Junky's Christmas

Recent Entries

8/19/14 10:40 pm

Es šeit vairs neko nespēju uzrakstīt. Liekas nejēdzīgi rakstīt kaut kādus pārspriedumus vai domas. Tas viss jau ir bijis. Es rakstu lappusēm garas esejas par neko dzeltenā Eiropas parlamenta reģionālo diskusiju bloknotā, kuram krīt ārā lapas, jo kāds ir pažēlojis līmi vai spirāli.
Tags:

6/12/14 04:11 pm - auto, moto, velo, foto

Spriežot pēc reakcijas internetos, jaunā velo josla atkal uzjundījusi konfilktu starp velo entuziastiem un auto piekritējiem. Personīgi izmantoju gan auto, gan velo, gan eju ar kājām. Vēl esmu visādās ārzemēs bijis un brīnumus redzējis, tāpēc esmu nedaudz empīriski apdomājis šo tematu.
Veloceliņu vai precīzāk joslu zīmēšana ir lētākais, vieglākais un neefektīvākais veids, kā šo jautājumu risināt. Ja tajā pat Elizabetes ielā būtu regulāra velosipēdu plūsma, kas to vietu aizņem, tad, iespējams, tas būtu adekvāts risinājums. Pagaidām tur ir regulāra auto plūsma un diez vai velo josla piespiedīs pārsēsties uz velo adekvātam skaitam cilvēku, lai izlīdzinātu šo attiecību. Konkrētajā gadījumā efektīvāk būtu par veloceliņu pārveidot daļu trotuāra, kas tur ir pietiekami plats. Turklāt uztaisīt normālu, asfaltētu, iezīmētu celiņu.
Citur vajadzētu domāt par autostāvvietu likvidēšanu un veloceliņu ierīkošanu. Saprotu, ka ar stāvvietām pelna naudu, bet visu nevar gribēt. Jo mazāk būs vietu, kur mašīnas turēt, jo mazāk centrā būs arī pašu mašīnu.
Šobrīd tiek meklēts kompromiss starp visiem transporta līdzekļiem, bet tas nav iespējams, jo pilsēta ir pārāk maza. Pilsētās adekvātākais un ilgtspējīgākais risinājums tomēr šķiet velosipēdi, mazie motorizētie braucamie un sabiedriskais transports.
Tags:

6/11/14 10:35 pm - nozīmīgie jautājumi un tautas atbildes

"Vai jums patīk Gaismas pils?"
Nē, man patīk tikai dzert un drāzties!

5/28/14 07:41 pm - debilitātes mazā uzvara

NRA iepriecinājusi ar Vinetas Poriņas un Elitas Veidemanes diskusiju par to kā globalizācija un Rietumi atņem latviešiem dvēseli, bērnus un identitāti.

Ģenerālprokuratūra pa tam lāgam saka tā: "ir gadījumi, kuros cietušās pašas ir vainojamas izvarošanā."

Kopumā domāju tā, ka vajadzētu mums tās muļķīgās Rietumu liberastu vērtības atmest un beidzot uzbūvēt normālu valsti, kurā visi būtu latvieši, kas apzinās savu galveno latvieša uzdevumu - radīt vēl latviešus; visiem jaunajiem latviešiem dzīves ziņas nodarbībāss iemācīt kārtīgu naidu pret tiem, kuri nav latvieši, nevēlas būt latvieši un neizrāda iniciatīvu jaunu latviešu radīšanā; legalizēt nevis abortus, bet izvarošanu, jo tas ir potenciāls veids kā radīt jaunus latviešus; un visiem jau līdz 3 gadu vecumam iemācīties spēlēt kokli. Pārējos likvidēt.
Tags:

5/15/14 12:04 am - vox populi

Aizpildīju un labākais, ko man varēja piedāvāt, ir LSDSP. Paldies, jā.
Tags: ,

5/7/14 01:43 pm - Par apģērbu un hipsteriem.

Ģērbšanās stilu pamazām sāku izkopt pirms gadiem desmit. Nevarētu teikt, ka desmit gadus ģērbjos pilnīgi vienādi, bet vairāk vai mazāk tiek ieturēts viens stils, kurš laika gaitā modificējas. Atceros, ka apmēram pirms tiem desmit gadiem, aizejot uz tā laika mācību iestādi casual žaketē, man jautāja, vai tai žaketei ir arī atbilstošās bikses... Bet ne par to.
Tagad šad tad tiek norādīts, ka esmu hipsters. Ja par tevi tā pasaka, tad tev nav nekādu iespēju iebilst, jo pirmā hipstera pazīme, ir tā, ka viņš noliedz to, ka ir hipsters. Turklāt, hipsteri ir kļuvuši par kaut ko tik visaptverošu, ka principā jebkurš, kas nav tāds pats kā citi (nehipsteri), ir hipsters. Pamatā ir tikai divas alternatīvas - hipsters vai nehipsters (izlaižot visas vēsturiskās subkultūras). Stulbākais visā šajā ir tas, ka vienā brīdī modes rats ir uzgriezies uz to, kas tev mugurā bijis desmit gadu un tu kļūsti par to, kas ar to tiek asociēts, neskatoties ne uz kādiem citiem apstākļiem.
Tags:

4/30/14 10:20 pm

Sastrēgumstundā runā par to, ka Eiropas Savienība ir ļaunuma sakne, kas atņem Latvijai latviešus; politiķu vienīgā doma ir nokļūt Eiroparlamentā un pelnīt naudu, neko nedarot; ES atņem identitāti utt utml. ES vainošana iekšpolitikas problēmās, protams, ir nemainīga klasika, kura pašreizējā nacionālisma uzplaukuma gaisotnē, ir guvusi jaunu elpu. Tomēr kopumā tas ir nožēlojami, ka sabiedriskajā medijā sāk dalīt savējos un aizbraukušajos, lojālajos un nodevējos un argumentus balstīt tajā, ka ES ir devusi iespēju brīvai darba spēka plūsmai.

4/16/14 02:52 am - sitrep

Muļķīgas ir tās situācijas, kad tu izdzer visus krājumus (well, tie nebija arī pārāk lieli) un vienīgais, kas palicis, ir kaut kāda elles dzira no Latgales, no kuras man ir vnk bail. Sajūta, protams, tāda, ka varētu aiziet uz kaut kurieni un iedzert vēl, bet lokācijas rajons šādu iniciatīvu neatbalsta.
Tags:

4/4/14 03:49 pm - 1984/2014

Tags:

3/31/14 11:40 pmvia [info]x_f
Tags:

3/31/14 12:57 pm

Šobrīd situācija ir tāda, ka ja esi strādājis, bet aizgājis no darba ar mērķi pievērsties studēšanai, tad NVA vienalga uzliek par pienākumu meklēt darbu, lai nezaudētu bezdarbnieka pabalstu. Manuprāt, situācija ir, maigi sakot, muļķīga. Kāpēc gan es nevarētu strādāšanu aizstāt ar studēšanu un saņemt savu godīgi nopelnīto bezdarbnieka pabalstu. NVA nostāja savukārt ir tāda, ka tās primārais uzdevums ir meklēt bezdarbniekiem darbu un viņiem nospļauties par visu citu un gadījumus, kad darba meklēšana tiek simulēta vienīgi, lai neatņemtu pabalstu, pēc būtības ir pārkāpums un šādi studenti apkrāpj valsti.
Tags:

3/9/14 11:06 am

Interesants pētījuma materiāls varētu būt politiķu izteikumi un ierosinājumi saistībā ar notikumiem Ukrainā. Piemēram, Cilinskis rosina celt PVN un iegūtos līdzekļus piešķirt aizsardzības budžetam. Parādnieks savukārt grib iedrošināt ASV, pārtraucot diplomātiskās attiecības ar Krieviju. Šizofrēnija kaut kāda.
Tags: ,

2/14/14 09:25 pm

Tags:

2/14/14 12:58 pm

Tags:

1/26/14 09:31 pm

Panorāma: "Par Ušakovu balsot gan nakšņotāji nevar, jo lielākajai daļai no viņiem nav pases un ļoti daudziem pēc aukstajām naktīm vairs nav arī kāju pirkstu."
Tags: ,

1/8/14 10:47 pm

Vēlētāju līdzdalība 11. Saeimas vēlēšanās bija 59,45 procenti; valdībai uzticas padsmit procentu iedzīvotāju; jaunajā valdībā paņemta partija, kurai, lai arī bija 12% balsu, tomēr 11. Saeimas vēlēšanu rezultātā tā tika izstumta no koalīcijas visiem zināmu iemeslu dēļ, bet, piemēram, partija, kurai bija 28% vēlētāju atbalsts, netiek pat izskatīta kā iespējamais koalīcijas partneris; ministrijas, kā parasti, tiek dalītas pēc kaut kādiem pašām partijām vien zināmiem principiem, kuros vīzija vai kompetence blakus diez vai ir stāvējusi. Kāpēc es to visu uzskaitu? Tāpēc, ka kārtējo reizi rodas retoriskais jautājums: cik leģitīma ir šāda valdība?

1/7/14 08:48 pm

Nu re, izglītības ministra vietu visticamāk ieņems Druviete. Ar to arī varu apsveikt visus, kuriem nozare ir aktuāla un arī tos, kuriem nav.
Tags: ,

12/21/13 04:31 pm - džins un šņabis

Ir labās paģiras un sliktās paģiras. Šodien man ir sliktās.
Tags:

12/16/13 02:22 am

Tradicionālo kultūru pārmaiņas - eiropeizācija vai globalizācija.
Tags:

12/12/13 08:06 pm - NoPride

Jautājums, kas nekad līdz galam nav bijis saprotams, ir tas, kā, piemēram, homoseksuālas ģimenes apdraud tradicionālās ģimenes jeb kā netradicionālais apdraud tradicionālo. Aizdomājos par konservatīvo domu in general. Piemēram, šī diskusija. "Tā ir, jo es tā domāju; tā ir, jo tā to nosaka daba; tā ir, jo tā ir paredzējis dievs utt. utjpr." Kā gan ir iespējams diskutēt ar indivīdiem, kuri argumentē šādās kategorijās? Pareizi, nekā! Bet tas netraucē to apgremot pašam sevī.
Man šķiet, ka rupji ņemot atšķirība starp liberāli domājošiem un konservatīvi domājošiem ir tajā, ka pirmie vismaz cenšas apzināties, ka var būt viedoklis, kas atšķiras no viņu un to pieņemt, pat ja tas viņuprāt ir absurds. Pretējā nometnē lietas risina citādi, situācijā neiedziļinoties,  vērtē pēc principa - kas nav ar mums, ir pret mums. Un pie mēģinājumiem veidot kādu diskusiju vai norādīt uz indivīda tiesībām lemt par lietām, kas attiecas uz viņu pašu, atbilde arī ir vienkārša: ja jau tu esi tāds liberālis, ko tad nerespektē mūsu uzskatus? Viss ir ok ar uzskatu un viedokļu respektēšanu, bet tas nav īpaši valīds arguments situācijā, kad vienas puses viedoklis ir nošaut visus, kas neatbilst attiecīgi pareizajiem uzskatiem. Jā, kirkegors teiktu, ka rietumi ir sapuvuši un paši visur lien ar savu ideoloģiju, propagandu un pareizo viedokli. Bet atšķirība jau ir tajā, ka sapuvušajos rietumos citādu viedokli tolerē stipri vien vairāk nekā dažā labā svaigā un plaukstošā austrumvalstī ar tradicionālajām vērtībām. Konservatīvisms by default nespēj pieņemt neko, kas neiekļaujas tā definīcijā par tikumīgo, pareizo un tradicionālo. Konservatīvisma doma jau pat sevī iekļauj šo naida devu pret to, kas neatbilst priekšrakstiem un tas traucē konservatīvismam attīstīties. Piemēram, politiskajā vidē konstruktīviem konservatīvistiem ir nozīmīga loma, lai liberāļi būtu spiesti kritiski paskatīties uz savām idejām, konservatīvie ir tādas kā drošības jostas, kas pietur pārāk pārsteidzīgus lēmumus un ļauj tos vēlreiz pārvērtēt. bet rezultātam vajadzētu būt konsensusam, nevis situācijas pagriešana tā, lai tā atbilstu konservatīvajiem principiem, jo šādā gadījumā jau nekād attīstība nav notikusi. Well, es labi apzinos, kā šī ir tāda virspusēja spriedelēšana, bet domāju, ka arī turpmāk, vismaz pastarpināti, centīšos šim diskursam pievērst uzmanību. Tīri subjektīvi, protams, bet es arī necenšos pretendēt uz pasaules pravieša statusu.
Powered by Sviesta Ciba