spilgti, radoši, oriģināli

Recent Entries

You are viewing the most recent 25 entries.

18th November 2017

11:57am: Bīstamāks par datoru
Vakar dusmās uzsitu pa aizvērtu datoru un vēlāk atklāju, ka no šī trieciena tam jau otrreiz viņa nemaz ne tik garajā dzīvē ir saplaisājis ekrāns. Viss, ko vēlos, pārkāpjot trešās dekādes slieksni, ir kļūt par harmoniskāku, iecietīgāku cilvēku. Neplaisāt pēc katra trieciena.

11th November 2017

5:53pm: Big in Japan
Japāna ir diezgan intensīva. Šodien no rīta redzējām lielo Budu un barojām briežus, kas klīda ap templi, pēc tam dzērām kafiju kopā ar 14 pūcēm, bet vakarā apmeklējām porno kino teātri un japāņu karaokes ūķi. Turklāt bijām mājās pirms pusnakts un paspējām izmazgāt veļu. Ā, vēl nopirkām automātā meiteņu apenes. Tās izrādījās tīras.

28th October 2017

10:41am: Čaks
Vakar pēc Čaka balvas ar mammu kopā iegāju veikalā. Viņa bija iedzērusi vīnu un ieteica man vakariņām paņemt kalmāru (nekad to nebiju gatavojusi) un mazas krāsainas paprikas, kas mājās izrādījās čili pipari. Pati viņa paņēma tētim viskiju ar milzīgu atlaidi pastāvīgajiem klientiem, bet pie kases attapās, ka viņai nav Rimi kartes. Kad kāds cits pircējs viņai to iedeva, mamma neveiksmīgi mēģināja karti nopīkstināt un tad teica: "Jums ir veca kartiņa! Bet paldies."

Starp citu, kalmārs sanāca pretīgs.

21st October 2017

3:55pm: Air Baltic
Viss bija ideāli izplānots. Air Baltic man iedot biļetes uz Varšavu, aizlidoju uz Gdaņsku, divas dienas pavadu tur, uzrakstu viņiem rakstu, tad atkal uz Varšavu, tur noskatos Niku Keivu un atpakaļ uz Rīgu. Win - win. Bet, izrādās, man bija darbinieku biļetes, lidmašīna ir pilna, un šodien palikām Rīgā. Viesnīca, iekšējais lidojums jāmet misenē. Jauns iekšējais lidojums rītdienai maksā miljonu. Un nezinu, protams, vai rīt lidmašīnā tiksim. Sabruka īso brīvdienu kāršu namiņš.

18th October 2017

10:00pm: Līkcepure
Es esmu Atriebīgā Līkcepure. Draugi mani sauc par Riebīgo Cepuri.

16th October 2017

7:39pm: Kotlete
Tikko aizrakstīju mammai jautājumu, vai viņa liek klāt malto gaļu kotlešu masai.
7:02pm: Kafejnīcas
Avotu un Matīsa ielas rajonā ir divas foršas kafejnīcas. Ja nu kādam kādreiz kaut kas darāms šajā apkaimē. Bismarka brokastis uz Bruņinieku ielas un grieķu kafejnīca Spitaki uz Avotu ielas.

12th October 2017

10:16am: Frankfurte
Mans vakardienas mīļākais jautājums (par viesnīcas bāru): "Is it good? Is it techno?"

4th October 2017

7:10pm: Prieks
Mans šīs dienas prieks ir "Lielā Kristapa" nominācija Elīnai Vānei par lomu filmā "Svingeri".

23rd September 2017

10:25am: Pseidonīms
Domāju, vai man piestavētu pseidonīms Dižā Aņka.

18th September 2017

4:05pm: Alus
X: "Labdien, šeit jums zvana no LTV, saņēmām ziņu par rakstnieku alu. Gribētu uztaisīt sižetu. Rīt varētu?"

Es: "Jā, bet atkarīgs, kā jūs alu gribat atrādīt un ko intervēt."

X: "Pareizi... Alu atrādīt. Tā būs reklāma alkoholam. Jums nav tikai etiķetes?"

Es: "Nē... Visas etiķetes ir uzdrukātas uz alus."

X: "Nav kā suvenīri, ja... Varbūt jums ir citi mārketinga materiāli?"

Es: "Ir. (nosaucu)."

X: "Nu jā... Nebūs. Atā."

Cilvēki vispār padomā, pirms viņi kādam zvana?

25th August 2017

11:35pm: Dziedāt Kuzņecova porcelāna melodijā
"Nesu Aņkai alutiņu, sieriņu un tomātiņu.
Ir mana mīla bezgalīga.
Bet viņa prasa -
bļa, kur cīga?"

22nd August 2017

1:02pm: Spāņi
Šonakt sapnī redzēju, ka JJ ir kopā ar spānieti. Turklāt beigās atklājās, ka tas no viņa puses ir tikai joks, lai visus pakaitinātu. JJ šonakt bija sapnī redzējis joku raidījumu, kurā centās atrast atbildi uz jautājumu: "Kāpēc visas spānietes ir tik mazas?"

16th August 2017

9:43am: Twitter
D. izdomāja ģeniālu ideju - pārvērst savu Twitter kontu par Latvian Literature kontu. Es teicu, ka varu atdot arī savējo, jo man ir vairāk sekotāju. Ko gan Latvijas literatūras labā neizdarīsi? Bet tad man palika žēl, un es lūdzu D., lai tomēr atsakās no savējā.
1:00am: Pļūtākļi
Jau kuro dienu ledusskapī nav mazu pļūtāklīšu, ar ko sevi palutināt. Tāpēc šodien sasniedzu jaunu līmeni. Es apēdu graudu maizi ar šašliku kečupu.

27th July 2017

5:38pm: Mēbeles
Dzīvokli atradām superīgu, mēbeļu nav. Ja nu kādam pēkšņi kāda lieka mēbele, priecāšos.

25th July 2017

12:24pm: Vakar
Bija ļoti skaists vakars pēc bērnu literatūras balvas. Jaunie, slaidie dzejnieki nejauši salauza galdu, bet pēc tam Znotiņš Daugavmalā ar akordeonu spēlēja "Pie Dzintara jūras" un "Upē naktī pīles kliedz". Visi dziedāja kā traki, un Alīse tikai ik pa laikam kaut kur izvilka vēl vienu vīna pudeli.

21st July 2017

12:21pm: Internets
Ar ko jūs parasti sākat, kad uznāk vēlme nosist laiku internetā?

19th July 2017

10:57pm: Tramvajs
Šovakar piedzīvoju ļoti aizkustinošu brauciens tramvajā. Sākumā kāds bāls hipsteris stāstīja savai teātra pulciņa biedrenei par pieredzi, strādājot tuneļa kafijas tirgotavā "Save my day". Lai tiktu šajā darbā, viņam pārrunās bija jāiztur ekstrēmā intervija, kurā ticis uzdots, piemēram, šāds jautājums: "Tavā dzīvoklī ienāk pingvīns ar sombrero galvā. No kurienes viņš ir ieradies?" "Save my day" strādāt bijis forši, brīnišķīgs kolektīvs, un pie viena viņam izdevies novērot arī šo to no tuneļa ubagu ikdienas. Viņiem esot viens "menedžeris", kas ik pa pāris stundām apstaigā visus un ievāc saubagoto naudu. Ja ierodas kāds nesankcionēts ubags, tas uzreiz tiek aiztriekts prom. Viņš vairākkārt atkārtoja, ka tas ir ļoti briesmīgi, un vai tad tiešām labāk nevar atrast darbu par minimālo algu. Vienreiz pat "menedžeris" ubagam, kam nebija abu kāju, atņēmis kruķus, un viņš pārvietojies pa tuneli, šļūcot pa zemi. Tad jaunais vīrietis sāka stāstīt par to, ka laika trūkuma dēļ ies prom no teātra, un viņam bail, ka pēc šī notikuma viņš varētu palikt introvertāks. Bet visu brīvo laiku tagad paņem spāņu valodas kursi un autoskola, kurai sevi motivēt ir grūti, jo viņš ienīst mašīnas. "Es vispār esmu tāds kreiss, es lasu par tām climate changes, un es vienkārši ienīstu tās mašīnas."

Pēc tam tramvajā iekāpa divi pieklājīgi narkomāni - džeks un meitene. Es spriedu, ka viņi ir narkomāni, tikai tādēļ, ka abiem piemita neveselīgs kārnums un nebija dažu zobu. Džekam līdzi bija labs un jauns sporta divritenis. Laikam veselīga dzīvesveida piekritējs. Nākamajā pieturā šajā pašā vagonā iekāpa arī gotu meitene (visdrīzāk, dzimumu noteikt bija pagrūti) ar baltu pūderi uz vaigiem un melnām ēnām zem acīm. Viņa pavadīja laiku, ļoti mērķtiecīgi staigājot no viena tramvaja vagona gala uz otru. Turpu un atpakaļ. Diviem maziem bērniem, kas arī brauca šajā vagonā, tas likās ļoti amizanti. Nenoliegšu, tāpat tas likās arī man.

Tad man beidzot bija jākāpj ārā, un es dzirdēju, kā sieviete, kas arī pameta tramvaju, cilvēkam telefonā teica: "Tur vajadzīgs narkologs. Jā, es zinu, ka ir tāda Minesotas programma. Tikai tas mans narkologs pieņem Vecmīlgrāvī. Nu, ko, visiem braukt uz Vecmīlgrāvi ir gabals, hahaha."

"Cik jauki," es domāju, "un Dieviņš mīl mūs visus." Un vēl es domāju - varbūt arī turpmāk vairs nelikt somā grāmatu vai žurnālu, un nepirkt telefonam internetu, un pilnasinīgi braukt tramvajā. Banāla doma, es zinu. Bet nu un. Esmu romantiskā noskaņojumā, un tam piedien mazliet banalitātes.

12th July 2017

9:15am: Tokija
Rezervējām istabu Tokijā pie diviem gejiem ar diviem suņiem. Bet tā kā viņi raksta "depending on the day, we might be out for work or play" un "you can leave your things in the living room upstairs and go play in the city until...", mums radušās aizdomas, ka tie suņi arī ir mājas saimnieki.

6th July 2017

11:58am: Dzīvoklis
Mēs gribam īrēt dzīvokli. 2-3 istabas, ap/virs 50 kvM, kaut kur centrā. Ja nu kaut ko dzirdat, ziņojiet, lūdzu.

26th May 2017

11:32pm: Paviršība
Tikko inscinēju asinsgrēku, reklāmas klipa tekstā nejauši uzrakstot: "Šis ir manu vecāku tēvs."

24th May 2017

4:20pm: Prieks
Biļetes uz Japānu 3. - 20. novembrī ir man kabatā! Tas ir, e-pastā. Tur arī sagaidīšu savus 30.

21st April 2017

3:37pm: Literatūra
"Žaketi negludināšu, slinkums. Tik ar mitru dvieli izdeldēšu cūkmērces lāsi!" e-pastu pabeidza mūža balvas laureāts.

13th April 2017

10:00am: Vēsture
Noskatījos mazu interviju ar Gundegu Repši. Tulkot grāmatas ir provinciāli, visa nauda būtu vienkārši jāizdala rakstniekiem. Labi, lai būtu. Bet tad sekoja teikums: "Ja mēs varam izšķiroši mainīt, piemēram, Sīrijas vēsturi, tad lai tulko visus mūsu romānus!"
Powered by Sviesta Ciba