rūsganais sprakšķis ([info]mufs) rakstīja [info]istaba kopienā,
@ 2017-04-15 23:08:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
organicup
kārtējo reizi FB man iebakstīja ar reklāmu, vairākkārt citu tēmu diskusijās ir dzirdētas pozitīvas atsauksmes, bet iegūglējot man diezko nepaliek skaidrs

varbūt kāda ir gatava padalīties personīgajā pieredzē, jo man,skatoties video,kur to piltuvi ieliek pudelē ar ūdeni, nerodas ticamība

lūk, es ar tamponiem diezko nedraudzējos, 36os gados beidzot esmu tikusi līdz tam,ka reizi gadā,ja ļoti vajag, varu paciest,bet man galīgi nav skaidrs,kā to saņurcīto silikonu varētu sevī iedabūt + kā viņu dabūt laukā, neapšļakstot visu pasauli ar asinīm

(interesējos,jo tas šķiet videi draudzīgs risinājums,citas motivācijas nav)


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]kakjux
2017-04-15 23:28 (saite)
Ir vairāki veidi kā ielikt, man padodas viens, bet nepadodas cits. Es skatījos vairākus youtube video un iemēģināju vairākus veidus. Un izvelk ar tās "kājas" palīdzību. Pimoreiz gan es arī noķēzīju vannasistabu, bet ar otro reizi jau viss sanāca ok. Nekas nesāp, viņu pat nejūt. Nekas man garām netek. Un ir tik daudz ērtāk, kad iemanās. Un videi draudzīgi. Un ķermenim arī kaut kā daudz labāk liekas.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mufs
2017-04-15 23:38 (saite)
hā, bet tātad ir iespējams,ka kādam nepadodas nekā (ielikt) :/

un par to izvilkšanu - es jau saprotu,ka aiz kājas, bet - tā piltuve tak saspiežas ārā velkot,attiecīgi, es iedomājos,ka viss sašļakstās atpakaļ no kurienes nācis

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kakjux
2017-04-15 23:42 (saite)
Nu ir teorētiski iespējams, bet man liekas, ka var viegli iemanīties vienu no veidiem. Jo viņa jau tur iekšā pati atlec savā formā. Un ir viss labi. Un ārā es pavelku aiz kājas tik tālu, lai var satvert jau pašu piltuvi un tad aiz tās. Nekas atpakaļ nešļakstās. Jā, tas man (un es to daudz esmu dzirdējusi arī no citām) bija pārsteigums, cik maz to asiņu īstenībā iztek. Pa dienu knapi puse pietek un tas heavy flow dienā. Kaut kā paketēs un tamponos liekas, ka mega plūdi, bet tā nav.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pelnufeja
2017-04-16 01:59 (saite)
Es arī apsvēru un arī uztraucos, ka nemācētu ielikt/izņemt. jo nu - vienkārši ir arī mizot kartupeļus, ko es tā arī visas savas dzīves laikā neesmu spējusi iemācīties. :D
Un vēl arī diez ko nepatīk doma par laistīšanos ar asinīm, ja sanāk piltuvi tīrīt ne-mājās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kakjux
2017-04-16 02:04 (saite)
nu tiešām tas ir ļoti vienkārši. es vienu mēnešreižu laikā perfekti apguvu, ka varu to izdarīt tagad da kaut milzu pālī. gan ielikt, gan izņemt. tur tas pluss, ka var tīrīt 2 reizes diennaktī - kad atnāc mājās un tad no rīta. un es esmu cilvēks - neveiklība. un tiešām nav tāda sajūta kā ar tamponiem, šito tiešām nejūt. tikai jāpaskatās youtube video, ir pilns ar demonstrējumiem. I mean, es nezinu kā vārdos tās darbības aprakstīt. bet es pamēģināju tā, pamēģināju šitā un atradu kā man ir visefektīvāk. un beigās ir tā, ka daudz mazāka šmuce, mazāk rūpju, mazāk diskomforta un mazāks kaitējums videi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pelnufeja
2017-04-16 02:31 (saite)
Visai laba reklāma, klausies! :) Es padomāšu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mufs
2017-04-16 15:03 (saite)
tas par pāli ļoti labs arguments :D
esmu gandrīz pavisam nobriedusi, vēl tikai par tiem izmēriem jāizkāļo, viņi saka,ka pēc 30 vajag lielāko :D bet es tamponus vismazākos esmu pirkusi/piecietusi

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]simbel
2017-04-17 03:46 (saite)
Ha, man savukārt bija tieši otrādi, ar piltuvi beidzot redzu, cik tie plūdi ir nejēgā pamatīgi :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]digna
2017-04-17 18:30 (saite)
Negribu piekrist par nejūt un nesāp. Šī lieta, lai cik ļoti man patiktu teorētiski, praktiski tomēr galīgi nederēja.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]echoes
2017-04-16 10:04 (saite)
Ļoti iesaku noskatīties šo video: https://youtu.be/_G87oBd6rOw - noderīgi padomi, kā izvēlēties. Arī pārējie video viņai ir sakarīgi un informatīvi - kā ievietot, kā izņemt utt

Šajā video var redzēt, ka netek nekas garām, ja pareizi ievieto (to var ātri iemācīties) https://youtu.be/9CBh6cAKapA

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]simbel
2017-04-17 03:44 (saite)
Omg es tieši nācu šo video ielikt :) +11111

Noteikti nevajag pirkt pirmo, kas redzēta reklāmā, un paļauties uz to, ko ražotājs saka par izmēriem. Vēl ļoti daudz noderīgu padomu ir šeit: http://menstrual-cups.livejournal.com

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]kini
2017-04-16 12:23 (saite)
ielikšana it kā nav tik traki, es vismaz saloku un kaut kā viss čiki, tā kā arī pie tamponiem ir pierasts. izvilkšana brīžiem kkā bremzē, vai nu to puļķi nogriezu biš par īsu vai kas. brīžos, kad domāju ekonomēt etc, tad lietoju, bet pārējos slinkoju. gan jau būs vēl kāds iedvesmas mirklis, kad atsākšu, un varētu būt, ka tā gumija ar laiku kļūst arvien padevīgāka lietotājam.

(Atbildēt uz šo)


[info]dejavu
2017-04-17 11:47 (saite)
Es lietoju jau 8 gadus. Un ne par ko nelietotu vairs neko citu, ja vien nav kaut kāda avārijas situācija. Sajūta ir labāka, nekā ar jebkādiem citiem risinājumiem. Ielikšana, izņemšana prasa treniņu vienu mēnešreižu garumā un pēc tam vairs nav nekādu problēmu. Es to puķīti nogriežu pavisam, jo man traucē. Izvelku satverot aiz pamatnes, nekas nešļakstās. Vienīgās grūtības ir ar publiskām tualetēm, kur nav privātas izlietnes, lai izskalotu. Tad vajag savu ūdens pudelīti līdzi, un jāmēģina skalot virs poda mēģinot neiemest podā :), vai arī jāslauka ar tualetes papīru, bet tas nav forši.

Tā kā to praktiski vispār nejūt, tad jāuzmanās neaizmirst iekšā. Man pāris reizes ir gadījies aizmirst :)

(Atbildēt uz šo)


[info]lea
2017-04-18 09:34 (saite)
Es pati lietoju MeLuna piltuvi ar mazu riņķīti (nevis puļķi) apakšā aptuveni gadu - pirku no menstrualcup.co komplektu ar divām dažādos izmēros par laikam ~25 eiro. Konkrēto variantu izvēlējos, jo izejot cauri visādām tabulām un atsauksmēm sapratu, ka man būs vislabākais izmēra saderības jomā.

Pirms tam primāri lietoju paketes (tamponi mazliet traucēja un neradīja drošības sajūtu) un tagad ne par ko neietu atpakaļ. Ir daudz, daudz ērtāk un tīrāk, it sevišķi ceļojot. Ievietošana/izņemšana bija sarežģīta pirmās dažas reizes, pēc tam salasījos par locīšanas tehnikām un labāko izņemšanas metodi un tagad šķiet ļoti vienkārši. Man menstruācijas ir diezgan vieglas tāpēc jāmaina tikai divreiz dienā - no rīta un vakarā. Nezinu vai tas psiholoģiski vai no vieglā vakuuma, ko piltuve uztaisa, bet krampji arī ir izteikti gājuši mazumā.

Noteikti ieteiktu pamēģināt (pirms tam izštukojot atbilstošo izmēru un brendu) - sliktākajā gadījumā zāģis par max 30 eiro.

(Atbildēt uz šo)


[info]neetiski
2017-04-20 21:03 (saite)
Lietoju topašu produktu ko lea un iegādās tupat par 19 eur. Man ir tikai pozitīva pieredze, liekas, ka tas ir labākais pasaules izgudrojums (ļoti reti paņemu pa kādai milzu spilvena paketei uz nakti, ko tās sniedz tādu dīvainu, mierinošu konfortu). Otrajā dienā, kad ir stiprākā plūsma no rīta mēdz tecēt garām, bet tas ir tikai tādēļ, ka satek vairāk kā paredzētais tilpums. To plānoju risināt, pasūtot speciālu menstruāciju apakšveļu, kuru grasos vilkt tikai uz tām naktīm vai ja paredzēts kaut kur ilgi būt bez tualetes opcijas utml. Patiesībā, beidzot saņēmos nopirkt to piltuvi, jo bija jādodas ilgākā ceļojumā, kurā varēja nokārtoties tikai līdzi ņemamā konteinerā no rīta un vakarā.
Tavā gadījumā ieteiktu uzmeklēt visas lv nopērkamās piltuves un tad arī meklēt atsauksmes par tām (lai gan savu tāpat pirku netā, jo reti kuā aptiekā vispār bija un ne tas modelis, ko vēlējos). Diemžēl, pati vairs nevaru atrast vienu ārkārtīgi plašu blogu ar atsauksmēm un tabulās salīdzinātiem rādītājiem par, apmēram, 50 dažādām piltuvēm, bet viegli uzejami ir arī kā 3 citi labi.
Vecums nav vienīgais noteicošais faktors, ja neesi dzemdējusi, tad piemērotāks būd mazāks izmērs. Katrai kompānijai izmēri atšķiras, kas vienai M, citai L un tās S citiem ir M. Izmēru ietekmē gan tilpums, gan paša riņķa apkārtmērs. (Mani piemēram apmierina manas M izmēra piltuves apk.mērs, bet tilpums varētu nūg lielāks.) Arī formas atšķiras, jāņem vērā, ja tev ir īsa naksts, tad arī piltuve jāizvēlas īsāka un platāka, ja esi ļoti šaura, tad vienkārši mazāku piltuvi un tā būs biežāk jāmaina. Komforta ziņā noteicošs ir piltuves materiāls, ir cietākas un mīkstākas (Lady cup, laikam ir viena no mīkstākajām).

Par tamponiem - tu lietoji parastos vai ar aplikātoru? Ja parastos, tad pavisam vienkāršus vai "silk". Jo sākumā parastie berž, bet pie tā ātri pierod.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?