spilgti, radoši, oriģināli

Recent Entries

You are viewing the most recent 25 entries.

3rd August 2020

3:35pm: Emocionāls traktāts par sevi un pasauli
Man kopš bērnības piemīt kaut kāda īpatnas formas bipolaritāte. To var redzēt arī vecajās bildēs - bērnu ballītēs sēžu viena istabas stūrī vai arī stāvu ar sarkaniem vaigiem kompānijas centrā. Atceros, kā es tā arī nespēju noskaitīt dzejoli kaut kādā bērnu pasākumā, un mamma neapdomīgi pateica, ka tādā gadījumā neesmu arī pelnījusi Ziemassvētku vecīša dāvanu paciņu. Vai kā pusaudžu gados nespēju pateikt praktiski nevienu teikumu politiskajās joku debatēs par tēmu, vai mākslas darba radīšanā svarīgāks ir talants vai emocijas, kurās, starp citu, piedalījās arī mana tā laika nelaimīgā mīlestība. Pēc tam devos prom, ne no viena neatvadoties, un vēlāk izlikos, ka šāda notikuma nav bijis. Vai arī kā neizkāpu no autobusa, un tā arī nekad vairs neaizgāju uz teātra pulciņu, jo tur nevienu nepazinu un jutos pārāk neveikli. (Starp citu, skolas Žetonvakara ludziņā es tēloju galveno lomu - Lāčplēsi). Lai gan dzīves laikā esmu mācījusies ar to sadzīvot un meklēt kaut kādas sabiedrībā vispāratzītas izpausmes formas, nekur jau tas nav pazudis. Es joprojām varu intensīvi kaut ko vāvuļot, un tad atkal atsevišķās vidēs pilnībā noslēgties. Diezgan bieži fonā izjūtu sociālu neērtību un diskomfortu, tāpēc cenšos sevi iedrošināt un vismaz ārēji izskatīties harmoniski (nu, vai arī, protams, lietot alkoholu). Kas mani pārsteidz, cilvēki tam tiešām arī notic. Tas ir, es negribētu nevienu pārliecināt, ka patiesībā esmu nelīdzsvarotākais cilvēks pasaulē, tā, protams, arī nav. Tikai atgādināt vienkāršo patiesību, ka gandrīz jebkurš cilvēks mēdz justies slikti, ar kaut ko netikt galā, straglot ar kaut kādiem lēmumiem savā dzīvē, neadekvāti sapsihoties un ienīst sevi. Tiešām gandrīz jebkurš. Un ka varbūt kāds tev nav uzrakstījis nevis tāpēc, ka viņš dzīvo savu aizraujošo dzīvi, un viņu neinteresē tāda nelaimes čupa kā tu, bet gan tāpēc, ka pats iet cauri kādam tumšākam savas dzīves periodam.

No citām ziņām - tas, ko es tiešām vēlētos, ir atbrīvoties no savas saasinātās taisnības izjūtas. Beigt skatīties uz visiem procesiem un cilvēkiem no taisnīguma perspektīvas, domājot apmēram: "Šo panākumu cilvēks X nebija pelnījis, jo viņš neieguldīja pārāk daudz darba, lai to sasniegtu". Gribētu, lai man būtu drusku vairāk pofig, vai tas bija taisnīgi vai nē, un es drusku vairāk priecātos par cilvēkiem (un procesiem) vienkārši tāpat.

7th June 2020

2:17pm: Dzejolis Montai Kromai
Domājot par literatūru un slaukot grīdu, radās šādas, lūk, vārsmas:

Monta Kroma 1975. gadā (Izpildāms "Sisidra" melodijā)

Sēž un gruzās Monta Kroma:
Nav man, bļe, neviena čoma -
Vērdiņš, cūka, nav vēl dzimis,
Vecais Blaumanis jau miris!

7th May 2020

1:19pm: Kas jauns?
Prokrastinējot atvēru "Kas jauns" rakstu par to, kas pamudinājis vīrus šķirties no savām sievām. Tur pārsvarā figurēja krāpšana vai seksa neesamība, bet man ļoti patika pieredze ar nosaukumu "Liktenīgais kokteilis brokastīs":

"Parasti sieva man gatavoja augļu kokteili, kas man ļoti garšoja. Kādu rītu, malkodams savu brokastu kokteili, aizrijos ar kaut ko cietu. Izklepoju ārā pamatīgu skabargu, faktiski - koka skaidu. Sākumā nesapratu, kā tāds koka gabals varēja gadīties manā kokteilī, tad uz skapīša ieraudzīju koka karoti. Droši vien blendera zobiņi bija atšķēluši gabalu no tās. Parādīju skaidu sievai. Viņa tikai paraustīja plecus un neko neteica.

Pec tam uz darbu braucām klusēdami. Un es visu ceļu domāju, cik maz gan sievai es patiesībā interesēju."

16th March 2020

8:23pm: Nodevēja
J: Tu esi jau atgriezusies tādā kreptīgā darba režīmā pēc Taizemes?

A: Šodien šķiet, ka jā.

J: Tāda nodevēja!
4:08pm: Vēlmes
Pagājušajā ieraksta komentāros Dž. mani apskauda par to, ka šos piespiedu izolācijas apstākļus varu aizvadīt kopā ar dzīvesbiedru. Šodien, nākot mājās no M., satiku uz ielas draudzeni, kura pastaigājās ar bērnu ratos. "Mēs ar vīru šobrīd visu laiku strīdamies. Kā es apskaužu cilvēkus, kuri dzīvo vieni!" viņa teica.

13th March 2020

7:28pm: Covid-19
Praktiski visu laiku pavadu, lasot jaunākās ziņas par Covid-19. It kā domāju, ka ļauties šāda veida panikai ir man neraksturīgi, bet tajā pašā laikā - es taču nekad iepriekš dzīvē šādu situāciju neesmu piedzīvojusi. Katra nākamā diena padara par realitāti iepriekš šķietami neticamas lietas. Vēl aizvakar likās pavisam pieņemami atrasties bārā un plānot maza formāta pasākumus nākamajai nedēļai. Šodien jau vairs nešķiet droši iet uz sporta klubu. Varbūt rīt es jau attapšos uz ielas, apkrāvusies ar tualetes papīra ruļļiem? Vislabprātāk man laikam tagad gribētos staigāt uz riņķi un bubināt pie sevis kaut kādas nesaprotamas mantras.

7th February 2020

4:57pm: Helikopters
Vakar jutos kā izredzētā, jo man bija iespēja apmeklēt "Balto helikopteru". Es saprotu, ka šo izrādi var raksturot ar vārdiem "neparasts smalkums" vai "cilvēka dievišķā apjausma sevī un ārpus sevis" un tā tālāk, bet man lielākoties bija garlaicīgi. Traucēja arī austiņas. J. man bija iestāstījis (un pats tam svēti ticēja), ka Barišņikovs izrādē runāšot latviski. Vispār citiem laikam arī traucēja, jo neviļus saskaitīju, ka izrādes laikā austiņas ar blīkšķi gāzās zemē 10 reizes. Šķita, ka aktieriem arī tur nebija daudz, ko darīt - 2.5 stundu intelektuālu sarunu, kurām pa vidu Barišņikovs pāris reižu daudznozīmīgi uzdejo. Vietām gan ieskanējās šis tas asprātīgs, ironijas tur arī it kā netrūka. Ļoti patika epizode par pasaulē mazāko Bībelīti, tā gan bija mīļa.

Un kāpēc izrādes nosaukums ir "Baltais helikopters"? To es arī īsti nesapratu. Cerēju atbildi uz šo jautājumu atrast recenzijās, bet tās diemžēl arī bija garlaicīgas.

14th January 2020

9:17am: Viļņa vai Tallina?
Gribas mammai uzdāvināt mazu ceļojumu (kopā ar mani). Nekas labāks par Viļņu vai Tallinu nenāk prātā. Viļņā es jau biju, tur man patika. Bet varbūt ir pienācis laiks dot iespēju Tallinai? Kā jūs domājat? Ko iesakat apmeklēt Tallinā?

25th December 2019

12:37pm: Raiņa jaunais gads
“Naktī mēs uz Olgas pamudinājumu dedzinām papīrus un no ēnas pareģojam. Man spārni, aeroplāns, liels krēsls, būšot prezidents. Iniņai bruņu cepure kā Atēnai. Olgai cūka. (..)”

28th November 2019

9:06pm: Jauna profesija
Ja nu kas, esmu tagad pilnībā konvertējusies futbolā. Gribētu mentoru, kas man iemāca visas shēmas uz laukuma, taktikas, dažādu pozīciju spēlētāju uzdevumus. Tad man plānā nākamais mērķis - sākšu karjeru futbola komentēšanā. Mana niša būs "futbola baumas". Paralēli spēles analīzei stāstīšu, kurš ar kuru tagad kopā, kad redzēts piedzēries un kādu māju nopircis. Labi, par mājām es nestāstīšu, tas man tā, ne pārāk interesē. Vienīgi, ja tas būs tiešām interesants pirkums - piemēram, gredzens, kas ir viscaur no dimanta, kā mūsu jaunajam trenerim.
10:21am: Eksperiments
Ik pa laikam veicu eksperimentu - kad cilvēki man jautā, cik ir vai būs jāmaksā par kādu darbu, es pasaku summu salīdzinoši nelielā amplitūdā. Piemēram, nupat vienai privātpersonai, kura bija priecīga par paveikto un kurai jau tā izdarīju visu krietni lētāk nekā darītu nopietnākam uzņēmumam, kā samaksu par darbu nosaucu 60 - 70 eiro. Šī privātpersona atbildēja, ka sirds viņai sakot, ka 60 eiro būs godīga samaksa. Eksperimenta pagaidu rezultāti liecina, ka lielākoties cilvēki izvēlēsies maksāt mazāko summu, pat ja ar visu būs apmierināti.
10:12am: Montija Holla problēma
Es nekādi nespēju saprast "Montija Holla problēmu" (tālāk citēts no Vikipēdijas):

"Montija Holla problēma (angļu: Monty Hall problem) ir varbūtības uzdevums, kurš radās amerikāņu televīzijas spēlē "Let's Make a Deal". Problēmas nosaukums ir cēlies no šova vadītāja Montija Holla vārda. Šo problēmu mēdz saukt arī par Montija Holla paradoksu.

Īsumā Montija Holla problēmu var izklāstīt šādi: spēlētājam tiek piedāvātas trīs durvis, bet tikai aiz vienām durvīm ir paslēpta automašīna. Spēlētājam tiek dota izvēle, kuras durvis viņš vēlas atvērt. Tātad viņam ir 33% varbūtība, ka aiz viņa izvēlētajām durvīm būs mašīna. Atlikušajām divām durvīm ir atlikušie 66%. Pēc tam spēles vadītājs atver vienas no neizvēlētajām durvīm, aiz kuras nav automašīna, un piedāvā spēlētājam vēlreiz izvēlēties. Spēlētājs var palikt pie savas izvēles vai arī mainīt to un izvēlēties otras durvis, kuras vadītājs neatvēra. Teorētiski spēlētājam vajadzētu mainīt savu izvēli, jo iepriekš izvēlētajām durvīm varbūtība bija 33%, bet tagad otrām durvīm vienām pašām ir tie 66%, kas iepriekš bija sadalītas pa divām durvīm."

Mēs vakar izmēģinājām šo darbībā ar glāzēm. Pirmajā variantā es visu laiku paliku pie savas pirmās izvēles un "balvu" ieguvu 3 reizēs no 10. Otrajā reizē es vienmēr, redzot, kurā no glāzēm balvas nav, mainīju savu izvēli uz otru glāzi un "balvu" ieguvu 7 reizēs no 10. Mani tas mulsina.

17th November 2019

10:00am: Top Club
Piektdien otro reizi dzīvē biju "Top Club". Gandrīz uzreiz pazaudēju draudzenes, un kāds pāris (vismaz ārējās dzimumpiederības pazīmes lika domāt, ka viņi ir džeks un meitene) mani uzaicināja uz smēķētavu. Abi sāka jautāt, vai nodarbojos ar kaut ko radošu, un ātri vien piedāvāja seksu trijatā. Aleponijā šādi piedāvājumi negadās bieži (manā gadījumā nav gadījušies nekad), tāpēc ir skaidrs, par ko jāmaksā tā ieejas maksa (kuru mums izdevās nokaulēt no 10 uz 5 eur).

11th November 2019

10:04am: Here you are
Skolotājas atsauksme pēc mūsu "Skolas somas" gleznu ludziņas. Bija tik laba, ka nespēju nepārpublicēt šeit (visdrīzāk autore ir viena no divām skolotājām, kura, pametot zāli izrādes vidū, vairākkārt neticami neveikli nogāzās):

"Labdien! Pieņemu, ka izrādes veidotāju acīs izskatīšos pēc Anitas Sondores, kura pret jauno talantu pašizpausmes kvalitātēm ir "palikusi akla un kurla", tāpēc, protams, būtu ļoti interesanti noskaidrot, kas Jums pašiem šajā uzvedumā patika. Kamēr man nav tādas iespējas, dalīšos savā redzējumā.

Es godīgi centos atrast kaut ko, kas man visā tajā liktos kaut nedaudz simpātisks. Tomēr, vai man patīk vīrieši panēsātās treniņbiksēs? Nē. (Pat tad, kad laukos ciema traktorists Jānis tādās atnāk pasērst, gribas pajautāt, vai viņam tiešām krājumos nav nevienu džinsu.) Vai man patīk no galvas iemācīti uzziņu literatūras teksti? Atkal nē, pat skolēnu izpildījumā es tam saskatu minimālu pievienoto vērtību. Vai man patīk, ka sievietes ik pa laikam histēriski iekliedzas. Joprojām - nē. Vai man patīk kauna sajūta, kad negribas skatīties uz to, kas notiek uz skatuves, jo tas izraisa tikai vienu vienīgu vēlēšanos - pēc iespējas ātrāk pamest notikuma vietu? Pasarg die's! Vai man patīk, ka mani un manus skolēnus uzskata par aprobežotiem stulbeņiem, kas nesaprot neko, kas sniedzas augstāk par nabaga Kiviču Andra dzīves izpratni un kuri nav spējīgi uztver mākslu kā tādu bez tās novilkšanas līdz primitīvam sadzīves līmenim? Nē, tāpēc es skolēnus mācu mākslas darbu nevis iestūķēt savā pagaidām vēl diezgan šaurajā uztveres rāmīti, bet izmantot kā instrumentu, lai apziņu paplašinātu, paskatītos uz pasauli no kāda cita skatu punkta, ieraudzītu to autora acīm un tādā veidā attīstītu emocionālo inteliģenci. (Gara acīm redzu Vasiļevska, Miesnieka, Pauļukas apjukušos un neizpratnes pilnos skatienus, ja viņiem būtu tas gods uzzināt, ko viņu darbos ir ieraudzījuši izrādes veidotāji.)

Pēc visa teiktā jāizdara godīgs secinājums: nepatika nekas, skatīties bija garlaicīgi un grūti. Un vēl - biju pamatīgi izbrīnīta, noskaidrojot, ka autori nav dziļi amatieri, kuri "Skolas somā"ir ieraudzījuši vieglu iespēju nopelnīt.

Dzīves pieredzes rezultātā jau sen esmu nonākusi pie atziņas, ka nav nekādas vajadzības uzbāzties citiem ar savu viedokli. Arī šoreiz būtu to paturējusi pie sevis, bet ja jau Jūs paši palūdzāt, tad - kā saka angļi, here you are. Ar cieņu, XXX".

24th October 2019

2:49pm: Aizkustinājums
Mani mēdz piemeklēt aizkustinājums pret cilvēkiem pavisam negaidītos brīžos. Piemēram, redzu, kā nogurusi sieviete savā milzīgajā makā ieliek veikala "Drogas" klientu karti. Vai kā vīrietis autobusā savelk ciešāk pār ausīm nonēsātu adītu mici. Reiz es visu piedevu savam draugam, redzot, cik viņš rūpīgi ar knaģīšiem aizspraudis pustukšu kafijas paku. Vēl bija reize, kad visu piedevu, tikai ieraugot viņa vasarraibumaino muguru. Kā tāda Sandra, kurai veikalā palika žēl vecus cilvēkus, jo viņi lika groziņā cidonijas. Sandra prātoja - ja nu viņi tās ir sajaukuši ar citroniem un mājās saskums par to? Varbūt tās pat nebija cidonijas, bet vēl kaut kas cits dzeltens.

20th September 2019

11:21am: Erasmus
Feisbuks izmeta septiņus gadus vecu bildi no Erasmus laikiem Itālijā, Mačeratā. Atcerējos, kā sēdējām L. virtuvē un dzērām pusotru eiro dārgu itāļu* vīnu. Vai arī kā ļoti garlaicīgās dienās izklaidējāmies, dodoties uz Ratu muzeju. Foršākais muzejā bija atrakcija, kura norisinājās tā: iekāp ratos, ieliec caurumiņā kartīti ar kādu no Itālijas pilsētām, un rati sāk "braukt", "logā" garām slīdot senām, melnbaltām pilsētas ainavām. Vienreiz aizgājām arī uz teātri, kur rādīja ļoti piemērotu izrādi cilvēkiem ar nabadzīgām valodas zināšanām - uz skatuves nenotika nekāda darbība, aktieri tikai runāja un runāja. Mēs sākām čukstus viena otrai "tulkot" šos dialogus, kas izklausījās pēc apmēram: "Es tev jau tūkstošo reizi jautāju, kur ir mana cepure?" (Mēs to varējām atļauties, jo sēdējām atsevišķā balkonā un nevienu pārāk netraucējām). Atcerējos arī, kā man tik ļoti pietrūka naudas, ka tiešām cerēju to atrast uz ielas. Vairākas reizes pat nopirku loterijas biļeti. (Naudu zemē atradu neilgi pēc atgriešanās no Erasmus - pie baznīcas, kurai blakus sāku dzīvot pēc pieciem gadiem). Tā kā es daudz skatījos zemē, atrast man toties izdevās visu ko citu. Piemēram, šalli un ādas svarcēlāju jostu. Visas šīs lietas es savācu un pēdējā dienā uztaisīju Erasmus muzeja izstādes atklāšanu. Atcerējos arī savu 24. dzimšanas dienu, kad uzliku galvā mākslīgo krūmu, ko atradu uz ielas, un kādas 150 reizes no vietas nodziedāju rindiņu: "Bevila tutta tutta tutta!"

Nebija jau arī tā, ka neko galīgi nemācījāmies. Mēs gājām uz lekcijām par islāma juridiskajām sistēmām (neatceros, kā precīzi sauca šo priekšmetu) - galvenokārt tāpēc, ka pasniedzējs bija aizrautīgs un glīts. Mēs arī apmeklējām lekcijas priekšmetā "Rural tourism", kurā semestra noslēgumā prezentējām grupu darbu par jaunu tūrisma biznesu. Tā bija pastaiga pa Latvijas mežu takām, kuras laikā gids stāsta, kas ir katra sēne un kā tā izmantojama. Atcerējos arī, kā piecas stundas stopējām, lai nokļūtu vēl mazākā pilsētā nekā bija mūsējā un pavadījām tur tikai vienu īsu nakti.


Es aizsūtīju L. to septiņus gadus veco bildi, un viņa atbildēja, ka nezina, vai "grib atcerēties šo atmiņu".


*Man nepatīk teikt "itālieši", un viss.

6th September 2019

2:22pm: Vāpla
Aizgāju uz tikšanos, ieslēdzu telefonā diktofonu, noliku to pa vidu galdam un relaksēti neko nepierakstīju. Pēc 14 minūtēm un 53 sekundēm attapos, ka esmu ieslēgusi hronometru, kas vienkārši rāmi skaita laiku.

28th August 2019

4:16pm: Kola
Vai jums liktos ok, ja mīļotais cilvēks jums aizliegtu (t.i., izturētos atklāti nosodoši un pārmestu) dzert kolu?

26th August 2019

3:40pm: Darbs
Pagājušās nedēļas sākumā piezvanīja nepazīstama persona no Latvijas gada aģentūras un lūdza izpalīdzēt ar tekstu sakārtošanu. Bija plkst. 17:00 un tika vaicāts, vai varēšu "līdz vakaram". Teicu, ka tad, ja darbs nav ļoti laikietilpīgs, varu solīt atsūtīt līdz nākamās dienas rītam. Mājās atvēru e-pastu, darba uzdevums bija formulēts ļoti haotiski, samesti pielikumos kaut kādi pdf un jpg faili ar tekstu, klienta vēlamie labojumi šķībi greizi sakopēti e-pastā, puse no tiem attiecās uz dizaineri un tā tālāk. Lielāko laika daļu aizņēma nevis paši labojumi, bet saprast, kas tieši vispār ir vajadzīgs, un pārnest to visu Word formātā vienā dokumentā. Labojumus iezīmēju ar track changes, pieliku arī jautājumus par lietām, kuras līdz galam neizpratu, un no rīta plkst. 9:00 aizsūtīju. Protams, atbildes nebija.

Piektdien pajautāju, vai ir kādi komentāri. Atbildes nebija. Šodien atgādināju vēlreiz, saņēmu atbildi, kurā bija teikts apmēram: "Lūgums iesūtīt labojumus saprotamā formā" un klāt pievienots tas pats mans Word fails, kā arī piebilsts, lai pirms rēķina izrakstīšanas atsūtu CE. Kas ir CE, jūs jautāsiet? Tā, izrādās, esot tāme! Atbildēju, ka nesaprotu, ko nozīmē "pārskatāmā forma", aizsūtīju visu to pašu, apstiprinot track changes un noņemot savus komentārus, kā arī norādīju, ka šī komunikācija ir sagādājusi man vilšanos un īsi paskaidroju kāpēc. Saņēmu atbildi, ka industrijas specifika ir tāda, ka citreiz uzdevums ir jāizloba no ne tik skaidras informācijas nodošanas, kā arī "gadījās citi svarīgāki ugunsgrēki" bla, bla, bla. Es to visu saprotu, tikai teicu, ka industrijā ir svarīgi arī ievērot vismaz minimālu darba ētiku, lai veidotu ilgtermiņa attiecības ar cilvēkiem un saglabātu savu un aģentūras reputāciju. Atpakaļ saņēmu kaut ko par to, ka drāma nevietā, bet uz vairākkārtēju jautājumu, ko nozīmē "pārskatāmā forma", kādā darbs bija / ir jānosūta, tā arī atbildi neguvu.

4th July 2019

4:21pm: Kas par ribiņām?
Rīt mājās atgriežas J., tāpēc gribēju pagatavot kādu īpašu ēdienu. Lēmu par labu ribiņām bārbekjū mērcē (un arī siera kūkai, bet tas šajā stāstā nebūs būtiski). Vispār cenšos gaļu neēst, bet man garšo ribiņas, tāpēc devos uz J. daudzināto veikalu "Hereford". Gaļa vitrīnā lielākoties izskatījās nedaudz apšņurkusi, bet tas mani nenobaidīja. Ar ārzemju izcelsmes pārdevēju vēl pārrunājām labāko pagatavošanas veidu un devos sapirkt visu atlikušo plānotajam svētku galdam. Kad mājās atvēru ribiņu iepakojumu, uzvēdīja maitas aromāts. Centos sevi mierināt, ka aromātam piemīt arī interesantas, nemaz ne tik nepatīkamas notis, tāpēc viss noteikti ir pilnīgā kārtībā. Uzliku gaļu vārīties (to man ieteica pārdevējs, wtf, vairs tā nedarīšu), tomēr sirds man mierīga nebija. Rakstīju vēstuli veikalam, kura darbinieki man, gods kam gods, operatīvi atbildēja, ka attaisījuši citus iepakojumus, un gaļa tiešām neesot ēdama. Devos pakaļ naudai, atteicos no piedāvājuma vietā saņemt malto gaļu, bet pārdevējs man teica, lai es "don't get angry", jo "things happen with meat". Man gan neliekas, ka tā būtu tik ikdienišķa parādība - pārdot vecu gaļu. Protams, es arī neklausīju pārdevēja ieteikumam un biju nikna (iekšēji). Devos uz gaļas veikalu pie Radisson, kur bija pieejamas tikai jēra ribas pa 42 eiro kg, un beigās - nebūt ne pirmo reizi mūžā - mani glāba Stokmans. Pārbaucot mājās, konstatēju, ka šeit joprojām jūtams nebūt ne patīkams vecas gaļas aromāts.

Tādu izgāšanos atceros tikai tad, kad darbā biju nolēmusi gatavot krāsnī ceptu ķirbi, bet pilsētā tieši tajā dienā bija ķirbju krīze. Beigās tirgū vienu laimīgi atradu, bet tas izrādījās sapuvis, jo "things happen" arī with pumpkins. Pēc tam vismaz mēnešus divus man J. veikalos mīļi rādīja: "Reku foršs ķirbis!", "O, paskaties, reku pilns ar ķirbjiem!" un "O, kādi te skaisti, mazi ķirboni!"

Jā, es varēju izstāstīt savas pārdomas par Lampu vai kādu foršu sirdsēstu, bet tomēr nolēmu ar jums dalīties tieši šajā ribu stāstā. Uz jautājumu "kāpēc?" man nav atbildes.

20th May 2019

8:27pm: Papagaiļi
Vakar J. jautāja, vai man tā papagaiļu sieviete nelikās drusku jukusi, un es atbildēju apstiprinoši, lai gan būtu grūti pastāstīt, kas tieši viņā šķita tik savāds. Ja neskaita, protams, mazā zēna un vīrieša sejas fotogrāfijās pie sienas (sievietei, kura divos teikumos par sevi Airbnb lapā uzsvērusi, ka viņai nav bērnu) un pēkšņās balsis apakšstāvā, lai gan nebija dzirdams, ka kāds būtu ienācis mājā. Protams, tam var būt simtiem pavisam ikdienišķu izskaidrojumu, bet J. bija teorija, ka viņa zēna un vīrieša balsī iemācījusi runāt savus papagaiļus. Iepriekš aizmirsu piebilst, ka māja atradās tieši blakus vai gandrīz iekšā kapsētā, un mēs šo sievieti nejauši satikām arī nākamās dienas pēcpusdienā iepirkšanās centrā pie kafejnīcas, uz kuras sienām bija uzzīmēti papagaiļi pirātu tērpos.

Vēl pie mums jau otro vakaru ciemos atnācis Rudulis - viens no mājas saimnieka kaķiem. Kopā šeit dzīvo četri, bet viens esot tik mežonīgs, ka pat saimnieks viņu esot knapi redzējis. Rudulis visu laiku izskatās apkūrījies un spēj murrāt astoņas stundas no vietas. Tas arī svarīgākais, kas par viņu jāzina.

Šodiena ir īpaša arī ar to, ka pa dienu sildīju ūdeni katlos, lai mazgātos. Es esmu Džungļu Džeina, mans mīļais Alain Delon (starp citu, apsveicu ar Zelta palmas zaru!)

Pa dienu iedomājos, ka būtu jauki, ja saimnieks ienāktu un mums uzdāvinātu pudeli vīna. Pēc pāris stundām viņš tieši tā arī izdarīja. Jākorķē vaļā.

18th May 2019

8:05pm: Rumpi Pumpi vīrs
Šķiet, ka Rumpi Pumpi vīrs ir kļuvis par mūsu trešo ceļojuma dalībnieku. Ja man pirms nedēļas būtu jāmin, kā sauks Līvu jauno dziesmu, Rumpi Pumpi vīrs būtu mans pēdējais minējums pie jebkādiem atbilžu variantiem.

Vakar mēs bijām pirmā Airbnb viesu pieredze kādai sievietei, kas dzīvo pilsētā ar nosaukumu Montauban. Sludinājumā bija teikts, ka viņa ir sieviete, 42 gadi, bez bērniem. Es domāju, kāpēc to ir tik būtiski uzsvērt, bet vēl vairāk mani mulsināja vairākas maza zēna fotogrāfijas viņas mājā. Kad jau gājām gulēt, apakšstāvā bija dzirdamas vīrieša un maza zēna balsis. No rīta mājās neviena nebija. Izņemot, protams, suni, kaķi un divus papagaiļus, no kuriem viens vakar uzlidoja J. uz pleca un beigās tur arī aizmiga. Kad J. beigās viņu tomēr tāpat uz pelca nonesa lejā, saimniece nebija pārsteigta: "Jā, viņam (vai arī viņai) patīk vīrieši." Mūsu istabas naktsskapītī bija vairākas grāmatas par dzīvi ar papagaili, kā arī tumba, kurai ar franču akcentu bija jāsaka "Ok, google", un tad tā sāka atskaņot sliktu itāļu mūziku. Ja gribējās to pārtraukt (un to gribējās gan), bija jāsaka: "Ok, google. Stop."

Šodien mēs devāmies uz laukiem, kur tuvumā nav ne veikala, ne autobusa, tāpēc bija jānopērk viss nepieciešamais trim dienām. Tas it kā, protams, nav nekas traks, es saprotu, bet tomēr ļoti pierod pie sajūtas, ka vienmēr rokasstiepiena attālumā ir "Rimi", "Latiņš" vai sliktākajā gadījumā - "Lulu picas" kurjers. Man jau kopš bērnības ir paticis iztēloties, kā būtu, ja es būtu iesprostota kādā vietā uz ilgāku laiku. Es zinu, bērnībā tas nav nekas neparasts, bet es turpinu tādas situācijas iztēloties joprojām. Piemēram, skatos uz pieturu un domāju, cik ātri es atklātu kaut ko interesantu biļešu pirkšanas aparātā, ja būtu tur piespiedu kārtā iesprostota ilgāku laiku. No šī aspekta raugoties, man sagatavošanās īsajai dzīvei laukos sagādāja lielu prieku.

Pēc trim dienām brauksim uz Barselonu. Ja jums ir ieteikumi, ko tur apskatīt un pieredzēt man, J. un, protams, arī Rumpi Pumpi vīram, lūdzu, dalieties!

11th May 2019

11:48am: Māja
Matīsa un Avotu ielas ēkas pirmajā stāvā ir dzīvoklis, kurā dzīvo, šķiet, kādi divdesmit cilvēki, no kuriem puse ir mazi bērni. Uz dzīvokļa palodzēm regulāri mainās kultūrslānis, ko diezgan brīvi var redzēt no ielas. Es, protams, gandrīz vienmēr palodzes aplūkoju - pamperi, penāļi, kafijas bundžas, kaut kad visam pa vidu parādījās arī kaķis. Citreiz gadās ieskatīties arī paša dzīvokļa notikumos, nekā pārsteidzoša tur nav, liela saspiestība, kurās bamšļi līdz ar zīdaiņiem pamīšus šūpojas iemītnieku rokās. Šodien, ejot garām, pamanīju logā bērna zīmējumu. Tur bija attēlots cilvēks ar nazi rokās, un viņam blakus gulēja asiņojošs līķis. Es zinu, ka bērni zīmē arī visādas šausmu ainas, ne tikai māmiņdienas apsveikumus, bet tik un tā likās diezgan baisi.

25th February 2019

9:31pm: Ūdens
Šodien biju ēst Avotielas jaunajā kafejnīcā Fish&Chips. Pajautāju, vai var dabūt krāna ūdeni. Pagaidām nevarot, neesot pārbaudīta kvalitāte. Teicu, ka Rīgā visur ūdenim kvalitāte ir laba, to var dzert. Piedāvāja man nopirkt, atbildēju, ka negribu, vēlējos tikai noskaidrot krāna ūdens situāciju šajā iestādē. Beigās viesmīlis man iedeva bezmaksas ūdeni no ledusskapja stikla pudelē. Jutos daudzmaz apmierināta.

24th February 2019

2:05pm: Viļņa
Viss, tagad arī es mīlu Viļņu. Tur viss bija skaists, tīrs un svaigs. Ceru atkal aizbraukt agrā vasarā, kad no ziemas miega būs modušās terases.
Powered by Sviesta Ciba