cits ([info]garamgajejs) rakstīja,
@ 2021-04-11 18:19:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Vārda brīvību neviens šeit nav ierobežojis. Ciba vispār ir atvērta visiem, sākot no dīvainiem fetišistiem, līdz pat atklātiem antisemītiem. K ir/bija savs žurnāls, publisks, kurā viņš rakstīja. Tajā neviens negāja un nemēģināja viņu apklusināt - t.i. ierobežot viņa vārda brīvību. Īstenībā, neviens tur negāja vispār kaut ko bilst, pat ierastie domu biedri. Tas, ko centās ierobežot, un ilgu laiku pieklājīgi un visādos civilizētos veidos, ir viņa uzmākšanās.Vārda brīvība neietver tiesības uzmākties un vajāt citus cilvēkus ne virtuālajā vidē, ne klātienē. Tā neietver tiesības pieprasīt uzmanību un to saņemt. Es to saprotu kā vajāšanu un uzmākšanos, ja pēc daudzkārtīgām norādēm un lūgumiem nejaukties sarunās, nekomentēt žurnālos, vai pie komentāriem, šādas prasības tiek ignorētas. Ja kāds šādi uzvestos klātienē, kur cilvēki pulcējas un sarunājas mazākās grupās, tad samērā ātri tiktu palūgts atstāt pasākumu, un, kad tas nedarbojas, izmests. Ar vārda brīvību tam mazs sakars.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]riobravo
2021-04-12 10:16 (saite)
Krišjāņa postus varētu saukt par nekomerciālu spamu (spam refers to the use of electronic messaging systems to send out unrequested or unwanted messages in bulk). Spamošana ir tas, ko es sauktu par interneta sīko huligānismu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]artis
2021-04-12 12:45 (saite)
"Spam" izsūtīšanas priekšnoteikums ir automatizēta izsūtīšana (uz to norāda vārds "bulk"), kas aptver lielu daudzumu adresātu (visbiežāk — simtiem tūkstošu pasta kastīšu). "Nevēlami" komentāri netiek izsūtīti automatizēti — tos rūpīgi un lēnām raksta pavisam reāli cilvēki. Abus šos apstākļus ņemot vērā, salīdzinājums ar mēstulēm, manuprāt, īsti nestrādā, kur nu vēl pielīdzinājums sīkajam huligānismam. Bet piekrītu, ka šis salīdzinājums ar mēstulēm ir jau tuvāks īstenībai. Tas drīzāk būtu salīdzināms ar vēstkopu (mailing list). No vēstkopas var arī atrakstīties. No nevēlamiem komentāriem arī var "atrakstīties". Bet vislabāk komentārus būtu nesalīdzināt ne ar vēstkopām, ne mēstulēm. Jo tā ir atsevišķa kategorija—interneta komentāri. Ja interneta vietnē ir komentēšanas iespēja, tas implicē, ka vietnes uzturētājs gaida lasītāju komentārus. Tas, protams, nenozīmē, ka vietnes uzturētājs nevarētu šo komentāru plūsmu kontrolēt — viņa rīcībā ir dažādi rīki, lai veiktu moderāciju. To pierāda pat šis pavediens, kur [info]garamgajejs paslēpa [info]juris_tilts komentāru, kas kārtējo reizi "doxoja" [info]krishjaanis2 privātos datus (Personal Identifiable Information/PII).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?