extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2021-10-13 10:30:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Šoreiz pat Dumpis pilnībā piekrīt šīm idejām:

- ka ieviestie pasākumi nenovērš infekcijas izplatību
- jo infekcija izplatās telpās (pamatā, mājās vai darba vietās)
- ka valdības politika ir galīgi nepareiza (viņš to ļoti diplomātiski mīkstina, jo ir skaidrs, ka ar autistisku pieeju tieši kritizēt tāpat neko nepanāksi)
- ka seniori nav antivakseri, vienkārši bija jāatrod pieeja (piemēram, bija jāvirza vakcinēšana caur ģimenes ārstiem un farmaceitiem)

Ja kādam šķiet, ka valdības darbs ir bijis apmierinošs, pat ne teicams, bet vismaz puslīdz pieņemams šādos apstākļos, tad vēlētos dzirdēt jūsu argumentāciju.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2021-10-14 09:12 (saite)
Pilnas slimnīcas ar pirmsskolniekiem? Kovida dēļ? Tiešām? Man tas nešķiet ticami. Pat NY Times atsauca ziņu par nepamatoti uzpūstiem datiem par bērnu hospitalizāciju.

Tieši šādas lietas vairo manu neticību žurnālistiem. Jo pamatnotikumus jau tāpat var uzzināt – kaut vai no tvitera un tamlīdzīgi. Bet kaut kādās niansēs nav laika pārbaudīt, un kaut kādi atsevišķi fakti ir uz ko es būvēju beiziāna ticamību. Bet ja šie fakti bieži izrādās aplami, tad ticamība ļoti samazinās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2021-10-14 09:45 (saite)
Pilnas slimnīcas ar pirmsskolniekiem bija ironija. Īstenībā ap 90% ir 50+

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-10-14 10:29 (saite)
Tā ir.

Man šķiet, es tagad saprotu, kāpēc autistiem ironija vai joki diskusijās traucē. Prāts ir visu laiku cenšas veidot ticamību pēc beiziāna principiem, un tam ir vajadzīgi lieli resursi. Joki vai sarkasms šajā procesā tikai traucē, un nav īsti skaidrs, ko ar to iesākt.

Ieguvums ir tāds, ka ir viegli zināt esošo lietu stāvokli. Es jau prātā vizualizēju kādi pasākumi ir vai nav efektīvi, kādas zāles ir iedarbīgas, kāds ir vakcīnu risks un kādi ir ieguvumi. Kamēr pat eksperti tajā visā jaucas un nespēj iegūt kopsaucēju. Piemēram, remdesivīra pasludināšana par “spēles mainītāju”, lai tās ir tikai vājas zāles.

Pārējie cilvēki šim procesam atmet roku jau daudz ātrāk – viņi vai nu intuitīvi visu ātri uztver vai arī tas kļūst par sarežģītu. Un tad lai pārdzīvotu neskaidro, izlīdzas ar jokiem vai citu emocionālu reakciju. Tas ļauj ātrāk reaģēt saskarsmē ar cilvēkiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2021-10-14 11:51 (saite)
Cilvēka prāts un dažādie veidi, kādos tas strādā, tomēr ir apbrīnojama lieta. Es, piemēram, ļoti daudz ironizēju arī sadzīvē, līdzīgi, kā augstāk - ar kaut kādu apgalvojumu domājot pretējo. Mums ar vīru, piemēram, kādi 70% komunikācijas veido visādi inside joki, ko no malas pat grūti noturēt par jokiem. Bet bērni līdz zināmam vecumam jokus nesaprot, un tad ik pa laikam mans piecgadnieks protestē, ka tā taču nav, kā mēs sakam (kaķis taču nevar mūs visus apēst, piemēram). Droši vien ar laiku viņam attīstīsies spēja nolasīt ironiju no balss intonācijas, piemēram, un droši vien šī būs viņa bērnības trauma, par ko stāstīt psihoterapeitam ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-10-14 12:15 (saite)
Man nav problēmu ģimenē un daudz kur citur ar jokiem. Bet man šeit tas šķiet nepiemēroti. Traucē diskusijai. Mēdz teikt, ka sievietes spēj darīt vairākus darbus uzreiz, bet vīriešiem prāts spēj pievērsties tikai vienai lietai. Dažreiz par autismu saka, ka tas ir kā supermaskulīnais tips ar visām vīrišķajām īpašībām tīrā veidā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?