Junky's Christmas

Recent Entries

4/16/14 02:52 am - sitrep

Muļķīgas ir tās situācijas, kad tu izdzer visus krājumus (well, tie nebija arī pārāk lieli) un vienīgais, kas palicis, ir kaut kāda elles dzira no Latgales, no kuras man ir vnk bail. Sajūta, protams, tāda, ka varētu aiziet uz kaut kurieni un iedzert vēl, bet lokācijas rajons šādu iniciatīvu neatbalsta.
Tags:

4/4/14 03:49 pm - 1984/2014

Tags:

3/31/14 11:40 pmvia [info]x_f
Tags:

3/31/14 12:57 pm

Šobrīd situācija ir tāda, ka ja esi strādājis, bet aizgājis no darba ar mērķi pievērsties studēšanai, tad NVA vienalga uzliek par pienākumu meklēt darbu, lai nezaudētu bezdarbnieka pabalstu. Manuprāt, situācija ir, maigi sakot, muļķīga. Kāpēc gan es nevarētu strādāšanu aizstāt ar studēšanu un saņemt savu godīgi nopelnīto bezdarbnieka pabalstu. NVA nostāja savukārt ir tāda, ka tās primārais uzdevums ir meklēt bezdarbniekiem darbu un viņiem nospļauties par visu citu un gadījumus, kad darba meklēšana tiek simulēta vienīgi, lai neatņemtu pabalstu, pēc būtības ir pārkāpums un šādi studenti apkrāpj valsti.
Tags:

3/9/14 11:06 am

Interesants pētījuma materiāls varētu būt politiķu izteikumi un ierosinājumi saistībā ar notikumiem Ukrainā. Piemēram, Cilinskis rosina celt PVN un iegūtos līdzekļus piešķirt aizsardzības budžetam. Parādnieks savukārt grib iedrošināt ASV, pārtraucot diplomātiskās attiecības ar Krieviju. Šizofrēnija kaut kāda.
Tags: ,

2/14/14 09:25 pm

Tags:

2/14/14 12:58 pm

Tags:

1/26/14 09:31 pm

Panorāma: "Par Ušakovu balsot gan nakšņotāji nevar, jo lielākajai daļai no viņiem nav pases un ļoti daudziem pēc aukstajām naktīm vairs nav arī kāju pirkstu."
Tags: ,

1/8/14 10:47 pm

Vēlētāju līdzdalība 11. Saeimas vēlēšanās bija 59,45 procenti; valdībai uzticas padsmit procentu iedzīvotāju; jaunajā valdībā paņemta partija, kurai, lai arī bija 12% balsu, tomēr 11. Saeimas vēlēšanu rezultātā tā tika izstumta no koalīcijas visiem zināmu iemeslu dēļ, bet, piemēram, partija, kurai bija 28% vēlētāju atbalsts, netiek pat izskatīta kā iespējamais koalīcijas partneris; ministrijas, kā parasti, tiek dalītas pēc kaut kādiem pašām partijām vien zināmiem principiem, kuros vīzija vai kompetence blakus diez vai ir stāvējusi. Kāpēc es to visu uzskaitu? Tāpēc, ka kārtējo reizi rodas retoriskais jautājums: cik leģitīma ir šāda valdība?

1/7/14 08:48 pm

Nu re, izglītības ministra vietu visticamāk ieņems Druviete. Ar to arī varu apsveikt visus, kuriem nozare ir aktuāla un arī tos, kuriem nav.
Tags: ,

12/21/13 04:31 pm - džins un šņabis

Ir labās paģiras un sliktās paģiras. Šodien man ir sliktās.
Tags:

12/16/13 02:22 am

Tradicionālo kultūru pārmaiņas - eiropeizācija vai globalizācija.
Tags:

12/12/13 08:06 pm - NoPride

Jautājums, kas nekad līdz galam nav bijis saprotams, ir tas, kā, piemēram, homoseksuālas ģimenes apdraud tradicionālās ģimenes jeb kā netradicionālais apdraud tradicionālo. Aizdomājos par konservatīvo domu in general. Piemēram, šī diskusija. "Tā ir, jo es tā domāju; tā ir, jo tā to nosaka daba; tā ir, jo tā ir paredzējis dievs utt. utjpr." Kā gan ir iespējams diskutēt ar indivīdiem, kuri argumentē šādās kategorijās? Pareizi, nekā! Bet tas netraucē to apgremot pašam sevī.
Man šķiet, ka rupji ņemot atšķirība starp liberāli domājošiem un konservatīvi domājošiem ir tajā, ka pirmie vismaz cenšas apzināties, ka var būt viedoklis, kas atšķiras no viņu un to pieņemt, pat ja tas viņuprāt ir absurds. Pretējā nometnē lietas risina citādi, situācijā neiedziļinoties,  vērtē pēc principa - kas nav ar mums, ir pret mums. Un pie mēģinājumiem veidot kādu diskusiju vai norādīt uz indivīda tiesībām lemt par lietām, kas attiecas uz viņu pašu, atbilde arī ir vienkārša: ja jau tu esi tāds liberālis, ko tad nerespektē mūsu uzskatus? Viss ir ok ar uzskatu un viedokļu respektēšanu, bet tas nav īpaši valīds arguments situācijā, kad vienas puses viedoklis ir nošaut visus, kas neatbilst attiecīgi pareizajiem uzskatiem. Jā, kirkegors teiktu, ka rietumi ir sapuvuši un paši visur lien ar savu ideoloģiju, propagandu un pareizo viedokli. Bet atšķirība jau ir tajā, ka sapuvušajos rietumos citādu viedokli tolerē stipri vien vairāk nekā dažā labā svaigā un plaukstošā austrumvalstī ar tradicionālajām vērtībām. Konservatīvisms by default nespēj pieņemt neko, kas neiekļaujas tā definīcijā par tikumīgo, pareizo un tradicionālo. Konservatīvisma doma jau pat sevī iekļauj šo naida devu pret to, kas neatbilst priekšrakstiem un tas traucē konservatīvismam attīstīties. Piemēram, politiskajā vidē konstruktīviem konservatīvistiem ir nozīmīga loma, lai liberāļi būtu spiesti kritiski paskatīties uz savām idejām, konservatīvie ir tādas kā drošības jostas, kas pietur pārāk pārsteidzīgus lēmumus un ļauj tos vēlreiz pārvērtēt. bet rezultātam vajadzētu būt konsensusam, nevis situācijas pagriešana tā, lai tā atbilstu konservatīvajiem principiem, jo šādā gadījumā jau nekād attīstība nav notikusi. Well, es labi apzinos, kā šī ir tāda virspusēja spriedelēšana, bet domāju, ka arī turpmāk, vismaz pastarpināti, centīšos šim diskursam pievērst uzmanību. Tīri subjektīvi, protams, bet es arī necenšos pretendēt uz pasaules pravieša statusu.

12/11/13 02:39 pm

Lai arī uz Sastrēgumstundu šodien atteicos iet, šeit savu viedokli neatturēšos paust.
Pēdējās dienās nākas dzirdēt kā daži sit plaukstiņas par to, ka mums beidzot prezidents parādījis mugurkaulu un neņem par premjeru kuru katru. Daži citi tai pat laikā piesauc Satversmi, kurā norādīts, ka prezidents politisko atbildību par savu rīcību nenes un ka viņam jānosauc tikai kandidāts, bet to apstiprina Saeima. Runājot par Satversmi būtu svarīgi atcerēties, ka neskatoties uz to, kas tur ir rakstīts, tur nav norādīts nekāds termiņš, kurā prezidentam tas kandidāts būtu jānosauc un tas savukārt nozīmē, ka teorētiski to var nedarīt kaut līdz nākamajām vēlēšanām un valdība turpina strādāt līdzšinējā sastāvā; tikai nav vairs ministru prezidenta un ministru, bet ir to vietu izpildītāji. Bet ne par to es gribēju runāt. Es vairāk domāju par to, cik ātri tiek aizmirsts tas, ka pašreizējais prezidents līdz šim nekādā veidā nav sevi parādījis kā kompetentu un spriestspējīgu personu (politiskajā kontekstā). Esmu cieši pārliecināts, ka notiek tirgošanās uz velna paraušanu par to, kurš būs nākamais premjers un acīmredzot visiem pašreiz piedāvātajiem variantiem ir alternatīva, kuru var pārdot par lielāku cenu. Atzīšos, ka pats ar nepacietību gaidu, kurš būs tas, kurš atbildīs prezidenta prasībām, kuras visa cita starpā ir pilnīgi neko neizsakošas: "[..] Valsts prezidents ir uzsvēris, ka viņa galvenais mērķis ir izveidot tādu valdību, kas personāliju un rīcībspējas ziņā būtu kvalitatīvāka par līdzšinējo un spētu jau tuvākajā laikā risināt valsts attīstībai aktuālus un sarežģītus jautājumus." (lsm.lv)
Tāpat šī bakstīšanās nekādā veidā neveicina, jaut tā kritiski zemajā līmenī esošo, sabiedrības uzticēšanos politiķiem un politikai kopumā. Kā parasti, viss notiek slepenības plīvura aizkulisēs. Prezidents bļauj uz žurnālistiem, ka viss taču ir redzams, bet tas, kas tāds nav, ir ierobežotas pieejamības informācija, piemēram, visi prezidenta argumenti, kāpēc Pabriks nevarētu būt premjers. Jāpiebilst, ka man nav nekādu simpātiju ne pret kādu kandidātu, ne partiju, bet mana vēlme ir tā, lai process būtu atklāts un loģisks. Taču tas, kā zināms, politikā ir daudz prasīts.
Tags: ,

11/13/13 09:09 pm

Ušakova iedzīvotāju patruļas ir visai interesants fenomens. Brīdī, kad likuma ietvaros problēma kļūst grūti risināma, leģitimē tautas varoņu iniciatīvu, kuri iet un it kā cīnās, izmantojot pusagresīvus paņēmienus, piemēram, līmējot plakātiņu, piedraud pārdevējam sadot pa seju. Starp citu, arī pašvaldības policija sola darīt visu iespējamo, lai traucētu šo tirdzniecības vietu darbu un jaunais PP priekšnieks solījis pat izveidot speciālu policijas vienību cīņai ar šo rūpalu. Nevarētu teikt, ka es aizstāvu šo legālo maisījumu tirdzniecību vai tirgotājus, tomēr būtu vērts atcerēties, ka salīdzinājumā, piemēram, ar nelegālā alkohola tirgu, šī ir stipri maznozīmīga problēma, gan bīstamības ziņā, gan nāvju skaitā, gan tirgotāju daudzumā. Turklāt, ir vēl viens ļoti būtisks faktors - šie maisījumi tiek tirgoti legāli, tātad likuma ietvaros. Kaut kā dīvaini sanāk, ja tu tirgo krutku kaut kur dzīvoklī, tad viss ir ok; policija zina, kaimiņi zina, līdzcilvēki zina un nevienu tas nesatrauc, lai gan no alkohola lietošanas mirst ap 400 cilvēkiem gadā, toties, ja oficiāli un legāli tirgo maisījumus, tad ar tevi cīnās gan policija, gan visādi pašdarbnieki. Loģiski spriežot, situācija veidojas īpatnēja, kurai vienkāršu risinājumu ir grūti iedomāties. Skaidrs ir vienīgi tas, ka izteiktais nosodījums un dažbrīd pat neviltotais pārsteigums par to, ka šādi mēsli tiek neatlaidīgi tirgoti, ir nevietā, jo acīmredzot tam ir pietiekams pieprasījums. Manā galvā pamostas mūžsenais jautājums: varbūt labāk, lai tie jaunieši smēķē normālu marihuānu, nevis to mēslu. Nav runa par to, ka nevajadzētu ne vienu, ne otru, runa ir par racionālu izvēli, kas jāizdara starp šīm divām vielām.

11/12/13 10:47 am

Tā nu sagadījās, ka ne vien redzēju Latvijas pasaules pēdējā laika populārāko megafilmu Sapņu komanda 1942 1935, bet arī dzirdēju, kā Ēķis pirms filmas stāsta par savu dzīves uztveri un nākotnes plāniem. Neiedziļinoties dažādos viņa dzīves līkločos, uzsvēršu, ka visas tās ne visai labās filmas, kuras viņi ar Graubu štancē, ir ar domu tādu: Eiropas kino ir baigi depresīvs un skumjš, bet Holivudas filmas beidzas laimīgi, tāpēc viņi abi divi izdomāja, ka vajadzētu taisīt tādu kā Eiropas Holivudu Slampē. Rīgas sargi un Sapņu komanda esot starptautiski novērtētas filmas un pēdējā īpaši patikusi basketbolistiem, kuri raudājuši. Visa starpā izskanēja jautājums, kur tad viņš dabū naudu šiem šedevriem, uz ko Andrejs atbildēja, citējot filmu The Secret vai kaut ko tamlīdzīgu no Ošo Koelju daiļrades, ka ja kaut ko ļoti, ļoti gribas, tad dzīve to pasniedz uz paplātes. Pati filma bija apmēram tāda kādu es to biju iztēlojies. Vēl joprojām latviešu grāvējos ir nopietnas problēmas ar aktierspēli un viss šķiet tāds samākslots un sintētisks. Dialogi atgādina skolas ludziņu, kur visi cenšas, bet nevienam nesanāk un nevienā brīdī filma nerada nekādu ticamības momentu. Pie tam labākajās Holivudas tradīcijās, kur visi visās pasaules malās komunicē angliski, visas sarunas notiek latviski, arī, piemēram, tās, kas risinās Ženēvā Spānijas basketbola izlasē (kuras treneri starp citu tēlo laika alkohola ziņu zvaigzne Māris Grigalis). Filma ir paredzama, patosa pilna, notiek pēc viena izteikta paterna ar štruntīgu aktierspēli. Tā kā Andrejs pirms filmas kādas trīs reizes atgādināja, lai visi, kas to noskatījušies, aiziet uz IMDB un ieliek tai vērtējumu, tad pienākums sauc aiziet un ielikt 3, tīri par centību. Ja nu kādu interesē kādi šedevri mūs no Ēķa Graubes dueta pārsteigs nākotnē, tad varu pačukstēt, ka top filma par Zemgales vikingiem un Nameja gredzenu, kā arī Minhauzenu, kurš nemaz nebija melis, bet gan nākotnes pareģis. Un abām būs laimīgas beigas, kas jau arī ir galvenais.
Tags: ,

11/9/13 09:14 pm

Vēl viena fundamentāla problēma Latvijā ir milzīgais un stulbais birokrātiskais aparāts. Civildienests nepastāv, Valsts Administrācijas skola ir kaut kāda parodija un naudu arī viņiem nekādu dižo nemaksā. Kadru mainība ievērojama, noturīgākie ir senilie un iestagnējušie ilgdzīvošanas kandidāti un attieksme pret darbu līdzīga kā maximas pārdevējām. Visi tie neskaitāmie likumprojektu, noteikumu, līgumu utt. brāķi lielā daļā gadījumu ir tieši ierēdņu atbildība. Kāds varētu pamēģināt uzmest uz papīra, cik vidēji valsts zaudē šī paviršā un nekvalitatīvā darba rezultātā. Vēl viens lauciņš, kurā reformas būtu vajadzīgas kā ēst.
Tags: ,

11/7/13 03:10 pm

Jāsaka, ka es neesmu racionālisma fanāts. Tādā nozīmē, ka es apzinos, ka pastāv lietas, kuras ne vien ir iracionālas, bet kurām labāk arī tādām palikt. Tomēr ikdienā gribētos sastapt vairāk racionalitātes un mazāk emociju. Piemēram, politikā, kur loģikas kļūdas un emocionāli sprādzieni ir nospiedošā pārsvarā pār racionāliem argumentiem. Gandrīz visas diskusijas agri vai vēlu nonāk pie vienkāršiem ad hominem apvainojumiem un diskusijas objekts kļūst otršķirīgs. Viedokļu sadursmēs izkriztalizējas nevis patiesība, bet spilgtākie savstarpējie apvainojumi. Nav svarīgi iespējami labākie līdzekļi mērķa sasniegšanai un definēšanai, bet rodas hibrīds starp pašu mērķi, līdzekļiem un emocionālajām pārliecībām bez racionāla pamata. Kā darvas karote medus mucā šīs emocijas sagrauj visu ideju pamatā. Nav šaubu, ka lēmumi jāpieņem, vienojoties un abām pusēm piekāpjoties kādu argumentu priekšā, taču šiem argumentiem būtu jābūt racionāliem, nevis ideoloģiski emocionāliem.

10/31/13 03:51 pm

Sēžot darbā, fonā palaidu šito ārprātu. Iespējams, es kaut ko neuztvēru vai man kaut kas pietrūkst, vai varbūt pārpratu, bet visu klausīšanās periodu mani nepameta sajūta, ka Artuss Kaimiņš ir deģenerāts, kurš no visas sirds cenšas visiem parādīt, ka viņš ir deģenerāts. 
Tags:

9/12/13 10:46 pm

Viena no lietām, kas man krīt uz nerviem pašam sevī, ir neērtā sajūta, kad kāds cīņu biedrs vai vienkāršs līdzcilvēks publiski runā glupības un pazemo sevi. It kā mani ar to nekas nesaista un man vajadzētu būt vienalga, bet ir tāda riebīga sajūta, roka nemanot saķer seju un izlaužas neveselīga nopūta.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba