivitātes un ādas bojājumu, kā arī mierīgi var nebūt urīna krāsas pārmaiņu.

katrā gadījumā, ja ir šīs 2 pazīmes, dr. danilāns saka, ka porfīrija ir OBLIGĀTI jāiekļauj diff. diagnožu sarakstā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2014-05-13 11:38 (saite)
jāatzīmē tomēr, ka zināms cikliskums (~4 nedēļas) norāda uz dzīva organisma (vīruss/parazīti/amēbas) klātbūtni,

un ir pāris pazīmes, kas varētu norādīt uz autoimūniem procesiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]neraate
2014-05-13 15:38 (saite)
imunitāte var būt traucēta arī tādēļ, ka antivielas ir obv un tiek ražotas aknās

stc par to Danilānu laba doma, jo viņš pat ja vairs nepraktizē tāpat LV gan jau šajā jomā visgudrākais, ir vērts varbūt vnk aiziet parunāties, pakonsultēties, ja pieņems

un to netradicionālo diagnostiku es biju domājusi, ja mediķi neko neatrod, sāk ārstēt kko mistisku, tikai purpina un kasa galvu. jo lielākā daļa to speciālistu un netradicionālo med. aiziet pēc tradic. (bet tu pirms konkrētā sspeciālista noskaidro), līdz ar to - citas idejas, cits skatījums. kuras protams, pēc tam vērts apspriest ar tradic. med. spec.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2014-05-13 15:39 (saite)
aha! nu mums līdz šim ir gadījušies ārsti, kas nenormālos rezultātus uzskata par normāliem, vai tādi, kas vietā un nevietā brēc - veģetatīvā distonija!!un... tu saprati :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]chimera
2014-05-13 11:42 (saite)
porfīrijas gadījumā simptomi ir maldinoši, un to motivēta ārstēšana - kaitniecieska----> gaiļezerā toreiz sadeva antiepileptiķus, un voila - uzreiz norimušās halucinācijas atsākās ar pilnu sparu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]chimera
2014-05-13 12:10 (saite)
tikai uzmetumi sev

1) GGT pēkšņi sācis iet uz augšu. to var izraisīt tikai 5 lietas: alkoloha intoksikācija (nē), medikamentozā intoksikācija (nē), audzēji (hvz, protams, bet usg neuzrādīja nekādus aizdomīgus veidojumus aknās, nedz arī metastāzes), holestāze (sārmainā fosfotāze normz visu laiku, bilirubībs normz, tā paaugtināšanās pēdējos mēnešos - nebūtiska, dzeltes nav), citolīze (iespējams, bet kas to varētu izraisīt?)

2) kādas aknu kaites dod encefalopātiskas blaknes? (dažādi vielmaiņas traucējumi aļa vilsons, porfīrija, autoimūns un citi hepatīti... kas vēl?)

3) vectēvs nomira 40+ gados no plaušu bojājumiem (audzējs va emfizēma?), tēvs nomira 40+ gados hvz kāpēc, abi aktīvi smēķētāji ----> alfa-1 antitripsīna deficīts izraisa drošu nāvi 40+ gados no sabeigtām plaušām smēķētājiem UN bojā aknas (bet vai ne krietni vēlāk?), bet vai dod encefalopātiju?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]neraate
2014-05-13 13:57 (saite)
aknu/portosistēmiskie šunti ir izslēgti? (es pat nezinu, kā to dara, ar doplerogrammu?)

visi citi orgāni tiešām ir kārtībā - nieres, aizkuņģis, kuņģis, zarnas, sirds, plaušas, vairogdziedzeris, smadzenes (MR vai tomogrāfija bijusi?)?

var jau mēģināt (ja finanses ļauj), nodot laboratorijā analīzes uz pilnīgi visiem rādītājiem, ko var noteikt. dārgi droši vien sanāk

ar parazītiem ir tā, ka ne visus LV laboratorijās var noteikt, ir tādi, ko vispār ir nenormāli grūti diagnosticēt, piemēram, lamblijas. un saasinājumu cikliskums var norādīt uz tādu parazītu, kas cilvēkā arī pats spējīgs vairoties, kam nevajag starpsaimnieku vai kam cilvēks ir definitīvais saimnieks. tad jau principā var sūtīt asinis uz kādu no ārzemju laboratorijām, bet ir jāzin ko meklēt lai atrastu, jābūt vismaz aizdomām

toksikozes visas izslēgtas? visi mikotoksīni, augu toksīni etc? der palasīt, varbūt kaut ko tādu, ko jūs ēdat regulāri nedrīkst, ja ir aknu saslimšanas

Laima slimība un encefalīts ir izslēgti? vai citas ērču pārnēsātas slimības (ērlihioze, babezioze)?
leptospiroze? listerioze?

Fēces uz parazitoloģiju arī pārbaudītas? (ar šo ir ļoti tricky, jo vajag ļoti svaigu materiālu, kas pēc iespējas ātrāk jānogādā laboratorijā un jāizmeklē dažu stundu laikā. Asinis?

STS visas izslēgtas? Eksotiski ceļojumi nav bijuši?

atvaino, es te tā par nopietno fizioloģiju, a ja nu tev kas palīdz.
vēl iesaku kaut vai tajā pašā saitā pameklēt kādu simptomu enciklopēdiju. veterinārijā tādas ir, jābūt arī hum. med. kad pēc šķirkļa var noteikt dažādas diferenciāldiagnozes. ja nav hum. med. kaut vai vet.med. (jo zvērs jau nevar pastāstīt, kas viņam sāp, viss jāskatās daudz kompleksāk)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2014-05-13 14:48 (saite)
1) citi orgāni - nav izdevies atrast nekādus bojājumus. jā, ir bijušas 2 MR, 3 CT, 2 encefalogrammas :) plaušām rentgens, 2 ekg, 2 ehokg...

2) analīzes laboratorijā taisām par savu naudu reizi mēnesī (g-k aknām, bet ik pa brīdim drošībai es paķeru arī visu citu) - probzas, kā izskatās, tikai ar aknām+bija paaugstināts holesterīns (kopējais+ZBL), ko veģ. diēt+joga pāris mēnešos nozemināja līdz ideālam.

3) lamblijas, man šķiet, encefalopātiskas blaknes nerada (vai arī tur jābūt ļ. smagam imūndeficītam)+savā laikā tās manā skolā diagnosticēja bez problēmām. nez, kā ar citiem zvēriem...

4) sēnes neēdam (retu reizi šampinjonus), nekādus eksotiskus augus nē. diētas aknu slimniekiem izpētītas caur un cauri, nekādu kaitēkli neatrodu :(
(ja nu vienigi tomēr vilsons, tad no lēcām un riekstiem būs jāatvadās)
es pat iedomājos par to gļuku sēnīti rudzu maizē!!! bet mēs maizi vispār neēdam.

5)par ērču kaitējumu - ja vien m. nav nogulējis kādus interesantus simptomus, drīzāk nē. bet būs jāpapēta.

6) eksotiskos ceļojumos diemžēl bijis nav. par sts - esmu visai droša, ka nav (pat ja neticētu uz vārda, es pārbaudos regulāri, un man pat hlamīdjas nekad nav bijušas - sen jau būtu aplipināta).

7) zīdainībā gandrīz nomira no zeltainā stafilokoka (mēnesi bija caureja+nepieņēmās svarā, kamēr vecāki attapās izsaukt ārstu). es nezinu, vai tas varēja kko ietekmēt. toties vieš cerību - izturīgs cilvēks, ja jau toreiz neatstiepās, arī tagad izturēs :))

ļ. labi, ka kāds, kas kko rubī no medicīnas, ar mani par to runā! jo es reāli taustot tumsā uz dureni.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]str
2014-05-13 14:52 (saite)
5) stc - ērču kaitējumus ir viegli nogulēt, bet sekas var uzrasties nez kad

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2014-05-13 14:53 (saite)
tas gan, bet m. neatceras, ka būtu bijušas kādas ērces+nav bijis nekādu encefalīta vai laima simptomu (ja vien, protams, nav nogulējis).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]chimera
2014-05-13 14:54 (saite)
ā, un diez vai tas radītu aknu bojājumu ar fermentiem, kas lēkā tieši uz lēkmēm utml.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]neraate
2014-05-13 15:09 (saite)
var jau būt otrādāk - ka lēkmes jo lēkā fermenti. turklāt pie ilgstošām slimībām aknas kā ekskrēcijas orgāns var ciest jebkurā gadījumā, ja vairāk kaitīgu vielu rodas pašā organismā vai ir traucētas kādas no to funkcijām

stc, der palasīt ne tikai par aknu patoloģijām, bet arī parasto fizioloģiju, ja vēl neesi paspējusi (attiecīgās nodaļas - GI trakts, aknas, ekskrēcija)
http://www.medicinasapgads.lv/images/books/800_24213.jpg

pie parazitologa/imunologa esat bijuši? kaulu smadzenes normāli uzvedas? kad slikti, tad hematokrīts un eritrocīti normā?
hepatologs neko jēdzīgu nesaka? gastroenterologs? es tiešām nezinu, tikai minu un pasviežu idejas

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2014-05-13 15:20 (saite)
aha, paldies!

hm, asins aina visu laiku bijusi normz, visi krīti, cīti un citi zvēri.

pie parazitologa/imunologa (vēl) nē. sākumā jāpietur pie hepatologa. kāpēc mēs tikai tagad pie viņa ejam: pēc pirmās lēkmes 2010. ģimenes ārste noklusēja, ka ir paaugstināts asat un alat (bija 65 un 80), acīmredzot uzskatīja, ka "visiem ir tā" un apgalvoja, ka neko atrast neizdevās (es tikai martā šķirstīju m. kartiņu un uzgāju šos rezultātus... psc, cik es biju nikna!!!),
tāpēc kad fancy gastroenterologs tolmanis janvārī pateica, ka, viņaprāt, problēma nav aknās, ka jāiet pie psihoterapeita un jāpārbauda, vai nav epilepsija, es to tā arī atstāju (tolmani neizvēlējos es, bet gan m. radi, lai gan es brīnījos, kāda H pēc ir izvēlēts gastroenterologs bez specializācijas hepatoloģijā/infektoloģijā...). vienīgais labums no tolmaņa - viņš lieliski noņēma m. bailes no ārstiem. vismaz par to viņam paldies.

nu, un tālāk mēs centāmies diagnosticēt epilepsiju un pārbaudījām visādas sirdis. lai atkalatgrieztos pie aknām.
sorz, ka tik gari :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]neraate
2014-05-13 15:27 (saite)
es to sts biju domājusi kā kādreiz pārslimotu, ne pietiekoši laicīgi ārstētu un tad jau kkādas sekas var izlīst.

kādu no tām simptomu grāmatām gan paskaties

lamblijas pieminēju, jo man nesen stāstīja, kā ta LV viena ārste konstatē bumbuli pie aknām, uzreiz ķīmiju un radiāciju, davai ārstējam, labāk nepaliek, tad nu aizbrauca uz kādu no NVS valstīm un konstatēja lamblijas (milzīgu koloniju).


nemet man ar tomātiem, es ticu tradicionālajai medicīnai, bet negribat pamēģināt ko netradicionālu? tādu speciālisti bieži vien domā ārpus 'kastes'. vai vismaz kādu citu speciālistu, kas studējis/rezidējis ārvalstīs. mana māte bija mani aizstiepusi pie manuālā terapeita un (??!) no Daugavpils, viņš ar elektroimpulsiem mērīja noteiktos punktos un ļoti daudz ko diagnosticēja pareizi (tā, kā iepriekš citi ārsti). un gan jau nesitīs, ja paņemsi līdzi izrakstu no vēstures un analīzes, vismaz vēl kāds viedoklis.
mana mamma savukārt aizgāja pie kkādas ķīniešu med. ārstes, kas ar diētu (lai cik amizanti neskanētu) ļoti daudzas hroniskas kaites sakārtoja.
vienīgi no homeopātiem nedaudz jāuzmanās. forši jau, ka skatījums cits, bet mani ļoti stipri potencētās zāles nedaudz dara uzmanīgu, tur diezgan labai pašiedvesmai jābūt. no otras puses - nevar noliegt, ka dzīvniekiem palīdz (pieļauju, ka ne ļoti spēcīgās /no viņu viedokļa/ zāles)

bet vispirms jau pie hepatologa, ir vērts pameklēt kādu, kuram vēl kāda specializācija

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2014-05-13 15:33 (saite)
par vecām sts es arī esmu visai droša, ka nav bijis. bet m. mani nožņaugs, ja sākšu stāstīt, kāpēc :)

par netradic - es noteikti esmu mieru ārstēt m. kaut ar kumelītēm un kamieļa kakām, bet TIKAI TAD, kad visas cerības būs zudušas. jo šobrīd ir pavisam konkrēti fizioloģiski simptomi, konkrēti analīžu rādītāji, tikai pagaidām vēl nav atrasts ārsts, kurš tos neignorētu. šobrīd man tomēr pat porfīrija liekas ticamāka par... netradic. diagnozēm :) un patiešām - dot aknu slimniekam mistiskus pilienus es neriskētu nekad.

(vispār es zinu, ko darīšu tālāk - ja hepatoloģe izrādīsies šaubīga, klauvēšu pie durvīm tām pašam danilānam, kura grāmatu šobrīd lasu. un tad jau un tad jau)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ave
2014-05-13 16:19 (saite)
chi, tu ir zvērs!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2014-05-13 16:21 (saite)
ja no tā vēl būtu kāda jēga... ... ...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]chimera
2014-05-13 15:09 (saite)
++m. gadījumā ir kardināli mainīta diēta (kas nesis daudzus taustāmus, jūtamus un analīzēs izmērāmus uzlabojumus), taču nav/ir minimāli ietekmējusi 2 lietas - aknu fermentu svārstības+visas interesantās epizodes. jaunā diēta tiek ieturēta piekto mēnesi - man šķiet, ka toksikozes utt. tas varētu izslēgt ---> produkti mainās, simptomi nemainās.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]neraate
2014-05-13 15:31 (saite)
ne obligāti, ja piemēram, ir kāda toksikoze ar vielu, kas ļoti lēni metabolējas vai ir, piemēram, taukos šķīstoša un/vai ilgstošā laika periodā uzkrājas organismā. jo šādos gadījumos arī ļoti grūti to noteikt, jo akūtas lēkmes laikā varbūt var pateikt, ja pārbauda asinis, bet jāzin ko meklēt. turklāt organismam vajadzīgs laiciņš lai attīrītos

/un es iesaku arī šo to palasīt par aknu protektantiem un palietot produktus, kuros vairāk (man šķiet, bija kkādi B grupas vitamīni etc

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2014-05-13 15:38 (saite)
ko tu domā ar aknu protektantiem? ne taču visādus esenciāļus utml?

par b vitamīnu: es ne tikai pieskatu, lai tāds būtu paikā (plus, visādi vegānie riekstu pieni ir stiprināti ar kalciju un b vitamīniem), bet arī periodiski dodu sev un m. neirorubīnu (lai izvairītos no b12 deficīta). tā kā, ja nav problēma ar absorbciju, diez vai vaina būtu tur.

toties! vienīgais mēnesis, kad nebija ne lēkmes, ne gļuku, bija mēnesis, kad es eksperimentālā kārtā iedevu m. dažas devas hepa-merz (jo tuvojās lēkmes laiks un sāka parādīties brīdinājuma signāli), kas teorētiski sašķeļ visādus tur amonijus un ir lietojams pie aknu encefalopātijas. es nezinu, vai tā ir sakritība, bet hepatoloģei es to pastāstīšu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]neraate
2014-05-13 16:01 (saite)
B grupas vitamīni, glikoze, metionīns u.c. neaizvietojamās aminoskābes u.t.t. ko parasti lieto kā atbalsta terapiju, ja ir aknu bojājumi vai smags vispārējais org. veselības stāvoklis, lai palīdzētu aknām tikt galā ar savām f-jām

bet gan jau hepatologs pateiks ko sakarīgu vai vismaz nosūtīs uz vēl kādiem izmeklējumiem

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?