extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2023-01-17 08:54:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Izceltie komentāri no pagājušās nedēļas
Apgalvojums: Šeit nav riska, ka kādam citam bez vajadzības būtu interese par manām individuāli pielāgotām zālēm. Tā vienkārši nenotiek.

Iebildums: Un tu to saki kā profesionāls farmaceits? Es pat nezinu, ko lai te komentē, tas ir vnk aplami un bezatbildīgi.

Šis ir par to, ka es neuzskatu, ka farmaceitiskā aprūpē ir nozīmīgs risks, ka cilvēki nāks uz aptieku, lai negodprātīgi iegūtu citu cilvēku recepšu zāles (izņemot, psihotropās). UK ir standarta prakse identitāti apstiprināt tikai mutiski, un nekādi nopietni incidenti praksē nav bijuši. Diez vai kādu interesē kādam citam parakstītie statīni vai asinsspiediena zāles.

No risku pārvaldības viedokļa aptiekās pastāv dažādi riski – piemēram, nepareizu zāļu izsniegšana pacientam, ar roku rakstītas receptes pārprašana, slikta rokraksta dēļ u.c. Ir svarīgi tos samazināt vai novērst, bet tai pašā laikā nav saprātīgi ieviest nopietnas procedūras, lai risinātu neesošus riskus.

Šeit būtu arī jautājums, kāpēc cibā daudzi domā, ka šāds risks pastāv?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2023-01-17 15:15 (saite)
Nu tagad zāļu ražotāji tāpat pierunā ārstus parakstīt pacientiem sevis ražotos preparātus, tas ir pat vēl efektīvāk, tipa ja dakteris parakstīja tad jau neko. Un farmaceitiskā industrija uzsauc ārstiem dāvanas, apmaksā šikārus ceļojumus [tipa konferences, lai nu galīgi pēc kukuļa neizskatās] untātālāk, atrod veidus. Kur starpība? Man šķiet nekur. Doma ir pārlikt lielāku daļu atbildības par cilvēkiem uz cilvēkiem pašiem - individuālismā un kompetencē balstīta sabiedrība.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2023-01-17 15:18 (saite)
Jā, tā ir liela problēma, kurai ir jāmeklē risinājumi.

Ārstam ir izglītība un profesionālais pienākums sekot pierādījummedicīnai. Vairumam cilvēku tomēr nav tik daudz laika un pienākuma iedziļināties pierādījumos par katrām zālēm.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2023-01-17 15:20 (saite)
Nu jā un es te piedāvāju risinājumu - vairāk brīvēbas, mazāk noteikumu, mazāk cilvēku pieskatīšanas.

Jā, protams, cilvēkiem joprojām jābūt tiesībām saņemt profesionālu ārsta palīdzību bet pie lielākas brīvības arī šie ārsti būs brīvāki. Labāk darīs savu darbu. Tāpēc ka tad viņi kontaktēs tikai ar pacientiem kas griežas pēc palīdzības pēc būtības nevis tikai pēc atļaujas nopirkt zāles.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2023-01-17 15:23 (saite)
A par big farma - vienkārši. Pienākums publicēt pilnu zāļu aprakstu - sastāvs, gatavās formas kompozīcija, darbības mehānisms, indikācijas, kontrindikācijas, sinerģismi, antagonismi. To vai publicētā infa adekvāta pārbauda zāļu valsts aģentūras kas sastāv no ekspertiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]formica
2023-01-17 15:48 (saite)
Galvenais - nepieveerst uzmaniibu faktam, ka FDA no BigPharma ir atdaliita ar "revolving doors".

https://www.npr.org/sections/health-shots/2016/09/28/495694559/a-look-at-how-the-revolving-door-spins-from-fda-to-industry

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2023-01-17 16:46 (saite)
Aģentūru eksperti (par ko laikam ir arī formicas links) ir pakļauti farmācijas gigantiem. Un ne tikai tie. Politķi un mediji ir pa lielam viņām kabatā. Par to korumpētību un noziegumiem pret cilvēci, mēs zinājām jau desmitgades pirms pēdējā meganozieguma ar viltus vakcīnām. Nepastāv nekādas neatkarīgas izvērtēšanas. Valstis visu infu ņem pa taisno no hepī merčantiem. Nekādas neatkarīgas pārbaudes netiek veiktas.
Visi tavi padomi šoreiz izskatās kā šillošana par labu farmakorpiem. Lai tik naudiņa ripo. Cilvēkus piedrāzt. Tikmēr jūs (((abi)) ar mb sašūtat par kaut kādiem dziedniekiem un homeopātiem, uz kuru rēķina atšķirībā no farmām, nav sakrājušās WW2 līmeņa līķu kaudzes. Vai tāpēc, ka tajā kontingentā nav jūsu tautiešu biznesi?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2023-01-17 17:10 (saite)
Tad tu esi totalitārists kas vēlas lai viss notiek pēc atļaujas un kopīgi ierindā?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2023-01-17 21:59 (saite)
Totalitāristi ir tie, kas grib, lai (((internacionālas korporācijas))) varētu uzspiest tautai savas čūsku eļļas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2023-01-17 22:33 (saite)
A tu vispār izlasīji par ko ir bazars? Mans points - cilvēki brīvi pērk vai nepērk zāles. Vakcīnas arī. Grib pērk negrib nepērk.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2023-01-17 22:53 (saite)
Okej, kad aizliegs visus medijus, visas reklāmas, visas farma korporācijas tiks ar varu sadalītas nelielās kompānijās, kurām nav nekādu kopīgu finanšu interešu, kad tiks iztīrīti (salikti cietumā) visi korumpanti, kas sadarbojas ar šiem biznesiem valdībās, WHO u.c. krāpniekorganizācijās, kad tiks atjaunots nāvessods un sodīti ar nāvi tādi kā Fauči, Borla etc. un beigu beigās vienīgais veids kā farmācijas produkta pircējam uzzināt par produktu būs no detalizētas anotācijas, kura izdota zem iepriekš iztīrīto aģentūru stingras uzraudzības + produkts būs izgājis vajadzīgo 10-15 gadu eksperimentālo testēšanu kā tas bija senāk (arī padomijā), tad ok.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2023-01-17 23:01 (saite)
Okej skatāmies priekšlikumu:

1) Reklāmas izmest - okej, tās aizstāt ar tehniskajiem aprakstiem

piemērs:

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/tamiflu-epar-product-information_lv.pdf

attiecas ne tikai uz zālēm bet vispār: Aizliegt mākslinieciskās izteiksmes un ietekmēšanas paņēmienus reklāmās.

2) /visas farma korporācijas tiks ar varu sadalītas nelielās kompānijās/ uzņēmēju varu nomainīt pret birokrātu varu? Vai būs labāk? Tas ir apmēram tas ko sovokā darīja.

3) Korupciju likvidēt - OK.

4) // un beigu beigās vienīgais veids kā farmācijas produkta pircējam uzzināt par produktu būs no detalizētas anotācijas, kura izdota zem iepriekš iztīrīto aģentūru stingras uzraudzības + produkts būs izgājis vajadzīgo 10-15 gadu eksperimentālo testēšanu kā tas bija senāk (arī padomijā), tad ok.// jā, sk. 1. punktu.

Protams, vajadzības gadījumā (strauja epidēmija, piemēram) testēšanu jāveic ātri.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mindbound
2023-01-19 07:04 (saite)
Par laimi, tavas fantāzijas tā arī paliks tikai fantāzijas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2023-01-20 00:03 (saite)
Korekti testēt medikamentus, pirms tos ar likuma varu spiež šļircināt un sodīt par medical malpractice tiešām sūdīgs priekšlikums. Tā šekelis makā tik viegli nekritīs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?