Junky's Christmas

Recent Entries

3/10/15 03:43 pm - Tūkstošgadu vērtības.

Kad Egilam Levitam šodien Krustpunktā jautāja par partnerattiecību regulējumu, viņš izteica apgalvojumu virkni par to, ka tradicionālā ģimene ir tūkstošiem gadu veca un tikai tradicionālo ģimeni var uzskatīt par ģimeni un tā valstij ir jāaizsargā cik nu vien iespējams; turklāt partnerattiecību likumdošana noved pie viendzimuma laulībām. Nekomentēšu apgalvojumu par tūkstošiem gadu vecām tradicionālajām ģimenēm, kas antropoloģiski ir diezgan absurds izteikums, kā arī apriori pieņēmumu, ka ja kaut kas noved pie viendzimuma laulībām, tad tas ir slikts. Mani vairāk interesē loģika faktā, ka no šī it kā ilglaicīguma izriet tas, ka valstij šis modelis ir pastiprināti jāaizsargā. Ja kaut kas eksistē tūkstošiem gadu un skaidrs, ka vairošanās dziņa (kas neliegsimies ir pamatā šai tradicionālajai vai dabiskajai ģimenes izpratnei) cilvēkiem eksistē droši vien kopš pirmajiem cilvēces un pat dzīvības aizmetņiem, tad ticamākais, ka šis modelis atrodas samērā drošā situācijā. Lai arī kā kādam gribētos apgalvot, ka homoseksuālistu propaganda apdraud heteroseksuālistus, nekas tāds vienkārši nav iespējams, jo seksualitāte nemainās propagandas iespaidā. Līdz ar to, no cilvēktiesību viedokļa būtu jārīkojas tieši pretēji un jāveicina tiesisks regulējums apdraudētākajai sabiedrības daļai - šajā gadījumā cilvēkiem, kuriem ir liegta vienlīdzīga iespēja juridiski apliecināt savas attiecības. Lai nu kā, vienalga, kas būs nākamais prezidents, ticamākais, ka tas būs cilvēks, kurš nekādā veidā nevēlēsies atbalstīt šīs jomas sakārtošanu.

1/30/15 05:54 pm

Tags:

1/22/15 04:35 pm

Šo rakstīju pirms kādiem trim mēnešiem, bet biju pieglabājis nepubliskotu.

Baltiju bieži piemin, kad runa ir par post padomju telpas veiksmīgu attīstību Eiropas un Rietumu virzienā. Un ne jau velti. Tiešām, salīdzinot ar pārējām šīs telpas valstīm, tajā skaitā, Krieviju, Baltijai ir krietni veiksmīgāk izdevies attīstīties tiesiskas Rietumu demokrātijas virzienā. Tomēr, laikam ejot uz priekšu, tuvošanās Rietumiem un Eiropai, daļai sabiedrības sāk kļūt apgrūtinoša. Igaunija, kura jau sākotnēji tuvāk Skandināvijai, uz to arī redzami tiecas. Lietuva un Latvija atkal kaut kur velkas drusku no pakaļas. Lietuva, lai paliek ar savām problēmām, padomāsim par Latviju. Brīžiem šķiet, ka tas, kas Latviju un latviešus dzen uz priekšu, ir nepatika un bailes no krieviem un to atstāto mantojumu. Viss, kas noticis pēc neatkarības atjaunošanas, ir baiļu iespaidā. Lai tiktu prom no krieviem, bija jādara viss, lai mainītu ģeopolitisko kursu. Bet jo tālāk ejam, jo vairāk redzam, ka tā Eiropa un Rietumi tāda izvirtusi Gejropa vien ir. Spiež savas nepareizās vērtības kopā ar visādām nepareizām regulām. Kaut kādā kopējās apziņas līmenī, mēs esam tuvāki krieviem, kā daudziem gribētos atzīt. Jā, es nemitīgi vispārinu, bet tas ir tāpēc, ka politika platiem soļiem soļo konservatīvo vērtību, kuras tik ļoti slavina Krievija, virzienā, un ja tāda politika nebūtu pieņemama, tad rastos arī, piemēram, kāda partija, kas runā par liberālām lietām. Kaut vai tikai idejiski. Tā vietā mums ir citi labumi. Konstitucionāli nostiprināts konkrēts ģimenes modelis; virzīti likuma grozījumi, kas atrunā bērnu seksualizācijas ierobežošanu, lai ko tas arī nozīmētu; katoļu baznīcas viedoklis tiek bieži jautāts, atspoguļots un arī finansēts no valsts līdzekļiem sabiedriskajos medijos; ir bijuši gandrīz veiksmīgi mēģinājumi ierobežot zinātnes darbību virzienos, kas ir valstiski pareizi; jebkuras diskusijas par brīvību palielināšanu, tiek nocirstas jau saknē. Sanāk tāda kā šizofrēnija, personības identifikācijas problēmas. Bēgam no tā, kas mūs tajā pat laikā saista. Eiropā un demokrātijā tuvāka ideja ir par negatīvo brīvību jeb brīvību no, nevis brīvību uz. Brīvību no ierobežojumiem, nevis brīvību uz to, ko atļauj valsts un sabiedrība.
Tags:

1/17/15 01:50 am

R. Klimovičs stāsta A. Kivičam par islāmu.
Tags:

12/5/14 07:24 pm

Pagājušo nakti pie manis sapnī bija atnācis sātans. Tomēr viņš neko man nepiedāvāja un nekāds dialogs nenotika, drīzāk tas viss izskatījās pēc tādas kā pseido cīņas, kurā neviens no mums neuzvarēja, bet katrs aizgāja savu ceļu.
Tags:

12/3/14 06:44 pm

Vēl pie visa tā, ka man nepatīk Ziemassvētki, man negaršo mandarīni, piparkūkas un karstvīns. Kāds varētu ieslēgt janvāri vai labāk aprīli.
Tags:

11/21/14 06:26 pm

Mediji pēdējās dienās nav lietojami vispār. Interesanti, cik ilgs laiks paies līdz beigsies tā emociju un patosa pilnā siekalu retorika attiecībā uz Zolitūdi.
Tags:

10/26/14 11:10 am

[..] production of goods in primitive societies is simple. People make what they need out of the material at hand. Distribution is complex because it entails complicated systems of reciprocity and redistribution[..]. These processes are important because they function to maintain the social integration and cohesion of primitive societies. In complex modern societies, the process is reversed. Production becomes complex because of the complicated fabrication networks that are involved in producing even the simplest commodity. Distribution however is simple. The finished product is conveyed to a store where one only has to go to purchase it, and economic integration is attained through market principles.

Donald V. Kurtz, Political Anthropology: Power and Paradigms

10/1/14 09:49 pm

http://ciekurs.blogspot.com/
Tags:

9/25/14 05:46 pm - Karma points

Nācu šodien mājās un īsi pirms sava mitekļa redzēju, ka divi mazi puikas dara pāri mazai meitenei. Sper un grūsta. Tā kā attālums līdz notikuma epicentram bija pāris minūšu ejams, galvā apsvēru savas rīcības scenārijus. Varētu ignorēt un paiet garām, izliekoties, ka tā nav mana problēma. Varētu arī iesaistīties konfliktā un to vienā vai otrā veidā atrisināt. Pirmajā brīdī nolēmu, ka tā nav mana darīšana, bērni ir nežēlīgi un man tur nav ko piebilst. Un man bērni vispār nepatīk, tāpat kā iesaistīties ar viņiem konfilkta risināšanā. Tomēr, nākot tuvāk, pamanīju, ka, pirmkārt, viens no puikām izsper meitenei no rokām telefonu, otrkārt, viņa, izmisīgi raudot, cenšas sazvanīt, acīmredzot, kādu no ģimenes, un skaidro radušos situāciju, treškārt, puikas, mani pamanījuši, atkāpjas, bet viens otram saka: pagaidi!, un man ir pilnīgi skaidrs, ka viņu domā manu paiešanu garām, lai varētu turpināt iesākto. Kaut kas tomēr manā galvā saslēdzās, nostrādāja ķīmija un emocionālais intelekts lika par sevi manīt. Uzrunāju meiteni, noskaidroju kurā virzienā un cik tālu viņai jāiet (kas gan nebija pārāk būtiski, jo tāpat biju jau nolēmis viņu droši pavadīt līdz mājām) un teicu, ka pavadīšu. Izrādās, ka viņa dzīvoja vien kādus simts metrus atpakaļ, virzienā, no kura nācu. Tā nu es viņu pavadīju līdz mājas durvīm, kur pretī jau bija iznākusi, domājams, viņas māte. Neko daudz nerunāju, vien pajautāju, vai tālāk viss būs ok un devos prom.
Ko cilvēki, gan lielāki, gan mazāki, varētu šādā situācijā domāt? Noteikti, taču ir cieši piekodināts ar svešiem nerunāt un līdzi neiet, bet šādā krīzes situācijā laikam tomēr drošāk ir uzticēties svešiniekam, kurš piedāvā palīdzību nekā ļaut, lai turpina darīt pāri. Varbūt vajadzēja arī puikas kaut kā mēģināt mācīt vai pārmācīt, bet kā jau minēju, es ar bērniem neprotu komunicēt.
Tags:

9/11/14 11:36 pm

Nesaprotu, vai tikai man tā sakrīt, ka tie cilvēki, kas ir FB, postē mēslu. Atceros, ka laikos, kad vēl biju draugos, bija līdzīgi. Arī visādas bērnu un dzīvnieku galerijas. No turienes veiksmīgi izdzēsos. FB ir vēl sliktāks, jo tur var katru savu soli postēt timeline, kas karājās visiem acu priekšā. Stulbi video, kaut kādu konkursu reposti, stulbi teksti, stulbas bildes, privātas bildes, ēdienu bildes, vieni vienīgi sūdi. Zinu, ka var bloķēt negribētu kontentu un tā, bet es tam esmu par slinku un kaut kādā mērā man mazohistiski interesē, kas interesē citiem un ko viņi uzskata par tā vērtu, lai tajā dalītos ar citiem. Un man ir ap 70 personām tajā lokā, nez kā ir tiem, kuriem ir 700.
Tags:

8/28/14 04:34 pm

Starp citu, domāju vēlēšanās balsot par reģionu apvienību un tur kandidē Artuss Kaimiņš, kas būtu interesants pienesums politikā. Tomēr viņa slavenais raidījums Suņu būda man nav klausāms. Izmocīju pēdējo epizodi ar Čigāni, pēc tam gribēju paskatīties Godmani, bet kaut kur trešdaļā nācās slēgt laukā. Formāts nav slikts, provokācijas nav sliktas, bet ja neļauj oponentam vispār runāt un pats nemitīgi bļauj kā aizkauts, turklāt vēl iztrūkst zināšanu plauktiņā, tad vienā brīdī apnīk. Kliegšana uz oponentu nav provokācija, bet drīzāk savas nespējas apliecināšana. Provocēt vajadzētu ar jautājumu saturu, nevis formu.
Tags: ,

8/19/14 10:40 pm

Es šeit vairs neko nespēju uzrakstīt. Liekas nejēdzīgi rakstīt kaut kādus pārspriedumus vai domas. Tas viss jau ir bijis. Es rakstu lappusēm garas esejas par neko dzeltenā Eiropas parlamenta reģionālo diskusiju bloknotā, kuram krīt ārā lapas, jo kāds ir pažēlojis līmi vai spirāli.
Tags:

6/12/14 04:11 pm - auto, moto, velo, foto

Spriežot pēc reakcijas internetos, jaunā velo josla atkal uzjundījusi konfilktu starp velo entuziastiem un auto piekritējiem. Personīgi izmantoju gan auto, gan velo, gan eju ar kājām. Vēl esmu visādās ārzemēs bijis un brīnumus redzējis, tāpēc esmu nedaudz empīriski apdomājis šo tematu.
Veloceliņu vai precīzāk joslu zīmēšana ir lētākais, vieglākais un neefektīvākais veids, kā šo jautājumu risināt. Ja tajā pat Elizabetes ielā būtu regulāra velosipēdu plūsma, kas to vietu aizņem, tad, iespējams, tas būtu adekvāts risinājums. Pagaidām tur ir regulāra auto plūsma un diez vai velo josla piespiedīs pārsēsties uz velo adekvātam skaitam cilvēku, lai izlīdzinātu šo attiecību. Konkrētajā gadījumā efektīvāk būtu par veloceliņu pārveidot daļu trotuāra, kas tur ir pietiekami plats. Turklāt uztaisīt normālu, asfaltētu, iezīmētu celiņu.
Citur vajadzētu domāt par autostāvvietu likvidēšanu un veloceliņu ierīkošanu. Saprotu, ka ar stāvvietām pelna naudu, bet visu nevar gribēt. Jo mazāk būs vietu, kur mašīnas turēt, jo mazāk centrā būs arī pašu mašīnu.
Šobrīd tiek meklēts kompromiss starp visiem transporta līdzekļiem, bet tas nav iespējams, jo pilsēta ir pārāk maza. Pilsētās adekvātākais un ilgtspējīgākais risinājums tomēr šķiet velosipēdi, mazie motorizētie braucamie un sabiedriskais transports.
Tags:

6/11/14 10:35 pm - nozīmīgie jautājumi un tautas atbildes

"Vai jums patīk Gaismas pils?"
Nē, man patīk tikai dzert un drāzties!

5/28/14 07:41 pm - debilitātes mazā uzvara

NRA iepriecinājusi ar Vinetas Poriņas un Elitas Veidemanes diskusiju par to kā globalizācija un Rietumi atņem latviešiem dvēseli, bērnus un identitāti.

Ģenerālprokuratūra pa tam lāgam saka tā: "ir gadījumi, kuros cietušās pašas ir vainojamas izvarošanā."

Kopumā domāju tā, ka vajadzētu mums tās muļķīgās Rietumu liberastu vērtības atmest un beidzot uzbūvēt normālu valsti, kurā visi būtu latvieši, kas apzinās savu galveno latvieša uzdevumu - radīt vēl latviešus; visiem jaunajiem latviešiem dzīves ziņas nodarbībāss iemācīt kārtīgu naidu pret tiem, kuri nav latvieši, nevēlas būt latvieši un neizrāda iniciatīvu jaunu latviešu radīšanā; legalizēt nevis abortus, bet izvarošanu, jo tas ir potenciāls veids kā radīt jaunus latviešus; un visiem jau līdz 3 gadu vecumam iemācīties spēlēt kokli. Pārējos likvidēt.
Tags:

5/15/14 12:04 am - vox populi

Aizpildīju un labākais, ko man varēja piedāvāt, ir LSDSP. Paldies, jā.
Tags: ,

5/7/14 01:43 pm - Par apģērbu un hipsteriem.

Ģērbšanās stilu pamazām sāku izkopt pirms gadiem desmit. Nevarētu teikt, ka desmit gadus ģērbjos pilnīgi vienādi, bet vairāk vai mazāk tiek ieturēts viens stils, kurš laika gaitā modificējas. Atceros, ka apmēram pirms tiem desmit gadiem, aizejot uz tā laika mācību iestādi casual žaketē, man jautāja, vai tai žaketei ir arī atbilstošās bikses... Bet ne par to.
Tagad šad tad tiek norādīts, ka esmu hipsters. Ja par tevi tā pasaka, tad tev nav nekādu iespēju iebilst, jo pirmā hipstera pazīme, ir tā, ka viņš noliedz to, ka ir hipsters. Turklāt, hipsteri ir kļuvuši par kaut ko tik visaptverošu, ka principā jebkurš, kas nav tāds pats kā citi (nehipsteri), ir hipsters. Pamatā ir tikai divas alternatīvas - hipsters vai nehipsters (izlaižot visas vēsturiskās subkultūras). Stulbākais visā šajā ir tas, ka vienā brīdī modes rats ir uzgriezies uz to, kas tev mugurā bijis desmit gadu un tu kļūsti par to, kas ar to tiek asociēts, neskatoties ne uz kādiem citiem apstākļiem.
Tags:

4/30/14 10:20 pm

Sastrēgumstundā runā par to, ka Eiropas Savienība ir ļaunuma sakne, kas atņem Latvijai latviešus; politiķu vienīgā doma ir nokļūt Eiroparlamentā un pelnīt naudu, neko nedarot; ES atņem identitāti utt utml. ES vainošana iekšpolitikas problēmās, protams, ir nemainīga klasika, kura pašreizējā nacionālisma uzplaukuma gaisotnē, ir guvusi jaunu elpu. Tomēr kopumā tas ir nožēlojami, ka sabiedriskajā medijā sāk dalīt savējos un aizbraukušajos, lojālajos un nodevējos un argumentus balstīt tajā, ka ES ir devusi iespēju brīvai darba spēka plūsmai.

4/16/14 02:52 am - sitrep

Muļķīgas ir tās situācijas, kad tu izdzer visus krājumus (well, tie nebija arī pārāk lieli) un vienīgais, kas palicis, ir kaut kāda elles dzira no Latgales, no kuras man ir vnk bail. Sajūta, protams, tāda, ka varētu aiziet uz kaut kurieni un iedzert vēl, bet lokācijas rajons šādu iniciatīvu neatbalsta.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba