ублюдок ([info]racoon) rakstīja,
@ 2019-01-04 10:53:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Par dzelteno presi
Manuprāt, lielu postu sabiedrības morālajai izaugsmei nodara bulvārprese, kura publicē ainiņas no dažādu rītārdu ikdienas, tos lepni dēvējot par pašmāju slavenībām. Ja kāds sāk iemantot popularitāti, vai viņam to dāsni dod dzeltenā prese, tam neizbēgami rodas sekotāji. “Sekotāji” veido masu, kas pati par sevi degradējas vēl tālāk, un tad mums gribot negribot ir jātaisa grupas feisbukā, ar nosaukumu “Atlajst sajmu”, jo idiņu apkārt ir savairojies ka biezs.

Vot ņemsim par piemēru kaut kādu gūsteknīti no kādas attālākas vietas Latvijas laukos, kur divreiz nedēļā piestāj “autoveikals”, lai atvestu griķus, grūbas, sāli, smēķus, šņabīti un pēc tipogrāfijas vēl smaržojošus “privātā dzīve” izdevumus. Savukārt no krāsaini apdrukātajām lapām, pār nabaga nelgas prātiņu gāžās stāsti par seksīgās Lee nedienām, Kiviča un Skulmes tetovējumiem, Artusa pārdomām par dzīvi un citi prāta vīrusi. Ko no tā nabaga var gribēt, ja viņš salasījies visus tos murgus, domā ka:”pavei, edz kā bagātie un skaistie arī raud!” Tad viņš sapīpējās čigānu kaņepes, sadzerās sīvo, uzsit sev kaimiņienes iniciāļu tetovējumu, jo šodien viņš mīl viņu un dodas uz pagasta centru piedzīvojumus meklēt. Eventuāli viņš nonāk policijas iecirknī, zaudē darbu un tad ar ātrā kredīta palīdzību finansējis diskountera lidsabiedrības biļetes nonāk Līdsas salātu fasēšanas cehā. Un viss. Un internetā bļauj – atlaist sajmu!. Lai gan patiesībā pie vainas ir bijusi viņa vēlme līdzināties Kivičam, par kuru viņš salasījies tenku lapelēs.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]shelly
2019-01-04 16:26 (saite)
Es teiktu, ka preses spēku tu mazliet pārvērtē. Latvija vienkārši tiešām ir pilna ar Kivičiem un Seksīgajiem Ļī.

(Atbildēt uz šo)


[info]mazeltov
2019-01-04 18:48 (saite)
Jebkurā valstī ir masa, kas nav tā izglītotākā, spriestspējīgākā n'šit.
Un kur lai liekas tā Latvijas masa? Ne rūpnīcu, ne uzņēmumu, ne pirktspējas. Toties ir korupcija, ātro kredītu zelta ādere (tik daudz pinokio) un daudz gudras diršanas.

Un tas, ka cilvēks strādā fermā, fabrikā, rūpnīcā, servisā, utt. - nu tas nudien nav nekāds noziegums vai nesmukums. Varētu padomāt, ka tie Latvijas bagātie un veiksmīgie ir diži daudz labāki - tāpat mēdz piemauties līdz ragiem dūņās un tāpat kompleksojas un cenšas viens otru pārspēt ar aifoniem hujaifoniem, auto, rokassomiņām, pulksteņiem, ceļojumiem un gudriem tvitera ierakstiem, utt. un tad tup uz ksanaksiem, jo kaut kā neizdodas to laimes un apmierinātības sajūtu noķert nez kāpēc.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]sara
2019-01-04 22:03 (saite)
Amen! Man ar šķiet, ka strādāšana rūpnīca nav uzreiz pielīdzināma zemam intelektam un neveiksmei. Dažbrīd tāds strādnieka ir daudz dzīvesgudrāks nekā visi Kiviči un Skulmes kopā ņemti( jo man šķjet, ka šamie vispār ar prātiņu nedraudzējas)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mazeltov
2019-01-06 19:20 (saite)
Jā, pilnīgi noteikti. Mēs taču vienmēr novērtējam cilvēkus, kuri ir sava amata pratēji un kuri sniedz pakalpojumus bez kuriem nevar iztikt atšķirībā no ekseļa šmekseļa un ppt.
Labi santehniķi, automehāniķi, pavāri, utt. Un mums vajag kādu, kurš tajās siltumnīcās audzē gurķus, novāc zemenes, savāc vistu olas, izloba garneles, lai mēs varam kā smalki kundziņi ieiet veikalā un paņemt visu gatavu, sterilu, sapakotu piecdesmit plastmasas kastēs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hmmm
2019-01-07 16:31 (saite)
Kivičus un skulmes par kādiem etaloniem virzīt ir vispār absurdi. Dzeltenās preses veicinātā atpazīstamība jau nu toč nav nekas vērā ņemams. Drīzāk jau jājūt līdzi. Bet starp rūpnīcas strādniekiem diez vai daudz būs dzīvesgudru cilvēku - tādu virtuves folozofu gan droši vien biezā kārtā. Citādi diez vai rūpnīcā joprojām strādātu. Dzīvesgudrie agrāk vai vēlāk tomēr aizrotē uz biroja darbiem vai paši kļūst par uzņēmējiem, lielākiem vai mazākiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]kihelkonna
2019-01-04 19:54 (saite)
vasaraas regulaari apmekleeju autoveikalu. zurnaalu tur nav. tur visi iepeerkas loti taupiigi (iznemot beernus, kas peerk saldeejumu), dazreiz peerk uz paraada. un visas lietas tur ir ar lielu deriiguma terminu. jeb tavaa sisteemaa cilveeki atsakaas no iespeejas nopirkt alu, lai uz paraada nopirktu privaato dziivi?

(Atbildēt uz šo)


[info]teja
2019-01-04 22:25 (saite)
un cik esmu pamanījusi šie varoņi paliek ar cilvēkiem līdz pat viņu nāvei. pat ja cilvēks neko citu vairs nespēj lasīt, kivičs ar lieni paliek ar viņu. kā vienīgais mazais saulstariņš. to novēroju gan savas vecāsmātes 95+ gan uz guktas guļošās kaiminu tantes dzīvē.

(Atbildēt uz šo)


[info]fedrs
2019-01-05 07:44 (saite)
Neskaidrs paliek viens apstāklis - kā autors tik labi pārzin, ko publicē dzeltenā prese.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hmmm
2019-01-07 16:32 (saite)
Es arī lasu dzelteno presi (lasi - zinu ienaidnieku tuvāk par draugiem).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?