302cc9b4780f8cbef6f70c3a8417913050b6aafb ([info]mindbound) rakstīja,
@ 2015-06-09 10:22:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Garastāvoklis:awake
Mūzika:Diary Of Dreams - Nekrolog 43: Malice
Entry tags:annoyance-fuel, politics, religion

The more you know. Izrādās, ka eksistē par Rīgas pašvaldības līdzekļiem finansēta Rīgas pilsētas kristīgo lietu padome, kuri šos līdzekļus tērē savu pārstāvēto interešu grupu (t.i., draudžu) interešu lobēšanai Rīgas pašvaldībā, kā arī tam, lai radītu ruporu draudžu vadītāju personīgo aizspriedumu paušanai pašvaldības līmenī.

Tikko sajutos par promili sliktāk par to vien, ka maksāju nodokļus, pateicība pēc piederības par pilsoniskās aktivitātes veicināšanu. Saturiski citāda pateicība [info]ctulhu par informēšanu.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2015-06-11 11:54 (saite)
Man, dažādu iemeslu dēļ, vēl daudz vairāk nepatīk monarhijas, diktatūras un citi autokrātijas dialekti (neatkarīgi no tā, kāda būtu konkrētā valdnieka ideoloģija).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2015-06-11 20:29 (saite)
Vidusceļa nav, tā kā nāksies arto dīlot.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-06-11 21:03 (saite)
Nonsenss un false dichotomy. Ko nu par vidusceļiem — ir ne tikai tie, bet arī apkārtceļi, viadukti, tuneļi un visa pārējā civilās inženierijas rokasgrāmata.

Pat daudzreiz aprunātās tehnokrātijas un nookrātijas idejas neietilpst nevienā no šīm divām kategorijām, nemaz nerunājot par mazāk pētītām, bet jau šobrīd apzinātām teorētiskām iespējām (izokrātija kā tiešās demokrātijas attāls turpinājums, kam vairs ir maz līdzības ar savu priekšteci; futarhija kā advancētās statistikas/prognozēšanas un evidence-based policy apvienojums; tīrā meritokrātija; dažādi mašīnasistēti integrētas pārvaldības modeļi, kurus īsuma u.c. iemeslu dēļ šeit neapspriedīšu (bet kuru sekmīgus pirmsākumus var redzēt tādos projektos, kā "Cybersyn"); utt., utjpr.). Manuprāt, apgalvot, ka veidi, kādos cilvēku sabiedrība var sekmīgi1 organizēties, automātiski iekrīt vai nu demokrātijas, vai autokrātijas kategorijā, ir vienkārši tuvredzīgi.


1 T.i., atskaitot dažādus anarhijas paveidus, kas tehniski arī ir sabiedrības [paš]organizācijas veidi, bet kuru problēmas praksē varētu pārāk stipri pārspēt to doto ieguvumu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2015-06-11 22:16 (saite)
Viss, ko tu uzskaiti
1) ir kārtējais sci-fi
2) ''flavouring''

Pat, ja pieņem, ka kāds no tiem fantasy scenārijiem iestājas, JEBKURŠ politisks režīms gravitē vai nu autoritārisma vai demokrātijas virzienā. Pa vidu ir plašs spektrs un nianses, bet pamata princips paliek.
Ja pie varas nokļūst strikti ''tavējie'', tad pastāvēs autoritārisms, kas patīk tev, ja ''manējie'', tad tāds, kas vairāk imponē man, bet esenciāli tas ir viens un tas pats no ''power sruggle'' viedokļa.

Otrā galā ir demokrātija, kuras uzdevums ir proporcionāli pārstāvēt visas tautas intereses un tas ir tieši tas, par ko tu besies šajā tredā.''Ak vai, ''viņējajiem'' drīkst būt ietekme uz valsts politiku un kultūru!''

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-06-11 23:58 (saite)
Vispāri gan tas ir "autokrātija-anarhija" spektrs, kur lielākā daļa pārvaldes sistēmu, gan demokrātisku, gan citādu, atrodas ne pārāk tuvu kādam no abiem poliem.

Par pārējo — zinām, zinām, ka Tev viss ārpus Tavas "kastes" ir vai nu fantastika, vai deģenerāti. Līdz nākamajai ievēlēšanās šeit komentēt reizei izdomā, vai turpmāk vēlies piedalīties sarunās ar kaut ko konstruktīvu, vai arī tikai turpināt signalizēt savu "holier than thou" attieksmi (un, ja tomēr pēdējo, tad labāk pārcelies to darīt kaut kur citur).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2015-06-12 07:02 (saite)
Kurš nu te apvainotu citus par ''holier than though''.@_@

Ok, gaidīsim tavus fantasmagoriskos režīmus. Tik neaizmirstam, ka vispirms cilvēkiem no smadzenēm šis tas piespiedu kārtā jāizoperē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-06-12 10:12 (saite)
Man tomēr nepavelk līdz savu normatīvo faktu (gaumes, preferenču utt.) pacelšanai deskriptīvā līmenī un tai sekojošām tirādēm par "deģenerāciju" un "regresu" tā, it kā tās būtu empīriski konstatējamas parādības, pielīdzināmas gravitācijai vai elektrībai. Tas vairs pat nav "holier than thou", tas ir kaut kāds nākamais līmenis.

Par politiku man šobrīd vairs nav intereses (un laika) debatēt, sava epiloga vietā atstāšu sveicienu no J. C. Dentona. Mums visiem taču patīk fantastika un tā tālāk.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2015-06-12 10:17 (saite)
''tā, it kā tās būtu empīriski konstatējamas parādības''

Muh relativism. K, čau.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?