ebeh's Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

  [ << Previous 25 ]
  Wednesday, February 26th, 2020
  di_wine
  1:28a
  Pārgurums no idiotiem. Punkts.
  Tuesday, February 25th, 2020
  lmr
  11:24p
  vēl es joprojām spītīgi domāju, ka visi dara labāko, ko šobrīd var, un tas man liek neticēt apzinātam ļaunumam, un tas man šķiet naivi.
  lmr
  11:13p
  dažkārt mani pārņem spēcīga pārliecība, ka citādāk nemaz nevarēja būt un ka viss ir vedis tieši uz šo brīdi, ka melnums aiz mana naga bija iekodēts jau sākotnē, nevis manā brīvprātīgajā vēlmē pazīmēt ar krītiņu, tur mita arī šis ieraksts, bet no brīvības nav ne smakas, jo pat tad, kad nedarbojos automātā, es darbojos pēc likuma, un vienlaikus es tam negribu ticēt, un vienlaikus šķiet, ka šī nevēlēšanās tam ticēt arī ir daļa likuma, ka varbūt tur mīt zinātkāre, un tā ir notikums.
  roncijs
  11:01p
  Bigger Than Life: The History of Gay Porn Cinema from Beefcake to Hardcore
  roncijs
  10:41p
  noklausījos arī kaut kādu LR1 monopola ierakstu ar mārtiņu rītiņu, ko ome lika paklausīties. kas vēl.

  pārliku vēl vienu skici jaunā projekta failā. kāpēc, kāpēc tas ož pēc lielāka sūda. nu, skelets ir smukāks, un pārskatāmāks, bet tās mazās detaļas, kuras pārkopēt ir dibensāpe, tomēr kaut ko nozīmē.

  aldousu hārdingu ir neiespējami klausīties. vienā dziesmā liekas, ka viņa runā/dzied ar māršmeloviem mutē. bonaiveram ir skaists stāsts par pirmā albuma ierakstīšanu, un dažas superīgas dziesmas, un daudzas tādas "meh, klases vakars pie ugunskura".

  em, kas vēl. man jau tagad ir viegli... bail(?) iet uz rītdienas ofisu. kaut kāds mezgls, kas tiek vīts no visām pusēm.
  klusais_okeans
  9:07p
  Strādājot pie B grāmatas daudzkārt saskāros ar neticamu pretimnākšanu ne vien no svešiem cilvēkiem, bet arī tādiem, ar kuriem profesionālās attiecības ir naidīgas; piemēram, uz vairākiem saviem lūguma epastiem esmu bijusi gatava saņemt lāstus un lamas, ko es te vispār iedomājoties, bet tā vietā ļaudis laipni palīdz, cenšas, meklē, velta savu brīvo laiku ar prieku (kā paši piebilst). Un otra galējība - draugi noņurd uz kaut kādiem salīdzinoši nelieliem izpalīdzēšanas lūgumiem, ja vispār reaģē (izņemot dažus, kuriem liels paldies).

  [Pārdomas apkopojot pateicību rindkopu]
  di_wine
  5:22p
  Vispār ar to vīrusu ir, kā ir... Arī itāļa sieva ir inficēta, tātad jau 2 gab.uz salas. Labi, ka citā rajonā. Visvairāk bail no haja, ko varētu sacelt ne pārāk intelektuāli cilvēki, izpērkot tukšus pārtikas veikalus. Pagaidām tas manāms nav, šodien pat notiek karnevāla gājiens, tv rāda smaidīgus un priecīgus cilvēkus. Un iespējams, ka visu baigi pārspīlējam - jā, lipīga slimība, bet ne visi mirst. Pat ne visi saslimst. Un, ja tā pavisam filozofiski - dzīvē absolūti viss, pat sīkākais bacilis, notiek tieši tā, kā tam ir jānotiek; nekāda ņemšanās nevienu nepasargās.
  klusais_okeans
  5:03p
  Ļoti vajag - varbūt kādam ir 1992. gada Karoga numuri, ko varētu uz īsu brīdi aizņemties saudzīgai lietošanai?
  di_wine
  2:52p
  Un vēl pāris labi vārdi par Latviju.
  Tas, ka Latvijas valstij (valsts ir vara, varas elite Latvijas gadījumā, ielikteņi, uzpērkamā tiesu sistēma) pie vienas vietas valsts pilsoņi un iedzīvotāji, ir pierādījies pēdējā laikā ļoti un ļoti. Nu un šodien redzu vēl vienu niansi. Lietuvas valsts un Lietuvas vēstniecība Spānijā ir publiskojuši attiecīgi lietuviešiem un lietuviešiem Spānijā/salās savus paziņojumus, kas ir gan precīzas norādes par vīrusu un tālruņa numurs, kurp zvanīt, ja ir aizdomas, ka esi slims, gan norādes, kur nevajadzētu tuvākajā laikā "tusēt".
  Hallo, Latvija! Jums vēl ir ne tikai barojamais birokrātiskais (aristokrātiskais) aparāts, bet tie tur slaucamie pilsoņi, ar kuru naudu jūs saņemat algas un ēdat kūkas restorānos.
  ingmars
  3:11p
  namastey
  Slimības vajag izslimot, un pēc tam ir miers.
  ingmars
  2:57p
  viņu domas
  Viņi nedomā tā, kā domājam mēs.
  requiem
  2:17p
  vai jūs arī atceraties sapņus tikai tad, kad sanāk gulēt vairāk nekā nepieciešams?

  vakar M. teica, ka viņam arī tā esot. šķiet, ka tad, kad ķermenis ir labi atpūties, sāk šķetināties zemapziņā iekrātais.

  un re, kamēr es te bakstos, ārā sācis snigt.
  ingmars
  2:11p
  LDD
  Lauku drošības dienests.
  ingmars
  1:17p
  refl
  Ja man kaut kas patīk, saprotams, ka esmu to labi iepazinis, un man šķiet, ka es to saprotu daudzslāņaināk par parastu vērotāju, tostarp toni, estētiku, atsauces un kontekstu, kā arī trūkumus, kurus visdrīzāk interpretēju labvēlīgi kā šarma punktus. Ja kāds no šiem "parastajiem vērotājiem" izvēlēsies par to uzjautrināties, ir liela iespēja, ka uztveršu to personiski un uzskatīšu apsmējēju par aprobežotu.

  Protams, kāds varētu ieteikt nejust patiku pret potenciāli apsmejamām lietām, bet baidos, ka tā nav opcija.
  avralavral 12:04p
  Saistoša un būtiska publikācija, iesaku izlasīt (man neizdodas piereģistrēties portālā ar e-pastu, lai izteiktu atzinību)
  https://satori.lv/article/visai-pilsetai-bija-neerti

  Vēlreiz par to, ka, pirms uzsvērt latviešu līdzdalību ebreju iznīcināšanā un vienaldzībā pret viņu likteni (kā rūgti dokumentēts Valentīnas Freimanes "Atlantīdā" un daudzās citās grāmatās), ir vērts aprunāties arī ar aculieciniekiem. Paslēpt pieaugušus cilvēkus bija ārkārtīgi grūti un prasīja īpašas un reti sastopamas rakstura īpašības (kā Lipkem), bet bērnus, jauniešus šad tad varēja, un to arī darīja. Gandrīz katrā ciemā bija šādi piemēri. Es to saprotu tā: bērni bieži vien nebija šāvēju sarakstos un uzskaitē, tāpēc to slēpēji tik ļoti neriskēja. Paslēpa puiku pie kaimiņienes, kurai mamma pēc tam pateicās, uzdāvinot servīzi. Gandrīz vai ikdienišķi izpalīdzīgi. Šiem piemēriem vienkārši nav tādas šindleriskās vai lipkiskās žilbas un intrigas, tāpēc mēs par tiem lielākoties neuzzinām.
  Rakstā minētais filmas "Šoa" autors, nesen mirušais Klods Lancmans piekristu: iedomas, ka vietējie iedzīvotāji vācu okupācijas laikā būtu varējuši masveidā pretoties ebreju iznīcināšanai, kooperēties, lai to darītu, turklāt ar reālām izredzēm uz sekmēšanos, ir tieši tas – iedomas, kuru avots ir izpratnes trūkums par vēsturisko situāciju. Un es to saku, galvā dunot Mohandasa Gandija vārdiem, kaut kad kara sākumā tas varēja būt (?), ka viņš varētu aizbraukt uz Vāciju un vienkārši pamācīt cilvēkiem nevardarbīgo pretošanos nacismam, jo viņi acīmredzot nesaprot, kas ir Patiesība [citāta beigas].

  Upd. Mans laja viedoklis par publikācijas kontekstu. Vai holokausta pētniecību Latvijā lielā mērā baro un veicina ārvalstu, lielākoties ES organizācijas? Jā, kā par to liecina arī linkotais raksts. Vai tas ir "slikti"? Nē. Vai Latvijā pastāv/atdzimst antisemītisms? Nē. Tad kur rodas problēma? Tikai tur, ka ārvalstnieki, organizācijas no attīstītajām zemēm otrpus dzelzs priekškara lielākoties nesaprot un arī īsti nespēj saprast, ka LV holokausta pētniecību prioritāšu un emocionālo resursu sarakstā nedaudz bremzē tas, ka vietējā tauta 20. gadsimtā pamatā ir cietusi no padomju varas, no tieši šiem ziņotājiem, izsūtīšanām un arī šaušanām (kā mana vīra ģimenē, piemēram). Tāpēc sāpīgā brūce (ar visām vainām un līdzvainām) ir šī, nevis nacistu okupācijas laika notikumi. Rietumos tā nav, tādēļ viņu fokuss ir cits. Savukārt padomju okupācijas noziegumus šobrīd ir grūti izmeklēt, jo bieži gan pastrādātāji, gan līdzskrējēji, gan vajātie vēl aizvien ir dzīvi; tas viss ir pārāk svaigs.
  roncijs
  9:44a
  pamostoties galvā skan alīnas orlovas "širdis". un beidzot nav jāšausminās par dpd paziņojumu trīs stundas iepriekš par to, ka uz mājām (apņēmos jau rakstīt ofisa adresi, bet..) brauks kurjers. vakar ap 2am, klausoties kādu oldskūlīgu albumu (makkartnija pirmais? vai bīčboju skiley smile?)) mazgāju traukus. siltais ūdens tā arī nepienāca. zb.

  tagad lēnām no nekurienes sāk lipt pīdžei-hārvijas "is this love, is this love, that i'm feeling". paldies ivaram blūman par mentālajiem attēliem, kā varētu izskatīties sievietes balss rokmūzikā.


  edit: dpd, protams, piepiš. vai piepiš tas, ka man viņiem mistiskā veidā bija jānodod vārtu kods, vai jāiebaksta telefona numurs. jā, "klientam posmā starp 11:47 un 12:47 nevarēja nodot paciņu". zēbal. nu labi, nekas tāds svarīgs jau tur nav. nevar arī saprast, kurš modelis ir labāks - asv vai mūsējais. amerikā vismaz tos sūdus nomestu uz lieveņa.

  un jāpiezvana miljonāram. "miljonārs tevi divas dienas neatcerēsies, piezvani tagad". davai, piezvani, un pēc tam bļe, vienalga. tāpat jau pēc tam visu sapisīsi.

  es negribu zvanīt nekādam mafijas mobam (kurš, pēc portālos novērojamās informācijas, izskatās, ka ir nomainījis vārdu). noklausījos tās padsmit minūtes no nabas raidījuma pirms basketbola izlases spēles arēnā (pagājušopiektdien). hmm. piezvani, ibio.

  izguglēju, beidzot, arī, kāda identitāte ir tam čalim, kurš vienā no piemājas krogiem pirms kāda mēneša tā viegli piepisās. interneta leģenda, sasodīts.


  edit2:bļe. mafijas mobs un tas, ko viņš rausta aiz aukliņām. pizģec. davai, roncij. pievienojies tumšajiem spēkiem.

  edit3: okei, tiku pie sava meklējamā departamenta vadītāja numura. okei. parunāsim.
  edit4: pievzana dpd kurjers (pamanīja manis izmainīto adresi uz ofisu, un pievienoto telefona numuru), atvedīs uz mājām pēc pusstundas. mhm, paldies.

  tāda viegla, bet drudžaina sajūta. vismaz līdz piektdienai. vai līdz man kāds darbā atkal uzdirsīs. vismaz par ķeksi. tagad beidzot dirš par ķeksi.
  Monday, February 24th, 2020
  eos
  11:02p
  Big mood
  Dažreiz liekas, ka visas kārtis varētu sadedzināt
  Lielā sārtā virs Monblāna

  Mēs trenējamies boksā katru dienu
  Tas palīdz asinsritei

  Es zvēru, Dievs ir dzīvs

  Kāpēc patruļauto ar piecām aitām pārvērtās par himeru?

  Varbūt rītdiena nekad nepienāks, taču tāpēc mēs ballējam šodien

  Senajā Romā bija paraža izdzert tik alus kausu, cik gadu.
  roncijs
  6:13p
  un tagad sāp visas maliņas jebko darīt. okei, izmazgāju vešu un traukus.

  bet citādi, sapulcē es esmu mentāli atslēdzies, un brīnos, kāpēc citi nav. labi, tūlīt ssā ielikšu kompi. bet tad ir jāmeklē/jāraksta/jāzvana svešiniekiem par jauniem ofisiem, un jāatkratās no vecā, kur diemžēl ir mazliet jāatgriežas emocionāli pēc 5x brīvdienām, un tad vēl tā stulbā presentācija par.. ko? un pareizi, ar to kaimiņu jāparunā. šobrīd man no runāšannas, vai viena lielā projekta pārvaldības atstāšanas uz maniem pleciem, paliek vienkārši slikti. kkādi 70% tur ir darīti, bet par pārējo, un visu to kopā, man tirpst rokas, trīc pirksti, salst piere un mezglojas vēders. kas, manā visvienkāršākajā izpratnē liecina, ka man nevajadzētu darīt to, ko es daru, un man nav pilnīgi nekāda atbildības izjūta.


  kaut kur, kaut kas reāli nav labi
  roncijs
  6:10p
  onkulis padalījās ar linku, ko viņam sūtīja kādas slavenas latviešu popgrupas dalībnieka brālis.

  https://jelgavasalternativa.bandcamp.com/releases

  46 gabali, no kuriem kāda puse ir joņev-isks metāls. laikam.

  edit: ā, bet tas nav nekas jauns, izdots pērnajā oktobrī.
  roncijs
  1:10p
  "the new cast iron skillet cookbook - 150 fresh ideas for america's favorite pan"
  ingmars
  12:59p
  video gem
  Pabeidzu Sekiro alternatīvo nobeigumu ar pēdējo neuzveikto bosu. Tagad spēlēšu Final Fantasy XII un L.A. Noire.
  ingmars
  12:56p
  ka-tžž
  roncijs
  12:24p
  lost in all the hype ir tas, ka tajā pašā šajā valentīndienā alīna orlova ir spotifajā ielikusi pirms desmit gadiem vis-kaut-kur-citur izlaisto albumu "mutabor".

  in other news, sestdienas vakarā kaut kur uz dzirnavu ielas, starp lido un pelmeņu bāru ieraudzīju teslu. nu, tesla kas tesla, bet ar vācijas numuriem. šorīt viņa ieripoja pagalmā. sīkums, bet.

  ā, tur ir pārizlaists vinils un lietuvas tūre.
  eos
  11:44a
  Par antropoloģisko pētījumu
  "Jums vienalga ir tiesības piedzīvot kāzu ceremoniju. Nē nu var pēc operācijas braukt uz kādu Eiropas valsti salaulāties, kur tas ir legāli, bet arī tas Latvijā nebūs spēkā. Kā ir, tā ir."


  "Laulība ir starp 2 cilvēkiem, un tikai tie cilvēki lemj, kāda tā būs. Okay, vecāki vienmēr uztraucas par saviem bērniem un varbūt jo vairāk, ja jāmācās pieņemt pilnīgi cits attiecību modelis, bet ne jau viņi precēsies un mīlēsies šajā laulībā."
  ingmars
  11:25a
  welcome projektmelody
  [ << Previous 25 ]
About Sviesta Ciba