dēlis grīdā

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Augusts 28., 2014


19:37 - Pārvākšanās hronikas

2008. gada rudenī draudzene aizbrauca studēt uz Berlīni un līdz ar viņas istabu Rīgas centrā mantoju arī maisiņu ar naudu. Visādas svešzemju ceļojumos pāri palikušas monētas. Maisiņš neatvērts dzīvoja kādā nomaļā iedzīves stūrī līdz šaibaltdienai, kad, krāmējoties uz (aiz)nākošo mītni, nolēmu viņā ielūkoties. Tā nu tikko kļuvu bagātāka par 8 eirām (cik nu bieži tālajā 2008. gadā sanāca uz tādām eiru zemēm braukt...). Atradu arī latu ar sēni un skudru. Monētu fetišš man svešš, tomēr sēnes un skudras ir cienījami ļauži, gan jau kaut kā sadzīvosim.

Mūzika: Holliger - Telemann - Oboe concerto in d minor

(typini)

Augusts 25., 2014


14:25

Viens gan man zinātnē patīk - ka tur var un vajag darīt lēni. Laikam nav daudz profesiju, kurās var atļauties pateikt - uz to es varēšu atbildēt pēc diviem gadiem.

(4 typina | typini)

Augusts 23., 2014


22:02

Pat nebija ienācis prātā, ka šodien vienkop satikšu visus* gotu draugus (nu labi, viena no viņiem nav gote, bet viņa ir introverte). Kamēr viņi katrs savā nodabā bija gotiski, es aiz sajūsmas kopā ar salātiem apēdu lapseni, kura man iekoda mēlē un smaganās.
* Chi, ja gadījumā tu esi gote, kāpēc tu tur nebiji?


(2 typina | typini)

Augusts 21., 2014


14:28

Mjā, es tikko sapratu grāmatvežus.
(Un man sāp galva, protams.)

(typini)

Augusts 20., 2014


18:48

Ekvadora ir pirmā valsts, kuras konstitūcijā definētas arī dabas tiesības. Voilà, čaptēr seven.
http://pdba.georgetown.edu/Constitutions/Ecuador/english08.html
Turklāt viņiem okeāna krastā ir pilsēta Manta. Reiz jau bija sanācis lasīt par tur dzīvojošām runām (Runa people) un atkal viņi. Gribu šo grāmatu - par to, kā viņi pārvēršas par pumām un savus suņus nevis staidzina kā normāli cilvēki, bet, emm, tripina?
http://news.nationalgeographic.com/news/2014/08/140803-rain-forests-ecuador-amazon-runa-anthropology-ethnography-puma-booktalk/

(5 typina | typini)

Augusts 19., 2014


14:25 - mūžīgā follija

"And in trying to explain the splitting of white light into a spectrum, he came up with the beautiful notion that the width of the coloured bands matches the mathematical proportions of a musical scale. People had traditionally counted no more than five colours in a rainbow, but for his theory to work Newton needed more, so he introduced two ‘semitones’, orange and indigo, and we’ve been counting seven colours in a rainbow ever since."

"Personally, I shall maintain faith in the principle of eternal folly, comforted by the thought that nearly every idea that ever crosses my mind is most likely unoriginal or wrong, or both – though just occasionally our grey matter is actually capable of producing something new."

Ņauki.
http://aeon.co/magazine/world-views/how-fossilised-ideas-live-on-in-language-and-science/

Mūzika: Dawn Penn - You don't love me (no, no, no)

(typini)

Augusts 18., 2014


23:51

Ok, ar šodienu sākšu domāt par karu. Pagaidām skaidrs ir tas, ka es atsakos par to domāt ar veciem jēdzieniem, kas tikai nostiprinātu ideju, ka mēs zinām, kas ir karš un kāds tas būs jeb "kādam tam jābūt". Tas man liekas bīstamākais - tā normalizēt karu. Pagātni idealizēt un atkārtot - tas varbūt rada "drošības" sajūtu, foršs rāmītis, kurā dzīvot un darboties, bet piekāst man vecu izpratni par pasaules kārtību. Nu nevar mūsdienās taisīt tos pašus trikus. Man bieži ir sajūta, ka tie vecie diskursi ir kā slikts sapnis, no kura jāpamostas.

(3 typina | typini)

20:53

Autobuss uz Mazsalacu.

Bērnībā tētis, vedot pie omes, sastāstīja lielas acis par (P)lāci un Raganu ("skatieties, meitas, kā tas garais skurstenis tur kūp melniem dūmiem!" un tādā garā), taču izrādās, ka tur tuvāk ir arī Īgums un Rimeikas. Bet vispār par Ziemeļvidzemi man ir vislaipnākā sajūta. Salacas krastu pilsētiņas, Limbažu apkārtne, tik daudz kas labs tur ir satikts un noticis. Manā no realitātes attālinātajā kartē tur, mazliet nostāk no visa, dzīvo cieņpilni un mierīgi. Kaut kad vajadzēs nobraukt no Rūjienas līdz Valgai, tur ir nezin kas.


(typini)

Augusts 16., 2014


01:08

Šķiroju mantas. Dažādas noderīgas lietas, pēc kurām nav vajadzības. Vai man vajag grāmatas? Vienā kladītē, (ne)rakstot diss., sāku rakstīt pasaku par Kārli Jāni no Gēriņiem un pūķi-gulbi. Tālu netiku un no tā paša der labi ja puse. Bet tonakt Kārlis Jānis, smaidot ar dubultzodu, uzlaboja manas pusdzīves kvalitāti. Visādas aizsāktas kladītes, jūs mani šovakar skumdināt.

(2 typina | typini)

Augusts 15., 2014


22:28

Doku forums - septembra prieks, bet tie filmu apraksti tādi, ka gandrīz neko negribas. Ne jau tēmas pēc viņas izrādās krutas. Diez vai bez ieteikšanas es skatītos Kosakovska "Tishe!", kas ir mana doku topa trijniekā un ir par to, kā "gatavojoties Pēterburgas 300-gadei, tiek remontēta kāda pilsētas iela". Bet lai būtu - šogad izvēlējos "Laukumu" par diktatūras gāšanu Ēģiptē un "Sāli" par pasaules baltākās sāls iegūšanu Indijā.

Mūzika: Kate Bush - The Dreaming

(5 typina | typini)

Augusts 14., 2014


23:19

Kā man patīk etimoloģijas. (Un vispārināt.)

Concert (ii).
The word’s origins are uncertain, but like ‘concerto’ it may derive from the Latin concertare (‘contend, dispute’) and consortium (‘society, participation’), although it may also be linked with the primary Italian meaning of concertare (‘to arrange, agree, get together’) and the English ‘consort’. (Grove Music Online)

Turpmāk strīdus saukšu par koncertiem.
Vispār pāris reizes ir gadījies iziet no akadēmiskās mūzikas koncerta skaņdarba vidū, jo fiziski un garīgi tas vairs nebija izturams.

(typini)

Augusts 13., 2014


15:16

An example is the accidental introduction of the European rabbit in Australia in 1859, where 12 pairs of rabbits produced 600 million of individuals in half a century, eating grass and crops and making it even harder for the endangered local species to find food.
Chi, vai par šo jau ir šausmene?

(5 typina | typini)

02:39

Rīgā avenes smaržo stiprāk.

(typini)

Augusts 10., 2014


12:49
Biju uz šito moliņu.


Staigāju pa sakaltušu aļģu papirusiem, sēdēju uz akmiņiem un spēlēju varganu. Atkal izvēlējos to pašu, ko pirms gada - viņš uzreiz spēlējas. Viņš ir šaurs un mazs, bet pazems un ar ilgi nedziestošu drošu skaņu. Vēl todien ķērām signālvēžus. Meitenes rādīja ar pirkstu un spiedza un puikas ķēra, kā no obligātās literatūras.

(typini)

Augusts 9., 2014


19:17 - 8. sezona

Septembrī rādās pāhrvākšanāss! Cibas Valsts arhīvs liecina, ka tagadējā mītnē biju ~3,5 gadus. Tie bija ņigu ņagu gadi. Daudz miega un bezmiega. Vairs nebūs uzticamās dzīvokļa biedrenes, nakts suņa, balkona ar pers. bērziņu, izcilās vannasistabas akustikas, atkritumu šķirošanas, kaimiņtanšu, lauku labumu pievedumu. Bet neko darīt - vajag citu telpu. Īsti nezinu, kā būs, taču labāk zinu, kā nebūs.
Dabiņā iepazinos ar meža prusaku (smuks un cēls), ūdens skorpionu (blakts), redzēju zaķus, vakarlēpi, stirnu, acis, ievācu upesmētras, avenes un mazliet raudeni.

(6 typina | typini)

Jūlijs 29., 2014


23:06

Man nepatīk, ka kvantu fiziku manās smadzenēs pārstāv tumša bilde, taču nervozi eju ar līkumu (noglabāju "kādreiz izlasīt" folderī) visiem laipnajiem informācijas piedāvājumiem. Jo mana fizikas (kā arī ķīmijas) izglītība beidzās mazpilsētas pamatskolā ar "gandrīz labu" rezultātu. Būtu forši kādreiz kādā rāmā novakarē pie ezera satikt laisku fiziķi, kuram es teiktu "pastāsti stāstu par kvantu fiziku, no paša sākuma" un tad viņš, pīpēdams labas cigaretes un lēni pūsdams smaržīgus dūmus, stāstītu. Stundu. Kā tas bija toreiz, kad klausījos neaizmirstamu un neatkārtojamu programmēšanas stāstu. Stāstīšana - tā ir pieradināšana.

(1 typina | typini)

Jūlijs 28., 2014


00:04 - Kaķītis maģijas praktiķis

Šīsvasaras nomadisma garā reti sanāk būt Rīgas mājās. Abas pēdējās divas reizes atgriežos dzīvoklī un redzu - kaķītis līdz ārdurvīm atvilcis (novilcis) manu džemperi. Tas izskatās tā:

Slieksnis, džemperis, nomadisms un kaķītis
(skat. tumšo pleķi bildes kreisajā pusē)

Varbūt, pietuvinot durvīm manu džemperi, viņš mēģina pietuvināt tām mani?
Varbūt viņam izdodas?

(typini)

Jūlijs 17., 2014


16:07
Taa stadija, ko sauc par haljavas slieksni - kad kaut kas naak tik viegli, ka drusku bail paliek. Taa man ir ar Portugaali. Pienjemsim, tas taapeec, ka es izskatoties peec portugaalietes, kaa man te teica. Dziivoshu veesturiskaa viesniicaa ar dzidri zilu baseinu zem numurinja loga. Simpozijaa mans darbs buus dzert viinu un interveet daliibniekus (un kaapeec gan es te atbraucu, lol) un tas noziimee, ka man pat nebuus jaaneesaa tas M izmeera shirts. Aizgaaju uz klausiishanaas istabu - beidzot kaadaa pasaakumaa ir vieta, kur legaali atpliist zilos spilvenos un peldeet skanjaa, kas naak no 8 apkaart izkaartotaam tumbaam. Kaa taads skanju baseins (listee ir 50 skanjdarbi, pagaidaam man kaut ko izsaka tikai nozares klasikji Hildegard Westerkamp un Barry Truax). Tagad aizieshu uz kaut kaadu pamestu maaju, ko festivaals ieskvotojis - tur katraa istabaa esot creepy skanjas instalaacija.

(2 typina | typini)

Jūlijs 15., 2014


00:01
Tuščauļos iemācījos blūzu par morfīnu, izvilku 'brother wind' kārti, salasīju pelašķus, peldējos ezerā, gulēju pie ugunskura Nera krastā un skatījos pilnmēnesī, dzēru čaču, ēdu krūmu ogas un dabūju ar elektrību. Valdīja draudzība un prieks. Pirms tam biju laiskā un sektantiskā seminārā pie Svētupes, parīt būšu simpozijā Portugālē, ja brālis vējš vēlēs. Vasara pilna kā vanna.
(12 typina | typini)

Jūlijs 10., 2014


00:45

Diždižmātīte.

(typini)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba