9. Saeimas vēlēšanās 60.98% , 10. Saeimas vēlēšanās 63,12% , 11. Saeimas vēlēšanās 60,55% , referendumā par 10. Saeimas atlaišanu 44% balsstiesīgo. No tā izriet, ka aptuveni 40% balsstiesīgo ir sliņķi un muļķi! Vismaz tā mums to cenšas pasniegt mediji, politiķi un skaļākie aģitatori balsošanai. Vai tā ir patiesībā? Grūti pateikt, bet es, kā cilvēks, kurš ir ļoti zemās domās par Latvijas sabiedrību un cilvēkiem kopumā, nebūtu tik pārliecināts par šī viedokļa patiesumu. Nenoliegšu, ka, iespējams, cenošos saskatīt šajā tendencē ko tādu kā tur nemaz nav, bet varbūt tomēr cilvēkus neapmierina šī pseidodemokrātija kopumā un tie neredz pamatojumu tam, ka balsošana varētu izmainīt kopējās attīstības tendences.
Vēl uzjautrinoši šķiet, ka par sliņķiem medijos tiek dēvēts tieši latviešu elektorāts, kas, it kā, secināms no SC panākumiem. Varu pateikt, ka personīgi pazīstu vairākus latviešus, kuri izvēlējās balsot par SC. Neuzskatu arī, ka kādam būtu tiesības viņus nosodīt; drīzāk domāju, ka vairāk latviešiem vajadzētu pārslimot rusofobiju un nacionālo infantilismu (tas nenozīmē, ka atbalstu SC).
Pastāv arī viedoklis, ka daudzi nepiedalās vēlēšanās, jo atrodas ārzemēs. Šim es ticētu vairāk, bet, piemēram, es 10. Saeimas vēlēšanu laikā arī atrados ārzemēs, bet tomēr atradu laiku aiziet nobalsot, jo tad man vēl šķita, ka tas varētu kaut ko mainīt. Tātad, ja cilvēki redzētu kādu būtisku jēgu vēlēšanām, viņi atrastu veidu kā tajās piedalīties. Protams, ne jau visi, bet kāda krietna daļa noteikti.
Bet galvenais jau ticēt, ticēt tam, ka viss mainīsies, reformas būs un krievi mums atstās drusku desiņu ko uz maizes uzlikt.