Friends

About Friends

Feb. 8th, 2016 @ 05:09 pm
[info]liljabrik
bez apzināti izvēlētas vai spēlētas stratēģijas es savā dzīvokļa stūrīti vācu sieviešdzimtes dievības. šodien ņevska baznīcā meklēju mariju, fantazēju par balto taru ar kaķiem.

лаб'а сп'а'ну ком'едийаFeb. 8th, 2016 @ 04:46 pm
[info]norkoz
https://my-hit.org/film/353998/

Feb. 8th, 2016 @ 04:08 pm
[info]virginia_rabbit
tā kā es Domskolā vairs nevaru izturēt psiholoģisko spiedienu no apkārtējiem par to, kad man dzims un cik esmu pārstaigājusi, aizsūtīju E uz skoliņu ar auklīti.
E koridorā viņai pakratīja ar pirkstu un teica: "tev jāiet tikai pie rociņas"
Tags:

Feb. 8th, 2016 @ 04:06 pm
[info]liljabrik
prātoju par pievienošanos šim
http://hatifnattar.net/manifesto/

pagaidām ir daži iebildumi un šaubas bet tas ir saistīts tikai ar personisko nedrošību, nevis pārliecību

Speer, mein lieber FreundFeb. 8th, 2016 @ 11:25 am
[info]narrenschiff
Ir tā, ka vispirms Rīgā būtu jājauc nost paneļu mājas, tās pretīgās, pusizjukušās ar šuvēm, stāvoši grausti, Purvciemā, Pļavniekos, Bolderājā, Imantā, Zolitūdē, tās ir vissliktākās mājas un viņām vienkārši nevajadzētu būt. Visas tās Ķengaraga salipinātās bezgalīgās rindas, tās nav pelnījušas eksistēt, barakas, bļ*, kaut vai šuvju dēļ, kaut vai vienveidības dēļ, eh, visa dēļ, pat ja viņas nosiltinātu, apšūtu un izkrāsotu viņas nedrīkst būt, tie ir cilvēka cieņu aizskaroši eksistences apstākļi. Tālāk jau var sākt domāt un stratēģiski/arhitektoniski plānot, pārplānot. Piemēram, sarkano ķiegeļu un betona plākšņu kombinētās blokmājas ir diezgan labas, taču arī nedrīkst būt pārāk daudz, un vēl jāskatās, lai normāli ierakstās konkrētā mikrorajona apbūvē. Tālāk ir vēl sarežģītāk - piemēram, Ziepniekkalna t.. "Ķīnas mūris" - grozies kā gribi, tās ir kvalitatīvas celtnes, dzīvokļi arī normāli, kaut gan izskatās pabaisi, tomēr kā brutālisma pieminekli var atstāt. Ar 119. sēriju jābūt piesardzīgam, par daudz un par švaku, tomēr. Āgenskalna priedes ir labs. Tower blocks (kā Ķengaragā, Maskavas ielā, braucot no Pārdaugavas pa Dienvidu tiltu var redzēt), starp citu, ir labas, gan dzelteno ķieģeļu, gan sarkano, gan kombinētās un dažbrīd arī paneļu. Problēma tomēr visos pozitīvajos gadījumos ir apgaismojuma, dabiskās gaismas nepieejamība, ja neskaita Ziepniekkalna mūri, kur, kā saprotu, ir gana spacious un reizēm logi uz abām pusēm.
Ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar plakanajiem jumtiem. Modernisma kustības pēdu vārdā jā, bet par daudz, un vispārējai estētikai un Latvijas klimatam, būvvēsturei, kontekstam nē.

Man lielais jautājums ir - ko darīt ar hruščovkām? Skaidrs, ka par daudz un kaudze jājauc nost. Bet neizskaidrojamu iemeslu dēļ man patīk, laikam Zviedrijā redzētā optimālā stāvokļa sakarā (tiesa gan, sarkanais vai brūnais ķieģelis visu maina), varbūt minimālisma un vienkāršības, nepretenciozitātes dēļ, varbūt arhetipiskā pamat-Māja pārnesta uz dzīvokļu formātu, varbūt saistībā ar Ozolniekiem, kur aizbraukuši jūs redzēsiet vienu no retajām vietām Latvijā, kā jāizskatās kārtībā savestam padomju pilsētciematam, laba kompozīcija, labas krāsas, viss daudz maz labi. Redzi, ar hruščovkām ir divas problēmas - baltie ķieģeļi (ko gan var radoši novērst, izpaužoties siltināšanā un krāsošanā) un neticami sliktie dzīvokļi paši, proti, no malas, pa gabalu varbūt izskatās pieņemami, bet dzīvošana ir totāli necilvēcīgos, alai līdzīgos, saspiestos apstākļos, kas ir krasā pretrunā modernajai kustībai ar tās uzsvaru uz plašām telpām, gaismu, pieejamību, utt. Nu labi, mums ne obligāti jāinterpretē hruščovkas kā modernās kustības artefakti, tās tomēr ir tīrs funkcionālisms, proletārisms un pragmatisms (romiešu insulārisms) novests līdz galējām konsekvencēm, tomēr par ļaunu cilvēkbūšanai kā tādai. Risinājumi? nevar plēst lielos logus, stiklus un taisīt kaut ko krutu, tas visu vizuāli sabojātu. Mans piedāvājums (ja neskaita izkrāsošanu un nosiltināšanu, kas, domājams, ir pašsaprotami, man liekas, es kaut kur dzirdēju, ka paši padomji iesākumā bija paredzējuši hruščovkas izkrāsot, bet steigas un krievu iedzimtā stulbuma dēļ, protams, nesanāca) būtu atlikušajās hruščovkās apvienot dzīvokļus un pārvietot cilvēkus. Proti, ja tagad vienā stāvā kāpņutelpā redzam četru dzīvokļu durvis, mērķis būtu panākt, ka uz stāvu iesākumā ir divi dzīvokļi. A ko? es uz LV neplānoju lielāku iedzīvotāju skaitu par 3 milj, manuprāt, tie būtu griesti, vairāk nedrīkst būt, turklāt es runāju par kaut cik vienmērīgu populācijas sadalījumu, nevis koncentrēšanos faking Rīgā, kas tāpat ir vācu un visādu svešinieku dibinātā un ieviestā mūru pilsēta, jebkuram normālam latvietim ir zināms, ka no Rīgas nekas labs nav sagaidāms. Kaut gan vietiņa smuka, protams, 19.gs. galvaspilsēta tomēr.

Un vispār, ja gribat redzēt sakarīgu dzīvokļu pilsētplānošanu, ko varētu būvēt nojaukto mikrorajonu vietā, skatīt Mārupes Vecozolus, lai gan četrstāvīgais variants man reizēm tomēr šķiet par daudz.

Upd. Citās ziņās, esmu liels fans esošajam un topošajam Skanstes rajonam, man ļoti patīk, ka tās lielās platības ir pastaigas attālumā no centra saspiestības. Taču jau tagad iezīmējas problēmas - kāpēc tie jaunie, nosacīti futūristiskie dzīvokļi blakus Skanstes virsotnēm tik ļoti jāsaspiež kopā (nu labi, izskatās it kā stilīgi, taču ar ko viņi principiāli atšķiras no padomju sūdiem?)? Ir taču kur izvērsties un eksperimentēt ar telpu un plašumiem, tur varētu būt plaši parki, laukumi un pa atsevišķi stāvošām ēkām, kas paceļas un izceļas. Te būtu vairāk jāstrādā no Rīgas domes puses.

ja neskaita radioFeb. 8th, 2016 @ 11:48 am
[info]ingmars
Citādā ziņā man patīk mans jaunais darbs. Kārtējo pirmdienu sagaidīju ar prieku un interesi.

this girl is on fireeeeeeeeeFeb. 8th, 2016 @ 11:46 am
[info]ingmars
Šobrīd drīzāk gribētu būt miris, un tas viss pateicoties Star FM.

tas izsūc vēlmi dzīvotFeb. 8th, 2016 @ 11:44 am
[info]ingmars
Es nesaprotu, kādēļ kāds no brīva prāta gribētu klausīties, piemēram, Star FM.

Feb. 7th, 2016 @ 11:59 pm
[info]dienasgramata
tas brīdis, kad tu vēlies noskaidrot kāda vārda nozīmi, ieraksti googles meklētājā un pirmais rezultāts, ko izmet, ir tevis paša pirms desmit gadiem rakstīts teksts, kurā tu šī vārda nozīmi esi aprakstījis

Feb. 7th, 2016 @ 10:42 pm
[info]anonymous
Laikam pagājušajā naktī bija tāds pavisam mierīgs un instagrammīgs sapnis. Redzēju abus kaķus. Grieta tupēja savā domīgajā pozā, Boriss, kā dzīvē, kaut ko apkārt tirinājās, un tad Grieta teica: "Škic!" Tieši tā, kā to saka cilvēki, un mēs tūdaļ pilnām mutēm ņēmāmies apspriest, ka jā, tā jau tas droši vien ir, ka cilvēki to savu "škic" ir vienkārši noklausījušies no kaķiem un sākuši izmantot pret tiem.

Feb. 7th, 2016 @ 07:54 pm
[info]dienasgramata
koka rokas pulksteņi

Feb. 7th, 2016 @ 06:12 pm
[info]dienasgramata

Feb. 7th, 2016 @ 02:32 pm
[info]liljabrik
Vēl nezinu vai dienas galvenais notikums būs balets par karlsonu vai kā mana māte pie brokastgalda mēgināja pārliecināt mani būt paškritiskākai vai ka es uzxināju ka @sosadtoday = Melissa Broder : vinas abas bija man loti iecienītas raxtnieces neatkarīgi 1 no 2

Feb. 7th, 2016 @ 02:28 pm
[info]kbrgs_
Beyoncé ir viena no mūsdienu nozīmīgākajām māksliniecēm ASV.
Formation:
http://www.rollingstone.com/music/news/watch-beyonces-surprise-new-video-formation-20160206

Feb. 7th, 2016 @ 02:22 pm
[info]narrenschiff
Lūk, ir valstis, kuras d r ī k s t palaist raķetes, un tad ir valstis, kuras nedrīkst, un par kuru raķetēm ministriem jākaunina palaidēji un jāsasauc visādas padomes. 

 Alternatīva? Piemēram, šo mēs varam lasīt arī politiski: 

 "Un, viņus pieaicinājis, Jēzus tiem sacīja: "Jūs zināt, ka tie, ko par tautu valdniekiem tur, tās apspiež, un viņu varenie ir varmācīgi pret tām. Bet tā lai nav starp jums. Kas no jums grib būt liels, tas lai ir jūsu kalps. Un, kas jūsu vidū grib būt pirmais, tas lai ir visu vergs. Jo arī Cilvēka Dēls nav nācis, lai viņam kalpotu, bet lai pats kalpotu un atdotu savu dzīvību kā izpirkšanas maksu par daudziem." (Mk. 10:42-45)

Feb. 7th, 2016 @ 01:54 pm
[info]dienasgramata
DELFI. Pārbauda ārstu, kurš mazam bērnam naktī izmeklēšanu veicis pavirši

Feb. 7th, 2016 @ 01:43 pm
[info]liljabrik
Kur ir labākā vieta Rīgā kur iet ar bērniem, kur viniem patīk, bez makdonalda?

Feb. 7th, 2016 @ 12:43 pm
[info]liljabrik
Mans vienīgais dzīves mērkis vienmēr ir bijis lai pāriet depresija, tāpēc gan panākumi gan nauda vienmēr bijuši tā: oh really?
Tas ir kā kad jūsu bērns jums lūgtu maizi bet jūs vinjam iedotu (zelta) akmeni

arijasFeb. 7th, 2016 @ 12:27 pm
[info]murzilka
https://www.youtube.com/watch?v=3glhy2V12ME

Feb. 7th, 2016 @ 11:17 am
[info]punkts
Horkheimera + Adorno = Apgaismības dialektikā salasīju šādus punktus:

Kails atskaites punkts (esamība sarūk un sadalās par logosu, kas līdz ar filosofijas progresu saraujas par monādi. Visu ārējo lietu un radību masa. 30).

Bezapjoma punktuāls jēdziens (apgaismība, būdama nominālistiska, respektē nomen. 50).

Mezglpunkts ierastām reakcijām un funkcionēšanas tipiem (57).

Prāta atskaites punkts (tā patība, kura pēc visu dabisko pēdu metodiskas iznīcināšanas to mitoloģiskuma dēļ vairs nav nedz miesa, nedz asinis, nedz dvēsele, pat ne dabiskais es, sublimēta par transcendentālo vai loģisko subjektu. Likumdodošā rīcības instance. 59).

Visi Rietumu civilizācijas pagrieziena punkti (no olimpiskās reliğijas ieviešanās līdz renesansei, reformācijai un buržuāziskajam ateismam. Kad jaunas tautas un slāņi arvien izlēmīgāk centās padzīt mītu, bailes no neaptvertās, draudīgās dabas, kuras radās kā sekas no pašas dabas materializācijas un priekšmetiskošanas. Pazemināt līdz animistiskai māņticībai. Padarīt dabas pārvaldīšanu iekšienē un ārienē par dzīves absolūto mērķi. 62).

Izmantot viltību kā pieturas punktu (pārrāvums starp upura racionalitāti un iracionalitāti. 91).

Apgādes smaguma punkts (apmainīt pārpalikumus. Pašu radītais. 100).

Indivīdu skatpunkts (attīstītās izmaiņas. Odiseja piedzīvojumi nav nekas cits kā to risku attēlojums, kuri bruģē ceļu pie veiksmes. 102).

Atbalsta punkti (cilvēki sastop viņus abus atsvešinātā veidolā. Ienaidnieki, instrumenti, lietas. 102).

Antīkās vēstures pavērsiena punkti (apātija parādās. Visvarenas vēsturiskās tendences dēļ pauci beati sāk apzināties savu bezspēcību. 148).

Pārņemtais punkts (uzbrukt pilsētai, nebaidoties no pretestības. 171).

Pavērsiena punkts (Sads apgaismības domu nenoveda. 175).

Kultūrindustrija pieliek punktu ar totalitāti (189).

Izejas punkts (escape un elopement. 211).

Pielikt punktu vārda un lietas māņticīgajai sajaukšanai (izšķirošais nošķīrums, kas pasludina vārda skanējumu par nejaušu un tā pakārtošanu priekšmetam par patvaļīgu. 242).

Teoloģijas atskaites punkts (kopš pirmajām dienām pavadīja kristietību. Paradoksāli, antioficiāli kristieši no Paskāla, Lesinga unKirkegora līdz Bartam. 262).

Uztvertā punktveida norāde (geštaltpsiholoģijas piekritēji apgalvo, ka psiholoģiskā substance uztver struktūru. Šopenhauers un Holmholcs - par spīti cirkularitātei un tieši tās dēļ - par subjekta un objekta savīšanos ir zinājuši krietni vairāk nekā oficiālā skolas konsekvence. Jaunās psiholoģijas vai neokantisma skola. Uztveres tēls patiesi jau satur jēdzienus un spriedumus. 275).

Sarūk līdz punktam (pozitīvismā izšķīst dotā reģistrēšana. Pats neko nedodot. Ideālismā ieskicē pasauli no savas paša bezgalīgās sākotnes. Izsmeļ sevi ietiepīgā atkārtošanā. 276).

Platformas punkts:tas (antisemītisms vairs nav nekāda patstāvīga izjūta. 292).

Pret ebrejiem vērsts punkts (masas pieņem reakcionāro biļetenu. Pakļaujas sociāliem mehānismiem, kuros atsevišķā imdivīda pieredzei ar ebrejiem nav nekādas nozīmes. 292).

Secīgas punktveida tagadnes (indivīdi reducējas. Neatstāj nekādas pēdas. Ienīst šīs pēdas kā iracionālas, nevajadzīgas un burtiskā nozīmē novecojušas. 313).

Neskaitāmu cilvēku identisko reakciju krustpunkti (mūsdienu fašistiskie vadoņi ir ne tik daudz pārcilvēki kā viņu pašu reklāmas funkcijas. 348).

Punktam līdzīgs apmierinātas dziņas acumirklis (Šopenhauera mācība, ka dzīves svārsts šūpojas starp sāpēm un garlaicību. Bezgalīgas alkas. Dzīvnieks, kas nevar apturēt likteni ar izziņas palīdzību. 365).
Tags:
Top of Page Powered by Sviesta Ciba