LorDRameX

Draugi

You are viewing the most recent 50 entries

22. Marts 2017

gedymin @ 22:49: Var sūdzēties par to, ka zinātne nav pietiekoši apolitiska, bet kamēr tas notiek pasaulē, kurā zinātne nespēj apstādināt vai (caur tehnoloģiju) pat veicina feikās ziņas, labējo ekstrēmismu, vienkāršos strādniekus ekspluatējošus jaunus biznesa modeļus, Trampa ievēlēšanu (no ok, neizrādījās jau tik slikts, kā varēja sagaidīt, bet pati kampaņas taktika gan kā no padomju propagandas labākās tradīcijas), utt...

Tāpat kā jau agrāk bija tā, ka visekstrēmākais tiem laikiem modernais ļaunums radās pateicoties zinātnei un tehnoloģijām. Arī pasaules galu, ja tāds būs (un kāpēc lai nebūtu), noteikti palīdzēs izraisīt kāds zinātnes izgudrojums.

Tikmēr vienkāršajam zinātniekam savu politisko viedokli caur savu darbu paust vispār ir iespējams? Normālā gadījumā jau nu ne. Zinātnieks - tas sabiedrības kalps. Dara, ko vien sabiedrība uzskata par vajadzīgu (vai arī ko sabiedrībai liek "uzskatīt" dažādi malēji spēki...).

Bet "zinātnieki neesot pietiekoši apolitiski".

penny_lane @ 00:22: nevarēju izdomāt, vai spektrā iet uz liberation day UN edge of 17 vai 20th century women, izdomāju nepareizi, edge of 17 netika īpaši tālāk par awkward regulāro sēriju, m_s bija taisnība. bet vienkārši es jau sen sev esmu mazliet apnikusi ar - oho, filmas nosaukumā ir vārds "sieviete", neejam, skrienam!

Tags:
gnidrologs @ 00:12: business as usual


krii @ 23:27: Kad es rīt modīšos, man uz naktsgaldiņa būs atkorķēts vīns un sagriezts siers.

ulvs @ 23:12: Par "lohu honorāriem" un citām alternatīvās/neatkarīgās mūzikas problēmām šaizemē - anonīmā redakcij
 • Atruna: šis ir tikai mans viedoklis un mani secinājumu par konkrēto tēmu. Tāpēc vietas, kur pieminu ne tikai savu, bet arī savu grupasbiedru viedokļus, ir uztveramas kā speklulatīvās. Un šī ir raksta rediģētā versja. 

  Pēdējā laikā cilvēki atkal ir sarosījušies par un ap tēmu "Latvijas andergraunda/alternatīvās mūzikas problemātika". Alternative.lv portālā, šķiet, pirmo reizi dekādes laikā pat bija atrodami jēgpilni komentāri (starp vispār pārsteidzoši daudz paustajiem viedokļiem) par šo tēmu, ko izprovocēja tur publicētais raksts "Aizmirstiet par rokmūzikas revolūciju un sāciet rakstīt labas dziesmas". Es neiedziļināšos minētā raksta vai komentāru iztirzāšanā, bet tā vietā pastāstīšu jums, kāpēc Latvijā grupa(s), kas nodarbojas ar t.s. alternatīvās mūzikas sacerēšanu un izpildīšanu, nevar, nē, drīzāk sava veselā saprāta labad nedrīkst sevi, savu mūziku un lietas sev apkārt uztvert pārāk nopietni un neļauties izteiktai pašironijai. 

  Tikko mēs kā grupa un arī kā indivīdi, kuriem tomēr kaut cik rūp vide, kurā viņi uzturās un spēlē, dabūjām vistiešākajā nozīmē izbaudīt to attieksmi, kas lielā mērā ir cēlonis tam, kāpēc, kā runā, pie mums viss ir tik sūdīgi un kāpēc daudzi jo daudzi cilvēki jau sen ir atmetuši ar roku iespējai, ka viņu mākslu kādreiz Latvijā pasākumu organizētāji uztvers un novērtēs kaut cik adekvāti. 

  Centīšos būt pēc iespējas lakoniskāks, lai gan, jāatzīst, ir grūti neizplūst par tik emocionāli piesātinātu tēmu. Tātad, kādā jaukā dienā pirms aptuveni nedēļas es un mani grupas biedri no MANAS GRUPAS pamodāmies, kur nu kurais, un, pateicoties dažādiem informācijas avotiem - virtuālajai presei, feisbuka fīdam un citiem "sekundārajiem" - mēs uzzinājām interesantu jaunumu - to, ka mums šovasar ir jāuzstājas VASARAS FESTIVĀLĀ (turpmāk - Festivāls). Pats smieklīgākais, ka neviens no grupasbiedriem nemaz nebija runājis ar Festvāla orgkomiteju par šo tēmu pirms tam. Labi - nospriedām - ja jau mēs esam izreklamēti bezmaz kā hedlaineri (presē minētajā info mūsu grupa, lai arī sākas ar alfabēta pēdējo burtu, visās listēs atradās pirmajā vietā), tad ko tur daudz domāt - jāzvana viņiem un jānoskaidro, kas par lietām, jo, nu, tas ir acīmredzami, ka viņi ir ieinteresēti, lai spēlējam šajā pasākumā (jo tomēr, ņemot vērā to, ka mums ir jauns albums, kopumā labās recenzijas, visādas sūda nominācijas un nepiemirstais fakts, ka pēdējā laikā informatīvajā telpā ļoti bieži izskan mūsu grupas nosaukums, var kaut cik objektīvi secināt, ka esam relatīvi trendy jeb aktuāli alternatīvās mūzikas izpildītāji). Bija nojauta, ka tas, ka neesam informēti par to, ka mums ir jāspēlē FESTIVĀLĀ, varētu būt vienkārša komunikācijas kļūda starp FESTIVĀLA orgkomiteju un mūsu izdevējiem, un tāpēc mēs īpaši par to neiespringām, īpaši jau apzinoties, ka neesam tā grupa, kas prasa pārspīlēti lielu honorāru. Tāpēc pāris dienas dzīvojām ar apziņu, ka noteikti spēsim vienoties ar FESTIVĀLA orgkomiteju par visām niansēm, kas saistītas ar mūsu uzstāšanos.

  Tā kā es nebiju tas no mums, kurš turpināja komunicēt ar FESTVĀLU, es nespēšu izklāstīt visu tik detalizēti, cik vēlētos, bet īsumā tas viss noritēja pēc vecā, labā, banālā plāna, ko es nevaru nosaukt nekā citādāk, kā vien "pie mums, Latvijā, lohiem nemaksā vairāk par tik un tik Eur" - pofig, cik viņiem (mums) maksā citur, pofig, ka mēs, FESTVĀLA organizatori, šo grupu (kurus tomēr, spriežot pēc visa, uzskatam par lohiem) ievietojām PR relīzēs bezmazvai kā hedlainerus, labi apzinoties grupas trendīgumu un faktu, ka tāpēc ar šo grupu vien varēs normāli nopelnīt, un būs labs koncerts - visi būs laimīgi. Taču tas izrādās ir tikai mans viedoklis; FESTIVĀLA orgkomiteja tā neuzskata, spriežot pēc fakta, ka viņi mums par uzstāšanos piedāvāja tik un tk Eur, plus, utilities - precīzu summu nedrīkstu minēt, bet tā ir aptuveni 2x mazāka, nekā mēs parast prasam lielajiem organizatoriem, kuriem ir pietiekoši daudz resursu. Okej, okej, varbūt viņiem tiešām ir sūdīgi ar naudām? Jo FESTIVĀLA orgkomiteja kā attaisnojumu tam, ka nav gatava maksāt vairāk par tik un tik Eur, minēja faktu, ka viņi citādāk "nebūs pa nullēm" jeb neatpelnīs izdevumus. Labi, lai tā būtu. Taču tad uzreiz rodas jautājums - kāpēc vienas citas ļoti neaktuālas, bet FESTIVĀLĀ spēlējošas rokgrupas honorārs ir 10x lielāks, nekā tas, ko piedāvā mums? (Es nejokoju par "10x").
 • Šo jautājumu uzdodu arī tāpēc, ka paši FESTIVĀLA organizator, šķiet, īsti nezina, ko dara, jo, kā minēts viņu mājaslapā, viņu filozofija ir, citēšu: "FESTIVĀLA pamatideja slēpjas programmas nestandarta izpausmē, meklējot un piedāvājot arvien ko jaunu, līdz šim Latvijas mūzikas festivālos neredzētu un nedzirdētu." Tātad, spriežot pēc viņu rīcības, viņi izturas liekulīgi ne tikai pret mūziķiem, kuri tiešām nevēlas sajukt prātā, turpinot spēlēt mūziku šajā neauglīgajā vidē, bet arī pret potenciālajiem apmeklētājiem. Tas nav noslēpums, ka "sķietami neaktuālā rokgrupa, kurai maksā 10x vairāk" nav tā standartus graujošākā un "Latvijas mūzikas festos neredzētākā" grupa (nemaz nerunāsim par aktualitāti), tāpēc uzskatu, ka mūsu neizpratne par izteikti spēcīgo FESTIVĀLA orgkomitejas vēlmi ietaupīt tieši uz manas grupas u.c. mums līdzīgu grupu (atļaušos - grupas, kuras īsti nevar pastāvēt par sevi, jo nav kliķē) rēķina, šoreiz ir vietā. Protams, protams - es šī raksta ietvaros piesējos niansēm, un, jā, kā pretargumentu iepriekš minētajam var piesaukt to, ka katrs cilvēks tāpat iepazīsies ar gaidāmo grupu sarakstu, pirms izlems, vai veltīs savu laiku šim pasākumam. Un es nemaz nezinu, cik aktuāls patiesībā ir mūsu grupa, jo gan mūzikas žurnālistu un citu profesionāļu, kā arī klausītāju minētās pozitīvās atsauksmes, kā arī fakts, ka mūsu nosaukums relatīvi bieži parādās internetā, ir un var būt ļoti, ļoti maldino ). Un kurš vispār teica, ka festivāla organizētājiem būtu jāvadās pēc kaut kā tik abstrakta kā grupas trendīgums? Es to visu ļoti labi saprotu, patiesi, taču biju spiests izmantot šos brīžiem  ļoti muļķīgos jēdzienus, jo citādāk man būtu ļoti grūti, lai neteiktu "neiespējami", šo visu jezgu kaut cik saprotami izklāstīt cilvēkam no malas - tādam, kurš varbūt nemaz nezina un negrib zināt, kas ir mana grupa.
 • Skaidrības labad rezumēšu par pašu problēmas sakni. Tas nav noslēpums, ka festivālu organizatori Latvijā rīkojas pārsvarā pēc ļoti līdzīgas maksāšanas shēmas - ārzemju grupām (nav svarīgi, cik tās ir populāras/aktuālas, jo tās ir ārzemju grupas) maksā visvairāk, pēc tam visām "lielajām" grupām no Latvijas (t.i., grupām, kuras pašsaprotamu iemeslu dēļ jau gadiem ilgi prasa normālu, atbilstošu honorāru) un tad atlikušā nauda tiek izdalīta uz visām pārējām grupām jeb "lohu grupām", kā es tās esmu pasācis dēvēt. Kāpēc "lohu grupas"? Ne jau tāpēc, ka es uzskatītu, ka to mūzika ir nebaudāmāka vai izpildījums ir nekvalitatīvāks - nē, tās par "lohu grupām" padara tieši paši festivālu un pasākumu organizētāji, novelkot imagināru līniju starp grupām, kuras ir pelnījušas cieņpilnu samaksu un grupām, kuras dažādu iemeslu dēļ to nav pelnījušas. 

  Visbeidzot, ja jau runājam atklāti par šīm lietām, tad būtu tikai godīgi, ja es minētu to summu, cik mēs parasti prasam par uzstāšanos. Jo es te nevēlos nevienu sanaidot ar nevienu vai vienkārši mazliet padirsties. Man tiešām diezgan ļoti rūp viņu attieksme, jo es apzinos, cik liels svars tai patiesībā piemīt - īpaši jau, ja mēs runājam par cieņpilnu attieksmi Latvijas alternatīvās mūzikas scēnas visās pusēs, kas attiecīgi ietekmētu šīs mūzikas uzplaukumu, nevis kalpotu par kārtējo iemeslu tās norietam. Tātad, vidēji manas grupas gadījumā honorārs ir tik un tik Eur "masātspējīga" organizatora/pasākuma gadījumā, taču tas nenozīmē, ka neesam gatavi spēlēt arī par divrez mazāk Eur vai pat par velti - viss ir atkarīgs no tā, kas tas ir par pasākumu un vai šis pasākums nevēlas ieekonomēt uz grupām, kas varētu būt ne tik informētas par to, kas ir "cieņpilns honorārs" un kas ir "lohu honorārs". Runājot par konkrēto gadījumu - FESTIVĀLS mums atteica mūsu standarta Eur apmēra lielu honorāru (piedāvājot 2x mazāk Eur, plus, utilities), neskatoties uz to, ka savu pasākumu reklamēja ar mūsu vārdu priekšgalā (un, kā minēju, sākumā bez grupas piekrišanas/ziņas). Un manas grupas vs FESTIVĀLA epopeja noslēdzās ar to, ka manas grupas nosaukums klusiņām tika izvākts no visām listēm (jo, orgkomitejas vārdiem, maksāt vairāk par 2x mazāk Eur, salīdzinot ar to, cik prasam parasti (un cik mums parasti maksā) mums nozīmētu zaudējumus festivālam; moš atvelciet no tās neaktuālās rokgrupas honorāra, kurai tiek maksāts 10x lielāks honorārs, nekā mums, kādu sotaku? Pretty please?), un, kas zina, varbūt dažs labs šogad tiešām aizbrauks uz FESTVĀLU, vēlēdamies dzirdēt manu grupu, bet tā vietā smagi aplauzīsies, jo pasākuma rīkotāji nav publicējuši relīzi par izmaiņām grupu plānā - par faktu, ka tomēr nespēlēsim. 

  Skaidrības labad (jo apkārt ir daudz idiotu, un tas ir normāli) atkārtošu, ka nedz es, nedz mani grupas biedri neesam ieinteresēti kurnēt un klusībā, aiz visu muguras dusmoties vai aprunāt kādu, kā arī mēs neesam ieinteresēti bezauglīgos konfliktos, un, ņemot vērā šīs tēmas aktualitāti, uzskatu, ka sabiedrības informēšana par šo kuteklīgo situāciju varētu kalpot par labu kopējai diskusijai par alternatīvās mūzikas un mūziķu bēdīgo situāciju šaizemē. 

  Un vēlreiz: šis ir tikai mans viedoklis un mani secinājumu par konkrēto tēmu. Tāpēc vietas, kur pieminu ne tikai savu, bet arī savu grupasbiedru viedokļus, ir uztveramas kā speklulatīvās.


kini @ 22:18: .
mans ir tāds 'malacītis' pēdējā laikā.. daru to, kas patīk un kam pietiek spēka, a to, ko vajadzētu, kaut kur aizgrūžu tālāk. gan jau, ka ilgi šitas tā nestrādā :)

Mūzika: beyonce - sandcastles
Tags:
punkts @ 22:15: Nesaprotu, kāpēc jāsvīst. Es mazgājos ne biežāk kā reizi nedēļā un es toč nesmirdu, un ja man kāds to teiktu, tad viņam tas būtu jāpamato. Kad paostu sev paduses, tā ir mana privātā smarža. Tā, ka viss pa nullēm.

shanietis @ 21:59: Opā, pirtnieks nav Saeimā ielaists. Nu kā tā var, nu kā tā var. Nav cieņas pret amata meistariem.

Tags:
shanietis @ 21:21: 1968 un 2017
Deep Purple 1968 un 2017. All I got is you.

Tags:
shanietis @ 20:43: Klasika
Pink Floyd "Learning to Fly" un "High Hopes". Lieliski klipi un mūzika. The grass was greener .... The hunger still unsatisfied

Tags:
saccharomyces @ 19:55: kā aklai vistai grauds
šodien, stresojot par savu laicīgi nenokārtoto sanitāro grāmatiņu, tiku pie jaunas ģimenes ārstes, kurai ir absolūti fantastiskas māsiņas, ar kurām izpļāpājos kā ar veciem draugiem, gaidot savu rindu, un viņas pašas arī kaut kā mani netieši uzvedināja uz domu, ka varētu pierakstīties te, pajautājot, vai man nav ģimenes ārsta (tbh though, es gan līdz šim nemaz nebiju aizdomājusies, ka to grāmatiņu raksta ģimenes ārsts, likās, ka to dara arodārsts). kopš mana ģimenes ārste mēģināja mani aizsūtīt uz trakonamu, es viņai nespēju uzticēties, tāpēc neesmu pie viņas bijusi kopš, hm, laikam kopš "saindējos ar gaļu" 2015.gada decembrī un man vajadzēja slimības lapu par semestra pēdējās mācību dienas neapmeklēšanu.

lūk, tagad atlicis tikai smagais darbs aiziet pie esošās ārstes un paņemt savu kartiņu, un pierakstīties uz izrunāšanās vizīti pie šīs. viņa ir ļoti jauna, ļoti skaista krieviete vārdā jūlija. man viņa jau patīk, lai gan mēs parunājām daudz īsāku brīdi ar viņu pašu, nekā ar māsiņām. viņai bija skaisti, puķaini svārki un patīkami mierīga balss. bet man ir labs pamatojums, man ir daudz ērtāk pierakstīties un ieiet pie ārsta centrā pa ceļam uz mēģinājumu vai pēc terapijas, darba laiki sakrīt ideāli. plus, veselības centrs "možums-1" taču reāli izklausās pēc manis :D un tā ir vienīgā medicīnas iestāde manā mūžā, kur man ne reizi nav sanācis saskarties ar nelaipnu apkalpošanu. tas arī īstenībā mans galvenais kritērijs, sajūta par iestādes atmosfēru un 100% pozitīva iepriekšējā pieredze.

saņēmu arī rituālo jautājumu, ko man vienmēr prasa mediķi, kas man pirmo reizi mēra asinsspiedienu un pulsu - "vai jūs esat sportiste?". nekad īsti nezinu, ko atbildēt, jo neesmu jau. tā arī viņām teicu - nē, bet es peldu un braucu ar velosipēdu, un dziedu.

anonymous @ 19:28: Kāpēc gan neiedzert par ALAT rezultātiem?

amanita @ 19:11: P.s. Dāma dzimšanas dienā tiks pie Specialized velosipēda. Ceru, ka patiks un nebūs ļoti par lielu. :)
Tikai stumjamais kāts jāpiepiepērk.

Tagad var sākt meklēt čalim lielāku braucamo.

usne @ 18:11: Kāds jūsuprāt ir ideāls rasols ?

hedera @ 17:57: Šodien ar lielu interesi lasu šo diskusiju un daudz domāju. Beigās izdomāju, ka neko jaunu neizdomāju, lai cik daudz argumentu tur izlasīju par labu vienam vai otram viedoklim.

Mani uzskati par šo jautājumu īsumā:

1) Neeksistē "apolitiska zinātne", jo pētījumus finansē, dizainē, veic un publicē nevis pārdabiska, neitrāla būtne "zinātne", bet cilvēki.

2) Zinātnes pētījumu izmantošana praktiskā politikas ievirzes ietekmēšanā nav zinātnieku atbildība, jo viņi pat teorētiski nevar būt atbildīgi par to, kādā neiedomājamā viedā kāds tomēr var izdomāt izmantot viņu pētījumus.

3) Tai pat laikā, zinātniekiem ir jārēķinās gan ar 1), gan 2) un jāveic savus pētījumus pēc labākās sirdsapziņas atbilstoši augstākajiem zinātniskās metodes standartiem, jo pat neliela vieglprātība var radīt katastrofālas sekas tajā, kā viņu pētījumus kādam var ienākt prātā izmantot.

3a) Nu, un visiem pārējiem, kas nav zinātnieki, arī jārēķinās gan ar 1), gan 2), jo frāze "zinātnieki izpētījuši" nav nekāds "amen", ja.

penny_lane @ 17:38: mierā blakus man sēž četras sievišķīgas sievietes. visas tikko uzzināja, ka iet visas uz pētera kļava lekcijām. viena no viņām stāsta par savu nesamierināšanās gēnu, kas viņu ir novedis līdz grāmatai, vēl neesmu saskatījusi kādu grāmatu viņas ir uzrakstījušas, bet sākumā ideja bija taisīt plānotāju, bet tad tas pārtapis par grāmatu. ar draudzeni kopā, jo visu laiku interesējoties, kā kļūt labākām. uzdāvināja ar rozā lentīti divām pārējām.

"mēs nevaram būt laimīgi, ja pasaulē vispār kāds cieš. piemēram, bērni."

ak, viņa ir bijusi Indijā, ideāli. 12 dienu meditācija, kur atnāca vaļā avotiņš, jo... cilvēks pilnīgi mainās gēnu līmenī, jo nāves mirklī ir svarīgi izlaist to enerģiju caur avotiņu, svarīgi izraidīt enerģiju un iet uz gaismu.

katru dienu jāizdara labs darbs. nedusmoties arī ir labs darbs.

HELP!!!

es tieši vakar kad biju uz savu jogas nodarbību, tur mēs strādājām ar to zemāku čakru, šodien es klausos to augstāko, jāmēģina atrast kaut kas pa vidu.

es atkal klausos jūsos un tas sasaucas ar to, ko es daru. es mācu valodu, bet es izmantoju mūziku.

turpināšu apdeitot. hihihihihihihi. rīsi, kuriem mēs atzīstamies mīlestībā un prātā sajukusi pasaule.

nē, fuck it, atradu austiņas, es klausīšos skaļu un negācijām pilnu mūziku.

Tags:
flykting @ 16:30: sverige
speciāli gnidrim:


nav ko sapņot par 26%.

un moderātu partija, kuras vadītāja izrādīja vēlmi, zaudējusi  atbalstu. janvārī bija 23%, tagad 17%. lūk, nepatīk svensoniem, ka grib sadarboties ar stulbu ekstrēmistu partiju!

soc-demiem 27%. viņi var dajebkā ar citām partijām kombinēties un turpināt būt valdībā. sverigedemokrater var sūkāt ledu. 


penny_lane @ 17:06: žirafi vairs neizdod un nekā ekvivalenti skaista nav šai pasaulē, vai ne?

moš kāds ir kādreiz iefočējis kādu žirafes lapu līksmībai? es biju, bet nevaru, vot, vairs atrast, kad VAJAG.

kautskis @ 16:35: Fun facts
Es pieņemu, ka tas laikam pa štatiem atšķiŗas, bet, cik ievēroju, Amurikā Pabsts maksā apmēram tikpat, cik Rīgā, ar visu drausmīgi dārgo dolāru. Varbūt par Rīgā mazliet lētāk. Tā ka, ja gribat Pabstu, nebrauciet uz Milvokiem (vispār nebrauciet uz Milvokiem, ja jums tur nav radinieku, tad tur nav, ko darīt), aizejiet uz Tērbatas/Lāčplēša stūri.

Bet jūs negribat Pabstu. Ticiet man, jūs negribat Pabstu. Nav vērts.

Lētās narkotikas gan nekur neredzēju, un latviešu baznīcā bija neērti prasīt "klau, kur te varētu dabūt narkotikas?"

Starp citu, latviešu baznīcai Amurikā nav gandrīz nekāda sakara ar reliģiju, tas pirmām un galvenām kārtām ir saviesīgs klubs. Ir tur, protams, kaut kāds reliģisks piesitiens, bet īstās izpriecas sākas pēc baznīcas.

Uz Smithsonian mūzejiem beigās aizgāju, speciāli atbraucu atpakaļ uz Vašingtonu. Īpaši patika tas, ka Pēnemindē nav nevienas pašas V2 raķetes, tikai kopija un vairāki apsūbējuši motori, savukārt Vašingtonā ir.

Balto namu noteikti vajag apskatīt. Brīnumskaists žogs (jā, jā, es zinu, viņš tur visu laiku bijis).

Kaut kāda dīvaina iemesla pēc Detroitā ir vienkārši lieliska lidosta. Ar uzrakstiem angliski un japāniski, tramvaju terminālī un dzīvo mūziku ēšanas zonā. Sēdi, ēd čik-fil-ei (sūds) un klausies, kā pianists spēlē A Day in the Life (izcili).

Kamēr mēs vēl par ēdienu: amurikāņi liek cukuru klāt pilnīgi visam. PILNĪGI VISAM. Man tagad ir reālas bezcukura lomkas (tādas ir), un es tiešām tur nepavadīju laiku, ēdot saldumus. Man šķiet, tās trīs karotītes cukura Ulmanis noskatījās no amurikāņiem.

Tāpat kā mazpulcēnus.

Vienīgais sociāli pilnīgi pieņemamais sabiedriskais transports Amurikā ir lidmašīnas, lidot drīkst visi un tā neskaitās neveiksminieka pazīme. Metro ir puslīdz pieņemami, lai gan tur jau rodas daži jautājumi par tavu vietu dzīvē. Ar vilcienu brauc tie, kam ir nauda, bet kaut kāda iemesla pēc nav mašīnas un bail lidot. Bet autobuss, tas, kā Cibas mēmā, tik tiešām ir paredzēts tiem, kam nav seksa trijatā.

Lai gan, godīgi runājot, daudz vieglāk ir iedomāties, ka sekss trijatā ir tiem jaunajiem un smukajiem, kas brauc autobusos, nevis depīgajiem, kas brauc ar mašīnām.

Vai ar "mobilitātes skūteŗiem", ir arī tāds darinājums. Google it. I'll wait.

Bet amurikāņiem depīgumu pārmest nevar. Tur tiešām ir ļoti, ļoti jācenšas, lai nepārēstos. Un tā "ļoti lielā cenšanās" nozīmē "nedrīkst ēst ārpus mājas, viss jāgatavo pašam, turklāt arī tad jālasa, kādas kam ir sastāvdaļas." Es tur katru dienu nostaigāju vismaz padsmit kilometrus, un bieži arī pāri divdesmit. Un visviens pa divām nedēļām apvēlos.

Un vispār neviens arī neko nepārmet. Fat shaming panesas tad, kad gribas kādam uzbraukt un tiek laists lietā jebkuŗš pieejamais apvainojums, visādi citādi Amurikā apvainot kādu par to, ka viņš ir resns, ir tikpat pamatoti kā Latvijā kādu apvainot par to, ka viņš nesmaida. Tas tā vienkārši ir.

Vispār tā ir viena no jaukākajām Amurikas iezīmēm: tur tu vari būt, kāds vien gribi, un ļoti daudzi cilvēki to itin nekā neuztvers. Tas vienkārši būs non-issue. Protams, var uzrasties daži skaļi iebildēji.

Amurikas daba aizgrābj elpu, pat tādos ierobežotos apjomos, kā pie viņas tiku. Pirmkārt, daudz kas ir jauns un neparasts, un tiešām ir sajūta, ka esi citā pasaulē. Otrkārt, protams, plašumi.

Un, ja par plašumiem. Ja gribat mani sarūgtināt, paprasiet "Kā ta' nu gāja pa Ameriku?" Jo, eh, no kuŗa gala sākt. Viņa tiešām ir neaptveŗami milzīga, un es ne tuvu vēl neesmu sācis atgūties no visiem iespaidiem. Gan jau ar laiku.

ingmars @ 16:14: skyrim civil war anniversary
Jau sešus gadus Skairims ir pilsoņu kara stāvoklī.

ingmars @ 16:11:
Куда не плюнь.

meness_berns @ 15:56: ---
Sveiciens pavasarī!

https://www.facebook.com/aldis.kevins/videos/vb.100004476009853/764659823693211/?type=2&theater

gnidrologs @ 15:38: Ieraksti kā šis uzskatāmi demonstrē kāpēc modernais leftisms ir tik kaitīgs zinātnei un patiesības izziņai vispār. ZOMG ZINĀTNES ATKLĀJUMI NE VIENMĒR PATĪKAMI KŅUDINA MANUS FĪFIJUS, tāpēc ahemm.. derētu savākt to šmuci. Šmuces savācēju mūsdienu ''soft'' zinātnes netrūkst. Pēdējo laiku notikumiem Berklijā u.c. prestižajās akadēmijās redzams, ka šmucen-vācēj-jugends labi izskolots. Drošu kosmosu gaišākai nākotnei!

flykting @ 14:35: muļķi turpinās muļķoties
pēc pinjona komenta UPDATE - nevis valsts, bet pilsēta stokholma!


zviedrija - ceturtā drošākā valsts pasaulē.

bet [info]gnidrologs un [info]heda turpinās blēt, ka šeit ir elle. ko lai padara... ja humanoīds ir ģibila, tad tas ir uz ilgu laiku.


nomirusi @ 15:22: And even if it saves me from more duties and troubles, it still means I didn't do it better or good enough. It still means I couldn't. And it means more powerlessness. And more boredom with work which I find boring again. I need to learn and grow. But apparently not good enough for that either.
Or maybe I just emotionally feel down. And then there is no worth to my ramblings anyway.

flykting @ 14:21: ww3
a jūs pamanījāt, ka trešais pasaules karš jau vairāk kā gadu norisinās?

un pohui veņiki, nekāds piektais pants te nedarbojas.


perkons @ 15:09: [15:01] perkons: O, tikmēr mums pie mājām mežā alnis
[15:02] Shulcs: :))))
[15:02] Shulcs: Izklausās pēc dziesmas kaut kādas
[15:02] perkons: ))))
[15:02] perkons: aha
[15:02] perkons: Makdonaldā diskotēka, Õ, tikmēr mums pie mājām mežā alnis
[15:04] Shulcs: Vot. Skaisti taču.
[15:04] perkons: mhm ))
[15:07] perkons: bet vot par to makdonalda diskotēku es jau sen gribēju sacerēt dziesmu
[15:08] Shulcs: Nu re, kaut kādas skices jau parādījušās, hehe
[15:08] perkons: ))
-----------------------------------------------------------------
[16:08] Shulcs: ванная комната с душем, фен, холодильник, электрический чайник, плита и современный стол, wut?
[16:09] perkons: a?
[16:09] Shulcs: Viesnīcas numuriņos esot.
[16:09] Shulcs: Moderns galds esot
[16:09] Shulcs: Tas ir kā, ar ko viņš atšķiras no parasta galda?
[16:09] perkons: mūsdienīgs. Kājās džemperis un kedas, tas viss
[16:10] Shulcs: Ā, toč, neiedomājos. Bārda gan jau arī.
[16:10] perkons: vot, brilles un aifõns
[16:10] perkons: šefo uz plīts fõna, noteikti
[16:11] Shulcs: Hehe, vot. OK, fuf, vismaz tas noskaidrojās
[16:11] Shulcs: Man jau likās, ka tu varētu zināt
[16:11] perkons: tu jautā, droši
[16:12] Shulcs: Aga, tā daru, hehe

Tags:
kautskis @ 13:23: Korelācija nenozīmē kauzāciju. Vai tomēr?
Vai jūs kādreiz esat sastapuši cilvēku, kas lieto matu želeju (it īpaši tādēļ, lai atglaustu matus) un nav glumiķis?

flykting @ 12:18: veltījums optimistiem


flykting @ 11:58: x stunda
tā padebilā svensonmenta springares (hedas elka) atbalstītāji feisītī atklāti aicina putinu iebrukt svensonijā. sak, zem puķkas dzīve būšot tikumiskāka un pareizāka nekā zem islāmistiem.

aizdomājos - nez, cik stundas vai dienas pēc krievijas iebrukuma mūsu valšķē paietu, līdz dzintars & co sāktu bazūnēt līdzīgus vēstījumus? nu tipa no sērijas - zem puķkas mūsu latviskā dzīvesziņa zels un plauks, tāpēc pie dirsas geiropa un demokratūra, paliksim savās vietās!

klusais_okeans @ 12:25: Mūždien sūdzos par naudas trūkumu, bet tajā pašā laikā savās attiecībās ar naudu izturos kā ļoti dumjš skuķis. Piemēram, pirms dažām dienām pašrocīgi samazināju sev atalgojumu par vienu projektu, kurā summa sanāca lielāks nekā sākumā sarunāts un ko priekšniecība pati apstiprināja. Atģidos tikai vakar, sāku domāt, kāda esmu muļķe un šķetināt dīvainos apsvērumus, kas tā varēja likt rīkoties - ka tik nepadomā, ka esmu mantkārīga un nauda man ir svarīga. Laikam kaut kāda nabadzīgajā bērnībā pārāk stipri iesakņojusies sajūta, ka man jau nu gan nekas nepienākas, "nav Parīze, Roma, Londona, manas mājas ir māla klons".

neraate @ 10:45: man ir diezgan nepopulārs viedoklis laikam, bet es īsti nesaprotu kādēļ 'ikvienam sabiedrības loceklim jāpasaka paldies šīm ģimenēm, kas velta savu dzīvi [daudziem] bērniem'*. protams, ka ir jauki, ka tev pasaka paldies un kādu labu vārdu. atzinību vispār mēs pārāk reti izsakām, bet kādēļ citiem būtu jājūtas pateicīgiem par to, ka, piemēram, man ir daudz bērnu? 'paldies, ka uztaisīji X nodokļu maksātājus - značit man būs pensija?!' jo ja paskatās tā reāli un pragmatiski uz to kā mums te šajā valstī notiek, es ieskatos savā pasē, nodokļu grāmatiņā, uz to ciparu kāda solās būt pensija manai mātei ar ļoooti lielu stāžu darbos ar sociālajām garantijām un uzreiz šķiet, ka ar trīs bērniem nepietiek. tā pensija būs tik simboliska, ka vajadzētu vismaz vēl vienu pārīti uzražot lai esošajiem sirmās un vecās mātes uzturēšana nebūtu nepanesams finansiālais slogs. tas, ja pieņem, ka katram cilvēkam vispirms ir pienākums nodrošināt sevi, parūpēties par savu izglītību, saviem bērniem un tikai tad vecākiem


* no Māmiņu Kluba video

flykting @ 11:18: veselais saprāts vēl turas
Dižķibele Spānijā un Portugālē it kā radīja auglīgu augsni galēji labējo partiju panākumiem, tomēr līdz šim tie ir izpalikuši. Var teikt, ka Ibērijas pussalu nav skāris nacionālisma, ksenofobijas un eiroskepticisma vilnis, kas pēdējos gados ir vēlies pāri Eiropai no Francijas līdz pat Somijai. Tieši pretēji – spāņi un portugāļi ir uzskatāmi par eirooptimistiem, un vairākums atbalsta bēgļu un patvēruma meklētāju uzņemšanu savā zemē. Tas lielā mērā ir saistīts ar abu nāciju vēl nesen pieredzēto fašistu diktatūru un masveida emigrāciju.
(c) sestdiena

flykting @ 11:12: gnidromedia
ja nu kādam dikti interesē, te būs visa tā gnidrīša alterego intervjū. brace yourself maksimāli maksimāla bulšita priekšā...

Kriminālprocess politikā ir vecs kā pasaule

Autors: Sandris Točs, speciāli Db
Datums: 21.03.2017
Izdevums: Dienas Bizness
Rubrika: Intervija

Tā dēvētās «oligarhu lietas» uzsākšana 2011.gada maijā bija iemesls ziņu speciālizlaidumiem dienas vidū, bet kriminālprocesa izbeigšanas dienā 2016.gada decembrī KNAB neizplatīja pat preses relīzi. Vai kriminālprocesa izmantošana politikā ir savienojama ar tiesiskas valsts būtību, intervijā stāsta zvērināts advokāts Egons Rusanovs.

makten daudz burtu un vājprāta )

punkts @ 12:11: Vakar pie gultas noliku apzāģētu zaļu koka bluķi slapju un smagu kurš visu istabu piepilda ar stipru aromātu un no rīta pamodod ar jēgpilni piepildītu "thus".

punkts @ 12:04: Nikolajs sinebručovs top skārdene ko tētis sagrieza sev priekš pildspalvām par ko es uz mūžīgiem mūžiem tapu aizvainots un pie mazākās netaisnības šķīlu uguni es nezinu ja kāds sistemātiski šķiļ unguni tad veidojas trešās personas ar kurām vēlākā dzīvē jātiek galā par cik vienmēr visā esmu biji rezervēts tad trešā persona parlamentā vienmēr ir bijusi tualetes birsta bet naidžels marsels ir diplomēts aromāts jo visu laiku skatās kādas lokanības ir riņķī apkārt.

flykting @ 10:57: izmeklēšanas rezultātā noskaidroju

tā, beidzot esmu atkodis, kas ir [info]gnidrologs! zvērināts advokāts egons rusanovs. izrādās, ne tikai cibā raksta, bet arī intervijas dienas biznesam sniedz. žēl tikai, ka intervētājs nav [info]kautskis, bet dalbajobs sandris točs.

ASV pie varas ir nācis prezidents, kura politiskie ienaidnieki ir tie, kuri varbūt ir Maijpuķīšu revolūcijas un 13. janvāra rīkotāji. Ir zināms sašutums, nepatika, tās sekas, iespējams, iziet par daudz no kontroles. Un liela daļa, iespējams, saka: «Piebremzēsim ar šīm Twitter revolūcijām, jo mēs jau Eiropu nevaram savākt kopā pēc notikušajiem restartiem Lībijā un Sīrijā.»

Es esmu pārliecināts, ka šis svārsts nonāks arī Latvijā. Un skaidrs, ka arī šeit, agri vai vēlu, būs krietni vien populistiskākas partijas nekā šobrīd. Politiķi, kas, tāpat kā Tramps ASV, oficiāli un bez piesardzīgas atskatīšanās uz politkorektumu sauks kaut kādas lietas savos vārdos. Tā tas jau šobrīd notiek Vācijā, Francijā, Holandē. Es nerunāju nemaz par Ungāriju un Poliju. Tas ir objektīvais vēstures svārsts. Un tā ir vienkārši sagadīšanās, ka tieši Tramps gadījās tajā laikā un vietā un kļuva par šī svārsta pavadošo personu. Šo politiķu lielākais trumpis ir tas, ka viņi skaļi pasaka to, ko patiesībā līdz šim klusībā domāja, tomēr skaļi baidījās pateikt ievērojama, iespējams, pat lielākā sabiedrības daļa, lai cik arī viņu klusās domas reizēm būtu aplamas. Tomēr šo politiķu spēks būs atteikšanās no meliem, izlikšanās un liekulības par lietām, par kurām pirms tam runāt nebija vēlams vai pat bija aizliegts. Taču jebkurā gadījumā, kā teica Dītrihs Bonhēfers, ļauna sirdsapziņa var būt derīgāka un stiprāka nekā apkrāpta sirdsapziņa. Tas tikai vēlreiz norāda, ka Rietumu civilizācija nav nekāds evolūcijas kronis, ko mums pašiem tik ļoti tīk sev piedēvēt.hederas_sieva @ 11:42: Nr.396
Jautājums: kāda tad tu esi, h_s?
Atbilde: vakar no kantora braucot mājās pārbāztā autobusā blakus man atbrīvojās vieta. Iekāpa urļiks, gandrīz jau pēcpusi bija nolicis man blakus, tad mani nopētija un izlēma tomēr labāk pastāvēt kājās. Vot!
A' vispār? - a' sapratu. Neesmu jau tik maza un tizla....


Garastāvoklis:: fu*k you all
Mūzika: Rūta Dūduma - Dievs nav mazais bērns
Tags:
bljanna @ 11:35: Sidrs bija garšīgs, sarunas dzirkstīgas, miegs īss, bet ciešs.

Tags:
zum @ 10:21: Papētīju http://worldhappiness.report/ed/2017/

Vislaimīgakie ir norvēģi, un pēc viņiem vesela rinda ziemeļnieki. Tālāk Australija, Jaunzēlande, Izraela un tad, hop, 12. vietā Kostarika.
Vācieši laimīgumā 16. vietā, nelaimīgakai kā šveicieši un austrieši, bet kādu nieki laimīgāki par beļģiem, luksemburdziešiem, britiem.
Latvieši 54. laimīgakie pasaulē, nelaimīgaki par lietuviešiem (52.), bet laimīgaki nekā igauņi (66.).

Bet tā. Dēļ muguras sāpēm dakteris iedeva divas brīvas diena. Tūlīt iešu pastaigāties pa saulaini pavasarīgo ciemu. Jo dakteris lika.

zirka @ 10:54: atslēgvārdi: gymnastics-bat
piemēram


Tags: , ,
unpy @ 10:28: Lūk, zinātniskā metode, šahs un mats.


"Mans rīsu eksperiments jeb vārda spēks.
Ir pagājis mēnesis kopš divās burciņās ieliku vienādu daudzumu vārītus rīsus. Uz vienas uzrakstīju "es Tevi ienīstu", uz otras- "es Tevi mīlu" un citus jaukus vārdiņus. 😉Katru dienu garām ejot 1x nolasīju šo tekstu, protams, pieliekot sajūtas. Te nu ir rezultāts.
Mēs jau neticam lietām, ko neredzam. Tad nu, lūk, skatieties un redziet! Bet vislabāk izmēģiniet paši!
Secinājums: MORE LOVE!!!"

no šejienes

biezpientaure @ 10:27: vecumā, kad sievietes sāk krāsot sirmos matus, džeki droši var dzīt tos nost.
ne jau visi kungi ar garām, sirmām krēpēm izskatās pēc lauvu karaļiem vai gendalfiem, mkey.

vilibaldis @ 10:05: sadzīve
Tā nedēļa, kad atmodušies visi pusgadu miroņstāvokli demonstrējušie projekti un nesaprot, kālab neskrienu atplestām rokām sveikt augšāmcēlušos un manā prātā sen jau noraktos.
Būs jābeidz slimošana un jāprasās darbos kaut patiesībā vēl nemaz nav labi, varētu pat teikt, ka dažas izpausmes ir stipri nepatīkamākas nekā pirmajās pēckritiena dienās.

Pilnai laimei Kaķjai kaut kas nelāgs ar smaganām, vajadzētu aizstiept pie vetārsta.

zirka @ 10:03: malu maliņas
ō, cik naiva es biju, kad pirms pāris gadiem sperot pirmos soļus jogas vingrinājumos, ar pārsteigumu atklāju, ka man ķermenī ir tādas maliņas, par kurām es pirms tam neko nezināju un kuras pirms tam nebija ne stieptas, ne locītas, ne sāpējušas, ne kā citādi apzinātas

pirmie soļi antigravity jogā paplašinājuši manus zināšanu apvāršņus par maliņām vēl vairāk, proti, aiz tām toreiz atklātajām maliņām ir vēl visādas maliņas
un visas šīs jaunās un neparastās maliņas pēc aizvakardienas nodarbības smeldz pa īpatnējām diagonālēm jocīgos leņķos vēl šodien

veselīgā kaķīša jūzerpikča gan būs jānomaina ar veselīgu sikspārni, tā kā jaunajā fiziskajā aktivitātē lielu daļu laika un slodzes aizņem karāšanās kājām gaisā

Mūzika: cuba libre liste dīzerī
Tags: ,
unpy @ 09:49: Seriālu lūkotāja piezīmes.
Ja esi jau tajā solīdajā vecumā vai dvēseles stāvoklī, kad nevelk uz augsto mākslu un neesi "stilīgāks par mani", bet reizēm kārojas atpūtināt smadzeni, noskatoties kādu samērā vienkāršu, bet gaumīgu detektīvseriālu, rekomendēju "The Night Of", ļoti jauks vēstījuma ritms un glīti ripojošs sižets.

neraate @ 09:54: nevaru saņemties veikt divus telefona zvanus. a) šujmašīnas meistaram jāatgādinās; b) tēvam jāpasūta dārza malā izart pleķi lai es varu spēlēt savas dārza desas un jāpiesaka nopļauto zāli kraut kaudzē, jo man vajaga to kaudzi arbūziem (2x2? 2x1,5?)
jau spēju iztēloties šīs abas sarunas

lavendera @ 09:29: "Tuvā pilsēta". Stilīgi uztaisīts, skatuves darbība nebremzējas, uzmanību notur, bet žāvājos es brīžiem laikam tāpēc, ka, šo lugu neredzējusi, es neko savā dzīvē tādēļ nejustos pazaudējusi. Var jau būt, ka kādu citu šis saturs personiski ļoti uzrunā, bet "absurda komēdija", par kuru zālē nesmejas, tik tiešām ir diezgan absurda.
Kristīgi katoliciskas personas uz to reaģē (un man pazīstamās, kas nav redzējušas, reaģētu) sakāpināti, bet man šī, šķiet, bija pirmā izrāde, kurā plikumi uz skatuves likās pilnīgi normāli/pamatoti/iederīgi (ja neņem vērā "Divpadsmit krēslus", kur tomēr bija mākslīgais dzimumloceklis, vai "Pūtvējiņus" Dailes Mazajā zālē). Un plikumus uz skatuves savā dzīvē esmu redzējusi ļoti daudz.

Vakar man biļeti piedāvāja ar vārdiem "Kā? Tu nezini, kas tas ir?! Par to patlaban VISI runā!"
Pagaidām man īsti nepielec, par ko tur tā runāt.

soul_embraced @ 09:25: Nu gan panesās:
http://www.bbc.com/news/world-us-canada-39333424

mufs @ 08:53: noaerēju zālāju. visu. 2 stundas, airētu vēl, bet beidzās benzīns. man bail pat domāt,cik tonnas sūnu/zemes maisījuma es izcilāju, izberot savācējkonteineri, principā, pastum metrus 20 un pilns
ja ta zāle man tagad neaugs!!!!!
uz to baiso sagurumu nopirku sev fiskars light dobju grābekli. viņs ir tik skaists!!!

Tags:
Powered by Sviesta Ciba