dēlis grīdā

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Jūlijs 29., 2014


23:06

Man nepatīk, ka kvantu fiziku manās smadzenēs pārstāv tumša bilde, taču nervozi eju ar līkumu (noglabāju "kādreiz izlasīt" folderī) visiem laipnajiem informācijas piedāvājumiem. Jo mana fizikas (kā arī ķīmijas) izglītība beidzās mazpilsētas pamatskolā ar "gandrīz labu" rezultātu. Būtu forši kādreiz kādā rāmā novakarē pie ezera satikt laisku fiziķi, kuram es teiktu "pastāsti stāstu par kvantu fiziku, no paša sākuma" un tad viņš, pīpēdams labas cigaretes un lēni pūsdams smaržīgus dūmus, stāstītu. Stundu. Kā tas bija toreiz, kad klausījos neaizmirstamu un neatkārtojamu programmēšanas stāstu. Stāstīšana - tā ir pieradināšana.

(typini)

Jūlijs 28., 2014


00:04 - Kaķītis maģijas praktiķis

Šīsvasaras nomadisma garā reti sanāk būt Rīgas mājās. Abas pēdējās divas reizes atgriežos dzīvoklī un redzu - kaķītis līdz ārdurvīm atvilcis (novilcis) manu džemperi. Tas izskatās tā:

Slieksnis, džemperis, nomadisms un kaķītis
(skat. tumšo pleķi bildes kreisajā pusē)

Varbūt, pietuvinot durvīm manu džemperi, viņš mēģina pietuvināt tām mani?
Varbūt viņam izdodas?

(typini)

Jūlijs 22., 2014


11:50
Porto. Es sheit vispaar nedzirdu modinaataaju. Shodien paliidzu E. vegaanspotaa. Te ir forshi. Iztiiriiju zaali, noceelu kreeslus no galdiem, ar spirkjiku dezinficeeju eedamriikus un taadaa garaa. No virtuves jau smarzho daarzenji, garshvielas un kaut kas veel, driiz jau pusdienlaiks. Vakaraa aiziesim uz amatierfadu. Tagad kafija un brokasts.
Mūzika: Galandum Galundaina

(typini)

Jūlijs 17., 2014


16:07
Taa stadija, ko sauc par haljavas slieksni - kad kaut kas naak tik viegli, ka drusku bail paliek. Taa man ir ar Portugaali. Pienjemsim, tas taapeec, ka es izskatoties peec portugaalietes, kaa man te teica. Dziivoshu veesturiskaa viesniicaa ar dzidri zilu baseinu zem numurinja loga. Simpozijaa mans darbs buus dzert viinu un interveet daliibniekus (un kaapeec gan es te atbraucu, lol) un tas noziimee, ka man pat nebuus jaaneesaa tas M izmeera shirts. Aizgaaju uz klausiishanaas istabu - beidzot kaadaa pasaakumaa ir vieta, kur legaali atpliist zilos spilvenos un peldeet skanjaa, kas naak no 8 apkaart izkaartotaam tumbaam. Kaa taads skanju baseins (listee ir 50 skanjdarbi, pagaidaam man kaut ko izsaka tikai nozares klasikji Hildegard Westerkamp un Barry Truax). Tagad aizieshu uz kaut kaadu pamestu maaju, ko festivaals ieskvotojis - tur katraa istabaa esot creepy skanjas instalaacija.

(2 typina | typini)

Jūlijs 15., 2014


00:01
Tuščauļos iemācījos blūzu par morfīnu, izvilku 'brother wind' kārti, salasīju pelašķus, peldējos ezerā, gulēju pie ugunskura Nera krastā un skatījos pilnmēnesī, dzēru čaču, ēdu krūmu ogas un dabūju ar elektrību. Valdīja draudzība un prieks. Pirms tam biju laiskā un sektantiskā seminārā pie Svētupes, parīt būšu simpozijā Portugālē, ja brālis vējš vēlēs. Vasara pilna kā vanna.
(12 typina | typini)

Jūlijs 10., 2014


00:45

Diždižmātīte.

(typini)

Jūlijs 7., 2014


20:29
Nekad nebiju redzējusi šādā pozā aizmigušu kaķīti. Atbraucām no sterilizācijas operācijas, nu streipuļo pa dzīvokli un palaikam aizmieg kur pagadās. Nedaudz lielākas brīvības cena.

(typini)

14:01 - LR raidījums "Kas notiek tur ārā?"

Vakarbuļļu pļava pilna ar dzirkstelītēm. Zied arī pavisam retās jumstiņu gladiolas (vienīgā mūsu savvaļas gladiola), jūrmalas armērija un kaut kāda tumši lillā kāpu orhideja. Mārsilu gan neatradu - likās, ka vajaga taču būt, bet nekā. Vispār šogad jau visādas buntītes ienākušās, lai arī ne reizes neesmu braukusi tēju vākt - saulgriežu rasaskrēsliņi un vībotnes (ko gan vēl maģiskāku varēju saulgriežos ievākt, hehe), Viļakas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja iedāvināja 3 veidu mētras, kumelītes, arī lupstāju un estragonu, vakar sašķinu pāris saujas pelašķu. Vaivariņu ēteriskās eļļas experiments karājās uz jautājuma zīmes, bet šobrīd kaut kā nemaz nevelk uz tiem vaivariņiem. Vasaras galvenais mērķis ir ievākt diždadžu saknes (mož arī buldurjāņus pašai izrakt intereses pēc). Nu vēl nātres un meža avenes un, ja paveiksies, arī upesmētras. Bet vispār jau es kafiju un zaļo tēju pārsvarā dzeru.

(typini)

Jūlijs 6., 2014


10:24 - skola

In biology, any group of fish that stay together for social reasons are shoaling, and if the group is swimming in the same direction in a coordinated manner, they are schooling. The "oddity effect" posits that any shoal member that stands out in appearance will be preferentially targeted by predators. This may explain why fish prefer to shoal with individuals that resemble themselves.

Mūzika: Chinawoman - Let's Part in Style

(typini)

Jūlijs 5., 2014


01:29 - NU TAD...!

Ar Andromedu jokojām ar pirmsmiega selfijiem un secinājām, ka nav nemaz slikti, ja var izskatīties amplitūdā no 25 (vienā bildē) līdz 55 (citā bildē) gadiem. Bet vispār arvien retāk gribas izskatīties jaunākai un vispār izskatīties labāk vai citādāk nekā ir. Labi, es gribētu gan neizskatīties nogurusi, taču pagaidām vēl netaisos ieguldīt daudz naudas un laika sejas "uztaisīšanā". Daudz svarīgāk man liktos kļūt nenogurušai, taču tas tāds ilgtermiņa mērķis, ja vispār iespējams.

(6 typina | typini)

Jūlijs 1., 2014


20:24

"I realized that if I were painter about to paint a great catastrophe, I could not put the first stroke on canvas without thinking of Joy in doing it." - Louis Kahn
http://arhiprofesor.wordpress.com/lecturi-necesare/lectura-1-louis-kahn-light-and-silence/

(2 typina | typini)

Jūnijs 30., 2014


09:49

Grēku pudiņš.

(2 typina | typini)

Jūnijs 28., 2014


16:23 - Valmieras linu kulstītāji

Senāk te Viļakā puišiem, kas uztaisīja bērnu un pameta bērna māti, bija jābrauc uz gadu uz Valmieru linus kulstīt.

(5 typina | typini)

Jūnijs 26., 2014


10:39

Stopējot pa Latviju jūtos kā tāds dieviņš, kas staigā pa zemes virsu un skatās, kā cilvēkiem iet. Vakar ar 8 mašīnām Rīga-Viļaka. Septiņi labsirdīgi vīrieši un meitene. Pirmais pacienāja ar burkāniem, pēdējais ar kafiju no termosa. (Es tobrīd tā gribēju kafiju, taču ceļš bij tāls, vakars tuvs un kafijpauzē negribējās aizķerties.) Smiltenes pagriezienā uz Gulbeni ceļmalā ir gatavas gigantiskas meža zemenes. Kāds saimniecisks vīrs pastāstīja par savu uzņēmumu ar 150 darbiniekiem Igaunijas pierobežā un par Ērģemes pili. Vajadzēs aizbraukt. Kāds aizveda līdz Gulbenes ārrobežai, lai ātrāk tieku uz priekšu. Kāds cits brauca no Gulbenes uz Pitalovu iepirkties. Nu piecas dienas tepat svešos ļaudīs. Domāju iet čigānos.

(7 typina | typini)

Jūnijs 24., 2014


23:34

Nez, kā izdosies vazāšanos apvienot ar datordarbiem. Rīt atkal uz nedēļu prom no celles un skatos kalendārā, ka pavisam noteikti jūlijā būšu Rīgā sešas dienas. Gan jau vairāk, jo te ir arhīvs un savs kvadrāts un puķuķītis pa vidu un kas tik vēl ne. Apjāņu laiks bija pilns visa kā, bet galvenais laikam ir tas, ka neatminami sen nebiju tik ilgu laiku - sešas dienas - pavadījusi dzimtajā miestā. Kaut kādā ziņā tas bija atgriešanās ceļojums. Tā vieta ir dzīvošanas un darbošanās vērta un daiļa no daudziem rakursiem. Šķiet, galvenais, kas mani traucē tur atgriezties, ir dabiska vēlme neatgriezties. Tās komforta zonas nepanesība, izrādās, nav zudusi, tāpat kā alerģija no saules un bailes no augstuma. Varbūt citu gadu.

(2 typina | typini)

Jūnijs 18., 2014


23:08

Kā 5 min. pēc ierašanās vecāku mājās sagribēt tūlīt braukt projām jeb īsais ceļš uz tīni sevī. Māte grāmatvede atlaida frāzi: "Mākslinieki, tie jau ir 08 (tas laikam ir kaut kāds kultūras kods pašvaldību dokumentos), ar putniem." Ļāvu viņai kādu brīdi paturpināt, gribas jau tomēr saprast pointu un vakariņas bija garšīgas. Tomēr drīz vien teicu, ka labāk aši iešu projām, kamēr nav par vēlu. Tagad pārkārtošu istabu. Bīdīšu bungas, dīvānus un citas mēbeles. Kārtībai jābūt, kādam taču jātraucē darbaļaužu naktsmiers, un kurš cits to darīs, ja ne meita ar putniem, hahaha. Un mākslinieki jau arī ir iedomīgi uz grāmatvēžiem un citiem, kurus vispār nepamana. Visi uz visiem iedomīgi. Un ironiski ir arī tas, ka es taču neesmu nekāda māksliniece, un tas, ka vecāki mani tā uztver, zināmā mērā glaimo. Turklāt viņi ļ.lielā mērā ir to finansējuši, hahaha. Tā ka būs vien jāatstāj visi metamakmeņi zen dārzā. Bet interesanti, ka cilvēku pašvērtība un izdzīvošana tik ļoti balstās pārākuma sajūtā. Manuprāt, risinājums varētu būt arī sevis un citu līdzvērtīgošana.
p. s. Brīdi pēc nenotikušās sarunas mamma no skapīša izkrāmēja man noslēpto pēdējo zemeņu bļodiņu. Varbūt labi, ka mūsu ģimenē nav pieņemts sarunāties :)

(6 typina | typini)

18:15

You control yourself but your body is not yourself.
What is body? To live with an unknown thing.
Move together with the impossibility to move.
Your sex is finished but you still want to eat. Can't say is sad or happy. This is close to butoh. (Demonstrējot vecu japāņu gaitu.)

Tags:

(4 typina | typini)

Jūnijs 17., 2014


20:51

Japānis šodien noslēdza nodarbību ar teikumu: "Your knees are always too high for me."
Jāķeras pierakstīt darīto. Taču galvenais visu laiku ir koncentrēšanās, kustību disciplīna, precizitāte. Mēs viņam liekamies dīvaini, viņš palaikam smejas kā par bērniem vai jautā "do you understand?". Deja kā karatē, jāmācās no karatistiem. Un jānoskatās atkal krutā filma par kung fu.
Un vēl viņš vairākkārt komentēja dualitāti. 0-1-0, dzīve ir viens. Nāve ir nepieredzamais, identitātes zaudēšana. Zero/dead position. Šoks jeb notikums, kas pārcērt kontinuitāti. Cockroach comes. Ir labā puse, ir kreisā puse, un tu slīdi pa vidu, nevis sper soļus, pārnesot smaguma centru no labās uz kreiso. Tajā gaitā nav divu kāju. Vēl viņš bieži saka - you are one zero. Par personas dualitāti - ir tava identitāte un vienmēr ir arī svešinieks, the other. Arī kā par kontroli un nekontroli.
Vēl mēs daudz strādājam pie balansa. Pirkstgala, papēžu, nosvērtā uz vienu vai otru pusi.
It kā jau zināmas lietas, bet viņš to pasaka un parāda tā, ka tas iegūst precīzāku jēgu.

Tags:

(1 typina | typini)

Jūnijs 14., 2014


17:24

Sasodīts. Viena lieta, pie kā pierod Latvijā, bet kas nenotiks Portugālē vai Norvēģijā, vai ja notiks, tad tas būs brīnums. Vajag vienu papīru. Vienkāršu vēstuli. Pirmdien. Bet viņi atbildēs pēc nedēļas.

(typini)

Jūnijs 7., 2014


12:52

Piecēlos, iedzēru solpadeīnu un sapratu, ka sesija ir galā.
Čau, Rīga.

(typini)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba