Chloroform Sauna ([info]martcore) rakstīja,
@ 2010-03-11 12:41:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
ā, vēl man lūk kāda ideja radās

japāņiem jūrā peld tāda zivs - fugu. šī zivs ir indīga, ja tā nav pareizi pagatavota, tāpēc japāņi cenšas to pagatavot pareizi. par garšu spriest es nevaru, jo nekad neesmu to ēdis, taču uzlēcošajiem saules zemes pārstāvjiem, šķiet, ir pohuj, ko rīt, kamēr dažādiem tūristiem tur pats kaifs un eksotika, pagaršot to, no kā viņi varētu citos apstākļos nosprāgt, un viņi bezmaz speciāli tur brauc, apēst fugu zivi. karoče, fugu zivs ir brends un trends.
a tā kā mēs pēc aināra š. izteikumiem, kā es saprotu, arī esam tūrisma lielvalsts...

...par velti atdodu absolūti šiku ideju skukas restorānam - gatavot mušmires. es, protams, neesmu ne pavārs, ne restorāna vadītājs, taču mušmires, domāju, var novārīt vai dacept līdz kaut kādai stadijai, kad tās var ēst. diemžēl tas nav pirmais pamatēdiens bet garnieris, taču kā jums patīk "pīle ar mušmirēm"? tas izklausās intriģējoši! vēl var domāt poētiskus nosaukumus ēdieniem, teiksim, "ģībstošais cālis", vēl tikai angliskot vajag

taču, ieklausieties, tas vēl nav viss, jo ir jābūt galvenajam ēdienkartes hītam ar nosaukumu "rīgas rulete" (šito iešu uz akku un kopīraitēšu :) - mušmiru salātiem, kur nav skaidrs, vai tie ir izvārīti līdz finālam vai nav. pacients klients paraksta līdzīgu līgumu kā lecot siguldā ar gumiju no tilta, nu ka viņš pats uzņemas par visu atbildību, cenai jābūt karaliskai, jo brauks taču ik pa laikam ātrās palīdzības un speciāli katafalki, tāpat būtu nepieciešama neliela atsevišķa telpa "rīgas ruletes" patērētājiem, principā, "ģībstošajam cālim" arī, vārdsakot, vot.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]brock
2010-03-11 14:41 (saite)
nē nu tas ir pats par sevi saprotams, bet mana doma bija par to, ka noteikti bija kāds pirmais japānis vai nu kurš tur tajā krajā, kas nu noķerot to zivi kopā ar visām citām apēda un atdeva galus. Tātad ciemā panesās ziņa, ka to zivi ēst nevar vai kaut kā tur, bet tomēr kāds atradies tātad ir drosminieks, kas atradis, ka redz tur jāizgriež šitie te dziedzeri laukā pareizi un var ēst :D Tas nozīmē, ka pirms tam, iespējams vairāki atdeva ķepas eksperimentējot.
Lūk šitas man vienmēr runājot par indīgajiem ēdieniem ir tā nelicis mieru iedomājoties kā notika tā pārbaude, kas ir ēdams, kas nē. Tas tagad var visādi zinātniski jau noteikt, ka redz tur sastāvs tāds un tāds, un tāpēc iespējams indīgs, bet nedomāju ka 1000šiem gadus atpakaļ kāds tur baigi "ķimiķoja". Gan jau ņēma un garšoja vienkārši, lai saprastu kas ir kas :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]martcore
2010-03-11 14:44 (saite)
vai arī teiksim indīgas ogas neviens saprātīgs cilvēks nemēģinās padarīt ēdamas un nedēļu vārīt no tām kompotu
ja ir normālas ogas? ja jūrā ir citas normālas zivis?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]sara
2010-03-11 14:59 (saite)
jā gan jau empīriskā veidā tas notika gan :) bet paši japoškas nemaz tik lieli ēdāji tās zivs nemaz nav. Man tie draugi paši kaut kādu otro reizi dzīvē ēda. Mož arī tāpēc, ka baigi dārga viņa ir

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]dunduks
2010-03-11 15:14 (saite)
notika tāpat kā medicīnā, kad vēl pirms 150 gadiem ārsts savas teorijas un jaunos preparātus parasti uz sevis arī izmēģināja, gan visādas malārijas potes, gan sajūtas pie nosmakšanas utt. utml. - mēģināja, varbūt mazināja koncentrāciju un tā, galu galā ir arī zinātni bīdoši fanātiķi, kuriem nekā mākslas (zinātnes) vārdā nav žēl :-)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]martcore
2010-03-11 15:34 (saite)
bet es sapratu, ka eksperimentēt ar šo zivi savā organismā taču nav iespējams pārāk ilgi?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dunduks
2010-03-11 15:40 (saite)
viss ir atkarīgs no dozas, laika un pieejamo cilvēku skaita :-)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?