extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2022-02-10 14:07:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Tā kā ciba nejauši izsūtīja divus gadus vecos komentārus, atļaušos nocitēt vienu:

Neapturot koronavīrusa izplatību, saslimšanas skaits pieaugtu tik strauji, ka ātri vien nebūtu vietas, kur ārstēt tos, kurus nepieciešams ārstēt.

Kā tagad redzams, šī prognoze izrādījās 100% nepareiza.

1) Nevienam neizdevās apturēt koronavīrusa izplatību. Zināmi ierobežojumi varēja vienīgi palīdzēt palēnināt izplatību, taču tās nebija mājsēdes (lokdauni), jo valstīs arī bez mājsēdēm izplatība bija ļoti līdzīga tām, ar ļoti stingrām mājsēdēm. Tāpat arī dziļāki pētījumi liecina, ka mājsēdēm bija ļoti nenozīmīga loma.

2) Vislielākās problēmas veselības aprūpē radīja paši ierobežojumi nevis saslimstība ar kovidu.

Abas šīs lietas es jau prognozēju un izrādījās pilnīgi precīzas.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]indulgence
2022-02-12 15:35 (saite)
Nevienam neizdevās apturēt koronavīrusa izplatību, jo lielākā daļa ierobežojumu vai nu vispār nekam nebija derīgi, vai tika apieti ar līkumu. Tīri empīriskā pieredze: es kā skolotājs pastāvīgi esmu kontaktpersona. Teorētiski pat uz bodi pēc maizes nedrīkstu iet. Taču ik dienu eju uz skolu. Vienā klasē kāds saslimst un klase aiziet karantīnā, cita atgriežas no karantīnas, tad pirmā atgriežas, un nākamā aiziet karantīnā - tā augu mācību gadu, - bet es kā kontaktpersona, tb potenciāls pārnēsātājs, ik dienu eju klasē pie tiem, kas parādījušies skolā.
P.S.
Diemžēl sasodītā vakcinācija krietni vien izkropļojusi manas gaidas pēc attālinātā darba. Ja tās nebūtu, tad kā parasti, saslimušo "pīķis" būtu novembra beigās un decembrī, bet ar janvāra beigām ietu līkne uz leju lai maijā sasniegtu minimumu. Tb gaidīju decembri un rīkojumu pavasara mājsēdei. Taču tā vakcinācija izjaukuri dabisko vīrusa sīnusu, un darbs klātienē arī visos puteņos un atkušņos. Esmu nīgrs.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2022-02-12 15:43 (saite)
Ierobežojumus citās valstīs ievēroja ļoti stingri. Spānijā pat mazi bērni netika laisti laukā 2 mēnešus, un Itālijā cilvēkus, kas atļāvās vienatnē paskriet pa pludmali, tika tvarstīti ar policiju.

Rezultāti šajās valstīs ne ar ko neatšķiras. Tāpēc pētījumi arī parāda, ka ierobežojumu stingrībai nebija nekāda sakara ar to, cik ļoti izdevās ierobežot izplatību.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?