extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2020-04-15 17:08:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Šodien turpinās ekspertu pretrunīgās idejas
https://www.apollo.lv/6949892/zinatnieki-vienreizeja-sociala-distancesanas-neaptures-covid-19-izplatibu

Pētījumā arī konstatēts, ka pārmērīga sociālā distancēšanās būtu nelabvēlīga, jo kavētu "bara imunitātes" veidošanos. Pēc viena modelēta scenārija "sociālā distancēšanās bija tik efektīva, ka neizveidojās praktiski nekāda populācijas imunitāte", teikts publicētajā rakstā.

Tad kāda velna pēc ieviesa šos stingros noteikumus?

Vēl gan ir daudz nezināmā, tostarp par iepriekšējās inficēšanās gaitā iegūtās imunitātes līmeni un tās ilgumu, atzina pētījuma autori.

Tulkojumā: mēs nezinām, vai šis modelis darbosies, bet varat pamēģināt, jo sliktākajā gadījumā tas tikai izraisīs graujošu recesiju.

Tāpat:

https://www.hsj.co.uk/service-design/exclusive-nightingale-largely-empty-as-icus-handle-surge/7027398.article

Exclusive: Nightingale largely empty as ICUs handle surge – Tulkojums: Naitingeilas hospitālis ir tukšs, jo intensīvās terapijas nodaļas tiek galā ar pieaugošo pacientu skaitu.

Arguments būs, ka tikai stingrie pasākumu tos palīdzēja samazināt. Tikai salīdzinājumi ar valstīm to nekādi neapliecina. Zviedrija joprojām turas tīri labi. Viņiem ir pieaugums, tagad 114 un 170, kurus attiecīgi izdalot ar iepriekšējās dienās neuzskaitītajiem sanāk 70 vidēji dienā, kas ir stabila, gandrīz taisna līkne.

Ironiskākais, ka karantīnu nevarēs atcelt, jo ir ļoti samazinājušies nāves gadījumi no satiksmes negadījumiem, arī citām transmisīvām slimībām. Iespējams, ka mazāk cilvēku arī saķers HIV, jo karantīnā uz šaubīgiem randiņiem vairs neviens netiek. Ja mēs tos atceļam, tas nozīmē, ka pakļaujam daudzus cilvēkus riskam un nāves gadījumiem. Neviens politiķis nevarēs uzņemties, ka pieaug mirstība jebkuru cēloņu dēļ, vai ne? Paliec mājās un izglāb dzīvības – dari to gadiem, jo uz ielas nav droši!


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]heda
2020-04-15 23:28 (saite)
Zviedri pēdējā laikā testē tikai tos, kuri smagā stāvoklī nokļūst slimnīcā, savukārt, ja cilvēks nomirst līdz slimnīcai neticis, viņu, protams, arī post mortem netestēs, un Covid-19 kā nāves cēlonis neparādīsies.
Zviedru takstika ir turēt pa gabalu no uzskaites gan dzīvus, gan mirušus.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-04-16 02:57 (saite)
Tas ir ļoti pareizi. Šodien arī bija intervija ar UK veselības ministru, kurš apsolīja, ka vairs neturpinās to praksi ļaut ar koronavīrusu mirstošajiem vecajiem cilvēkiem nomirst izolētiem viesnīcā. Daudz humānāk ar atļaut viņiem nomirt ierastajā vietā un vismaz ar 1 radinieka klātbūtni (protams, ar maskām aizsardzībai un tā).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-04-16 06:55 (saite)
Kāds tam sakars ar to, ko Heda teica?
Panikas un idiotiski aizliegumi ir stulbi, bet prosta tupa slēpt/cenzēt statistiku kā Zviedrija, ir vēl idiotiskāk.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]heda
2020-04-17 21:34 (saite)
Kas konkrēti tajā, ko es aprakstīju, ir ļoti pareizi? ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]kihelkonna
2020-04-16 08:48 (saite)
heda, mums te nesen bija diskusijas par patieso inficēto skaitu
https://www.thelocal.se/20200414/understanding-swedens-figures-on-the-coronavirus
zviedrija ir veikusi random testing stokholmas reģionā, 2,5% testēto bijuši inficēti. kas būtu 25 000 no miljona tajā reģionā. nezinu, cik miljonu tur dzīvo. bet tie ir veci dati un nav arī teikts, kā izvēlējās cilvēkus testēšanai.

par vakardienas 170 - drīzāk tomēr tie ir dati par pēdējām 24 stundām. fēleri ar statistiku ir bijuši arī agrāk un citiem, un nedēļas nogaļu datu kritumi, un tad nav tā, ka saskaita vairākas dienas kopā. iepriekšējās dienas ciparus nelabo un viss. nekur grafikos pēc tukšumiem nav palielināts cipars, kas pēc tam neiekļaujas kopīgā līknē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-04-16 09:11 (saite)
Aha, tas nozīmē, ka uzkrātās statistikas kā https://www.worldometers.info/coronavirus/ ir ļoti bezatbildīgas, jo dati ir ne tikai nepilnīgi, bet arī ļoti maz salīdzināmi starp valstīm.

Tur ir arī teikts ka, ka intensīvās aprūpes nodaļas pagaidām tiek galā, kas arī ir visbūtiskākais rādītājs.

Tur komentārā ir labs jautājums, un tieši tas ir saistīts ar to, ko teica UK veselības ministrs. Nav humāni vest neglābjami slimu cilvēku uz slimnīcu, jo tas nav šī cilvēka interesēs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kihelkonna
2020-04-16 09:18 (saite)
jā, bet vai tu domā, ka viņu grafiks nolieksies pats no sevis? tie 170 ļoti labi iederas kopējā grafikā, un tad var pazīmēt grafika turpinājumu. vai kādā valstī grafiks ir noliecies pats no sevis, bez pasākumiem? es tādu nezinu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-04-16 09:33 (saite)
Lai noliektos, būtu vispirms jāzina – 1) no vīrusa (nevis ar) nomirušo skaits.

Bija ziņas, ka UK trešdaļa medicīnas māsu ir inficētas. Kas nozīmē, ka ievedot slimnīcā slimu, mirstošu cilvēku, ir liela iespējamība, ka šis cilvēks pirms nomiršanas paspēs saķert šo vīrusu un notestēsies pozitīvs.

Zviedrija droši vien pieiet pragmatiskāk. Kamēr mirstība nav negaidīti pārāk liela, viņi izvēlas netrakot, kā citas valstis. Ir tāds jēdziens, kā frail person. Ja aprūpētāju neizbrīnītu, ka šī persona pēkšņi nomirtu, tad tā ir viena frail person pazīme. Skaidrs, ka daudzas šādas personas saķers vīrusu un nomirs. Bet tas neko daudz nepasaka, salīdzinājumā ar to, ja vīrusu saķer spēcīgs vīrietis.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2020-04-16 10:11 (saite)
"Bet tas neko daudz nepasaka, salīdzinājumā ar to, ja vīrusu saķer spēcīgs vīrietis."

Tikmēr Latvijā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-04-16 10:21 (saite)
Nu jā, bet mēs jau nezinām sīkāku viņa slimības vēsturi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-04-16 23:17 (saite)
Kad no parasta gripinieka karsoņa nomira tas 'Tumsas' vokālists, neviens čota nevirzīja domu, ka nu būtu jāievieš kaut kādi pasākumi. Plaušu karsonis ir nopietna kondīcija, kura dažādu variablu ietekmē var būt nāvējoša vis negaidītākajiem cilvēkiem pat mūsdienās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-04-17 01:09 (saite)
https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/COVID19/

Es neesmu baigais cipargalva, tāpēc skaitļus reti skatos, bet šis ir absolūti graujošs esošajam naratīvam. Tvnet pat bija raksts bez neviena cipara, kas apgalvoja, ka mirstība ir pieaugusi, kamēr skaitļi parāda pretējo. Tiesa, tas ir par ASV, bet tik un tā ārkārtīgi interesanti.

Tātad par pēdējo nedēļu līdz 11. aprīlim – mirstība ir tikai 50%, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Loģiski, jo visi tagad sēž karantīnā un tiek saudzēti, bet vispār šajā gadā ir zemāka mirstība, nekur nav lielāka par 96%. Mirstība no C-19, protams, tagad ir liela, jo agrāk vispār nebija. Bet tas, kas ir iegūts uz C-19 rēķina, atsver ar 5 vai 7 reizes lielāku samazinājumu visos nāves cēloņos. Arī pneimonijas nāves ir divreiz mazākas (jo loģiski, neviens pa āru nevazājas un aukstā ūdenī peldēties neiet).

Par Tjarvi žēl un lai līdzjūtība tuviniekiem. Bet cik saprotu, viņš smagi saslima pēc peldes aukstā ūdenī. Iespējams, ka viņš jau bija pirms tam inficēts, tāpēc tā laikam nebija laba izvēle iet peldēties. Pēc peldes viņš uzreiz dabūja plaušu karsoni un ielikās gultā. Bet tev ir taisnība, ka no plaušu karsoņa tāpat nomirst katru gadu daudzi cilvēki.

Man mamma arī kādreiz gāja roņos, līdz viņa nonāca slimnīcā. Laikam tomēr ar tām aukstajām peldēm ir jābūt ļoti uzmanīgam. Tās ne tikai norūda, bet var arī sabojāt veselību, ja nepaveicas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?