extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2017-02-10 09:02:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Atgriežoties pie valodas eksāmeniem SEE rektoram un ekonomiku, šis ir interesants piemērs par to, cik pasniedzēji ir atrauti no dzīves.

Tā pat varētu būt mazāk jēdzīga par psiholoģiju. Lai varētu studēt psiholoģiju doktora līmenī, valoda ir jāzina IELTS skalā uz 8.5, kas ir visaugstākās prasības starp visām citām programmām.

Es arī esmu šaubīgs par mediķu apmācības kvalitāti Rīgā starptautiskiem studentiem angļu valodā. Kā viņi apgūst un praktizē saskarsmi ar pacientiem? Latvijā nav tik daudz angliski runājošo pacientu, lai tas būtu praktiski iespējams. Agrāk medicīnā komunikācijai ar pacientiem nepievērsa daudz uzmanības – ko ārsts parakstīja, tas bija labi. Bet jaunā paradigma prasa labāku komunikāciju un lielāku pacienta līdzestību ārstēšanas procesā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]snorke
2017-02-10 11:56 (saite)
par medic stud - viniem maaca latviesu valodu un vini komunicee ar pacientiem latviski (man berns tur maacaas)

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-02-10 12:08 (saite)
Forši! Interesanti, kādā līmenī starptautiskie studenti var runāt latviski, pabeidzot praksi? Droši vien labāk nekā ekonomikas studiju pasniedzēji. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snorke
2017-02-10 12:52 (saite)
nu speej kontakteet ar pacientu, izrunaa zultspuslis !

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]milda
2017-02-10 15:28 (saite)
kad nokļuvu stradiņu uzņemšanā, viens ārzemju jauneklis nespēja nedz komunicēt ar pacientiem latviešu valodā, nedz vēnā man trāpīt adatu, lai noņemtu asinis. neviens ar kaut kādām tulkošanām pat nepūlējās noņemties. pēc 3 neveiksmīgiem viņa mēģinājumiem pateicu, ka man vēnas nav loterijā vinnētas un lai nāk kāds cits. viņš skumīgs aizgāja. tad es tur pasēdēju drusku, pagaidīju un nolēmu kādu māsiņu uzrunāt pati, lai man nolej tās asinis beidzot. jo tas idiņš pat nebij uzskatījis par vajadību kādam paziņot, ka nav tās asinis paņēmis man un kādam būtu tas tomēr jāizdara.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snorke
2017-02-10 15:39 (saite)
traki, jutu lidzi! bet viniem arii = pie visa ta nenormaalaa studiju apjoma vel latviesu valoda, ko vini galigi nav ieintereseti apgut, jo pamataa plaano laisties atpakal uz vaciju vai kur nu kurais.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]milda
2017-02-10 16:02 (saite)
a man atkal večuku žēl, kuri kā pacienti nonāk ne tai labākajā formā. tā jau jūties slimnīcu uzņemšanā kā tādā kautuvē

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2017-02-10 16:13 (saite)
Jautājums jau ir tāds, kā viņi var apgūt empātiju, prasmi saprast pacienta problēmas? Ar spēju pateikt žultspūslis vien ir par maz. Turklāt izruna un akcents ir galīgi nebūtisks, bet tieši spēja saprast nianses, jo pacienti jau nerunā stingri pareizā medicīniskā terminoloģijā.

Es vienkārši skeptisks par ideju, ka profesionāļiem vajag tikai angļu valodu. Varbūt ir, kur tas pietiek, bet vairums profesiju, kur kāda komunikācija ar cilvēkiem, vietējās valodas zināšanas ir būtiskas. Kā ekonomisti var pētīt cilvēka izvēles, ja viņi pat nesapratīs, ko vairums cilvēki viņiem saka par savām izvēlēm? Bet mediķiem vispār bez valodas ir neiespējami kaut ko pasākt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


(Anonīms)
2017-02-10 21:27 (saite)
te visi debatētāji kaut kā veikli aizmirsuši par latīņu valodu

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-02-10 22:01 (saite)
to nevienam nevajag

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]milda
2017-02-10 15:29 (saite)
bet tavs mācās LU. moš stradiņu universitātē citādi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?