Līkcepure ([info]likcepure) rakstīja,
@ 2018-01-11 12:15:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Feikums
Vakar ar Sandru runājām par cilvēkiem, kuriem piemīt acīmredzams feikums (viltojums, kaut kas viltots - tulk. no angļu val.). Šie cilvēki pat citos aspektos ne obligāti ir cits citam līdzīgi, bet feikums viņos izpaužas teju identiski. Sandra teica, ka nesaprot, kas tas ir, kā to definēt, tāpēc es viņai, lielai kritiķei un analītiķei, devu uzdevumu - sarakstīt traktātu par feikumu.

Kamēr viņa to vēl nav izdarījusi, piedāvāšu savu versiju. Domāju, ka tie ir cilvēki, uz kuru feisbuka sienas labi izskatītos šāds ieraksts: "Aizejiet uz izstādi par Prustu. Tā ir brīnišķīga. Tā prast notvert tagadnes sajūtu."

Protams, mana piedāvātā definīcija ir nepilnīga. Var gadīties, ka ir tieši otrādi - to rakstījis vispatiesākais cilvēks uz zemeslodes. Tas ir jāprot nošķirt. Vairāk lasiet Sandras traktātā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]likcepure
2018-01-11 12:54 (saite)
Arī nē. Man ir grūti paskaidrot bez Sandras topošā traktāta un iespējas nosaukt spilgtus piemērus (jo es, protams, negribu nevienu publiski apvainot). Tie ir cilvēki, kuri ir atkoduši, kurām lietām ir jāpatīk, lai varētu līdzināties tiem, kam viņi grib piederēt vai kādi viņi gribētu būt. Bet nav vēl atkoduši, kā par šīm lietām runāt vai drīzāk - nerunāt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mis_sarajevo
2018-01-11 14:06 (saite)
Jep, nu man ir skaidrs tipāžs. Vakardien tieši skatījos vienu Black mirror sēriju, kas likās precīzi par šo tēmu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ebece
2018-01-11 23:38 (saite)
Bet vai tad tie nav pseidointelektuāļi? (vai pseidoreperi, pseidohipsteri utt.) Es, piemēram, biju pseido- spice girls fane (vēlāk arī pseido t.a.t.y., propogand, korn u.c. fane), t.i., iemācījos, kā pareizi raksta ārzemju grupas nosaukumu, un anketās to ierakstīju jautājumā pie mīļākās grupas, kaut gan patiesībā, iespējams, pat nezināju nevienu dziesmu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]likcepure
2018-01-12 01:20 (saite)
To nevar noreducēt tikai uz pseidointelektuālismu. Es domāju arī cilvēkus, kas visus tos korn albumus arī noklausījušies, un zina visiem dalībniekiem iesaukas un dzimšanas gadus, bet no feikima tas viņus nav atbrīvojis.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ebece
2018-01-12 01:23 (saite)
skaidrs. tik ļoti ieinteresēta es nebiju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]santa_be
2018-01-12 08:45 (saite)
Jāatzīst pazīstama tīņu tendence. Man nepatika puse no grupām, kas bija jāpatīk.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Anonīms)
2018-01-12 00:09 (saite)
1) nespēja "pareizi nokomunicēts", t.i., tu vēlies spriest pēc estētiskiem kritērijiem, kas, tieši ņemot mūsdienu ietvarus, j a u ir banāli un klišejiski, un no,ietoti.
2) tu laikam vēlies pieprasīt kādu ironijas vai pašironijas imperatīvu, kas arī ir tik ļoti vakardiena, postmodernisms ir vakardiena, proti, tu pieprasi, lai autentiskie cilvēki par labām un nozīmīgām lietām - lai "pierādītu" savu autentiskumu - izsakās vai nu ceha vai Rīgas Laika stilā. Un tieši tas ir lēti - ši nespēja iztēloties, ka var būt arī cilvēki, kuri vienlaikus ir tan pašreflektīvi, gan, nereti balstoties apzinātā taktiskā izvēlē, nahrenizē vai apiet vakardienas intelektuāļu uzstādījumus būt ironiskiem vai komunicēšanā estētiski noslīpētākiem.
Taču tas nav īstais punkts. Mūsdienās galvenais ir tieši ass un tiešs, un sāpīgs vēstījums, kam nospļauties par formālismu. Citi to sauktu par new sincerity vai neonaivumu (pastarpināto nepastarpinātību). Tas ir nākošais, neizbēgamais dialektikas solis, kas vakardienas ironiķus un rīgas laikus, un distancētos ierēcējus aizmēzīs vēstures mēslainē vai vismaz perifērijā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]likcepure
2018-01-12 00:55 (saite)
Paldies par īsu ieskatu dialektikas modes tendencēs. Es neko nevēlos pieprasīt. Vismazāk jau, lai kāds izteiktos ceha stilā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?