extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2021-03-26 08:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Eiropas Savienība aizvien vairāk iet antikapitālisma virzienā, un tas ir nopietns signāls bažām.

Kāpēc UK ir labāki panākumi vakcīnās? Izteikties, ka tas ir alkatības jeb kapitālisma dēļ, bija nepolitkorekti, bet tā ir patiesība. Šeit gan jāpiezīmē, ka tā bija laba sadarbība starp Oksfordu un privāto biznesu, kā arī valdības spēja ieguldīt vairākos big pharma uzņēmumos, no kuriem tikai dažiem izdevās iegūt labu rezultātu. Bet tas tikai apstiprina, ka starp šiem uzņēmumiem bija konkurence, un uzvarēja labākie. Labs kapitālisms nav vienkārši neregulēts brīvais tirgus, bet prasmīgi pārvaldīts, dodot iespēju gan uzņēmumiem pelnīt, gan valdībai regulēt, lai garantētu drošību.

AstraZeneca lielākā kļūda bija tā, ka viņi apsolīja piegādāt vakcīnas bez peļņas. Tāpēc viņiem ir piegādes problēmas un cilvēku dusmas par katru sīkumu. Atgādina padomju laika sistēmu, kad viss maksāja kapeikas, bet vienmēr bija deficīti un viss bija pavirši, pa roku galam izdarīts.

Eiropas Savienība, tā vietā, lai saprastu savu kļūdu, cenšas risināt problēmu ar tipiskām padomju metodēm. Trūkst pārtikas (vai vakcīnas)? Konfiscēsim no zemniekiem (ražotājiem), uzliksim eksporta aizliegumus utt. Tagad Ušakovs domā, ka ES neprasmīgā valdība varētu spēt pati nodrošināt vakcīnu ražošanu. Jeb ar padomju domāšanu – sadzīsim cilvēkus kolhozos un radīsies pārticība, vai ne?

Man bija strīds, vai Ukrainas golodamors bija apzināta rīcība nonāvēt cilvēkus (genocīds) jeb tikai nolaidīga varas pārrēķināšanās. To grūti pateikt, bet šobrīd vairāk šķiet, ka arī ES nogalina cilvēkus neapzināti – un tam būtu jāpievērš tāda pati vērība kā padomju laika noziegumiem prec cilvēkiem.

Skaidrs, ka vakcīnu brīvais tirgus nav vienkārši aiziet uz tirgu un nopirkt labāko. Vakcīnu ražošana prasa milzīgus intelektuālā īpašuma un materiālus ieguldījumus. Valdības nekad to nespēs darīt tik efektīvi kā privāti uzņēmumi. Savukārt uzņēmumiem, lai kaut ko ieguldītu, arī vajag garantijas, ka saražoto produkciju varēs pārdot, un šos pasūtījumus reāli var veikt tikai valdības. Bet ES kļuva žēl, ka kāds nopelnīs uz pandēmijas rēķina, un te nu mēs redzam rezultātu.

Īsāk par šo ES feilu šeit.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2021-03-26 11:45 (saite)
Farmācijā ražošanas piegādes ķēdes ir ārkārtīgi starptautiskas. Bija daži atsevišķi incidenti, kad valdības nesaprātīgi tā rīkojās, bet ļoti ātri tās saprata, ka šādi aizliegumi būtu šaušana sev kājā.

Ļoti liela daļa zāļu vai aktīvo vielu tiek ražotas Ķīnā un Indijā. Ja šīs valstis būtu aizliegušas eksportu, tad mēs jau sen sēdētu bez zālēm.

Tāpēc es tomēr gribētu, lai tu izteiktos nedaudz precīzāk un pateiktu, kādi tieši eksporta aizliegumi farmācijas sfērā ir citās valstīs.

Es neko daudz nesalīdzinu, bet fakts ir tāds, ka Eiropas Savienībā cilvēki mirst nesaprātīgas valdības rīcības dēļ.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]neraate
2021-03-26 12:05 (saite)
Neko nesalīdzinot iesaku apskatīties procentuāli vai kopējos skaitļos cik cilvēku pēdējā laikā ES ir miruši tiešas nesaprātīgas rīcības dēļ v.s. cik tūkstošiem cilvēku mira deportācijās 25.martā un 14. jūnijā? Cik tūkstošiem krievu inteliģences tika nošauti Maskavā vai Pēterburgā citos datumos? Nemaz nerunājot par milzīgajiem skaitļiem iznīcināto, deportēto un nošauto PSRS vidienē, cik kopā poļu, baltkrievu, ukraiņu, tatāru (īpaši Donas), krievu, Stolipina reformas radīto 'budžu' tiešā veidā cieta no valsts un tev tas šķiet adekvāts salīdzinājums ar ES? Nemaz nerunājot par tiem, kuri nomira badā vai mērķtiecīgi tika nobendēti darba vai soda nometnēs Sibīrijā vai sāls vai derīgo izrakteņu raktuvēs?!


Pirms gada ES paracetamolu, ibumetīnu un dažos gadījumos arī aspirīnu ražojošās valstis to aizliedza eksportēt, Latvijā vienā brīdī bija jaudas ražot dezinfekcijas līdzekļus, bet nebija kur pildīt (Rīgas Farmaceitiskajai fabrikai) vai vienā mirklī arī nevarēja saražot, jo trūka izejvielu ūdeņraža pārskābes ražošanai, jo Krievija neeksportēja. Tieši tas pats ar medicīnas maskām un virsvalkiem.
Tas, ka aizliegums eksportēt bija īslaicīgs un tu to nepamanīji nenozīmē, ka tāda nebija. Linkus vari sameklēt pats

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-03-26 12:14 (saite)
Es ļoti labi zinu par paracetamola utml. incidentu, un fakts, ka tas bija īslaicīgs, pierāda, ka tas bija nesaprātīgs, panikas izraisīts solis.

Tāpēc man nav skaidrs, kāpēc tu mēģini radīt iespaidu, ka to var uzskatīt par pareizu rīcību, kurai sekot? Jo izskatās, ka tu aizstāvi ES centrālos eksporta ierobežojumus, lai gan vairums ES valstu iebilst pret tiem un norāda, ka tie radīs tikai vēl lielākas problēmas.

Tāpat es nesalīdzinu ES ar PSRS visos aspektos, bet tikai ekonomiskajā. Pārējās lietas var sekot pēc tam – pēc tam, kad sabruks ekonomika, var notikt jebkas neparedzētais.

Cilvēki ir ārkārtīgi naivi. Skolotājs, kurš UK parādīja muhameda karikatūras, tagad ir mājās aizbarikādējies bailēs par savu dzīvību. Jājautā, ar kuru galu viņš domāja, kad izvēlējās parādīt šīs karikatūras? Droši vien viņš bija tikpat naivs, kā vairums cibiņu, ka dzīvojam brīvā valstī, kur pastāv vārda brīvība. Ha!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]aborigens
2021-03-26 12:46 (saite)
Cibiņi ir naivi, jo mums ir ciba :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-03-26 12:47 (saite)
Mums ir labi, jo šis ir safe space, kur varam brīvi teikt idejas, par kurām citur galvu norautu :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]aborigens
2021-03-26 12:50 (saite)
Mhm es nevaru iedomaties, ka to, posteju seit es varetu likt FB

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?